» »

Kje ugodno najeti strežnik z Win?

Kje ugodno najeti strežnik z Win?

jerry2000 ::

Zanima me naslednje:

Imam spletno stran, ki je precej obiskana, cca. 35.000 obiskovalcev mesečno. Prometa kurim cca. 10Gb mesečno. Imam naslednje pogoje (pa brez kritike prosim, tako pač je in tako so napisane aplikacije, ne morem spreminjati takšno kodo, ki funkcionira!):

1. Podpora ASP
2. mySQL
3. nekaj skript kot so ASPEmail itd.
4. Windows strežnik

Večina obiskovalcev je iz Slovenije, so pa tudi iz tujine. Ena možnost je, da bi vzel strežnik samo za to spletno stran, druga pa da bi imel možnost dajati gor še druge spletne strani, ki bi jih tržil.

Prebral sem ves Slo-Tech tale forum, vidim, da so variante v glavnem Unix, jza pa (žal) rabim Windowse. Morda lahko sam kupim Windows 2000 server in dam mašino, pa bi to nekje teklo, je to možno?

Še raje bi da bi imel strežnik doma, sem na TM kablu, samo gledam, najbolj močna varianta je tisto 1024/256, ne vem če je dovolj. Po mojem sicer je, ker nimam ravno milijon obiskovalcev, ampak... promet je cca. 10Gb mesečno in narašča (pa nimam nobenih slik gor).

Za vsako informacijo bi bil zelo hvaležen. Tam, kjer stran zdaj stoji, namreč ne more več dolgo... Zakaj, je že druga zgodba.
  • spremenilo: jerry2000 ()

jerry2000 ::

Ker v bistvu ni pomembno glede na moje vprašanje... Kuri pač preveč prometa glede na link, ki ga ima zdajšnji provider.:8)

mh8759a ::

Če bi rabil samo prostor za to stran, ti lahko to uredim - http://netforce.rsh.si.
Pošlji mi mail na netforce@rsh.si

Če pa se boš odločil za postavitvijo strežnika, potem pa si predvsem prizadevaj za čimboljši upstream(če boš postavljal na kablu).

Lp,
Marko

PaJo ::

Si ze probal uporabit kaksen gzip modul za apaca, to obcutno zmanjsa promet.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

Loki ::

gzip + apache + asp nekako ne gredo skupaj po mojem mnenju.

poglej si raje tole

PaJo ::

Zakaj pa ne bi sla ta kombinacija skupja, ce mu je ze glih ratalo uspspbit ASP na apacu, potem se samo vkljuci gzip modul in stvar mora spilat, vsaj jaz tako mislim. Res da tega se nisem delav na winsih, ampak verjetno ne bi smelo biti razlika napram linuxu, vsaj jaz tako mislim.
Sploh pa si ti sam dal link na gzip modul, samo v tvojem primeru za IIS:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Loki ::

Zakaj pa ne bi sla ta kombinacija skupja, ce mu je ze glih ratalo uspspbit ASP na apacu, potem se samo vkljuci gzip modul in stvar mora spilat, vsaj jaz tako mislim.


zadeva sicer bi spilala, ker za gzip ni vazno, kaj stiska (lahk tudi slike, ampak ni nobene posebne pridobitve na hitrosti); vendar pa tip nikjer ni omenil, da lavfa ASP na apachu.

hint: ce nekdo lavfa mysql, se ne pomeni, da avtomatsko uporablja tudi apache (in php).:)) :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

PaJo ::

Pardon:D
Sem bil spregledal nekako da nikjer ni napisal da zeli apaca:D No hvala za opozorilo, pa sicer je bila ideja tako in tako samo v gzipu, ne pa v apacu, pac to sem uporabil kod primer, ki je meni blizji:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Yohan del Sud ::

Naj me kdo popravi, ampak po mojih informacijah je tudi Apache, ASP, MySQL možna varianta... Samo ne vem s kakimi žrtvami...:D

jerry2000 ::

ASP laufam na Windows NT 4.5.

Loki ::

Windows NT 4.5? prvic slisim. :))
mislis ti NT 4 SP5?

yohan del sud poglej si tole (perl), tole (da te bo vse minilo v kali) ter se alternativo Apachu tukaj (Cscript)

eko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322250969 (25634) miko22
»

izdeva spletne strani, ki se odziva na druge programe

Oddelek: Izdelava spletišč
141495 (1240) Tody
»

Strežnik pri 22 stopinjah C

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
342077 (2077) boštjan
»

Najugodnješi webhosting pejđ?

Oddelek: Omrežja in internet
232206 (1873) Primoz
»

web hosting - pay

Oddelek: Omrežja in internet
171550 (1313) UrMaN

Več podobnih tem