» »

Temperatura grafične kartice

Temperatura grafične kartice

Mare3 ::



Zanima me če je temperatura moje grafične v redu in če ni kaj priporočate. LP
  • zavaroval slike: sid911 ()

MrX ::

meni se zdi kar velik

moja hd4870 npr. je na 45 stopinj v winsih

Mare3 ::

Na koliko procentov imaš pa naštiman?

Mare3 ::

Povečal sem hitrost ventilatorja za 10% in se je temperatura spustila na 53° samo je pa ventilator dosti glasen kakšno rešitev predlagate, morda kak hladilnik za ATI RADEON HD 4800?

axee ::

Katero točno? 4850, 4870, 4890? Je kar velika razlika v hlajenju..

timotejs ::

Glede na frekvence mislim da ima 4870.

dottor ::

Jaz mojo 4870 mam na AUTO naštelano in v windowsih ima 50 stopinj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Mare3 ::

4870 imam ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

RazzorX ::

Če hočeš hladilnik, pa da je tih, kupi Scythe Musashi, tih in zelo zmogljiv.

Sicer imam HD4850, ampak takšne so temperature s tem hladilnikom:



Sliši se ga pa niti malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

blackmack ::

Kupi to. Samo poglej forume, ker je pri vseh after market hladilnikih potem problem hlajenja VRM-jev na 4870, 4890 seriji. Malo poglej forume.
Ketero različico 4870 maš. Stock design ali custom design?

Zgodovina sprememb…

galu ::

Se strinjam z tem Accelerjem TT-PRO, ravno ta bo tudi šel na mojo 5870.:)
Glede VRM-jev pomaga da imaš custom fan na stranici ohišja, pravtako k GPU temperaturam.
Tako to gre.

Mare3 ::

Hvala vam za odgovore, imam pa še eno vprašanje. Se teli hladilniki montirajo enako kot ta ki je že gor default ali imam lahko oba dva hladilnika gor?

galu ::

ali imam lahko oba dva hladilnika gor?


Wait.. What?:)) Kako to misliš, da bi oba (stock + aftermarket) bila v uporabi istočasno? To ne gre.
Se pa aftermarket v bistvu isto pritrjuje kot stock ja.
Tako to gre.

Mare3 ::

Aha no ok, ne spoznam se na te zadeve zato ne vem.

blackmack ::

Potem boljše da ne montiraš sam. In oni hladilniki, ki pridejo zraven accelerota za vrm-je niso dovolj in prej kot slej skuriš grafično.

tropinovec ::

Evo temperature moje 4870x2 v mirovanju. V igrah pa se itak poveča število vrtljajev, tako, da temperatura celo pade.

http://www.mojalbum.com/tropinovec/jaz/...

Imam jo že več kot 2 leti,pa nobenih problemov, saj jih načeloma, vsaj zaradi temperature, tudi ne sme biti. Kartica je namreč predvidena za tako visoke temperature, torej je skrb odveč.

galu ::

lol, kaj maš to za rožo na sliki?
Tako to gre.

Sonic^^ ::

Jaz mam en problem in sicer mam slab mesec staro grafično kartico in sicer ATI 5750. Zjutraj sem iz radovednosti gledal temperaturo in je bilo 34°C. Zvečer sem spet pogledal in je bilo 72°C. Snel sem stranico in ventilator se ne vrti več. Na novo sem zagnal računalnik in ventilator se vrti dokler ne pride v windows. Sedaj ga samo cuka kot da bi se hotel zagnat in se nemore.

Še slika:




Edit:

Driverje sem odinštaliral in ventilator dela. Sem dal novejšo verzijo driverjev gor in spet ne dela. Torej so krivi driverji? Iz uradne strani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sonic^^ ()

axee ::

Potem znajo biti krivi driverji! Vprašanje kaj naj človek naredi na tvojem mestu: počaka na novo verzijo in medtem uporablja staro različico driverjev, ali pa naj kartico reklamira...

malce se pozanimaj po internetu če se to dogaja še komu, če ne najdeš čisto nič pa kartico na reklamacijo.

Mare3 ::

Mene pa zanima kako se očisti stock hladilnik grafične kartice Radeon HD 4870. Katere vijake moram odviti da bo šel hladilnik dol lahko kdo s sliko to pokaže?


Še slika na kateri se vidijo vijaki. Vendar ne vem kateri držijo hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

particle ::

Tisti ki potekajo ob robu, ponavadi držijo plastični del hladilnika, tisti 4 na sredni pa tiščijo hladilnik ob GPU. vse odviješ in pobereš šaro dol.

Mare3 ::

Hladilnik sem snel in res je imel zelo veliko praha in bil je čisto nabit z prahom. Ko sem očistil sem vse skupasj sestavil in vstavil v računalnik, ko sem ga zagnal je 3-4 krat zapiskalo in na zaslonu ni bilo slike. Kaj bi lahko bilo narobe sem kaj pomembnega spregledal ker se tudi ventilator na grafični dosti sliši. Kje v Ljubljani je servis računalnikov pri katerem bi mi računalnik pregledali in povedali kaj je narobe brez plačila?

RazzorX ::

Si namazal termalno pasto nazaj, če si komplet dol pobral? Prej moraš seveda staro očistit. Pa da nisi pozabil priklopit dodatnega napajanja.

Xserces ::

RazzorX zdaj smo ze tukaj:D

http://slo-tech.com/forum/t399465/konec...

Mare3 ::

Očistil sem staro termalno in novo dal gor vendar je isto kot prej. Kaj pa pri AGT-ju ko imajo baje servis grafičnih, a mislite da mi bodo samo izprobali grafično če je vse u redu in če ni samo povedali da je fuč brez da bi mi zaračunali ker nebi rad dajal 60EUR za popravilo ker je to zelo drago. Raje kupim novo grafično s tem da dodam še malo.

Dejan99 ::

Mene pa zanima če bi aftermarket hladilnik učinkovito pasivno hladil 4850? Gledam Accelero S1 Rev.2. Ne rabim nižje temperature, gre se mi za tišino, če bojo temperature v mejah originalnega hladilnika je vse ok. Imam pa kr vredu prezračen ohišje (spredaj/zgoraj 20cm fan, zadaj 12cm, mreža na stranici), tako da mislim da ne bo težav?

dreamteam ::

mene zanima ali so takšne temperature vredu, se mi zdijo za grafično kar precej visoke pa tudi pri procesorju niso ravno nizke

temp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

blackbfm ::

Vse v mejah normale.

axee ::

Dejan99 je izjavil:

Mene pa zanima če bi aftermarket hladilnik učinkovito pasivno hladil 4850? Gledam Accelero S1 Rev.2. Ne rabim nižje temperature, gre se mi za tišino, če bojo temperature v mejah originalnega hladilnika je vse ok. Imam pa kr vredu prezračen ohišje (spredaj/zgoraj 20cm fan, zadaj 12cm, mreža na stranici), tako da mislim da ne bo težav?


Brez težav!

FeniksX ::

Grafična bo kr normalno,procesor pa mjah, odvisn js bi reku da bi pomoje majn mogl bit, če prav vidim ni ravno navit procesor. Sam imam na navitem procesorju max 50°C load.

Dejan99 ::

axee je izjavil:

Brez težav!

Vidim da ga maš ti. Ali imaš pasivno brez ventilatorja in kakšne temperature dosegaš na svoji grafični?

axee ::

Brez ventilatorja, sicer imam mnogo manj potratno grafično, a vseeno temperature: idle cca 36, load cca 45°C.

Prepričan sem, da bo Accelero brez težav pasivno hladil tvojo grafično (sem videl že veliko primerov na SPCR forumih ter drugje), vseeno pa opiši svoj sistem oziroma hlajenje v njem. Lahko pa zaziher še en 800RPM Scythe Slipstream nabaviš, ki ga zagotovo neboš slišal, dokler se ne boš resno spravil utišati mašinice.

LP

Dejan99 ::

axee je izjavil:

Brez ventilatorja, sicer imam mnogo manj potratno grafično, a vseeno temperature: idle cca 36, load cca 45°C.

Prepričan sem, da bo Accelero brez težav pasivno hladil tvojo grafično (sem videl že veliko primerov na SPCR forumih ter drugje), vseeno pa opiši svoj sistem oziroma hlajenje v njem. Lahko pa zaziher še en 800RPM Scythe Slipstream nabaviš, ki ga zagotovo neboš slišal, dokler se ne boš resno spravil utišati mašinice.

LP

Mam drugače zelo podobno mašino kot ti, ohišje je haf mini, na procesorju mam pa xigmatek thors hammer in trenutno hladim pasivno (q9550).
Gledam še musashija, mi je bolj všeč ker ima backplate da pcb-ja ne krivi preveč, sam nevem kako tiha sta ta dva ventilatorja na min obratih. Glede tega sem malo skeptičen.
Sicer mi je pa accelero bolj všeč, samo potem nočem gor še ventilatorjev tlačit za poleti ko bojo višje temperature, če se bo kaj pregrevalo, si raje sedaj kupim hladilnik z priloženim ventilatorjem.

axee ::

Poiskusil sem tudi musashi in sem bil navdušen nad ventilatorji, pri 5V (dobiš tudi kontroler) sta izredno tiha. Tako da če bi raje zaziher potem Musashi. Čeprav v hlajenem ohišju kot je tvoje boš lahko brez težav pasivno hladil.

Dejan99 ::

Bom še mal premislu, ampak verjetno bo musashi padu. Če bo fajn hladil bom pa en ventilator dol vzel.

jack7 ::

 temp

temp


mene zanima kaj so te temperature core#1,core#2,core#3,core#4 ???pa kera je za grafično ???

Nwanko ::

Core1-4 procesor,seagate disk,grafe pa ni tu poleg.

jack7 ::

kje pa nj dobim še za grafo podatke?? oz. kater program

Sale_One0 ::

Jaz ti priporocam GPU-Z

http://www.techpowerup.com/gpuz/
Si vis pacem, para bellum.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za grafično kartico

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
294003 (1114) dolenc
»

Hlajenje Radeona 4890

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101994 (1058) logit
»

HD4870 GS hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61255 (1129) bleh
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
202176 (1732) Toxic
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717462 (5301) M-XXXX

Več podobnih tem