» »

HD4870 GS hlajenje

HD4870 GS hlajenje

bleh ::

Pozdrav!

Mam Gainwardov HD4870 512 MB Golden Sample, z manjšim ventilatorjem ki vztrajno ruži s tistimi konstantimi vrtljaji in je pač preglasno. Gainward je to popravil pri naslednih verzijah, ampak jst nimam dostopa do teh. Zato iščem alternativne rešitve in sicer:

Zalman VF-1000
Zgleda solidno, ampak tudi glasno. Všeč mi je ker je iz bakra, pa ker dobiš skoraj vse kar rabiš zraven. Rabim za VRM mogoče še extra heatsinke?

Accelero S1 rev. 2
Zgleda zelo solidno, ampak kolikor berem vidm da mogoče za HD4870 ravn ni. A mogoče kdo ve kaj vse dobiš v paketu? Ne bi zej rad pol delov posebi kupoval. Se mi pa dopade, ker mogoče bi lahko bilo dovolj samo pasivno hlajenje ampak dvomim, če ne pa dam lahko en noctua al pa slipstream ventilator gor z zelo nizkimi obrati in je lahko zadeva zelo tiha. Sem bral topic na temu forumu ampak ga nisem hotel vlečt iz globin.

Thermal Right T-rad2
Tretja izbira je pa tale, kjer lahko isto butneš gor 120mm vent al pa dva 92mm. V kompletu dobiš tudi več al manj vse kar rabiš, kar se mi tudi zelo dopade.

Scythe Musashi
Tale je pa še ena ki mi je padla na pamet, zgleda kr konkretno, pa tudi ni pasje draga. Isto pride z večino dodatki ki bi jih rabil.

Ma kdo še kakšen predlog? Izkušnje s temi hladilniki? Komentarji dobrodošli.

axee ::

Hm ja Zalman je glasen, S1 z kašnim 12cm ventom namontiranim (Slipstream 800rpm), drugače pa sta T-rad2 in Musashi tudi dobra izbira, po testih zelo podobna. Jst bi se odločal med S1 in Musashijom, ker se mi zdi da bi lahko bil musashi pri 800rpm zelo tih, pri T-rad2 poleg zasoljene cene moraš kupiti še ventilatorje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

bleh ::

Bolj kot gledam Musashi, bolj mi je všeč, ker oprema k pride zraven bi znala pokrit problematične VRMje. S tem da so venti na 800 RPM bi znal bit pa zelo zelo tiho. Si bom kr še mal prebral pa da vidm kako je kej s tem. Za Accelero S1 rev. 2 sem pa slišal da so lahko težave glih pri VRMjih, sem do zej naletel samo na take reviewe, bomo vidl.

M-XXXX ::

bleh ::

A si spremljal kaj temparaturo VRMjev? Povečini opažam, da noben aftermarket cooler ni sposoben uspešno hladiti VRMjev in se lahko grafa skuri. Recimo tole:

http://www.xbitlabs.com/articles/cooler...

To je tisto kar me najbolj skrbi. Si opazil kaj tega? Bral sem kar nekaj o tem, da je šla temparatura vrmjev čez 128/7°C, potem pa senzor ne zna več brat zaradi bitov, in je šla temperatura najbrž tudi čez to. To je tisto kar me najbolj skrbi tukaj.

M-XXXX ::

A si spremljal kaj temparaturo VRMjev? Povečini opažam, da noben aftermarket cooler ni sposoben uspešno hladiti VRMjev in se lahko grafa skuri. Recimo tole:

http://www.xbitlabs.com/articles/cooler...

To je tisto kar me najbolj skrbi. Si opazil kaj tega? Bral sem kar nekaj o tem, da je šla temparatura vrmjev čez 128/7°C, potem pa senzor ne zna več brat zaradi bitov, in je šla temperatura najbrž tudi čez to. To je tisto kar me najbolj skrbi tukaj.

Sploh ni res.. http://www.oc-lab.si/test.php?t=97&p=3

Poglej si slike, bodi pozoren na GPU temperature- VRM...

bleh ::

Če sem prov razumel je VRM temp v tem primeru VDDC? Zgleda zelo solidno.

Trenutno imam kot testno gor napopana dva 80mm ventilatorja, in sta tiha, ampak pod stresom se ne obneseta, tko da bom mogu it kr za musashi varianto. Sklepam da s tem ko nimam stock coolerja že od začetka gor mam najbrž tud ustrezno poskrbljeno za hlajenje vrmjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za grafično kartico

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
294019 (1130) dolenc
»

Aftermarket hladilnik za Sapphire HD 5770 Vapor-X (Accelero L2 Pro)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
356169 (5380) Xserces
»

Hlajenje Radeona 4890

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102000 (1064) logit
»

Temperatura grafične kartice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
384504 (3373) Sale_One0
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717498 (5337) M-XXXX

Več podobnih tem