» »

Katero grafično kartico?

Katero grafično kartico?

Kuhmark ::

Sedaj imam sapphire hd4850 512mb dual slot, ki je zelo glasna. Zdaj pa sem mislil kupit eno grafično, ki bi poganjala igre na high oz na ravni hd4850 na resoluciji 1280 x 1024 19'lcd. Katero grafično predlagate?

Dangsteer ::

zamenjaj hladilnik na tvoji:D
Ne da se mi več pisat kakšno mašino imam :)

axee ::

Če se gre samo za glasnost in si z hitrostjo HD4850 zadovoljen ni potrebno kupovati nove grafične. Na grafično daš AC Accelero S1 in nanj Scythe slipstream (tam od 800 do 1200 obratov) in si prišel čez za manj kot 30€. Če je ohišje dovolj prezračeno pa bi se dalo tudi pasivno, a samo v redkih primerih...

Kuhmark ::

to bi blo pa super, veš kje bi dobil scynthe slipstream , ohišje mam dost prezračeno cooler master haf. Grafična ma pa zdej v idle tam okol 42 stopinj, v load pa ne vem.

kaj pa kaj takšnega?
http://www.mimovrste.com/artikel/218001...

AC accelero s1
http://www.mimovrste.com/artikel/218001...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kuhmark ()

st0jko ::

Arctic Cooling Accelero S1 potrebuje potem še ventilatorje...
jaz bi vzel #1 možnost.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

jan01 ::

Zmanjšaj vrtljaje pri nižjih temeperaturah...

axee ::

hitrost vrtenja 2500 obr/min


Ni variante! Accelero bo top izbira, vprašanje če bi bil potreben ventilator ker imaš tisti stranski ogromen ventilator. Slip Stream 800rpm bo več kot dovolj in garantirano tih (Slipstream ventilatorji so eni boljših v razmerju med hrupom in pretokom zraka, če ne kar najboljši). Ne bo ti žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

_koki_ ::

za moje pojme je najbolša izbira grafičnih hladilnikov xigmatek battle axe, ki ima priložena 2 92mm ventilatorja.
zadeva je zelo tiha in odlično hladi še tako vroč grafični procesor, edina slabost je da hladilnik vzame 3 slote..

axee ::

Predrag in ševedno preglasen glede na moj predlog. ¸

Han ::

Definitivno najboljša izbira: ZEROtherm GX810.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

axee ::

Glede da veliko ljudi pravi "najboljše" bo najbolj da priložijo zraven še test. Tko napamet kaj je najboljše: če bi bilo najboljše bi večina na forumu te produkte poznala.

@ HAN: hladilnik zagotovo nebo dovolj za hd4850 (plus da ni kompaktibilen), kaj šele o tem da bo tih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

TOP ::

Sam mam Isto grafo Sapphire 4850 in me je tud motil hladilnik ki je ful glasen.Sam sem ga zamenjal za Artic Cooling S1 in brez venta.V Idil so iste temperature,v Loadu pa sem pridobil ene 10 stopinj.Je pa sedaj tud tišina.Aja še to za sam hladilnik sem dal 23e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Han ::

@axee: ni kompa-K-tibilen, je pa zato kompatibilen, preverjeno. Za teste se pa sam potrudi. Jih je kar nekaj in vsi so si enotni, da je to eden najboljši in najtišjih hladilnikov.

Toxic ::

Lp!Malo bi si sposodil temo.Z 4870 bi lahko igral zahtevnejše igrice na high na 22 ekranu?
hvala

axee ::

Hehe, Han, kokr čš, jst sm ponudu preverjeno rešitev, 1 heatpipe, majhna hladilna površina ter 7cm vent ki pride do 2500rpm, ne hvala! Težko se temu reče "najboljši", glede na to kaj vse je zdej zunaj...

Glede na tale test ima HD4850 53.5°C v idle in 73.5°C v load. Hitrost ventilatorja vprašljiva (ker pa Zerotherm slovi po podobnih zvokih kot Zalman, ahm, to nebo to).

Z Accelero S1 (z 800rpm Slipstream) bodo temperature tam od 35-40°C v idle ter okoli 50-65°C v full load (vprašanje kako prezračeno je ohišje, lahko greš komot tudi brez ventilatorja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

svetetko ::

Lp!Malo bi si sposodil temo.Z 4870 bi lahko igral zahtevnejše igrice na high na 22 ekranu?
hvala

Jst mam to grafo pa 22 ekran in dela super pri vseh igrah, ki sem jih probal.

Kuhmark ::

hvala za pomoč. Odloču sem se za AC Accelero S1 in Scythe slipstream 800.

Han ::

@axee: ZEROtherm je preverjena rešitev, zato jo je tudi PowerColor vključil v svoj nabor kartic. GX810 ima 2 heatpipa, hladilnik je v celoti bakren. V testu, ki si ga navedel, je imel tip slabo zračeno ohišje. Jaz imam npr. slabši hladilnik na svoji PowerColor HD4850 Play!, pa imam na 'idle' 43°C, na 'load' pa 65°C. Kar se testov tiče, predvsem ocenjevanja hrupa, še najbolj zaupam strani techPowerUp!. Tu je PowerColor HD4850 PCS+ z ZEROtherm GX810 še vedno na prvem mestu po tišini.

Toxic ::

Grafo 4870 sem mislil z 512mb če mi bo vse oke delalo...:)

svetetko ::

ravno to mam. ubistvu pr vseh špilih vse poganja na max, pr crysis na high, pri gta 4 pa ne moreš naštimati na high ker je kao premal memoryja. do sedaj le pri teh dveh igrah nism mogu met maksimalnih nastavitev.

Toxic ::

aha oke hvala :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za grafično kartico

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
294018 (1129) dolenc
»

Temperatura grafične kartice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
384500 (3369) Sale_One0
»

Ati Radeon 4670

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161849 (1673) Steinkauz
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717497 (5336) M-XXXX
»

4850 za 139.90eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555251 (3172) Vanadium

Več podobnih tem