» »

Tožba WGA zoper Microsoft ne bo skupinska

Tožba WGA zoper Microsoft ne bo skupinska

Ars Technica - Lanskega septembra so v ZDA razočarani uporabniki vložili tožbo zoper Microsoft, ker naj bi jih ta zavajal v prenos in namestitev posodobitve za Windows Genuine Advantage (WGA) pod pretvezo, da gre za kritičen varnostni popravek. WGA je v resnici preverjal, ali je nameščen licenčni operacijski sistem in vsake tri mesece posredoval v Redmond podatke o računalniku. Microsoft je hitro vložil zahtevo, da tožba ne sme postati skupinska tožba, saj bi se ji v nasprotnem primeru lahko pridružil vsak kupec Windows XP iz leta 2006 brez sodnih stroškov.

Zvezni sodnik je odločil, da se primer lahko nadaljuje, a da tožba ne more postati skupinska tožba, s čimer se je Microsoft izognil stotina milijonom dolarjev odškodnin. Microsoft ima časa do 12. februarja, da sodišču dostavi seznam stroškov. Obravnava bi se sicer morala začeti v ponedeljek, a jo je sodnik prestavil.

17 komentarjev

war-dog ::

WGA je joke! Toliko da tečnari da naj aktiviraš windowse, se pa da WGA preprosto zaobiti...
In seveda američani tožijo, ker se nakaj pošilja pa še samo ne vedo kaj se je pošiljalo, ampak zdelo se jim je vredu malo tožiti naokrog... :D
Object reference not set to an instance of an object.

Kowy ::

Jaz jim dam pa čist prav. Vsaj imajo jajca in se zbunijo (če pa dobiš zraven še kaj denarja, pa toliko bolje :D). Mi smo pa zmeraj samo tiho in nič ne naredimo.

mtosev ::

wga moti tiste kateri imajo pirat os.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Aston_11 ::

Tožniki so pirati. Imajo muda, se temu reče, kot lopov, ki krade v hiši in ji dobi po pi.cki, pa toži. Pa kupi slab jogurt, pa toži. Ma samo da toži, to je to. Xp-je so imeli vsi, pa da bi vsi tožili, bi bilo 50 milijonov strank - tožnikov, od tega 1/3 nepiratov.

P4ajo ::

Končni uporabniki piratskih sistemov so mogoče oškodovanci, ker jim je OS vejretno nameščal kdo drug (verjetno celo plačano) in brez njihove vednosti namestil piratske windowse.
(Prijatelji, ki jim računalnike servisirajo plačani serviseji, kličejo da jim nek windows genij teži in da je namizje črno)

Če bi dejansko bili neki spodobni pirati (tisti povprečni uporabniki, ki si sami nameščajo (piratski) OS, bi to morali biti), se jim to verjetno niti nebi zgodilo, ker obstaja precej različič, ki nimajo težav z WGA...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

Bor H ::

Pomoje bi lahko MS vsakega, ki jih toži zaradi WGA tožil nazaj zaradi nelegalne uporabe njihovega OSa.

mtosev ::

Končni uporabniki piratskih sistemov so mogoče oškodovanci, ker jim je OS vejretno nameščal kdo drug (verjetno celo plačano) in brez njihove vednosti namestil piratske windowse.
(Prijatelji, ki jim računalnike servisirajo plačani serviseji, kličejo da jim nek windows genij teži in da je namizje črno)

Če bi dejansko bili neki spodobni pirati (tisti povprečni uporabniki, ki si sami nameščajo (piratski) OS, bi to morali biti), se jim to verjetno niti nebi zgodilo, ker obstaja precej različič, ki nimajo težav z WGA...

nope. pirat software vedo od kje nabavit a namestiti pa ga nimajo pojma
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

MrStein ::

Ej, škoda da niste vi sodniki, bi sodstvo v Sloveniji letelo, kaki mojstri ste!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vorantz ::

Glih danes sem gledal infokanal neke leve tv postaje...
edino kar je kazalo je bilo namizje windows xp in opozorilo wga :))
pa še utorrent nekje na namizju...hmmm...

mtosev ::

katera tv? :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klavdijL ::

hja načeloma gledano je preverjanje legalnosti kritično opravilo in popravek ki to omogoči bistvenega pomena, saj se sicer lahko krši zakon ... mogoče celo nevede ... tako da tukaj ne vem kje je legalno problem - za zakonsko osveščenega uporabnika bi moralo biti kritičnega pomena, da se drži zakona ??

MrStein ::

Aha, torej če Elektro kar vdre v milijon stanovanj, da preveri, če nekdo slučajno ilegalno "vleče" elektriko, je OK?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

r0ker ::

kdo ti je v zasebnost vdiral z wgajem!? cepec

MrStein ::

A PC ni moj? Podatki na njem ne moji zasebni?

> cepec
No comment.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

saj ne pobere "personal information"Ampak:cpu, mobo, velikost diska,..etc
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Saj agent iz Elektra tudi ne bo nič "napačnega" pobral, kje je problem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Če ni Microsoft počel nič nezakonitega. Potem tako vseeno če je tožba skupinska ali pa ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

"Zastaranje" tožbe

Oddelek: Loža
121921 (1344) zee
»

Sony (skoraj) prepovedal udeležbo v skupinskih tožbah

Oddelek: Novice / Konzole
306946 (4782) Ziga Dolhar
»

Tožba zoper Symantec zaradi avtomatskega podaljševanja licence

Oddelek: Novice / Tožbe
134843 (4028) Smeagol
»

Microsoft tožen zaradi Genuine Advantage (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5711703 (7097) MrStein
»

Microsoft priskočil na pomoč Intelu

Oddelek: Novice / Tožbe
113778 (2956) mtosev

Več podobnih tem