» »

ohisje pod napetostjo?

ohisje pod napetostjo?

aambro ::

Ne, ne mislim ga zascitit pred krajo :D

Ohisje mam odprto, pa vcasih kej delam not, tudi ce imam napajalnik priklopljen na 220V in vklopljenega (ON). Ce se ohisja dotaknem s "faznbriferjem", ki ima not "lucko" za 220-250V, le-ta zazari. Tudi, ce ugasnem stikalo napajalnika. Ce se narahlo dotaknem ohisja, cutim rahlo vibriranje, podobno kot pri kakih monitorjih, ce se dotaknes sprednjega stekla na ekranu (narahlo - kot bi bozal muco:P )

Zdej me pa zanima, ker nimam pri sebi voltmetra, a to pomen, da je gor (na monitorju in/ali ekranu) napetost (koliksna priblizno?) in kaka je nevarnost, da bi me zrukal, ce bi se zravn dotaknu se npr. radiatorja al pa neke "mase". Predvsem mislim za ohisje, ker steklo ni ravno ne vem kaj od prevodnika (zato mi je cudno, da "vibrira"?).

Ajde stromarji :)


l-note ::

Na ohišju ti guri lučka ker je gor neka napetost, ampak ne ubijalska. To se zgodi zarad tega, ker sta v napajalcu + pa - zvezana skup s kondijem (men se zdi da zarad tega,da ne dela motenj po omrežju - električnem), se prav da + mal prebija tud na maso, ki je na ohišju.

Za monitor pa ne vem kva čist točn mislš. A to tko k na TV - statična el. (to ni nevarn)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l-note ()

aambro ::

Na monitorju: ni tko, kot pr televiziji, k gres z roko cez pa kr poka, ampak tko, da ga "pobozas", pa cutis prov vibracije s ful visoko frekvenco in majhno amplitudo, tko da ce prtisnes prst ob steklo nic ne cutis, sam ce vleces.

Pa ne si zdej pacat monitorja! :D

rc-car ::

Pa ne si zdej pacat monitorja!

Now you tell me... >:D

Drgač pa na mojem monitorju ni nič tazga občutit kot na TVju...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Bahula ::

To se ti dogaja, če nimaš ozemljene vtičnice na steni. Najdi kakšnega, ki se malo spozna ne elektriko, da ti naredi NIČENJE na stenski vtičnici (5 min. dela) pa bo uredu.
Intel C2D E6400, P5W DH Deluxe, 2x512 MB DDR2 800Mhz GOODRAM pro,
HITACHI 250 GB SATA2, GIGABYTE 7800GT, ENERMAX Liberty 620W, ...

AngelOfDeath ::

Ničenje sux ;((

aambro ::

AngelOfDeath: zakaj sucks?

Bahula: Sicer zivim v stari bajti, ampak mislim, da sva z ocetom svoje case po sobi vlekla tudi tretjo zico za ozemljitev. Od vticnice v steni do Pcja in monitorja imajo vse vticnice in vtikaci ozemljitvene kontakte.

Sej drugace me ne moti, sam zanimal me je.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja fid stikala (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9130776 (3949) mirator
»

Bojler in iskrenje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
395224 (4610) All
»

Vibriranje prenosnika ob dotiku

Oddelek: Pomoč in nasveti
295189 (4628) francek1
»

Ozemljitev ohišja

Oddelek: Strojna oprema
222710 (2308) Mr_Globus
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559435 (8204) Pyr0Beast

Več podobnih tem