» »

Dodajanje bibliografije v Word 2007

Dodajanje bibliografije v Word 2007

demokedes ::

Zdravo,
V enem dokumentu dodajam citate in pa knjižne vire. Na koncu dodam seznam literature. Do sem vse lepo in prav. Problem nastane, ko bi rad to bibliografijo oštevilčil. Privzeto bibliografija namreč ni oštevilčena. Sicer sem jo poizskuil ročno oštevilčit, vendar ko želim posodobiti bibliografijo, mi sistem odstrani številke. Ima kdo idejo, kako bi to naredil?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

sloxl8 ::

Spremeni slog besedila seznama bibliografije tako, da bo definiran s številčenjem.

demokedes ::

Sloxl8,
Hvala za odgovor. Sem slog zamenjal iz APA na ISO 690. Sicer je res, da so viri zdej oštevilčeni, vendar pa je zdej notacija delno spremenjena, kar mi spet ni všeč. Je možno te stile customizirati na način, da bi bili prikaszani, kot želim?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

sloxl8 ::

Vse te stile/sloge lahko prilagodiš po mili volji.

Na meniju Format izberi Styles and Formatting, poišči slog, ki bi ga rad spremenil (najbolje je, da se pred izbiro #Format #Style and Formating postaviš v eno od vrstic, kjer je navedena bibliografija), zgoraj desno (kjer je prikazan slog bibliografije, v tvojem primeru ISO 690) klikni z desno tipko in izberi Mofify, nato spodaj levo izberi Format in Font, Numbering, Paragraph,... Spremeni po želji in za ta slog označi Automatically update.

Sedaj bi ti moralo slog samodejno posodobiti po tvojih željah.

demokedes ::

Uh vsa čast. Tole pa ne vem, če bi sam pogruntal. Sedaj imam točno tako, kot sem želel...
Hvala one more time.
lp
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

demokedes ::

Hm, kljub temu sem pa našel še eno zadevo, ki me matra. Zahtevana je še dodajane strani na kateri se nahaja določen citat. Kje v APA napišem številko strani?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znanstvene stranpoti: problem avtocitatov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
266047 (3988) Phantomeye
»

Diploma + navajanje virov (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5727673 (16837) mojca
»

SAZU nagrade (penzije) (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
608389 (7077) zmaugy
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5813681 (10567) GnuceLee
»

Word 2010 - bibliografija in sklici

Oddelek: Programska oprema
61754 (1688) nightbird

Več podobnih tem