» »

Arhitektura Fermi predstavljena

1
2
»

Dr_M ::

Oh ja, to pa se zgodi, ko se ignoranti skupaj. :)
Za vsako ceno svoje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kotnikd3 ::

Za razliko od tebe, ki VEŠ, da bo nvidia razturala?

kje točno sm reku da bo nvidia razturala?
kar so pri nvidii do sedaj kiksnili s fermijem?

do sedaj? fermi izide čez 2 meseca. do takrat so vse samo špekulacije.
pravtako tale test, v katerem fermi zmaga.
http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

Aljaz1980 ::

briga me za fermi "i want my ion 2"

Icematxyz ::

Sam vidim nVidia grafične kartice uporabne še kje drugje kot le za igre. Tako da FPS v neki igri je za tiste ki igrajo igre pomembna zadeva.

V kakšnem drugem programu ki pa grafično kartico porabi še za kaj drugega pa bomo videli kašen bo doprinos te nove serije nVidia grafičnih kartic.

Ampak če sem prav razumel ko sem na hitro preletel novico. Niti v igrah se ne obnese slabo?

Bomo videli. Vsekakor dobro da ni nekih znakov popuščanja. Preveč pomembno podjetje da bi se znašlo v težavah in pustilo konkurenci da počiva. AMD naj pa tržni delež raje pridobiva na račun Intel. nVidio pa si naj vzame za zgled kako se delajo gonilniki. Pa bom zadovoljen z vsemi.

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

Folk smešn praujo počakajmo pa bomo videli haaahhhaha čakaš lahko do penzije ali pa smrti,pa majo od nwidie gnilo kartico k je ubistvu en in isti čip že od leta 2006 samo neke preobleke hahah,kupiš nekaj kar je top popularno vendar ne pretirano drago,ne čakaj na Maj :))
Nigaaazz

kotnikd3 ::

nvidia in ne nwidia.
zakaj bi delali novo stvar, če so pa stara jajca dovolj zmogljiva (gtx285 => 8800 serija) da premagajo konkurenco?

bluefish ::

zakaj bi delali novo stvar, če so pa stara jajca dovolj zmogljiva (gtx285 => 8800 serija) da premagajo konkurenco?
Kako že?

Machiavelli ::

Zakaj bi delali nwm mogoče d folku ponudijo kaj novega in ne neke navite stare zmazke... jst v je pišem kokr double w ker sm gangsta :D
Pač osebno se mi zdi nategovanje folka,se ti nezdi? 8800gt=9600gso....in enako za 9800gtx in tako dalje ...
Nigaaazz

jlpktnst ::

Zoom daj povej mi kako si spravu na 4100 proc XD Meni neče preko 3500 it (955-ka je).

Sicer pa glede fermija, vse kar zdej prihaja ven je itak propaganda. Glede na to da bo kartica čez 3 mesece so to neki čudni lab. primerki. Testirani v fanboi okoliščinah. se bo pa pokazalo slejkoprej kako in kaj.

Kje so težave (in zakaj fermi ni za slehernika):
* predrag
* prevroč/požrešen
* polno funkcij ki jih res nihče ne bo koristil

Že sam dx11 je trenutno zelo slabo izkoriščen, to kar pa fermi obljublja pa res ne vidim v kateri dom spada. 0.01%?

Dr_M ::

Glede na to da bo kartica čez 3 mesece so to neki čudni lab. primerki. Testirani v fanboi okoliščinah. se bo pa pokazalo slejkoprej kako in kaj.


Pa dej clovek malo se zresni. Pa iz kje jemles take bedarije no?!
Kartice pridejo v prodajo v zacetku marca, A3 cip je nared ze nekaj casa, v prodajo pa ne gre zato, ker morajo zagotovit zadostno kolicino kartic.

Ce se ze smejemo neumnim izjavam predstavnikov nvidie, potem ATI fanboyi niste vredni niti stola na katerem sedite.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Zeleni so kul ;) Pred tremi leti kupil 8800gtx in zadevo še danes veselo uporabljam brez zatikanj(na mojem monitorju). Fermi-ja po vsej verjetnosti nebom kupil, bom pa njegovega naslednika. Skratka jaz sem z nvidio extremno zadovoljen, saj mi nobena grafična(razen v3) ni zdržala 3leta in 1mesec brez zatikanj. Kako jih nebi imel rad :D

To je precej realtivno. Tudi jaz še vedno uporabljam 7900 GTO pa mi dela vse brez zatikanja. zatikajočih špilov pač ne igram. Kako velik monitor maš?

WamPIRe- ::

Zeleni so kul ;) Pred tremi leti kupil 8800gtx in zadevo še danes veselo uporabljam brez zatikanj(na mojem monitorju). Fermi-ja po vsej verjetnosti nebom kupil, bom pa njegovega naslednika. Skratka jaz sem z nvidio extremno zadovoljen, saj mi nobena grafična(razen v3) ni zdržala 3leta in 1mesec brez zatikanj. Kako jih nebi imel rad :D

To je precej realtivno. Tudi jaz še vedno uporabljam 7900 GTO pa mi dela vse brez zatikanja. zatikajočih špilov pač ne igram. Kako velik monitor maš?


Ne morem drugega napisat kot +1!

Pšenični ::

"To je precej realtivno. Tudi jaz še vedno uporabljam 7900 GTO pa mi dela vse brez zatikanja. zatikajočih špilov pač ne igram."

Verjetno igraš quake3 na 15 paličnem monitorju.

"Kartice pridejo v prodajo v zacetku marca, A3 cip je nared ze nekaj casa, v prodajo pa ne gre zato, ker morajo zagotovit zadostno kolicino kartic."

Glede na to da majo 80% izmeta v procesu izdelave, me zanima a je to mišljeno letos marca ali marca drugo leto.

deadbeef ::

Folk smešn praujo počakajmo pa bomo videli haaahhhaha čakaš lahko do penzije ali pa smrti,pa majo od nwidie gnilo kartico k je ubistvu en in isti čip že od leta 2006 samo neke preobleke hahah,kupiš nekaj kar je top popularno vendar ne pretirano drago,ne čakaj na Maj :))



Fermi je čist redesign.. tko da ne govort kr nekaj v tri krasne.


Glede na to da majo 80% izmeta v procesu izdelave, me zanima a je to mišljeno letos marca ali marca drugo leto.


TSMC has improved yield rates on its 40nm manufacturing process, with the quality now being about the same level as its 65nm node process, according Mark Liu, Senior VP of Operations at Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). During a company event yesterday, Liu stated that the chamber matching problems that had impacted yield rates for the company's 40nm node have been resolved.

http://www.digitimes.com/news/a20100120...

:D ravno pravi čas bo prišlo do masovne proizvodnje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

jlpktnst ::

Eno so yield rates nasploh zaradi napake v procesu. Drugo je pa to, da želiš proizvajat gigantska jedra in imaš težave zaradi tega.

Seveda argumentiramo, da fermi je ubistvu cpu na plošči. Glede na to, da že imam en CPU ne potrebujem še enega. Hvala.

Pšenični ::

"ravno pravi čas bo prišlo do masovne proizvodnje!"

No, bomo videli. Sicer pa kot sem že napisal, isto kot so razočarali prvi phenomi, ki so bili navadna jajca, tale Fermi tud že malo diši po gnilih jacih.
Samo propaganda, nobenih konkretnih rezultatov. To je navadno slab znak. Sej s phenomi so tud nategovali, potem je bil pa polom.

Amd je na dobri poti, grafične so v redu, imajo našponane cene. Delajo naprej. Ko bo prišel Fermi bojo spustili cene, do takrat pa naj pobirajo smetano, zaslužili so si. Nato pa malenkost dodelan čip in spet bojo najboljši.

49106 ::

Zeleni so kul ;) Pred tremi leti kupil 8800gtx in zadevo še danes veselo uporabljam brez zatikanj(na mojem monitorju). Fermi-ja po vsej verjetnosti nebom kupil, bom pa njegovega naslednika. Skratka jaz sem z nvidio extremno zadovoljen, saj mi nobena grafična(razen v3) ni zdržala 3leta in 1mesec brez zatikanj. Kako jih nebi imel rad :D

To je precej realtivno. Tudi jaz še vedno uporabljam 7900 GTO pa mi dela vse brez zatikanja. zatikajočih špilov pač ne igram. Kako velik monitor maš?


22'' Trenutno pa igram MW2

Gregor P ::

Ta noč pač ni Nvidin dan, če se izrazim malo po nogometno:D Sam sem sicer povsem zadovoljen z mojo 8800 GTX (ter kasneje še ta drugo v SLI, ker sem pač nujno hotel videti, kako to deluje;((), sicer tudi pod razno nimam časa za igranje iger, ampak so pa igre tudi novejšega datuma povsem solidno tekle na računalniku; imam pa 24" monitor.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PrimozR ::

"To je precej realtivno. Tudi jaz še vedno uporabljam 7900 GTO pa mi dela vse brez zatikanja. zatikajočih špilov pač ne igram."

Verjetno igraš quake3 na 15 paličnem monitorju.

"Kartice pridejo v prodajo v zacetku marca, A3 cip je nared ze nekaj casa, v prodajo pa ne gre zato, ker morajo zagotovit zadostno kolicino kartic."

Glede na to da majo 80% izmeta v procesu izdelave, me zanima a je to mišljeno letos marca ali marca drugo leto.

Ni 80%, TSMC spet pravi, da so problemi popravljeni.

Sicer pa ne, na 24'' (1920 x 1200) špilam Quake Live (highest settingi, morma pogruntati še AA/AF), LFS (8x AA, 16x AF), Test Drive Unlimited, GTA San Andreas, Rise of Nations in FlatOut Ultimate. Trenutno inštalirani špili :P

Eno so yield rates nasploh zaradi napake v procesu. Drugo je pa to, da želiš proizvajat gigantska jedra in imaš težave zaradi tega.

Seveda argumentiramo, da fermi je ubistvu cpu na plošči. Glede na to, da že imam en CPU ne potrebujem še enega. Hvala.

Kaj je razlika če imaš 100 jeder oz. eno huge jedro? Popolnoma nobeno. Razlika je le, da ti napakica odnese 1% oz 100% jeder. Zato bodo yieldi za Fermi nižji, kot RV870. Pač več možnosti, da ima neko jedro napako, ki za sabo potegne večji % izmeta. Težav zaradi velikosti, vsaj neposrednih ni. SO pa posredne zaradi napak v procesu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Senitel ::

GPU-ji po velikosti:
G92b < RV770 < RV870 < G80 < GF100 < GT200
Napajanje:
GF100 448 SP = 2x 6pin = HD5850 (75W + 75W + 75W = maksimalno 225W)
GF100 512 SP = 1x 6pin + 1x 8pin = HD5870 (75W + 75W + 150W = maksimalno 300W)
Termalni odtis kartice:
GT200 worst case TDP 236W
RV870 1440 SP TDP 170W
RV870 1600 SP TDP 188W
GF100 worst case TDP > GT200
Vprašanja:
-Zakaj potrebuje 5870 za samo 18W večji TDP 75W več napajanja? 225W kolikor lahko dobi kartica čez 2x 6pin bi moralo glede na TDP cifre bit zadosti.
-Zakaj je ATI že za 4800 serijo dodajal blokade za "power viruse" (FurMark) v driverje, 5800 serija ima pa hardwareski monitor, ki naredi throttle down če pride do prevelike porabe? 5870 (40nm) v loadu porabi 30W manj kot GTX 285 (55nm). V idle so za 50W nižji glede tega: bravo jim.

TDP za GF100 je večji od GT200 TDP-ja zato, ker se za GF100 pričakuje, da bo pod loadom tekel bistveno več časa na peak izkoristku kot GT200.
Ko bodo GF100 GPU-ji na policah, boste vzel GF100 board in 5870 board (ali pa 5890 mene nič ne briga), pognali Crysis, ali kar koli vam bo že pasalo, izmerili povprečen fps in odčitali porabo.
Če bo watt/fps količnik večji za GF100 potem, by all means, izvolite se razburjat. Da bi se razburjal v obratnem primeru sem pa pomojem prevelik optimist.

Hudimano lepo bi tudi bilo, če bi si nehal Radeon 4800 vs. GeForce GTX 200 predstave kopirat na Radeon 5800 vs. GF100.
RV870 je 27% večji od RV770, RV870 ima 17% večji TDP od RV770.
GF100 ni niti približno 27% večji od GT200, GF100 nima niti približno 17% večjega TDP-ja od GT200.

Že če bo GF100 performančno samo izenačil 5870/5890 bo to izboljšalo razmerje v prid NV glede na 4870/4890 vs GTX 280/285. Ampak GF100 bo hitrejši, kar pomeni, da se bosta tako perf/watt kot perf/area nagnila še precej bolj proti NV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

ravsek ::

Samo skoda, da obicne smrtnike zanima vecinoma P/P, kar pa mocno dvomim, da bo v prid Nvidii.

PrimozR ::

-Zakaj potrebuje 5870 za samo 18W večji TDP 75W več napajanja? 225W kolikor lahko dobi kartica čez 2x 6pin bi moralo glede na TDP cifre bit zadosti.

Ker ima tudi 5870 2x 6-pin? 6 in 8-pin ima 5970.

Mr.B ::

Senitel
Jedro bo imelo 1 biljonček več tranzistorjev kot AMD 5870. To sicer diretno ne pokaže porabe, pokaže pa dejansko vrednost silicija. In ko bo zadeva zunaj, pa bo NV zapolnila svoje distributerje, ATI pa spusti ceno. Hm, kaj misliš, ali bo še kdaj NV prodajala preko distributerjev ? Konkurirati ne bo mogla ničemer, razen, kot zadnje čase prodajajo Feature, not FPS. Pač odvisno kaj kdo rabi, ali pa se bomo šli paper štart.
In ko bo ATI spustil cene, bo nekako tako kot xx200, pač je zunaj, novih čipov pa ne delamo več. Konkurirati na nivoju pod 100$ ne bo mogal, pod 200$ tudi ne, višje pa je zgolj prestiž, za revije.

Poraba bo blizu HD5970, in nikakor višja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Dr_M ::

Koliko m2 pa ima cip, ce ima cel bilijon tranzistorjev vec?
(bilijon je tisoč miljard)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Precej :D

Pšenični ::

"Poraba bo blizu HD5970, in nikakor višja."

Zmogljivost pa precej zadaj. Sicer se pa strinjam, da napredek bo. Tud tale Fermi je določen napredek, to se vsi strinjamo. In po drugi strani si ne upam niti pomisliti, da ne bi imeli Nvidie. Cene bi AMD navijal do nezavesti. Smo videli, kako so šle cene gor.

Mr.B ::

Ma ameriški biljoni in slovenske miljarde. OK 50% več tranzistorjev.
Čip se oglašuje kot P4. Imamo cache, in bolje izkoriščamo pasovno širino , tako kot HT pri P4, pa na hitrosti ni nič pomagalo.
PA če bereš opise, se NV osredotoči po hitrosti proti AMD-ju, le takrat ko je dejanska matematična premoč. Torej cca 2x višja prepustnost spomina.
3D stereo surround. Ja a res, me zanima katere igre bodo gonile vse na max, pa imele 120 Hz osveževanje, opa, mislimo 2x60 Hz...V glavnem da se govori o nečem novem. Edino kar vidim prednost je v sami arhitekturi, kjer se vidi, da imajo prste vmes, designerji CPU-ja, ter spremembe kako pohitriti cuda oziroma fiziko. Ostalo je pa itak emulacija DX11, ukazov... Vse skupaj pa zgleda nekako tako kot ATI-jeva prvi DX10 čip, ki so ga morali malo popiliti, pa potem rezultat ni bila neka revolucija.
V glavnem zadeva mora biti izjemno efektivna, da bo lahko pri nižjih frekvencah konkurirala AMD-ju, drugače bo poraba izven specifikacij. Nekako tako kot HD5970. Frekvenca pa zaradi +50% več tranzistorjev ne bo mogla biti enaka, ravno zaradi porabe, zato pa ni nikjer napisana frekvenca..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dr_M ::

Nevem kje ti vidis podobnost z P4?!
In ne, ne mores primerjat frekvence ATI cipov in od nvidie, ker imata popolnoma drugacno zasnovo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Senitel ::

PIPI: Imaš prav, un moj del je moot.

Mr.B.:
PA če bereš opise, se NV osredotoči po hitrosti proti AMD-ju, le takrat ko je dejanska matematična premoč.

GTX 285 ima ~708G flopsov, HD 4890 ima 1,6T flopsov. Kako se GTX 285 primerja z HD 4890 v praksi?
GF100 bo double precision monster, ker HPC market hoče double precision monster.
Torej cca 2x višja prepustnost spomina.

Yes! Matematika in 2x višja propustnost spomina skoraj v enem stavku! >:D
3D stereo surround. Ja a res, me zanima katere igre bodo gonile vse na max, pa imele 120 Hz osveževanje, opa, mislimo 2x60 Hz...V glavnem da se govori o nečem novem.

3D stereo surround bo potreboval 2 GF100 vezana v SLI. Se mi zdi da bo kar dost hitra kombinacija.
Edino kar vidim prednost je v sami arhitekturi, kjer se vidi, da imajo prste vmes, designerji CPU-ja, ter spremembe kako pohitriti cuda oziroma fiziko. Ostalo je pa itak emulacija DX11, ukazov...

Če ti tako praviš... Bo moral bit AMD-jeve grafične inžinirje kar sram, da jih bo prehitela emulacija DX11, ki so jo naredili CPU designerji.

Zheegec ::

Senitel - samo meni se dozdeva, da P/P ne bo na strani nVidie, če gledamo samo velikost čipa si cene najbrž nekako predstavljamo?

Seveda pa moramo počakati na kakšne prave teste, kdaj sploh to čudo izide?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

BALAST ::

Kaj je namen te predstavitve fermija?

Samo nvidino rajcanje, kupili bomo pa lahko šele konec leta, ko bo atijeva dvojedrna grafična pošast že 300EUR, fermij pa še vedno 400EUR.

Pšenični ::

Nekej Nvidia nabija brez veze, pač majo dober marketing. K drgač bi se folk zdele znesu nad AMD jevimi karticami in jih pokupu. Tko pa obljubljao nebesa. Ki bodo lih zdej tukej. Isto dela Intel. Ampak take mamo.

Dr_M ::

Mater ste ze bedni s temi otrocjimi komentarji... Ce nimate nic pametnega za povedat, pojdite raje ven na zrak.

Torej, ko smo ze govorili o frekvencah.

That leaves us on a final note: clocks. The core clock has been virtually done away with on GF100, as almost every unit now operates at or on a fraction of the shader clock. Only the ROPs and L2 cache operate on a different clock, which is best described as what’s left of the core clock. The shader clock now drives the majority of the chip, including the shaders, the texture units, and the new PolyMorph and Raster Engines. Specifically, the texture units, PolyMorph Engine, and Raster Engine all run at 1/2 shader clock (which NVIDIA is tentatively calling the "GPC Clock"), while the L1 cache and the shaders themselves run at the full shader clock. Don’t be surprised if GF100 overclocking is different from GT200 overclocking as a result.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Senitel ::

ALIEn3001: Odvisno kako bodo GF100 pozicioniral, ampak jaz ne vidim nobenega problema? Glede na velikost čipa lahko trenutna GTX285 in GTX275 samo zamenjaš za GF100 in okleščen GF100...

P.S.: Kar je "problem", oziroma o čemer noben na forumih še ne razmišlja je to: kako daleč je recimo 256SP 128bit varianta Fermija in višjimi clocki kot GF100. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

49106 ::

Končno nekdo, ki je podal strokovno in predvsem nefanovsko mnenje.

FireSnake ::

Dr_M: bolje svoje mnenje, kot pa copy/paste sranje, pri katerem niti vir ni naveden (se vec, ne znas napisati s svojimi besedamo in navesti vira).

Senitel: ne klici vraga z reciklazo starih produktov, ker to znajo zelo dobro :D

Aja, fantje, malo se naucite uporabljat predloge, kdaj se uporabla "s" in "z" ... ker eni ravno v oci bodejo. Primer: "z HD 4890" in "z P4" (ne gledat, kdo je avtor, ker to sploh ni pomembno).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dr_M ::

FireSnake: lepo, da priznas, da je anandtech sranje. :) Tudi tvoji linki, ki so opevali 4800, so bili iz istega sranja.
Mimogrede, ATI fanboyi nimate mnenja, ampak samo zavist, sovrastvo in nevoscljivost. Nobene konstruktivne debate kaj je dobro in kaj je slabo. samo pluvanje in ati rox, nvidia sux.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

PrimozR ::

Oh cmoooooon, taprav se oglaša...

This is so getting deleted.

M-XXXX ::

Mimogrede, AMD fanboyi nimate mnenja, ampak samo zavist, sovrastvo in nevoscljivost. Nobene konstruktivne debate kaj je dobro in kaj je slabo. samo pluvanje in AMD rox, Intel sux.

Fixed #2>:D

murmur ::

Vse že 1500x prediskutirano.
http://www.semiaccurate.com/
http://www.semiaccurate.com/forums/
da ne boste prevec pametni.

Senitel ::

semiaccurate... Thanks, but no thanks.

FireSnake ::

FireSnake: lepo, da priznas, da je anandtech sranje. :) Tudi tvoji linki, ki so opevali 4800, so bili iz istega sranja.
Mimogrede, ATI fanboyi nimate mnenja, ampak samo zavist, sovrastvo in nevoscljivost. Nobene konstruktivne debate kaj je dobro in kaj je slabo. samo pluvanje in ati rox, nvidia sux.


Brez vira naj jaz tebi v glavo vidim, od kje so copy/pastal?

Po novem sem (po tvoje) fanatik rdecega tabora ... ti ze ves :D

Ce ze, potem sem pripadnik tabora: "kdorkoli mi da vec za moj denar".

edit: si pa lahko preprican, da bi se v primeru, ce bi ti tako fanaticno zagovarjal ATija, ko zdaj nVidio tudi oglasil s kako kontro ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

murmur ::

semiaccurate... Thanks, but no thanks.


Ja, vem da boli, ampak charlijeve napovedi drzijo in drzijo zelo dobro. Vem pa da boli, ker ni zaljubljen v NV PR.

Pšenični ::

http://www.fudzilla.com/content/view/17...

Namesto radiatorja za v otroško sobo si lahko omislite novo idejno rešitev. Imenuje se Fermi.

Senitel ::

Seveda! NVidia bo dala gor še en mini RTG, zato da bo lahko šibkejša GF100 karta shajala s samo dvema 6 pinskima konektorjema!
Povsem očitno je, da bo na karti RTG, kako drugače bi sicer grafa s 15 aktivnimi SM-i namesto 16 tekla pod 225W? Vseh 16 SM-ov pokuri vsaj 280W torej ni šans, da čip pade v 225W rang, saj ne živimo v lalala landu! Torej edini logični zaključek je, da boste zraven GF100 v škatli dobili še kavno žličko plutonija!

I am Charlie serious!

deadbeef ::

http://www.fudzilla.com/content/view/17...

Namesto radiatorja za v otroško sobo si lahko omislite novo idejno rešitev. Imenuje se Fermi.


Jaz si jo bom definitvno omislil.. =) mogoče kar SLI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

FireSnake ::

Seveda! NVidia bo dala gor še en mini RTG, zato da bo lahko šibkejša GF100 karta shajala s samo dvema 6 pinskima konektorjema!
Povsem očitno je, da bo na karti RTG, kako drugače bi sicer grafa s 15 aktivnimi SM-i namesto 16 tekla pod 225W? Vseh 16 SM-ov pokuri vsaj 280W torej ni šans, da čip pade v 225W rang, saj ne živimo v lalala landu! Torej edini logični zaključek je, da boste zraven GF100 v škatli dobili še kavno žličko plutonija!

I am Charlie serious!


Sarkazem gor, ali dol .... res me zanima, kako bodo zadevo izpeljali.

Meni je vseeno, pa ce (so dovolj neumni, da) prebijejo dovoljeno mejo porabe in so obenem hitrejsi .... samo, da gredo cene dol :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zheegec ::

Jaz osebno imam slabe občutke glede GF100... Malo me skrbi poraba in pa P/P... Bomo pa videli kaj bo, zdajle vsi malce ugibamo (razen mogoče Senitela), pravih testnih primerkov pa še ni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvežitev GeForce GTX 560 Ti - zmeda pri poimenovanjih se vrača (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6113810 (11147) SkyEye90
»

Profesionalni Fermi

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3111266 (10211) Jst
»

Fermi koncno prihaja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18024509 (18496) cole-22
»

Arhitektura Fermi predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9715361 (12231) Zheegec
»

nVidia Fermi

Oddelek: Novice / Grafične kartice
394865 (3406) SanAndreas

Več podobnih tem