» »

Nemčija: Odrecite se IE (vsaj začasno)

Nemčija: Odrecite se IE (vsaj začasno)

Heise - Nemški Zvezni urad za varnost in informacijsko tehnologijo (BSI) je uradno odsvetoval uporabo Internet Explorerja. K tej potezi jih je vzpodbudil nedavni vdor iz Kitajske, pri katerem so napadalci izkoristili do tedaj neodkrito luknjo v Internet Explorerju za napad na Google in druga zahodna podjetja.

BSI piše, da so prizadete verzije IE6, IE7 in IE8 v Windows XP, Visti in Sedmici. Popravka za zdaj še ni na voljo in ker tudi poganjanje IE-ja v varnem načinu in izključitev Acitve Scripting nevarnosti popolnoma ne odvrne, BSI priporoča uporabo alternativnih brskalnikov.

Kaj točno je šlo narobe, si lahko preberete v McAfeejevi analizi. Naslednji paket popravkov bo Microsoft izdal 9. februarja, tako da imajo hekerji še dosti časa za izrabo pomanjkljivosti.

Pa pri nas?

105 komentarjev

«
1
2 3

mtosev ::

eh spet luknja v IE. nothing new
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

Ki sicer v IE8 po defult nastavitvah ne deluje. Pozornost je pa dobila itak sam zato, ker zarad tega zdej google dela paniko. Mogoče je pa to vse kar je google hotel, antireklama Microsoftu:) Sej ja ne misli kdo, da google dejansko premišljuje, da bi odšel iz Kitajske hehe. Denarci :)

Icematxyz ::

Kakšen procent tržnega deleža pa zna tak poziv odnesti IE? Google pa vsaka čast za stališče ki so ga zavzeli. Denarci gor ali dol tokrat. Kapo dol v tem primeru.

Kaj se pa tiče IE. Bo letos pod 50% ali ne bo? :)

Ker koga ne prepriča FF, Opera, Chrome...

Je pa res pravi redneck.

P.S. Sicer pa moram pohvaliti so-rojake v tem primeru. Ker resnici na ljubo mi utiramo pot. Ves svet pa sledi!

"French researcher Xiti claims that Mozilla Firefox keeps winning terrain in Europe. 24.1% of Internet users in Europe use Firefox. Slovenia (44.5%), Finland (41.3%), Croatia (36.5%), and Germany (36.2%) lead the way, followed by a group of mostly Eastern European countries


A ni lepo. Slovenija v sami špici?

Zgodovina sprememb…

roba87 ::

Meni je čist vseeno. Iz teh brskalnikov so itak naredli mehiško nadaljevanko... Uporabljaš pač kaj ti najbolj paše. Zdaj zaradi par kitajcev vrjetno ne bomo zamenjevali brskalnika. Včeraj sem bral da je Firefox najbolj ranljiv (pred office in pa še enim programom), danes berem da je IE tudi ranljiv... Saj pravim, mehiška nadaljevanka.

techfreak :) ::

Meni je čist vseeno. Iz teh brskalnikov so itak naredli mehiško nadaljevanko... Uporabljaš pač kaj ti najbolj paše. Zdaj zaradi par kitajcev vrjetno ne bomo zamenjevali brskalnika. Včeraj sem bral da je Firefox najbolj ranljiv (pred office in pa še enim programom), danes berem da je IE tudi ranljiv... Saj pravim, mehiška nadaljevanka.

Bral si, da je FF imel največ bugov reportanih, ne da je tudi najbolj ranljiv.

Ampak meni FF prevečkrat zamrzne in raje uporabljam Safari.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

IE6 je bil govno, IE8 pa mi je prav všeč. Sicer ga sam ne uporabljam, ker rabim funkcije, ki jih ponuja samo Firefox s svojimi extensioni. Ampak drugače pa se ga ne bi branil. Kar se varnosti tiče, sploh pod Vista/7 je zadeva zelo varna. Exploiti gor al pa dol, market share dela svoje, velik delež explot shara pa je zaradi bugastih outdatanih pluginov ala Adobe Flash.

Doma vsi furamo Firefoxa, bratranc je zaprisežen user Opere, na nove sisteme uporabnikov pa nalagam različno. Ampak vglavnem Firefox in Chrome. Opere zaenkrat še nisem. Predvsem zato ker nima auto updaterja kar zelo sucks.
Navadni userji pač niso vešči v sledenju verzij browserjev in jim je vseeno če je star in bugast, važno da je. Chrome in Firefox sta na boljšem kar se tega tiče. No, pa Opera 10 ima sedaj tud updater, kar je dost bolje kot prej.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

filip007 ::

IE se obsedeno flika že od verzije 5 naprej je samo brskalnik in nevem zakaj toliko zbrke okoli njega. Saj je kot mačka okoli vrele kaše ali kako se že reče.

O IE lahko samo rečem da blokira vse, odpiranje novih tabov mu je španska vas in utrujanje za vsako stvar posebej.

No tale link odpirete v IE ali FF se takoj opazi razlika...
http://1link.in/vczvy
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kurjač ::

@Bismark
Ne vidim problema z win7 in IE8.
FF me ne zanima več po izdaji IE8 in ga sploh nimam nameščenega.

Testman42 ::

Ker koga ne prepriča FF, Opera, Chrome...


ne, ker za to sploh še nikoli niso slišali, ker modri E = internet.

r0ker ::

@Bismark
Ne vidim problema z win7 in IE8.
FF me ne zanima več po izdaji IE8 in ga sploh nimam nameščenega.

jap tudi jaz ne opazim problema z win7 in IE8. tudi jaz od izdaje win7 z IE8 ne vidim razloga po uporabi drugih brskalnikov. res pa da nimam potrebe po extensionih. lahko pa mi kdo kaj priporoča, morda še ne vem kaj vse mi lahko FF in drugi extensioni ponudijo?
@Bismrk aja klik na open gumb na tvoji 1link.in povezavi v IE ne dela v FF pa? in to je slabo? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

smash ::

če nebi rabil Firebug extension-a, nebi nikoli povohal FF

za surfanje je ultra hiter Chrome, za vse ostalo pa zadovoljiv IE8

HairyFotr ::

Chrome in Opera sta opazno hitrejša od IE8, v Operi z malo znanja lahko konfiguriraš vsak menu, okno, ...
potem imaš blokiranje reklam (kar tudi pomeni hitrejše nalaganje strani), v FF extensione za karkoli ti srce poželi - mouse gestures, branje feedov, razvijalska orodja, v Operi pa je vse našteto že integrirano. Tudi na Chrome prihajajo extensioni...

3p ::

"French researcher Xiti claims that Mozilla Firefox keeps winning terrain in Europe. 24.1% of Internet users in Europe use Firefox. Slovenia (44.5%), Finland (41.3%), Croatia (36.5%), and Germany (36.2%) lead the way, followed by a group of mostly Eastern European countries


A ni lepo. Slovenija v sami špici?


Nikakor mi ne uspe doumeti, da vas ene osrečuje, da nekdo uporablja ta in ta (predvidoma FLOSS) sw oziroma da NE uporablja MS programa, ki je tu nekje... Sem sicer že kako leto na Chromu, ki mu napovedujem, da bo lisici požrl rep, pa se mi sploh ne zdi vredno navijanja.

Mogoče pa Google samo Chrome reklamira. >:D

DamijanD ::

Meni osebno je Chrome najmanj stabilen browser od teh, ki jih uporabljam (ff, ie8, chrome)

Pa pri nas? Se developerji še vedno mučijo, da zadeve delajo v IE6

filip007 ::

Za Tabe se gre tisti link se v drugih briskalnikih odprejo v tabih samo pod IE se ne razen, če posebej določiš. Imam raje fleksibilen brskalnik kot je FF in Chrome.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

karagoth ::

Hmm, mal čudno so se zadeve lotli z odsvetovanjem uporabe, komu se je zdelo da bo to melo kakeršenkol efekt?
Glavni razlog zakaj ima IE tak tržni delež je ker je večini ljudi čisto vseeno kaj uporabljajo, samo da je "internet".

opeter ::

Glavni razlog zakaj ima IE tak tržni delež je ker je večini ljudi čisto vseeno kaj uporabljajo, samo da je "internet".


A nito bistvo pri vseh stvareh?
Koga briga, kaj imaš pod "havbo", glvano, da prispeš na cilj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gti_ ::

Koliko je meni znano je najbolj ranljiv predpotopni IE6, , katerega še vedno uporablja prevelik delež uporabnikov in preko katerega jim je uspel taki vdor. Glede na te članke http://nsslabs.com/test-reports/Q309_Br... in
in še kaj podobnega pa iz varnostnih razlogov uporabljam raje IE8 za katerega smatram da je trenutno najbolj varen.

bf4ed ::

RejZoR opera ima že nekaj časa auto update.

Aja pa slovenski prevod tudi. SLOpera

Download the language file
Go to Tools > Preferences in your Opera browser.
Under "General", you will find the language settings.
Click "Details".
Click "Choose" and find the language file you downloaded.
Click "OK" to close the "Details" dialog."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

denial ::

SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

HardFu ::

se strinjam, veliko normalnih uporabnikov niti ne ve, da ima IE alternative. Tudi sam uporabljam Chrome oziroma pozenem FF kadar rabim Firebug, Web developer tools mi nekako ne sedejo.
http://codeable.io

boolie ::

IE se obsedeno flika že od verzije 5 naprej je samo brskalnik in nevem zakaj toliko zbrke okoli njega. Saj je kot mačka okoli vrele kaše ali kako se že reče.

O IE lahko samo rečem da blokira vse, odpiranje novih tabov mu je španska vas in utrujanje za vsako stvar posebej.

No tale link odpirete v IE ali FF se takoj opazi razlika...
http://1link.in/vczvy

Meni se takšno obnašanje v IE8 zdi smiselno. Zakaj bi želel odpreti toliko zavihkov hkrati, ko je mišljeno da ena povezava odpre eno stran? IE8 ti pa lepo napiše opozorilo, da hoče povezava odpreti več strani in po potrditvi to še vedno lahko storiš, Firefox pa takšnega obnašanja ne označi kot nezaželenega. Flooding mi nikoli ni bil pri srcu. ;)

Mr.B ::

Ali je FF 2.0 tudi ranljiva ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

boolie ::

KLIK
Metasploit modul je objavljen. Exploit ne deluje na IE8 (DEP ON by default), deluje na IE7 v primeru ko je DEP izključen (default), sicer ne deluje. Ne deluje na IE7 z ESC (default Win2003). Deluje na IE6, ne deluje na IE5.


Kot je @denial spisal, aktualni IE8 ni ranljiv. Ranljiv je izključno IE6, folk ... posodobit bo treba. ;)

karagoth ::

Glavni razlog zakaj ima IE tak tržni delež je ker je večini ljudi čisto vseeno kaj uporabljajo, samo da je "internet".

A nito bistvo pri vseh stvareh?
Koga briga, kaj imaš pod "havbo", glvano, da prispeš na cilj.

Taka je osnovna ideja ja, na tak način delujemo že od samega nastanka, ampak je vedno dobro vedet mal več od absolutno najmanjše potrebne količine podatkov za lastno preživetje.
Ker smo sposobni vedeti in narediti veliko več, kot pa sedeti pred tv, ali pa klikati in kupovati samo stvari, ki so najbližje in se najbolj lepo svetijo.
Ampak na drugi strani je "ignorance is bliss" in večni problem izbire.

Icematxyz ::

se strinjam, veliko normalnih uporabnikov niti ne ve, da ima IE alternative.


V Sloveniji pač ne. Mi znamo ceniti izbiro in nismo nezahtevni uprabniki.

Kdo ima rad hitrost in minimalističen pristop pred vsem izbere Chrome. Manj vešč uporabnik bo bolj zadovoljen z FF ker vseeno ima več tradicije, vmesnik je bolj načičkan. Ampak za to manj vešč uporabnik lažje vse skupaj uporablja. Oba imata tudi lep nabor uporabnih dodatkov. Opero tudi zaradi njene mobilne verzije in funkcij kot so opera unite uporabljajo bolj napredni uporabniki ki iščejo nekaj več. IE pa je namenjen pač preostanku ki pa ne želijo preizkušati alternativ. In raje ostanejo na defolt.

Ampak izbira in dokaj soliden tržni delež različnih spletnih brskalnikov daje opcijo slehernemu da se sam odloča med tem ali hoče več hitrosti, manj načičkanosti, več načičkanosti za večjo uporabnost manj veščih uporabnikov, več dodatkov, bolj napredne funkcije...

Tudi varnost ta tema lepo pokaže da ni ekskluzivna. Da bi eden brskalnik bil bolj varen kot drug.

Kot je @denial spisal, aktualni IE8 ni ranljiv. Ranljiv je izključno IE6, folk ... posodobit bo treba. ;)


Sam nisem preverjal zadeve. Ampak če verjamem na besedo uporabniku @denial je vse kaj ni IE8 ranljivo če je nastavljeno na defoult. Se pravi kakšnih 35% - 40% spletnih brskalnikov v skupnem deležu brskalnikov je ranljivih na takšen način na svojih defolt nastavitvah. In še kar lep čas bodo. Sodeč po novici slab mesec dni?

Tukaj je treba reči že iz načelnosti. Dokaz da ima Microsoft enake težave na področju varnosti kot večina drugih resnih igralcev na področju spletnih brskalnikov. Pa naj še se tako trdi da to ni res. To je pač realnost. In ni ga podjetja ki bo vedno izdalo le programsko opremo ki nima varnostnih lukenj! Ne. Niti Microsoft tega ne zmore.

Kdor pa ne razume tega o spletnih brskalnikih. In kaj se zganja tak direndaj. In zakaj ne bi vsi uporabljali IE in bo svet lepši. Tisti pa se strinjam. Pač ne razume.

P.S. Pa še konkretno. Če imaš na tržišču konkurenco. Ker je naprimer Chrome hiter in to prepriča kar nekaj uporabnikov. Posledica bo takoj 20% hitrejši FF? A ni to fino?

Zgodovina sprememb…

Smeagol ::

@Bismark

V IE8 na XP dela tisti link super. Ce mu dovolim, mi odpre vse linke, po defaultu pa blokira tako brezglavo odpiranje oken.

Kako s tem opravi FF ne morem sprobat, ker sem ga pred nekaj meseci odinstaliral. Ampak ce kar odpre kar vse po vrsti brez opozorila, je to pac njegova pomanjkljivost. Res je uzitek gledat, ko se ti strani kar odpirajo hitreje kot jih uspes zapirat.

denial ::

Sam nisem preverjal zadeve. Ampak če verjamem na besedo uporabniku @denial je vse kaj ni IE8 ranljivo če je nastavljeno na defoult. Se pravi kakšnih 35% - 40% spletnih brskalnikov v skupnem deležu brskalnikov je ranljivih na takšen način na svojih defolt nastavitvah. In še kar lep čas bodo. Sodeč po novici slab mesec dni?

Posplošuješ. Mogoče ti bo tale link pomagal nekoliko razjasniti zadeve: KLIK

Konkretno lahko povem da sem exploit testiral na Win2K/IE6, WinXP/IE6 ter Win2K3/IE7 (ESC OFF). V prvih dveh primerih deluje v tretjem pa ne. Napisal sem tudi da je IE7 ranljiv, čeprav aktualni exploit ne deluje na IE7 (seveda je le vprašanje časa kdaj bo). Ni pa nujno da bo zadeva nato delovala na Vista/IE7 (Protected Mode ON by default).

Zaključek, kdo je ranljiv in pod katerimi pogoji, lahko izpelješ sam.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Icematxyz ::

Posplošuješ.


Sem napisal da sam nisem preverjal. Za referenco pa se je v vseh komentarjih navajal ta tvoj komentar:

Metasploit modul je objavljen. Exploit ne deluje na IE8 (DEP ON by default), deluje na IE7 v primeru ko je DEP izključen (default), sicer ne deluje. Ne deluje na IE7 z ESC (default Win2003). Deluje na IE6, ne deluje na IE5.


Tako da se tvoj sestavek v vseh temah linka kot referenco naj se dopolni s tem linkom:

http://blogs.technet.com/srd/archive/20...

Ker kdo linka na tvoj sestavek in reče da je ranljiv le IE6 ne vem od kod potegne tak zaključek? Jaz zagotovo s tega sestavka (brez dodanega linka) potegnem zaključek da je IE7 na defolt nastavitvah ranljiv. Ker tako piše.

Tako da naj se napiše nov sestavek za referenco če se bo linkalo tudi z drugih tem ki bo vseboval tudi tabelo z omenjenega linka.

Zgodovina sprememb…

denial ::

@Icematxyz
Smeh. Mislim, da sem sploh edini ki je kaj napisal o ranljivosti v različnih verijah IE-ja. Citiram novico:

BSI piše, da so prizadete verzije IE6, IE7 in IE8 v Windows XP, Visti in Sedmici."

Aja, pa tisti moj komentar na katerega si se zapičil je bil napisan kar nekaj ur preden je MSFT objavil svojo uradno analizo. Še vedno je bolj ažurna kot večina novic o ranljivosti.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Icematxyz ::

Aja, pa tisti moj komentar na katerega si se zapičil je bil napisan kar nekaj ur preden je MSFT objavil svojo uradno analizo. Še vedno je bolj ažurna kot večina novic o ranljivosti.


Nisem se jaz nič zapičil.

Sam si danes v tej temi dal link:

http://slo-tech.com/forum/t396076/p2600...

In v isti temi je to komentiral še en drug uporabnik in zraven citiral besedilo iz tistega linka:

http://slo-tech.com/forum/t396359/p2602...

In podal zaključek in trditev:

Kot je @denial spisal, aktualni IE8 ni ranljiv. Ranljiv je izključno IE6, folk ... posodobit bo treba. ;)


Moj odgovor na to pa je bil da sam nisem preverjal. Ampak če to kaj je napisano v tistem komentarju vzamem za dejstvo. Da ne drži da je ranljiv le IE6. Ampak vse kaj ima v imenu IE in je nastavljeno na defolt in ni IE8.

V tvojem komentarju pa tega ni:

http://blogs.technet.com/srd/archive/20...

Zgodovina sprememb…

denial ::

IE7 je vulnerable, exploitable pa pod določenimi pogoji na določenem OS-u.

Linka do MSFT IE 0-day assessmenta ni, ker v času pisanja mojega komentarja še ni bil objavljen.

Mimogrede, tole:
ker tudi poganjanje IE-ja v varnem načinu in izključitev Acitve Scripting nevarnosti popolnoma ne odvrne

je BS. Gre za heap spraying. Disabling ActiveScripting preprečuje izkoriščanje vrzeli.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Icematxyz ::

IE7 je vulnerable, exploitable pa pod določenimi pogoji na določenem OS-u.


Ja vidiš. To pa je že malo drugače napisano. Kot tisti komentar kam si še danes ob enih podla link. In kjer je takoj za tem še nekdo ga tukaj citiral in podal trditev da je le IE6 ranljiv.

In tisto sem jaz komentiral. Drugače pa. Glede na posploševanje kako Linux ni varen v nekih drugih temah. Ne vem sploh zakaj razburjanje?

Saj pa posploševanje v takšnih razpravah je na mestu? Ali pač ne?

denial ::

Glede na posploševanje kako Linux ni varen v nekih drugih temah.

Whatever :D
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Spc ::

Ne deluje na IE7 z ESC (default Win2003).

IE6 pa res ja.
Windows Server 2003 ima default browser IE6 in ne IE7.
IE7 je v Server 2008, IE8 je v Server 2008 R2.
 

Lonsarg ::

Ja tako je, ranljivos delujev IE6, ter IE7 defult nastavitve. Zaenkrat spisani exploit na podlagi te ranljivosti pa deluje le na IE6. Kdo pa pravi da ni kje spisan kak, ki to zna za IE7, pa pač ni javno objavlen, vsekako pa enkrat bo.

dronyx ::

Moj najljubši brskalnik je trenutno Chrome in je skoraj povsem izrinil Firefoxa (IE že dolgo sploh ne uporabljam). Najbolj všeč mi je to, da imaš na prvi strani predogled najbolj obiskanih strani in ko klikneš na nov zavihek, se ti ta predogled vedno pokaže (to je hitreje kot klikanje po bližnicah). Upam da bo Firefox to čimprej dodal med svoje funkcionalnosti (možno pa da to že kje obstaja, pa ne znam vklopit?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

denial ::

@Spc:
Tisto je mišljeno da je na Win2K3 ESC by default. IIRC je ESC tudi na Win2K3/IE6 in zadeva torej ne deluje. Čeprav tega nisem preveril.

@Azgard:
Exactly my words: "Napisal sem tudi da je IE7 ranljiv, čeprav aktualni exploit ne deluje na IE7 (seveda je le vprašanje časa kdaj bo).". Je pa seveda pomembno na katerih različicah Oken bo sploh deloval.

Mimogrede, trenutni Matasploit modul je, vsaj kar se tarč tiče, popolna replika originala. Tudi original deluje le na IE6.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Karlos ::

@r0ker

res pa da nimam potrebe po extensionih. lahko pa mi kdo kaj priporoča, morda še ne vem kaj vse mi lahko FF in drugi extensioni ponudijo?


Prvo moram res omeniti, da ne vem če to drugi brskalniki omogočajo po defaultu, tako da me tudi zanima kaj od tega imajo.

Ok pa začnimo, brez česa mi živeti ni :)

Adblock plus + Element Hiding Helper (ok, to naj bi imeli tudi opera, chrome ...)
Better Gmail2
Better GReader
DownThemAll
Easy DragToGo
FabTabs
FEBE
Firebug & web developer & Live HTTP headers & Tamper data(ok, povprašen uporabnik tega ne rabi...)
Gmail Manager
Link Alert
Multi Links
OptimizeGoogle
SearchPreview
Tabs Open Relative
Text Link
Ubiquity
WebMAil Ad Blocker
Xmarks - sinhronizacijo bookmarkov upam da imajo tudi drugi ;)
Greasemonkey

Naštel sem 1/2 pluginov, ki jih imam nameščene in sicer samo tiste, ki mi skrajšajo čas, delajo stvari bolj pregledne ... izboljšajo uporabniško izkušnjo.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

jan01 ::

Autocopy!!!

System ::

IE, je super in je tudi zaenkrat najboljši brskalnik.Le posodobiti ga morate na najnovejšo različico IE8.

WhiteAngel ::

in če uporabljaš Windows.

smash ::

Karlos: it's only a browser :)

Karlos ::

Karlos: it's only a browser :)


...brez česa mi živeti ni, ko brskam po netu :)
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Smeagol ::

Moras imeti pa vsaj 6GB rama ali restartat masino vsaj na vsake 3 dni, ce imas toliko addonov. Jaz sem imel v FF 3, mogoce 4 addone in sem cez cas obupal in sel na IE, ker je imel preveliko porabo resourcov. Poleg tega se je pa se sesuval in mozno, da je bil kriv kak addon.

Ja IE po defaultu 100% nima vsega tega. 100% nima polovice tega. Verjetno pa obstajajo ekvivalentni addoni za zgoraj nasteto.

Nekako me ta spisek spominja na case, ko so revijam prilagali CDje polne shareware programckov in so nekateri instalirali vse, ki so bili gor ;)

Karlos ::

Moras imeti pa vsaj 6GB rama ali restartat masino vsaj na vsake 3 dni, ce imas toliko addonov. Jaz sem imel v FF 3, mogoce 4 addone in sem cez cas obupal in sel na IE, ker je imel preveliko porabo resourcov. Poleg tega se je pa se sesuval in mozno, da je bil kriv kak addon.

Ja IE po defaultu 100% nima vsega tega. 100% nima polovice tega. Verjetno pa obstajajo ekvivalentni addoni za zgoraj nasteto.


Od kar uporabljam Visto/W7 ugašam računalnik samo še če zmanjka štroma ali ob updajtih - drugače uporabljam samo še sleep.

Enako na prenosniku 2GB rama in desktop mašini, ki ima resda 8GB rama (System Boot Time: 13.1.2010, 5:59:38).

Kolikor gledam porabo FF zelo redko pride čez 500MB.

Zaprem pa FF vedno predno dam v sleep in to je to.


Nekako me ta spisek spominja na case, ko so revijam prilagali CDje polne shareware programckov in so nekateri instalirali vse, ki so bili gor ;)



Namestil in probal sem seveda še veliko drugih pluginov, ampak verjemi, da če mi niso pohitrili nekaterega opravili ali bili koristni so takoj leteli dol.

Nekatere, ki jih imam še nameščene so res mogoče malo zaradi lepšega ampak vse, ki sem jih naštel zgoraj pa po večini ali zelo pohitrijo napredno brskanje ali pa poenostavijo stvari, kar pa skoraj ne pride v upoštev če si "nedeljski" surfer :)
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Looooooka ::

Kolikor gledam porabo FF zelo redko pride čez 500MB.

Mislm, da je najbl zalostno, da je taka poraba spomina za kerkol browser ratal neki sprejemljivega.

r0ker ::

@r0ker

res pa da nimam potrebe po extensionih. lahko pa mi kdo kaj priporoča, morda še ne vem kaj vse mi lahko FF in drugi extensioni ponudijo?


Prvo moram res omeniti, da ne vem če to drugi brskalniki omogočajo po defaultu, tako da me tudi zanima kaj od tega imajo.

Ok pa začnimo, brez česa mi živeti ni :)

Adblock plus + Element Hiding Helper (ok, to naj bi imeli tudi opera, chrome ...)
Better Gmail2
Better GReader
DownThemAll
Easy DragToGo
FabTabs
FEBE
Firebug & web developer & Live HTTP headers & Tamper data(ok, povprašen uporabnik tega ne rabi...)
Gmail Manager
Link Alert
Multi Links
OptimizeGoogle
SearchPreview
Tabs Open Relative
Text Link
Ubiquity
WebMAil Ad Blocker
Xmarks - sinhronizacijo bookmarkov upam da imajo tudi drugi ;)
Greasemonkey

Naštel sem 1/2 pluginov, ki jih imam nameščene in sicer samo tiste, ki mi skrajšajo čas, delajo stvari bolj pregledne ... izboljšajo uporabniško izkušnjo.


sem pogledal za vsako stvar, ki si jo napisal in lahko brez dvoma rečem: to je pa res en kup odvečne krame. skrajšajo ti čas? v milisekundah? delajo stvari bolj pregledne? tako da številko pokaže zgoraj namesto spodaj?
better gmail2 & gmail manager & better greader & optimize google, text link (nisem še mel situacije kjer bi to potreboval), adblock plus & webmail ad blocker... ti imaš pa res probleme z Web 2.0 (greasemonkey)
Samo Ubiquity se mi zdi uporabno, ampak daaaaaleč od potrebnega.
dejstvo da imaš 40 extensionov, od tega sam rpaviš da razliko naredi samo polovica... O_o
jaz pa ne vidim posebne uporabnosti v nobenem

Smeagol:"Nekako me ta spisek spominja na case, ko so revijam prilagali CDje polne shareware programckov in so nekateri instalirali vse, ki so bili gor ;) "
Word

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

root987 ::

Mislm, da je najbl zalostno, da je taka poraba spomina za kerkol browser ratal neki sprejemljivega.

Safari mi kuri 700MB... ampak mam 40 oken in 120 tabov ;-)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija: najvarnejši brskalnik je Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6016662 (12168) Meizu
»

Nemški BSI svari: Poceni kitajski telefoni imajo viruse (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5113196 (9127) AštiriL
»

Hekerski napadi na nemško infrastrukturo čedalje pogostejši

Oddelek: Novice / Varnost
73881 (2015) Mr.B
»

Nove nemške osebne izkaznice s čipi ranljive

Oddelek: Novice / Varnost
1610983 (9874) spamer
»

kako tunelirati skozi ssh?

Oddelek: Omrežja in internet
81337 (1090) mojca

Več podobnih tem