» »

varnostna nastavitev WLANa

varnostna nastavitev WLANa

milen ::

Pozdravljeni,
doma imam dva ruterja ASUS WL500W in TPLINK TL-WR641G, ki bi ju rad brezžično povezal.
Asus je na splošno "multipraktik crap" zadeva (rabi 5 min da se boota, enkrat dela, drugič ne, čudne pa ima sploh vse nastavitve).
Evo spodaj slikca od wirelles nastavitev


kašne nastavitve to sploh so? Zakaj passphrase? Vsi normalni ruterji (kot recimo TPlink imajo vnosna polja za keye in možno je zbirati vsnos v HEX ali ASCII obliki).

No tudi pri TPlinku ne razumem zakaj moraš pri 64bitni WEP enkripciji vnesti 5 ASCII / 10 HEX znakov in pri 128bitni 13 ASCII / 26 HEX znakov.
en HEX znak je dolg 4bite, en ASII pa 8. Torej 5*8 ali 10*4 = 40 ne 64 in 13*8 ali 26*4 = 104 ne 128.

Pomankljivost TPlinka je tudi to da v bridge modu ne omogoča WPA/PSK enkripcije.
  • zavaroval slike: bluefish ()

x.sci ::

Standard 64-bit WEP uses a 40 bit key (also known as WEP-40), which is concatenated with a 24-bit initialization vector (IV) to form the RC4 traffic key. [Wikipedia]

Passphrase pa je tam menda zato, da nekaj napises tja not, pa ti sam zgenerira wep keye (deluje kot seed).

Sicer pa pozabi wep in nastavi lepo wpa, ker je varnejsi.

Edit: Nisem videl, da tplink ne podpira wpa. Pa si preprican, da je temu se vedno tako tudi s kakim novejsim firmwareom?

Edit: Zgleda je tale tplink res bolj bogi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x.sci ()

milen ::

tp link je morda bogi ampak deluje zanesljivo in hitro. Asus na drugi strabi omogoča veliko, ampak kaj to koristi ko ni zanesljiv. Vsakič ko štroma zmanka se noče sam bootat nazaj, če ga uporabljam kot toorent client pa vleče po 30k. No da ne bom šel preveč off topic. Če ju hočem povezat naj potem pri tplinku izberem hex in pri obeh vnesem enak key1? Problem je samo to ker mi usb wifi ključ (tudi tplink), ne omogoča da izberam med hex ali ascii in se ne poveze, če je na ruterju hex ključ.

x.sci ::

Mogoce si bos lahko pomagal z http://www.einhorn-net.de/jstools/wepke... . No, wpa bi pa clovek ze nekako pricakoval... (danes je to pac minimum)

Kar se tice asusa, je cudno, da se noce bootat. Poskusi kak drug firmware. Glede torrentov se pa strinjam, da je nateg, ker je hardware preslab.

x.sci ::

Edit: Sicer pa, ce sem prav videl, se na tplink v bridge nacinu sploh ne mores wireless povezat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x.sci ()

neptun319 ::

lej jst mam isti router Asus WL-500W pa mi vse lepo dela. Če zmanjka elektrike se meni takoj zbota nazaj, tako da ni nič potrebno. Torrente mi vleče na polno, kot dopušča povezava ... Ni problemov fajn router, ki ima dolg domet. Aja pa še v 2. letih se niti enkrat ni sesu (da bi ga mogu restartat ,al pa iz napajanja izključit - Verjameš al pa ne!). Aja sm ga pa že fashu tut :-D

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

Avtor teme bo očitno moral malo posodobit svoj firmware...

neptun319 ::

Dvomim, saj mi je pred tem tudi delalo Ok. Posodobil sem pa sam zaradi lepšega:|

KoMar- ::

Vseeno se splača probat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

neptun319 ::

ja, to maš pa prav!;)

milen ::

Firmware na Asusu je najnovejši. Za Tplink nisem gledal, ker mi dela OK.
Kar se tiče Asusovega ruterja in zanesljivosti.
Ruter sem že dvakrat na garancijo poslal ravno zaradi tega ker nikoli ni delal OK. Vsakič so mo ga vrnili češ da je vse OK.
Ampak če naštejem samo par stvari.
*ko ga resetiraš rabi celo večnost (3-5min) da se boota.
*torente mi vleče po 30k (prenos mi omogoča 500k in na PCju to hitrost tud dosežem)
*usb ključek enkrat prepozna, potem pa čez par minut isti ključek ne prepozna več.
*pravila za dostop do datotek na ključku enkrat delajo drugič spet ne
*printer dela OK
*signal je bistveno slabši kot pri TPlinku ki ima 4dB anteno.
*in ena čisto čudna - če izklopiš radio še zmer sveti lučka AIR????

Drugače pa sem nekaj čital o DD-WRT firmwaru. Kdo kej pozna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: milen ()

jan01 ::

A še nisi gor dal dd-wrt(mega) ?

amigo_no1 ::

Škoda izgubljati čas za Wep, ker je varen tako kot prižgan odklenjen Ferrari brez voznika na semaforju v Moskvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Spajky ::

res minimalno zaščito je potrebno dat samo zaradi tega, da se ti magari nehote kdo gor ne priklaplja; tudi minimalni 64bit vep je v 999/1000 primerih dovolj, saj zadnje čase pri toliko premalo sveščenih "wifi ponudnikih v strnjenih naseljih, ki kupijo Wlan ruter in ga samo priklopijo (default nastavitve! brez enkripcije), se vedno najde kaki fraj "ponudnik" iNet-a. Tako se nobenemu ne da ukvarjat več danes z razbijanjem zaščite (da to zna in seveda ima hardver za to tudi!) ... To so moje osebne izkušnje!

Poleg tega pa taki sposobneži znajo preko socialnega inžiniringa ponavadi tudi "ukrast" tudi na daljavo tudi najmočnejše geslo iz kompa lastnika mreže, če se glih "zainatijo" s kakšnimi zlobnimi nameni! >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach + Cisco EPC 3925

Oddelek: Omrežja in internet
318456 (2840) Vanadium
»

Router ne spusti čez prometa

Oddelek: Omrežja in internet
291870 (1461) s6c-gEL
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315167 (3848) Mikec17
»

Wireless TP-Link N600WDR 3600 - problem

Oddelek: Omrežja in internet
141009 (814) amacar
»

DHCP nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
62654 (2546) milen

Več podobnih tem