» »

DHCP nastavitve

DHCP nastavitve

milen ::

Ali je to normalno da če onemogočiš DHCP na ruterju da se ti preko LAN porta ne poveže več z računalnikom?
Namreč pri nastavitvi brezžičnega mostu moraš pri gostu onemogočiti DHCP, če pa to storim nimam več lan povezave z tem ruterjem, dela samo preko WLANa.

To se mi dogaja samo pri asusu wl500w, medtem ko en drug ruter tudi če onemogočim DHCP dela normalno.

Pa zanima me še to ali mora biti pri brezžičnem mostu chanel pri obeh enak?
Ena navodila navajajo enak kanal, druga pa da morata biti čim bolj narazen, da se frekvence obeh ne križajo.
  • spremenil: milen ()

Lonsarg ::

Torej samo ena naprava more met vklučen DHCP v omrežju. In vse ostale morjo met izkloplen. Načeloma, da ni komplikacij ima DHCP tista naprava, ki se tudi vklopi na internet in se ji reče router. Ostale, ki imajo izkloplen DHCP pa delujejo kot switchi.

milen ::

Ja to štima, zanima me zakaj ne morem dostopati do ruterja ki ima DHCP ONEMOGOČEN!
Torej tak ruter mi dela samo preko WLAN povezave, če priklopim PC nanj preko ethernet kabla mi sploh ne vzpostavi povezave.

Za primerjavo en drg ruter TP linkov dela preko ethernet kabla tudi če mu ONEMOGOČIM DHCP!

Lonsarg ::

Hm mogoče ma router tko software narjen, da ma kje za štelat funkcijo napreva, ali je kot router, ali kot switch. Tp linkov, ti v primeru izklopa DHCPja dela avtomatsko kot switch. Ta pa morda hoče za switch mode, da to nekje posebaj naštelaš in ni kr avtomatsko switch, če izklopiš DHCP.

Samo kako pa to misliš, da dela WLAN? Da kar se brezžičnega omrežja pa dela kot switch(access point v primeru wireless)

Probaj res kje v višjih nastavitvah najti različne mode, pa daj na switch/access point. Bo mogoče potem delalo. Sej da ne moreš dostopati do ruterja misliš do mreže ane? Do routerjevih nastavitu valda prideš, da sploh štelaš tale DHCP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

milen ::

Lej enostavno.
Ruter je povezan preko ethernet kabla na PC.
Ruter resetiram in vpišem 192.168.1.1, admin, admin. Pridem na nastavitveno stran.
Nastavim DHCP disable in save-restart.
Od tu naprej nimam več LAN povezave, ne morem nič.
Če na PCju nastavim manual IP and default gateway potem do ruterja pridem.
Če isto naredim na TPlinku dela vse normalno četudi je IP na auto.

No sedaj pa k stvari.
TPlink je priključen na WAN, IP 192.168.1.1, DHCP enable, SSID krneki, CHANNEL 1, WEP, BRIDGE enabled, MAC od ASUSA.
ASUS je priključen samo na štrom, IP 192.168.1.2, DHCP disable, SSID krneki, CHANNEL 1, WEP, BRIDGE enabled, MAC od TPlinka, AP+WDS mode. Nastavim še default gate way na 192.168.1.1

PC se preko wifi povezave poveža na oba ruterja. Če pa priključim PC na Asusa preko kabla pa nima povezave, če ročno nastavim IP, potem pa nima internetne povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: milen ()

Lonsarg ::

Hm ja to kar ti dela Asus se kar se mene tiče kvalificira za bug. LANa nima kaj izkloplat, razen če je AP-WDS pač tko narejen, da dela samo wireless, pri birdganju se čisto vsak router po svoje obnaša, sploh ni standardnega pravila.

Kaj ti pa nardi, če daš drugi router samo v WDS in ne AP? Al pa mogoče teme dvema routerjema zamenjati vloge.

milen ::

no kot sem predvideval ni razloga da nimaš povezave če je DHCP onemogočen.
Sedaj dela tudi ASUS. Ne vem ali je to napaka windowsov, ruterja ali lan kartice, amapk sedaj dela brez da bi kaj spremenil???

Imam pa izkušnje z tem ruterjem da je bolj muhav, enkat nekaj kar na lepem neha delati, in potem spet dela - in to brez kakršnih koli posegov, nastavitev!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813780 (12369) styled
»

Ruter preko switcha in statičnega IP naslova

Oddelek: Omrežja in internet
111315 (1082) bjan
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313580 (3054) NeMeTko
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622125 (21041) MTB
»

Wirelles router in dodatna dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
93837 (3038) Alex3oo4

Več podobnih tem