» »

Wireless TP-Link N600WDR 3600 - problem

Wireless TP-Link N600WDR 3600 - problem

ann ::

V avstriji smo kupili ruter TP-Link Wireless Gigabit router Dual Band N600WDR-3600 ker star ni lovil niti čez tanko steno več.
http://www.conrad.si/?websale8=conrad-s...

Problem nastane, ko želim router inštalirati. inštalacija pa naj bi bila sila enostavna, khmmmm.
1. Priključim vse tako kot piše v navodilih. Rač. povezave prvo niti ne zazna. Po nekaj par minutah mi to celo uspe, ko ga resetiram, izkopim, itd. Sploh pa ne vem v čem je bila fora.
2. Nastavim vse tako kot piše v navodilih s cdjem.
Ruter ima dve frekvenci: 2,4 Ghz in 5 Ghz. Nastavim vse še s prvotnimi nastavitvami imena in passworda, ki je spodaj na štatlici rutarja.

Ni mi pa najbolje jasno zakaj sem moral nastaviti dve povezavi, eno za 2,4GHZ frekvenco in eno za 5GHZ frekvenco? V čemu je to fora?

3. Ruter na kabel dela na obeh povezavah, nikakor pa me ne spusti skozi wireless password, ne ene in ne druge povezave. Ko se hočem povezat ali preko lep topa, ali tel., ne zazna glesla, javi da je geslo napačno in zahteva neko čudno geslo v binarni obliki, kr neki, da je neka napaka. 8-O
Kako naj nastavim, konfiguriram ruter, da me bo spustil čez geslo, ki je kot sem rekel tako kot piše na škatlici od ruterja spodaj.
4. Sem probal vse resetrat in na novo inštalirat pa ne gre. Tudi na drugem Lep topu.

Neke komentarje sem že bral, da so tudi drugi imeli podobno težavo, ampak ne vem kako so to rešili. Prosim kakršnokoli pomoč.



Me pa še kot zanimivost zanima kaj pridobiš s tem če ima tale rutar kao 2,4Ghz in 5Ghz, v čemu je to fora?
In kateri ruter bi še v ceni okoli 70 eur še priporočali v kolikor mi le ta ne bo vlekel čez 2 steni, ga grem zanmenjat v trgovino.

hvala
  • spremenil: ann ()

Hayabusa ::

Cdja ne potrebuješ.
Preko web vmesnika urejaš vse.
192.168.0.1

http://www.tp-link.com/resources/docume...
#19

Imaš nastavljene nastavitve mrežne kartice na auto ?
#142

firmware za TL-WDR3600 V1
http://www.tp-link.com/en/support/downl...
Imaš zadnjo verzijo ?

navodila:
http://www.tp-link.com/en/products/deta...

Je router priklopljen tako ?
modem (v bridge modu) -> (wan port) router (lan porti 1-4) -> pc


Daj v bookmarke !
http://www.ceneje.si/Izdelek/3254604/ra...

Zadaj imaš reset gumb.Ko je router prižgan ga drži za 1 minuto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

amacar ::

Bom kr v to temo napisal, ker se gre o tem routerju.

Router imam povezan na 1gbit linijo, nanj pa preko kabla priklopljen en računalnik, preko wifija pa še en računalnik ter en telefon, občasno dva. Problem se pojavi, da se nekje 1X na teden router obesi in je potreben restart. To se mi nekako ne zdi normalno, saj ni ravno obremenjen z obilico naprav. Nadgradil sem ga sicer na zadnjo verzijo, ki je dostopna na njihovi strani, več pa nekako mislim da ne morem storiti.

Bi mi pomagalo, če bi namestil kakšen drug fw in bi bil router nato stabilnejši? Ker nekako od routerja za 60€ pričakujem da z lahkoto shendla takšno število povezav.
Če mislite, da bi pomagalo, kateri fw naj namestim (openwrt, ddwrt, gargoyle...)

Hvala za odgovore,

mat xxl ::

Zamenjaj Router !

amacar ::

Torej je napaka v routerju? Se še komu to dogaja?

Hayabusa ::

Router imam povezan na 1gbit linijo,

Wan ali lan je ti mišljen ?

Ker nekako od routerja za 60€ pričakujem da z lahkoto shendla takšno število povezav.

Kaj vse imaš zagnano od p2p, na koliko hkratnih povezav ?

amacar ::

1gbit je wan, preko lana je vezan le en pc, na katerem ni nobenih torrentov in se z njim prenaša malo podatkov (uporabljen za mining).
Preko telefona se tudi ne prenaša veliko podatkov, laptop je vezan na wifi, načeloma se preneseta kakšna dva torrenta na teden, ponavadi manj. Na drugi lokaciji najcenejši router tplink wr741nd komot pohendla isti telefon+isti laptop + še 3 pc-je ter eno tablico in dva telefona.

BorutK-73 ::

Probaj dati vse na static IP, vsaj računalnike ki so stalno povezani. In dodeli jim IP-je izven dhcp pool-a
WRT3600 ima dhcp pool med 192.168.0.100 in 192.168.0.199, dodeli IP-je npr: 192.168.0.10 itd

Imam isti router in veliko prometa in še nisem imel takšnih problemov (knok,knok,knok). Je pa default firmware gor.

edit
Bi dal dd-wrt ali Gargoyle gor, ampak ker še to nikoli nisem delal, nočem brickat routerja. Mogoče bom testiral prvo na starem TL-WR741ND.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Pri tplinku imaš mali milijon različnih revizij HW, ena dela ok, druga totalen polom.

amacar ::

Torej naj dam v garancijsko popravilo?

amacar ::

Sem naložil ddwrt, pa že 3 tedne zadeva laufa. Žalostno, da se originalni FW vsaj enkrat na teden sesuje...

BorutK-73 ::

amacar - Katero verzijo ddwrt si dal gor?

amacar ::

Takrat tazadnjega: Firmware Version DD-WRT v24-sp2 (02/19/14) std - build 23598, kot kaže obstaja že novejši, bom moral nadgraditi.

Ravno nadgradil na r23720. Pa da vidimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

BorutK-73 ::

Si delal po 30/30/30 postopku ali si samo posodobil iz default na ddwrt in je delalo?
Se moram enkrat spravit to naredit, glede na to da mi default firmware dela bp se mi ravno ne mudi.

amacar ::

Ko sem iz stock nadgradil, sem le uporabil factory to ddwrt. Izbral .bin, se je updatal, reštartal in je bilo to to. Prejle pa sem uporabil webflash, po enakem postopku. Brez zapletov :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wrt3600 - brikan, kaj narediti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171974 (1229) Majkl
»

Wi-Fi speed samo 11 Mbps

Oddelek: Omrežja in internet
161974 (1489) Malcolm_Y
»

Boljši router

Oddelek: Kaj kupiti
294500 (4038) cordoba
»

Kateri ruter?

Oddelek: Pomoč in nasveti
123059 (2571) RuskiSnajper

Več podobnih tem