» »

Decembra prvi Wii

Decembra prvi Wii

PC World - Analitiki podjetja NPD Group so povedali, da je bila decembra najbolje prodajana konzola Nintendo Wii, ki je v ZDA dobila 3,8 milijona novih srečnih lastnikov. To je za polovico več kot leto poprej in absolutni rekord za število prodanih konzol v enem mesecu. Konkurenta Xbox 360 in PlayStation 3 sta prodala trikrat manj enot.

Tudi pri prodaji iger, ki so v resnici glavni vir zaslužka, je bil Wii daleč spredaj. Najbolj prodajana igra je bila New Super Mario Bros. Wii (2,82 milijona kopij), sledita pa ji Wii Fit Plus (2,41 milijona) in Wii Sports Resort (1,79 milijona). Na četrtem mesto so najboljši konkurentje, in sicer Modern Warfare 2 za Xbox 360 oz. PS3 (1,63 oz. 1,12 milijona kopij).

27 komentarjev

dwinxp ::

Wii owns the place :D

P4ajo ::

Sem mislil pa, da je Wii že v zatonu...

Matrin ::

Nintendo se je vrnil na prvo mesto z to konzolo, upajmo da bo to izkoristil in poleg inovativnosti spet proizvedel tudi močnejši hardware.

antonija ::

Letos med novoletnimi prazniki sem imel priložnost preizkusit Wii in moram reći da je napram drugim konzolam(lastim si Xbox (origanl) imam pa izkušnje z Xbox 360 in PS2) igranje Wii dosti bolj zabavno v druzabnem smislu. "Izzivi" v igrah so res da bolj primitivne narave, ampak zadeva ima isti car kot stare igre (zgodnja 90'). Ni neke breath-taking grafike, ni spopadanja z na stotine oborozenih nasprotnikov, je "good clean fun for the whole family". Pa super konzola za zeliscarje je ker zahteva minimalno koordinacijo in reflekse 8-)

Ce si bom kupil se kaksno konzolo za igranje iger (originalni xbox je bolj media player) bo to verjetno Wii. Je pa zanimivo da imajo tolk visoko rpodajo iger glede na lahkotnost poganjanja iger iz travnikov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

P4ajo ::

Je pa zanimivo da imajo tolk visoko rpodajo iger glede na lahkotnost poganjanja iger iz travnikov.

To bi jaz pripisal ravno temu, da je bolj fun for the whole family naprava in jo tako kupujejo tudi tisti, ki drugače ne igrajo zelo zavzeto iger in tako niti ne poznajo, niti nimajo potrebe po piratstvu.

Berserker ::

Heh sej xbox360 pa ps3 tudi dobita motion controler, vendar dvomim da se bosta rpibližala wii-ju.

antonija ::

Sej ni samo kontroler... tud igre so bolj neformalne narave, veliko vec poudarka je na zabavi med igranjem in doseganju ciljev (mickeno nagnjeno k budisticni filozofiji). Kontrolerji pri Wiiju tud niso strasno natancni, kar dosti je trial-and-erroja, dostikrat se opazi dodatne random gibe, ampak vse to skupaj z igrami ki so na voljo je izredno zabavna kombinacija. "Fit for purpose" bi se temu reklo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Berserker ::

Igre so tudi tiste kar odvrne mariskaterega igralca, povsem zaradi te nenatančnosti, slabih ocen z raznih straneh in ne preveč resnih iger, teh je zelo malo, familiji pa casualu se pa je... za to , glavno da se zabava, zato veliko stavim na natal in tisti ps3-jev kontroler.

opeter ::

Jaz čakam na novi Red Steel 2 za Wii.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Nintendo se je vrnil na prvo mesto z to konzolo, upajmo da bo to izkoristil in poleg inovativnosti spet proizvedel tudi močnejši hardware.
Hja, dokler se bo Wii prodajal 3x bolje od tekmecev, kakšne posebne nuje po boljšem modelu pri Nintendu verjetno ne bodo čutili. Upajmo samo, da v njihovem razvojnem laboratoriju ne spijo na lovorikah (ker parkrat se jim je to že zgodilo).
Kontrolerji pri Wiiju tud niso strasno natancni,
A si igral s temi novimi, RemotePlus ali kako se jim že reče? Ker ti so veliko natančnejši.

O.

Masamune ::

Tudi sam si lastim wii in mi je res zakon. Zabava za vso družino. Poudarek je na "instant" zabavi in to mi je všeč. Še moja 4 leta stara hčerka me večkrat nažica, da grema malo smučat, strelat balone,...
Če imate doma majhne otroke je to edina logična izbira imo.
lp, j

antonija ::

Nimam pojma ker kontroler je bil... Wii je bil kupljen kaksen teden pred novim letom in imel prilozen en kontroler, v sloveniji je pa takrat zmanjkalo dodatnih kontrolerjev :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Če ste igrali Sports Resort (sabljanje, frizbi, smučanje na vodi, košarka ...), je bil z novim, drugače pa verjetno ne.

O.

Berserker ::

Jaz čakam na novi Red Steel 2 za Wii.


+1, rad bi še videl kakšno nadaljevanje deadly creatures , ker mi je bil precej dober špil.

xyxyxyxy ::

Zelda bo trgala gate. Komaj čakam! :D

krifa ::

Ne pozabimo, da so to raziskave za ameriški trg. V Sloveniji mislim, da je daleč pred vsemi xbox 360...

Zheegec ::

V Sloveniji je prvi Wii, drugi PS3, tretji pa Xbox že kar dolgo časa...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SlimDeluxe ::

Iz kje pa dobiš tak podatek? =)

antonija ::

Verjetno dela v kaksni vecji stacuni/servisu ali kaj podobnega...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

Dela v veliki dvonadstropni štacuni :)

Tr0n ::

Jaz sem Wii prodal po enem letu in koliko gledam, sem naredil prav. Lani ni bilo niti ene igre za malce bolj resne gamerje (New Super Mario Bros. ne spada vec v to kategorijo).

Na zalost je Wii postal pravi shuffle-ware sistem z milijon in eno mini/casual igro.

nekikr ::

Pa saj Wii so naredili točno za ta namen? Za resne gamerje imaš Xbox, PS3 ali pa računalnik. Na Wii pa gledam na kot na napravo kot je bila včasih Family Computer. Imel si pištolo s katero si streljal race po zaslonu ali pa gamepad za ostale igre.

Tr0n ::

Tako so ga zaceli oglasevat sele kasneje oz. Reggie ga se vedno oglasuje kot hardcore konzolo z Zeldo, Metroid in Mario francizami.

Hvala bogu na PS3 obstaja Darksiders, ki pelje Zeldo na sprehod. :)

Okapi ::

Imel si pištolo s katero si streljal race po zaslonu
Zadnja stopnja pri streljanju v WiiPlay je genialna. Ko Miiji panično bežijo in s soigralcem razpališ na vso moč po letečih krožnikih ...:))

O.

antonija ::

Hardcore konzole imajo hardcore naslove iger, ne pa Super Mario Bros, Wii sports in Guitar Hero. Wii je pac za preprosto zabavo, druge konzole so pa za virtualne dosezke. Ce hoces streljanje za tocke in range in nevemkaksne "goodise" pol pac ne izberes Wiija... Ce pa hoces casual (in samo to) gameplay za sirok spekter obcinstva (staro in mlado, izobrazeno in tupo, "gamerji" in "n00bi") je pa Wii odlicna izbira.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

opeter ::

COD serija na Wiiju sploh ni slaba. Pa tudi razni rail-shooterji tipa Resident Evil, Dead Space Extraction, House of the Dead ipd. so za moje pojme odlični.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Antonija: to vse razumem. Problem je, da Wii niso oglasevali kot casual masino, vsaj ne prvo leto ali dve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nintendo je predstavil Wii U

Oddelek: Novice / Konzole
4212612 (9448) Gandalfar
»

Bo PS3 prehitel in preživel konkurente?

Oddelek: Novice / Rezultati
247169 (6111) Berserker
»

Nintendo Wii - nakup

Oddelek: Konzole
437718 (5644) hojnikb
»

PlayStation 3 cenejši, polovica Xbox 360 umre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7711828 (8119) PrimozR
»

Prvi rezultati boja konzol

Oddelek: Novice / Konzole
454890 (3130) G-man

Več podobnih tem