» »

računalnik se ne zažene

računalnik se ne zažene

nenno80 ::

Torej, naredil sem neumnost.

Hotel sem malce počistiti nesnago, ki se je nabrala na prenosniku pod tipkovnico. Odstranil sem tipkovnico, ven sem vzel tudi ram kartico in pa na koncu tudi procesor. Ko sem vse skupaj sestavil se mi računalnik ne zažene. Ta se sicer vklopi, venda ekran ostane črn, windowsi ne odreagirajo.

Zanima me ali je kriv procesor. Ko sem ga jemal ven je bil namreč čvrsto pritrjen, kot da bi bil malce prilepljen, sedaj pa pade na svoje mesto, vendar je vse skupaj majavo.

rejven ::

računalnik dela al se samo monitor ne prizge? možno je da si konektor za monitor iztaknil...

nenno80 ::

računalnik dela, ga slišim ko se vklopi. vendar ostane monitor prazen, tudi winsi se ne zaženejo, ker bi slišal....tako da ta varijanta odpade, da samo monitor ne bi delal

nenno80 ::

mogoče sem preveč privil hladilnik in sem zdrobil jedro procesorja...bi se potem tako odzval računalnik?

nenno80 ::

dobro, problem rešen. banalna zadeva....jaz sem izvlekel procesor dobesedno na silo, medtem ko ob strani obstaja en šraufek s katerim izpneš le tega in obratno. Jaz ga seveda nisem, ko sem ga dal nazaj noter....sam da laufa zdaj :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko gre monitor v "spanje" se ne "zbudi" več

Oddelek: Zvok in slika
243523 (1187) neocodexx
»

Računalnik problem. prosim za pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
61656 (1534) kikicar
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513360 (2786) DT232
»

Kaj je narobe!

Oddelek: Strojna oprema
301771 (1277) mtosev
»

rač. se ne zažene

Oddelek: Strojna oprema
12966 (756) _Mortal_

Več podobnih tem