» »

Kaj je narobe!

Kaj je narobe!

lolek84 ::

Imam računalnik, do nadalnjega je dobro delal zdaj pa to....??? Naj vam opišem... Lepo je bilo še vse ok zjutraj lepo še igram igrice in nič ni "štekalo" ali kaj podobnega. Nakar ga dam na reset a monitor se več ni prižgal. Računalnik se je lepo zagnal sem slišal da se vklopi ventilator in vse vendar na monitorju se nič ne pokaže,niti ni moč priti v biose nič... Monitor je ok sem probal na drug računalnik...

Zanima me kaj bi bilo narobe... Kaj je šlo po vašem mnenju in zakaj če ni nič "počilo" oz. se prej kazali znaki da je kaj narobe.

Ps. grafično sem še 1x vzel ven jo dal ponovno noter, diske vse še 1x izklopo in priklopo, tud rame sem vzel ven in jih še 1x dal noter vendar nič..

Help kaj bi bilo narobe...;(

M-XXXX ::

Dj probaj komp potegnt iz elektrike za pol ure!

muzičar ::

Se je prijavil v Windows? Verjetno ne. Sepravi dela vse samo monitor ne. Resetiraj BIOS in poročaj.

Kaj je lahko šlo: procesor, plata, grafa, ram... Si probal grafo kje drugje? Verjetno je samo mala nefunkcionalnost. Pardon začasna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

lolek84 ::

informativno me zanima ker itaq do četrtka nebom mogel nič delat saj sem v Lj, študiram. Sam me je res preseneto ta računalnik. Glede win, nič tam ne gre rihtat saj se nič ne pokaže ob zagonu računalnika, nobene slikce oz da bi se vsaj za sekundo kaj pokazalo tak da to mi je najbolj čudno ko bi se vsaj zagnal pa pol kaj pisalo da diska ne zazna alo kaj, a se žal sploh nič ne pokaže na ekranu. Ps. grafična je stara 1 teden pa pol, drugače plata pa je starejša saj sem kupil nek rabljen računalnik... drugače je athlon 1600 rami pa do 512 pc133mhz

muzičar ::

No resetiraj BIOS s pin-i (piše v priročniku od plate kateri pin-i) in poročaj potem.

lolek84 ::

To glede pina, to najdem na netu ker osebno povedano nimam nobenega lista oz. kaj o tem kak je plata... Valda vtipkam kako plato imam pa najde pin ali? Kje to iskati??? Aya še eno vprašanje je kaka možnost da izgubim podatke z disk-ov ob tem početju ke le-tega nebi hotel?? Ali bom mogel zopet pol vse formatirat ker imam kar nekaj podatkov ki jih nebi rad izgubil? Bo treba zopet vse ponovno nalagat???

marsovcek ::

Rabiš navodila za plato, tam bo pisalo, kateri pin je pravi. Če jih pa ne najdeš, si pa dobro oglej plato - dostikrat je na ustreznem mestu napisano "clear cmos", ali kaj podobnega. In ob tem ne izgubiš podatkov (za vsak slučaj pa lahko odklopiš disk 0:) ).
Aja, če še nisi, daj še ene 10x preverit kabel od monitorja ;)

muzičar ::

Tako je na netu se dobi manual-e načeloma so v .pdf . Tam poiščeš Clear Cmos in najdeš kateri pin-i so. Ponavadi so to JP3 pin-i. Ko delaš to mora biti napajalni kabel izklopljen. Premakneš te na druga dva pina za cca. 10s in nato daš nazaj na prvotni položaj.

lolek84 ::

Aya tah by the way noter je: Matična plošča Asus A7V333-X , procesor pa je: AMD Athlon XP2000+.

Saj pred četrtkom vam še žal ne morem nič sporočiti ker me žal ni doma, vendar si zdaj že vsak dan belim glavo zakaj ,...ko pa je še vse pred resetom odlično delalo... Upam da ni šla kaka matična ali podobno ker bodo pol stroški. Sam glede na odzivnost računalnika se bojim da ne gre le za majhen hec ampak..???

Stratus ::

Mislim da boš potreboval nov napajalnik. SImptomi so klasični za odpoved napajalnika
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

lolek84 ::

Malce pozno vam javljam vendar o računalniku še nič novega.... Stvar je taka da ga bo verjetno treba peljat kam na popravilo oz. k ljudem ki se na to bolje spoznajo.

Probal sem vse, vzel ven baterijo, rame ven in v drugo "polje", pol drugo grafično noter, diske še 1x vklopil in izklopil ... NIČ

Enostavno nobene slike da bi se prikazala-najbolj čudno mi je pa to da ne oddaja nobenega zvoka po katerem bi lahko presodil katera komponenta je šla...
Vam sporočim pol v ponedeljek oz. v torek kaj mi bodo javili ko ga bom peljal na popravilo.

stromar ::

preveri elektrolite na plati, napajalnik

lolek84 ::

Lep pozdrav!

Računalnik odpeljal na servis in kakor so sporočili je baje procesor crknil. Joj zdaj pa pa imam problem da baje ni več novih procesorjev ki bi pasali na mojo matično, kak kaže bo treba rabljenoga iskat.

Kaj tu mi lahko pomagate s tem kaj paše gor in kaj ne???

Računalnik je do sedaj bil tak, da vam dam opis:

Matična plošča Asus A7V333-X
Procesor AMD Athlon XP2000+ s ventilatorjem ZALMAN CPNS AL-CU 7000 A
Pomnilnik 512MB DDR Ram Infineon
Trdi disk Seagate 17Gb + 80 GB SATA
Zvočna AC97 integrirana na matični
Mrežna Asustek 10/100 integrirana na matični

opeter ::

Hmm... če bi bil na tvojem mestu, bi malo pogledal na Bolho ali pa v male oglase tukaj na Slo-Techu. Poišči kakega Athlona XP 2000+ do 3200+ ali pa kakega Semprona za Socket A. Če pa nič ne najdeš, pa priporočam nakup kake poceni Socket 754 plate + kakega poceni Semprončka - recimo 2600+.

Matična plošča Gigabyte GA-K8U, 754 12k
Sempron 2600+ 13k

Vse skupaj te ne bi smelo priti več kot 25k. RAM, graifčno, pa vse ostalo pa lahko obdržiš, ker so vse te zadeve uporabne za to ploščo. Ampak ta opcija je samo v primeru, da ne najdeš poceni Athlona XP na Bolhi ali malih oglasih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

muzičar ::

Če boš že kupoval novo plato potem ti priporočam Asrock Dual SataII + kakega Sempron 3100+ ali pa Athlon-a če imaš denar.

lolek84 ::

Fora je v tem da sem dal 30 čukov za računalnik pred 3 tedni ko sem ga kupil rabljenega bil je tak:
Matična plošča Asus A7V333-X
Procesor AMD Athlon XP2000+ s Thermaltake ventilatorjem
Pomnilnik 512MB DDR Ram Infineon
Trdi disk Seagate 17Gb
Zvočna AC97 integrirana na matični
Mrežna Asustek 10/100 integrirana na matični
4 x USB
Grafična kartica Creative Geforce Pro
CDrom Teac
Disketnik 1'44
Miška
Tipkovnica
Zvočniki Juster

Pol sem mu dodal z mojega stagera 466 mhz 80 gb disk preko in pekača ter kupil grafično Ati R 9250 128mb in Zalmanov ventilatorček ker oni je bil glasen ka po*izdiš zraven.... Trenutno pa mi ni interes da bi nevem kake igrice igral da bi za ta namen metal stran po 150 čukov za nov računalnik zato mi ni lih pa do tega da bi imel nevem kake stroške -beri nakup nove plate + procesor itd.(čeprav pri onih igrah morem potrdit da mi TR:Legend ali kaj je kar še dobro gre dokler je še delal seveda tak da ni lih za v koš vrčti)

Zdaj prvo pa itaq počakam če oni s servisa javi da je najdel kaki procesor oz. če nebo se bom pol podal v "lov" za dober nakup.

PS. saj vas bom še itaq prej povprašal oz. vam napisal kako specifikacijo procesorja ker roko na srce jaz se v to ne razumem in nebi rad kakega kupil ki mi pol sploh nebi pasal na toto staro matično.

muzičar ::

No to sem ti povedal zato ker je poceni in ima plata AGP in PCI-e tako da bi lahko kasnej kupil PCI-e karto in ti ne bi bilo treba menjati plate. Plata je 15k proc recimo Athlon 3000+ dobiš pa za 25k ali manj.

lolek84 ::

Kako pa pol to da noben "nov" procesor več ne paše na to matično??? A res nikjer več ni zasledit da bi kje lahko kupil kak nov procesor, ki bi deloval na tej plati?

muzičar ::

Zato ker se razlikujejo socket-i -> najnovejši je AM2, starejši je s939 še starejši je pa tvoj socket A. Mislim da bi se dalo dobit kje kakega Semprona na Socket A. Pri Eventus-u imajo Semprona 2500+ za 19k. Samo mislim da se ti bilj splača zgornja ideja.

Pyr0Beast ::

Če se ti da čez mejo, .. so dobil glih nekaj procov
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

lolek84 ::

Ju3 grem po procesor Athlona 2400+ (8.000SIT, valda to ni preveč ali?) pa pol po nakupu le-tega vam povem če stvar dela ali je še pa mogoče bilo kaj narobe

mtosev ::

Je še kr ugodna cena.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lolek84 ::

Zdaj sem pa žalosten, žalosten kolikor gre.... Konec mojega problema oz. treba še naložit windowse ponovno drugače pa : procesor je šel, matična plošča je šla pa še napajalnik je fuč.
To je zdaj bil problem s tem 1x sem ga resetiral pa se več ni prižgal. ;( ;( ;( ;( tak še v živlenju nisem bil žalosten kak sem danes

mtosev ::

Joj za enim compom bos zdaj zaloval al kaj? :\ :\ :\

Pac crkno je. Ko bos mel $$$ bos drugega kupil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

lolek84 ::

Ma ja jaz sem full navezan na neko stvar.... Ja sem zrihtal neko plato pa zdaj treba samo še ponovno naložit win...

Zdaj kupo neko plato asus a7n8x-x+athlon 2400+, +512 ddr 400ram za 17.000 vse to troje skup? To valda ni lih pretirana cena ali?

mtosev ::

Kje ti to dobiš tak poceni? Ker je zlo ugodno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

AndrewSmith ::

Si pa res en lolek:D
Res je poceni;)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

;-) ::

lolek daj še men kaj zrihtaj po taki ceni .....sam da ni pohojeno al pa zjeb*** ka

lolek84 ::

Pa v bistvu je tak bilo da sem sprva mislil da je šel samo procesor in sem se pol s tem zmenil da odkupim njegov procesor (athlon 2400+) za 8.000, pol sem še pa dal en oglas da kupujem rame in jih je tudi on prodajal pa sva rekla, da pol še te za 8.000 pa bo to to. Ko sem pa k njemu računalnik peljal pa sva vidla da je šla tudi plata katero je tudi prodajal. Pol sva se pa dogovorila za 17.000. čeprav je on zahteval 20.000 sem se mu valda zasmilil ko je ugotovil kaj vse mi je šlo fuč in mi je pol ta komplet dal za 17.000.

;-) ::

zaj se pa še men smiliš lolek

mtosev ::

Lepo da si dobil tak poceni. Veliko sreče da ti dela ti želim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater procesor za socket A

Oddelek: Kaj kupiti
261754 (1354) Matevy
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545250 (3971) sid911
»

Prosim če mi kdo kake podatke o tej plati

Oddelek: Strojna oprema
161117 (992) lolek84
»

Ketera rešitev za Rame?

Oddelek: Strojna oprema
171696 (1545) lolek84
»

Prosim pomagajte z nasvetom kaj izbrati med temi komponentami!

Oddelek: Kaj kupiti
201606 (1329) koyotee

Več podobnih tem