» »

Windows 7 in BSOD @ loading screen!

Windows 7 in BSOD @ loading screen!

s1m0n ::

No včeraj sem normalno ugasnil računalnik in je čez noč miroval, danes ob vklopu pa pri loading zaslonu (pred njim) BSOD in ponovni zagon!
Bilo je tako hitro, da nisem mogel videti kakšen Error je bil. Po ponovnem zagonu pa je prešel v Repair in popravil ter normalno prižel v namizje!
Zdaj pa me zanima kako bi lahko ugotovil kakšen Error je bil in zakaj bi se lahko to kar tako pojavilo ?

darkolord ::

V Action Centru (zastavica v trayu) in Event Logu je to zagotovo zabeleženo...

s1m0n ::

Hm pogledal in ne v Evnet Logu ter Action centru ni nobenega obvestila, napake za današnji datum!

blackbfm ::

Če se ti enkrat zgodi nima smisla komplicirat. Če pa se pojavlja potem je lahko nekaj narobe s sistemom ali pa z ramom.

s1m0n ::

Bom vido našel sem ene zastarele driverje za eden program in sem jih odstranil!
V Eventu Logu je pisalo da se niso naložli saj niso kompatibilni z Win7.

Bom pa še dal skozi Memtest če se še enkrat pojavi!

s1m0n ::

No zdaj sem našel da se ob vsakem zagonu pojavijo isti errorji in opozorila

Error: \SystemRoot\SysWow64\Drivers\ULCDRHlp.sys has been blocked from loading due to incompatibility with this system. Please contact your software vendor for a compatible version of the driver.

Warning: The driver \Driver\ULCDRHlp failed to load for the device IDE\CdRomOptiarc_DVD_RW_AD-7173S_________________1-00____\5&643f929&0&1.0.0.

To omenjeno se pojavi za oba DVD pogona ki ju imam v sistemu!
Ta datoteka ki jo error omenja pa so driverji za CD/DVD pogone, ki jih windows sam namesti!

EDIT: DVD pogona delujeta normalno, tudi branje in peka. Nevem pa zakaj se mi je začela ta napaka pojavljati!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

jan01 ::

ULCDRHlp.sys
Part of Ulead CD/DVD writing engine. Comes with either Audio DVD creator or DVD Moviefactory 4

s1m0n ::

Že našel to ampak nima veze direkt z nameščenim SWjem od Uleada ker ga osebno nikoli nisem imel in je tudi na mojem drugem čistem sistemu enaka datoteka! Če te datoteke ni ne zazna DVD pogonov!

jan01 ::

Kar izbriši ULCDRHlp.sys
Problem je, ker je najbrž to od cdroma upper filter. Lahko bi ročno iz registra pobrisal, a mislim, da je dovolj, če le greš v device manager in pri dvdromu izbereš uninstall. Potem pa tam le klikni scan for hardware changes

s1m0n ::

Če to datoteko izbrišem dobim pri pogonih Code 39, da ne najde gonilnikov!

jan01 ::

Tudi če zaženeš v safe modu?

s1m0n ::

To še pa moram poskusit :)

Hm zdaj sem pogledal v Event Log in se mi ta del zdi malo čuden, ko je pregledalo za HW spremembe in pogona namestilo!

Driver Management concluded the process to install driver FileRepository\cdrom.inf_amd64_neutral_8363d00ecae4322d\cdrom.inf for Device Instance ID IDE\CDROMOPTIARC_DVD_RW_AD-7173S_________________1-00____\5&1C8E9BFE&0&0.0.0 with the following status: 0x0.

EDIT: ULCDRHIp.sys je lower filter vsaj tako mi SW za zaznavo CD/DVD filterjev napiše!

EDIT 2: Sem ročno odstranil ta Lower filter v registru in je napaka zginila! Od kot se je pojavil ne vem SWja od Uleada nisem imel je pa možno da ga je kak drug SW namestil, ala SW od TV kartice, ki sem ga odstranil in kartico ker so bili problemi z kompatilinostjo ter količino rama, pač stara TV kartica pa njen čip in moj čipset nista nekako komonicirala :) in je PC bil nestabilen! In tudi od te so se mi te napake pojavljale v Eventu Logu, zdaj jih k sreči več ni :)

Hvala za info kaj storit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 appcrash problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
82447 (2361) blazkox
»

The specified service does not exist as an installed service.

Oddelek: Pomoč in nasveti
11942 (763) MrStein
»

NEC DVD ZAPISOVALNIK AD-7173S. BEL

Oddelek: Kaj kupiti
222549 (2270) Svizec69
»

Cd rom ne pece :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
61681 (1568) 5er-->
»

sesuvanje xpjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
141903 (1710) JP

Več podobnih tem