» »

kateri OS za stareji računalnik?

kateri OS za stareji računalnik?

i33a ::

Imam en starejši računalnik, na njem bi XP-ji verjetno delali počasi(128 rama, slab procesor,grafična...)
Ta računalnik morem poštimat enmu, rabil ga bo za brskanje po internetu, Oficce/OpenOffice, Wimanp , BS-Player
Zanima me kateri OS bi bil najprimernejši, hočem da računalnik deluje karseda hitro, ter stabilno.

Mentalist ::

Win 98
Lool.

cyber_killer ::

Eno linux distribucijo bo še najbolj delal. BS-Player ?? s 128rama nemorš nč

rejven ::

tinyxp , sicer ni lih "legalno", ampak če si lastiš orginal xp-je...drugač pa kak pupy linux...

noraguta ::

definitivno nič od MS , saj licenca pride več kot pa je računalo vredno(0EUR). hmm mogoče arch , ali slackaware
.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

subby ::

winsev starejših od xp se ti ne splača, razen če je za uporabo v industriji
xp in novejši pa tudi niso za tak računalnik, tako da res nič microsoftovega
kakšen ubuntu bi bil primeren, samo s 128M rama bi najbrž imel težave pri predvajanju filmov

karafeka ::

Jaz sem xvide in divxe čisto normalno predvajal z 64mb xpji. Seveda z vsem ostalim izključenim. Procesor je pa bil okrog 400mhz celeron.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

mtosev ::

win 2000
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

Na bolhi maš zalogo 20EUR računalnikov z 256MB rama, če hočeš bit zihr da bo lavfalo.

Drgač pa bi jaz namestil XPlite, oziroma še raje Xubuntu. Ubuntu ne bo delal na 128MB. Xubuntu pa piše minimum 128MB, recomanded 192MB.
http://www.xubuntu.org/get

Blinder ::

Pa prašte koga za 128 mb rama pa dejte si zaščito na hrbet da ne bo preveč bolelo ko vam ga bojo vrgli v hrbet.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

brodul ::

Jaz imam tako kišto, vendar njej ne teče "grafično okolje". Gor je Debian.

Manj dela boš imel z http://www.damnsmalllinux.org/ (jaz ga imam na 128 MB ključku), grafično oklolje je nezahtevno, lepo teče.

Feather Linux je tudi en projekt vendar spi od leta 2005.

Od distrotov se splača poskusit tudi Puppy Linux @ Wikipedia , s tem nimam izkušenj, zgleda lepo, baje dobro teče tam od 32MB naprej, če ga daš na disk (hard-Puppy). Distribucija je živa zadnja verzija je izšla Oktobra 2009. :D

Windowsi ki bi tekli na takšnem računalu so stari 10 let. :D A sploh še kdo krpa varnostne luknje ? Pa glede na to da bo kišta za surfanje ... pa vsaj antivirus ... bodite resni ...

Jst priporočam Puppy Linux . :D
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

brodul ::

Zdele sem ga sprobal, sicer na novi mašini, in je odličen.

Priporočam.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Djuro ::

Ma Windows Fundamentals v osnovi pobere ca. 85 MB rama, če še kakšen nepotreben servis ugasneš še manj. Na stare računalnike (za domačo uporabo) vedno instaliram tega, pa moram rečt da dela super. Priporočam.

hojnikb ::

Nwm jest bi se izogno Windows Fundamentals for Legacy PCs.Neke blazne razlike med navadnimi ni pa še dost problemov je z nimi. tak da bi bli bolši kaki "Preformance Edition" če hočeš met Windows.
Drgač pa dam še jaz glas za Puppy Linux.8-)
#brezpodpisa

c0ck4m0u53 ::

Slitaz ima pozitivne opise na takšni strojni opremi.

neres ::

Jaz tudi odsvetujem Windows Fundamentals. Neke razlike med njim in navadnim XPjem niti nisem opazil (čeprav ni bil ravno star PC). V bistvu je imel celo več servisov in nekatere stvari niso delale in nekatere so bile bolj nerodne (logiranje...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sveže obnovljen PC, a zakaj počasen?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212047 (1588) MrStein
»

Kateri Windows naložiti?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514137 (2873) reto88
»

Kater OS dati na star računalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
625033 (3913) Hexx
»

Lightwieght Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
192191 (1385) hojnikb
»

[P166-64MB] Windows, ki še dela...

Oddelek: Operacijski sistemi
151325 (1108) Daedalus

Več podobnih tem