» »

Kateri Router????

Kateri Router????

easyrider3 ::

Mislim nabavit brezžični Router pa me zanima kateri bi bil do 100Eur dost dober.Sem opazil,da se veliko govori,da naj bi imel podprti standard N,ker dela najhitreje,ker G ali B je prepočasen sploh,če Xtremer ali WD Tv Live priključim. Kaj pravite na tale http://www.mimovrste.com/artikel/247001... http://www.mimovrste.com/artikel/247002... http://www.mimovrste.com/artikel/247001...

Firefly ::

Scit ::

Pred kratkim sem zase iskal ruter z N standardom in na koncu kupil Netgear. Razlog je bil ruter del, ki je imel najbolj dodelane funkcije določanja IP naslovov, starševske zaščite, blokade dostopa in spremljanja WEB prometa. Če bi se odločal na podlagi WiFi lastnosti po tem bi izbral Apple Airport Extreme, ker je to edini AP, ki hkrati dela na N in G standardu brez znižanja hitrosti na G v primeru priklopa G naprave.

LP

easyrider3 ::

Scit in kako si ti obnese ta router Netgear a dela brez kakih problemov? Kakšen je pa domet a lovi signal iz ene sobe v drugo?

axee ::

Pred kratkim sem zase iskal ruter z N standardom in na koncu kupil Netgear. Razlog je bil ruter del, ki je imel najbolj dodelane funkcije določanja IP naslovov, starševske zaščite, blokade dostopa in spremljanja WEB prometa. Če bi se odločal na podlagi WiFi lastnosti po tem bi izbral Apple Airport Extreme, ker je to edini AP, ki hkrati dela na N in G standardu brez znižanja hitrosti na G v primeru priklopa G naprave.

LP


Glede Airport Extrema: je stabilen ob kakšni p2p aktovnosti, ali pa kar pogosto streamanje 1080p vsebin? Kakšne težave z Windows mašinami? Ker mi dejansko router še najbolj deluje to kar potrebujem. Resno pa dvomim (se sprašujem) glede stabilnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Scit ::

Scit in kako si ti obnese ta router Netgear a dela brez kakih problemov? Kakšen je pa domet a lovi signal iz ene sobe v drugo?

Ker sem po navadi zelo zahteven za ruter uporabljam Netgear z izklopljenim WiFi-jem. Pri ruter delu mi je najbolj všeč to da je bil edini med testiranimi (Linksys (z WRT firmware), Snapgear, Apple, LevelOne), ki je v eni napravi ponujal naslednje: določanje IP naslova glede na MAC, nastavitev prioritete prometa glede na MAC in storitev, blokiranje prepovedanih besed... Za enkrat se mi še nobenkrat ni obesil ali zmrznil zaradi prevelike količine prometa, prav tako nisem imel nobenih težav z DHCP serverjem.

Za WiFi access point pa uporabljam Airport na katerega so priklopljeni Win prenosniki, MacBook, PS3 in PSP. Vse naprave delujejo brez težav, priklop in povezave mi nikoli niso delale nobenih težav. Osnovni razlog za Apple je bil ta, da če se hkrati priklopita G in N naprava AP z vsako deluje na svoji hitrosti. Ne zniža hitrost na G, kot to stori velika večina ostalih. Signal gre tudi skozi stene tako, da ga je dovolj po celi hiši čeprav ga je na najbolj oddaljenemu delu še za kakšnih 30-40%. Ko sem na PS3 poskušal predvajati kakšen HD video je prihajalo do zatikanj in gledanje ni bilo tekoče tako, da sem preklopil na kabel. Je pa res, da PS3 ima G WiFi. S glasbo in fotografijami ni bilo nobenega problema.
Ruter del mu je bolj skop in nima veliko možnih nastavitev. Poudarek je na preprostosti in enostavnosti uporabe, kar je za večino navadnih uporabnikov več kot dovolj. Nastavlja se pa drugače kot ostali ruterji. Namesto brskalnika moraš uporabljati poseben Applov program. Na zadnji strani ima samo 3 1GB porta.

Upam, da sem dovolj jasno odgovoril sem pa na razpolago za še kakšno vprašanje.
LP

easyrider3 ::

Ce si nabavim recimo Xtremer ali WD TV Media Player LIVE ali kateri drugi multimedijski predvajalnik a mi potem bi delalo z takim routerjem Netgear kot ga imaš ti,da bi lahko gledal preko interneta ali dol vlekel filme. A mogoče imaš tudi ti kakšen multimedijski predvajalnik?

A bi z tem routerjem Netgear lahko gledal Siol tv,ker imam mislim reči brat ima v svoji sobi Siol tv.

Zgodovina sprememb…

Scit ::

Ja, jaz uporabljam Popcorn. Dol in gor dela brez problema.
Pri popcornu me predvsem moti to, da ima ethernet 100MB in je kopiranje iz Popcorna na NAS disk precej počasno. Če pa bo tvoj MMP imel ethernet vhod, ki podpira 1GB in boš veliko kopiral datoteke med napravami po tem pa lahko pogledaš Netgear, ki ima switch z gigabitnimi porti. Je pa še enkrat dražji tako da res premisli kaj se ti splača kupiti. Cenejše te bo prišlo če nabaviš navaden ruter in dodatno 8 portni 1GB switch ampak boš po tem imel eno škatlo več (jaz imam takšno kombinacijo, ker mi štirje porti niso bili dovolj).

Lp

kduh ::

No pa si bom še jaz malo sposodil temo. Kupujem router, ki bi pokrival celo hišo, nanj pa bi bili priključeni 3-je računalniki. Ker vidim da se vedno bolj uveljavlja N standard sem tudi jaz gledal nekaj v takem ranku: Netgear WNR2000 WIRELESS-N ROUTER Zanima pa me, v čem se razlikuje od Netgear WNR3500 RANGEMAX WIRELESS-N GIGABIT ROUTER?

Scit ::

Če se ne motim osnovna razlika je v switch delu. WNR2000 ima 10/100 vmesnik, WNR3500 pa 10/100/1000. Uvoznik je tukaj primerjava pa tukaj

LP

easyrider3 ::

Mislim da bom kupil kar tale model Netgear WNR3500 pa čeorav je malo dražji ampak ima pa jači prenos. A mogoče je za tako ceno dobit tudi kaj podobnega,a je tale dober router? Po forumih piše,da so kar dobri Netgear-ovi routerji čeprav klega pravi vsaj je vseeno,drugi pa pravi Linksys je zelo dober.

jan01 ::

Raje Neatgearov WNR3500L (L!) 83EUR s poštnino http://www.diskontcomputer.com/Netgear_...

easyrider3 ::

jan01 pa se da tale router naročit in plačat po povzetju ali moraš imetimaster kartico?

andi5 ::

Lep pozdrav
Zanima me vaše mnenje o sledečem routerju http://www.domex.si/netgear/brezzicni-u...

Trenutno imam v uporabi d-link di-524 pa me zadnje čase spravlja ob živce tako da potrebujem boljšo mašino.
Andrej

ameba ::

Mene pa zanima če se splača kupt router
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
ali
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Rd bi meu predvsem za prenašanje podatkov med računalniki. Pa zanima me kako v praksi izgleda hitrost v mreži ?

fireX88 ::

Firefly je izjavil:

Kaj pa kaj takega:
www.zagrabi.si/artikel/9461/brezzicni-u...


samo prosim ne teka... govorim iz osebnih izkušenj. Včasih tako zablokira, da nemoreš prit v njega (preko ipja), ga moreš prej resetirat, da lahko dostopaš do njega...

miller31 ::

fireX88 je izjavil:

Firefly je izjavil:

Kaj pa kaj takega:
www.zagrabi.si/artikel/9461/brezzicni-u...


samo prosim ne teka... govorim iz osebnih izkušenj. Včasih tako zablokira, da nemoreš prit v njega (preko ipja), ga moreš prej resetirat, da lahko dostopaš do njega...


Se pridružujem. Tale router mi je povzročil toliko sivih las, da ne morš verjet.
Tenda thumb down.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020836 (15037) broken/link
»

Računalnik kot dostopna točka za internet

Oddelek: Omrežja in internet
51567 (1403) moat
»

Nakup ruterja

Oddelek: Kaj kupiti
161944 (1538) trnvpeti
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415148 (12895) neres
»

Routerji - Usmerjevalnik

Oddelek: Omrežja in internet
283770 (3016) destiny

Več podobnih tem