» »

Nakup ruterja

Nakup ruterja

Kiborg ::

Torej ker je moj trenutni ruter crknil potrebujem novega. Potrebujem ga pač za normalno uporabo WiFi torrenti in podobno ter seveda brskanje po spletu. Gledam TP-LINK brezžični usmerjevalnik 300MBPS GIGA TL-WR1043ND in Brezžični router TP-Link TL-WR841ND, sicer razmišljam da bi mogoče vzel kakšnega D-Linka, imel sem ga pred časom in sem bil zelo zadovoljen z njim.

Spock83 ::

Jaz imam Dlink DIR-655. Nobenih težav. In mislim, da je price/perfomance, kar na visokem nivoju. LINK

Kiborg ::

Hja nekoliko je sicer drag a če je res vreden svojega denarja. Testi kažejo da WiFi ni najboljši. Kaj pa njegov naslednik E1000?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

Spock83 ::

Odvisno kaj rabiš. Giga LAN, polni N standard, Dobro delovanje v mix modu G/N, podpora USB printerjem in trdim diskom, + nekaterim USB 3G modemom itd. Če to ne rabiš, maš še nižje veliko modelov različnih proizvajalecev.
Dobi se tudi DIR-652, ki je hardwersko šibkejši. Ampak kljub temu ima giga lan! Ne vem pa koliko je stabilen. Je nova zadeva na trgu.

Od drugih proizvajalcev routerjev pa nimam preveč info. Razen kar preberem v testih.

dbevfat ::

Odličen je tud Asus RT-N16. Preberi malo reviewe, da vidiš, če ti kaj fali.
nvr2fat

Kiborg ::

Wi-Fi potrebujem predvsem zaradi povezave z N900. Tu se je tudi pojavila težava pri mojem trenutnem ruterju saj mi AppManager na njem ne deluje. Drugače pa ga potrebujem za precej običajno uporabo. Nič preveč posebnega. Gledal sem sicer različne alternativne OS-e za ruterje pa ne vem koliko se to splača (Npr Tomato, Open WRT).

Kiborg ::

Potrebno pa je tudi upoštevati da telefon podpira standard WLAN IEEE 802.11b/g

kmetek ::

Mene tudi zanima, kaj se kaj govori o novih modelih Linksys, E1000/E2000/E3000....

Kiborg ::

Trenutno sem razpet med TP-Link TL-WR1043ND 300Mbps Giga, ki mi je sicer povsem neznano ime a sem o njem slišal dobre stvari, Netgear WNR3500L ki se je na testih kar dobro obnesel in ima možnost namestitve odprtega firmwara, in Cisco Linksys E1000, slednji se je sicer zelo dobro odrezal na testih a edini Linksys ki sem ga imel me ni ravno navdušil in sem ga zaradi težav ki jih je povzročal zelo kmalu vrnil. Sedaj se moram precej hitro odločiti tako da so vsi nasveti dobrodošli.

trnvpeti ::

Prvo 3500L
Potem 1043

Kiborg ::

Problem je, da je TP-Link TL-WR1043ND skoraj za polovico cenejši od Netgear WNR3500L. Ne vem kako bi opravičil nakup ruterja za 100EUR+...

trnvpeti ::

Ce problem denar
Pol 1043

Kiborg ::

Hja, po pravici povedano ne vem če je 3500L res vreden tega denarja. Denar sam po sebi ni problem a, če je naprava več kot enkrat dražja od 1043 nekako pričakujem, da je tudi toliko boljša.

Nikonja ::

Jaz imam 3500l in sam super zadovoljen. Sam ga vzel v spodnji trgovini v AV in me prišlo malo čez 80 eur(z poštnino). SAm dal tomata gor in vse dela BP.
To je najboljše kaj sam najdel da obstaja pod 100 eur po vseh testih !

http://www.mylemon.at/artikel,nr,235740...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Kiborg ::

Kje se splača gledati teste? Še vedno pa bi vljudno prosil če mi lahko nekdo razloži v čem je Netgear WNR3500L boljši od TP-Link TL-WR1043ND? Ima boljši hardware, software je morda hitrejši?

SasoS ::

3500L ni nekaj boljši od TP-Linka. Če bi res hotel boljši router je to kvečjemu Netgear WNDR3700. Tisti ima precej hitrejši procesor, več rama, dual-band wifi (hardware je praktično neak D-Link DIR-825.

trnvpeti ::

Kiborg zate je ze 1043 predober
Tko da dkr to vzami
Pa se cena je boljsa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020892 (15093) broken/link
»

Zmogljiv žični router za 100mbit optiko.

Oddelek: Omrežja in internet
278482 (6614) war-dog
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317906 (13389) Poldy
»

Router... again :)

Oddelek: Omrežja in internet
152281 (2050) amigo_no1
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415171 (12918) neres

Več podobnih tem