» »

Excel - pomoč

Excel - pomoč

borut212 ::

Za domačo nalogo moramo narediti tole:

e) Na listu Ponudba izdelajte ponudbo (predračun), ki bo vključeval različne količine različnih
izdelkov. Ponudba mora vsebovati vsaj 10 izdelkov. Uporabnik lahko vpisuje podatke samo v
celici šifra in količina. Vse druge celice se avtomatsko izpolnijo same. Podatke zajemajte iz
lista Izdelki. Davčna stopnja za vse izdelke je 20%. Za količine, ki presegajo 100 kosov ali 200
m2 obračunajte 8% popust.
f) Na listu Ponudba pod tabelo ponudba izdelajte grafikon, ki bo prikazoval deleže cene
posameznih izdelkov v celotni ponudbi.


Ker se meni niti približno ne sanja, kako bi to naredil, vas prosim za pomoč. Excelovo datoteko si lahko preneste tukaj.

Hvala za pomoč!
lp

pajanko ::

Se mi ni dalo pisat pomoči, pa sem nalogo kar rešil. Sicer pa je že bila enkrat na forumu. Sedaj pa si pomagaj sam, kako sem rešil.

Datoteka.

lp

borut212 ::

Pravzaprav res rabim samo rešitev, ampak poslal si mi prazen dokument. Ga lahko še prosim enkrat naložiš?

Pa še en problem imam. Ne znam narediti gumba z makrojem. Besedilo:
Tretji list – izpolnite tabelo brez da bi uporabili kalkulator (uporabite formule od urejevalnika
preglednic). Na tem listu dodajte gumb, ki bo podatke za izbrano stranko prenesel na list
Račun. Gumb naj bo povezan z makrojem (VBA). Pri reševanju uporabite relativno, absolutno
in mešano sklicevanje na celice!

Datoteka: klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut212 ()

pajanko ::

Pa res, evo še 1x: http://www.shrani.si/f/3u/tE/3yyGQke5/n...

Da vidim kaj je druga naloga...

Čeprav nisem ziher da je zdaj ok. Ta pa more bit: http://www.shrani.si/f/2t/aN/3TGpHFqL/t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pajanko ()

borut212 ::

Super, hvala ti! Ampak zdaj si priložil 2x isto datoteko, mi lahko pošlješ še 2.?;)

pajanko ::

Ja sem vem, nisem bil ziher če bo ok. :D

Drugo pa sam da pogledam...

pajanko ::

Aham torej samo marko moreš povezat?

Vstaviš obliko (kvadrat, krog..), v njo vstaviš besedilo in potem desni klik na obliko, priredi makro. Določiš makro in to je to.

lp

borut212 ::

Ampak potem mi vedno isto stranko skopira. Pa tudi ne vem, kaj bi naj pomenilo Pri reševanju uporabite relativno, absolutno in mešano sklicevanje na celice!.

pajanko ::

Relativno sklicevanje je A1+A2 pa ko vlečeš se spreminja, čez 3 vrstice in čez 3stolpce bi formula zgledal D4+D4.

Pri aboslutnem pa $A$1+A2 se bo spreminjalo samo A2 ko kopiraš, premikaš...Če imaš samo $A1 se ohranja stolpec, če imaš samo A$1 pa se ohranja vrstica.

Sej men tud ni jasno kaj naloga hoče...

borut212 ::

Verjetno mora biti tako, da označiš eno stranko in ko pritisneš na gumb "Prenesi na račun", bi se morala ta stranka tudi na račun skopirat. Ampak če js naredim makro, se vedno ena in ista stranka skopira, ne glede na to, katero označim.

pajanko ::

Iz katerih celic v katere celice kopiraš podatke? Ni mi jasno...

borut212 ::

Označim stranko na List3, kliknem na gumb "Prenesi na račun" in se potem s pomočjo makra skopira oz. vnese na list z imenom "Račun".

pajanko ::

Aham, v makru uporabi Activcell.row, da dobiš katero vrstico...

borut212 ::

Mi lahko ti prosim rešiš?:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628972 (3301) omni-vor
»

excel makro in vb, kopiranje vrednosti

Oddelek: Programiranje
161287 (1046) max00slo
»

[VB] excel makro, VB program ali kaj drugega

Oddelek: Programiranje
52324 (2324) Tutankhamun
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314700 (4122) veteran
»

[Excel] problem z makrojem, visual basic (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
585595 (5058) steev

Več podobnih tem