» »

Kako enkriptirat računalnik

Kako enkriptirat računalnik

rdecaluc ::

Pozdravljeni!

Rad bi dosegel sledeče. Namestil bi nek program oz. kaj podobnega.

Nakar bi ustvaril geslo.

Ta geslo bi se potem zapisal na določen usb ključ in brez tega USB-ja potem nebi mogel dostopat do operacijskega sistema recimo.

Ali obstaja kaj takega kar želim?
Est modus in rebus. ,typos

darkolord ::

Če imaš Windows, v Visti in 7 je v Ultimate in Entrprise različicah funkcija BitLocker, ki ponuja točno to.

sinsinjega ::

Jaz uporabljam TrueCrypt. Omogoča več različnih pristopov. Najbolš da prebereš dokumentacijo.

rdecaluc ::

Ok bom probal bitlocker najprej..

Samo dejstvo je da nočem formatirat česarkoli da bi lahko dosegel zaščito.

Ker enkrat sem imel nekaj bednega, ki je sloje nalagalo gor, ki so kao ščitili.

Lep pozdrav
Est modus in rebus. ,typos

sinsinjega ::

Ker enkrat sem imel nekaj bednega, ki je sloje nalagalo gor, ki so kao ščitili.

sloji? *alarm*, vglavnm lej česarkoli se lotiš si raj prvo preberi navodila da boš razumel kaj enkripcija je in kako se kriptira particija, sicer boš čez dva mesca prosil po forumih da ti nekdo odkriptira "bedne sloje" in reši izgubljene podatke.

rdecaluc ::

Sm prebral nekaj o truecrypt.. pa sm ustvaril tisto begginer guide mapco.. zame je za enkrat to dovolj.. sam da lahko nekam pospravim svoje stvari.
Est modus in rebus. ,typos

RazzorX ::

Mene tudi to zanima, vendar imam Windows 7 Professional, pa nimam BitLocker-ja, torej, da bi imel USB ključ in brez njega se sistem nebi zagnal. Še kakšen drug program kot TrueCrypt?

OmegaBlue ::

Kaj je pa s TrueCrypt narobe?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

RazzorX ::

Z njim ne znam narediti tega kar sem napisal. Da bi nujno potreboval USB ključ za boot OS. Pa sem prebral kar nekaj na njihovi strani pa nikjer tega ne najdem.

Karen ::

Preveč plastično si predstavljaš: ti hočeš na vsak način imet v rokah ključ od avta (USB), da bi vžgal avto (računalnik). Kar nekaj avtov ima pa že kodno kartico...
1. metoda, ki jo zagotovo imaš že v računalniku: bios geslo. V biosu nastaviš geslo in brez gesla ne prideš niti do biosa, kaj šele do zagona česarkoli (ne pozabi da bi dejstvo da ne prideš do OS-a ne pomaga. Vsak malce nad povprečjem bo vklopil tvoj PC, v biosu nastavil boot in USB-ja in iz USBja zagnal en mini linux ter prišel do tvojih diskov z nešifrirano vsebino. Kar nekaj mašin podpira tudi geslo za dostop do diska.
2. metoda: Truecrypt. Načinov: več, ampak vedno vključujejo formatiranje oz. kreiranje datotek (virtualne particije na disku). Tisto kar hočeš ti je npr. keyfile - da imaš na USB-ju keyfile brez katerega ne prideš do podatkov - ampak če ga izgubiš moraš vedeti da si tudi "popušil". Nasvet:
- preden začneš karkoli delat od nasvetov iz te teme si naredi backup datotek ki jih potrebuješ (fotk iz fotoaparata, seminarskih ipd.) - nekako imam občutek glede na način kako pišeš da boš sicer to slej ko prej izgubil. Pa brez zamere, to je samo dobrohoten nasvet.

RazzorX ::

Saj ubistvu nisem imel nekega namena to izvesti, ker tega niti ne potrebujem. Zanimalo me je bolj kot zanimivost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaklepanje datotek na USB ključu

Oddelek: Pomoč in nasveti
145076 (3278) Stari89
»

Možni načini dostopa do podatkov na disku

Oddelek: Strojna oprema
132839 (2498) St235
»

TrueCrypt na precepu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7126762 (22122) MrStein
»

Enkriptiranje datotek z BitLocker-jem

Oddelek: Informacijska varnost
174850 (4332) karafeka
»

Izšel TrueCrypt 7.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11930636 (27136) Jst

Več podobnih tem