» »

dslr in zajem videa

dslr in zajem videa

klemenSLO ::

Ogledujem si vstopne modele DSLR kamer. Rang cca600€. Poleg klasičnih karakteristik fotografskega aparata me predvsem zanima še kakovost/kodiranje video posnetkov. Namreč rad bi kupil tak fotič, kateri bo zmogel še 720p. Seveda gre tu za krajše posnetke.

Ali imate kake izkušnje?
Nikoni naj bi imeli slabo kodiranje in so datoteke velike....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

KoMar- ::

Samo najnovejši modeli SLRjev snemajo filmčke. Vsekakor le-ti niso namenjeni snemanju daljših filmov, ampak bolj za krajše clipe.

nitro2 ::

tale naj bi bil super z svojo ceno
http://www.e-fotografija.si/templates/?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nitro2 ()

levaky ::

Zanimivo zadevo sem opazil na Canon 500D. Če imaš objektiv, ki ima zaslonko recimo D3.5-5.6(KIT objektiv), ti slika med zoomiranjem utripa, ker si obektiv spreminja zaslonko, fotoaparat pa more popravljati "čas zaklopa".

Seveda teh problemov ni z objektivi s fiksno zaslonsko, ki pa seveda niso poceni(vsaj F2.8 ne).

lp Matej

Tarzan ::

Pri fotoaparatu bi gledal predvsem na druge funkcije, za snemanje visokoresolucijskih video posnetkov pa bi si raje privoščil kamero. Ne samo, da bi dobil po vsej verjetnosti tudi 1080p (po potrebi), tudi drugače bi bili posnetki precej boljše kvalitete, kot s katerim koli fotoaparatom.
Če gre res le za redko snemanje nekajsekundnih klipov, vprašanje če rabiš 720p. Če rabiš, potem DSLR v rangu od srednjega razreda naprej pride v poštev, za vstopne modele ne bi pričakoval dobrih rezultatov, žal.

;-) ::

Jaz imam nikon d5000 je tvojemu budgetu primeren, snema tudi dobro, sm jaz nimam roke za snemat ker moraš skoraj pri vseh ročno ostrit.

borchi ::

Zanimivo zadevo sem opazil na Canon 500D. Če imaš objektiv, ki ima zaslonko recimo D3.5-5.6(KIT objektiv), ti slika med zoomiranjem utripa, ker si obektiv spreminja zaslonko, fotoaparat pa more popravljati "čas zaklopa".


tole ne razumem čisto...

zakaj bi spreminjal shutter? itak snema s stalnimi 24fps (al kolk pač), ane? to utripanje je verjetno "samo" to, da imaš v trenutku, ko pri zumiranju prideš na tisto goriščnico, ki ima slabšo svetlobno zmogljivost (višji f-number), sliko underexpose-ano in obratno. potem pa v nekem trenutku avtomatika to popravi z gain-om (iso) na senzorju in imaš spet pravi exposure. tako nekako mi pravi kmečka logika, nimam pa pojma kaj se v resnici dogaja.

btw, a ni tako, da lahko pri 500D pred snemanjem nastaviš zaslonko in če jo nastaviš na pač največjo, ki jo zmore objektiv na celem zoom range-u, potem do tega ne bi smelo prihajati?

> Ne samo, da bi dobil po vsej verjetnosti tudi 1080p (po potrebi), tudi drugače bi bili posnetki precej boljše kvalitete, kot s katerim koli fotoaparatom.

če šteješ v "katerikoli fotoaparat" tudi kakšen canon mark iv in na njega našraufaš kak soliden objektiv... pol rezultati niti niso tako slabi :D
l'jga

Tarzan ::

Borchi, mogoče ne kateri koli. ;) Vseeno, dvomim, da bi bil zainteresiran za 5.000 ameriških zelencev drag fotoaparat. Za kakih 1000 bi verjetno dobil solidno HD kamero in vstopni model zrcalno refleksnega fotoaparata. Potem bi pa nabavljal še dodatne objektive, Po možnosti za obe snemalni napravi na en mah. :D

levaky ::

borchi: no, se popravljam, gain nastavlja... Ali pa shutter speed. On že lahko snema z 24fpsji, ampak lahko med zajemom ene in druge slike mine nekaj časa, ker je na razpolago dovolj svetlobe? Ne vem kako štimajo gain, ali to uravnava samo z isotom ali tudi z hitrostjo zajema slike iz CCDja.

Glede fiksne zaslonke pa ne vem, nisem lastnik fotoaparata in sem samo na hitro opazil, ko sem se igral z videom:)

No, veliko bolje je kak 500D in kit objektiv kot cheap kamera. Je objektiv na fotoaparatu le boljši:) Če daš pa gor kak dober objektiv(kako L steklo) je pa sploh špica.

Da bi dobil za 1000EUR HD kamero, na kati bi lahko menjal objektive, rahlo dvomim.

lp Matej

Okapi ::

Vsekakor le-ti niso namenjeni snemanju daljših filmov, ampak bolj za krajše clipe.
In sicer zakaj?

O.

klemenSLO ::

Zdej mam cca7 let star powershot s50,ki počasi odpoveduje.Po mojem mnjenju je za moje zahteve vsak vstopni model zadovoljiv. Ker pa Kamere ne mislim kupovati posebej, me zanimajo dslr ki snemajo s 720p (lahko tudi 1080 - ampak to poveča stroške).Za to, da pa malo mulca posnamem bo zadosti.

Mislim da bo razlika med sedanjimi 320*200 @15fps z 720p očitna.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

JayKay ::

impresive
seveda fotič stane 4k, ampak vseeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

levaky ::

No, tudi nabor stekla je bil kar konkreten... Verjetno malo kater objektiv od tistih stane pod 1000EUR.

Matej

klemenSLO ::

No vmes je na trg prišel canon 550D z odličnimi karakteristikami, še posebej kar se tiče snemanja videa.

Preden razbijem pujsa - kaj mislite o tej izbiri (vzel bi kar 18-135 canon objektiv poleg) : 866 EUR
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

klemenSLO ::

Si ga kdo tu že lasti ozroma ga je imel priložnost preizkusiti, da bi mi ponudil argument za/proti ?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

bluefish ::

Tukaj lahko prebereš poglobljen review: http://www.dpreview.com/reviews/canoneo...

klemenSLO ::

Review nekako potrjuje izbiro DSLRja (glede mojih preferenc za zajem videa).Tudi video sampli, ki sem jih uspel najti so zelo dobri.
Tako da na koncu pridem do vprašanja leč? Bi za začetek vzel kar canonovega 18-135 ?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Tear_DR0P ::

sicer je vprašanje kaj in koliko hočeš delat z zadevo, sem pa prepričan da boš s tem Canonom zadovoljen. Za kratke video posnetke v HD te bo zadovoljil bolj kot nikon 5000, ki spada v isti razred - jebi ga ampak canon je car na vstopnem nivoju in nikon je šele z modelom 5000 prvič postal resna konkurenca canonu - je pa cenejši

drugače pa vsi priporočajo da pojdi v trgovino, primi oba v roko un ju preizkusi - če boš izbiral med tema dvema
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nitro2 ::

klemenSLO je izjavil:

Review nekako potrjuje izbiro DSLRja (glede mojih preferenc za zajem videa).Tudi video sampli, ki sem jih uspel najti so zelo dobri.
Tako da na koncu pridem do vprašanja leč? Bi za začetek vzel kar canonovega 18-135 ?


jst ga mam s kitom 18-55...odličen fotič za svoj denar...
fotografije in video super!
kupi

xelas ::

Jaz imam nekaj uporabniških izkušenj s snemanjem videa na Nikon D90 (verjetno so problemi povsod enaki). Torej, način snemanja z DSLR aparatom se ZELO razlikuje od snemanja z videokamero. Pri DSLR-ju je potrebno ročno nastaviti ostrino; AF ne deluje. Nadalje je aparat EXTREMNO občutljiv na tresljaje - na snemanje iz roke lahko kar pozabiš (v kolikor nisi izkušen profi ...). Tudi z zvokom so problemi, predvsem kadar se uporablja vgrajeni mikrofon, ki je preveč občutljiv. V kolikor pa uporabljaš stativ, snemaš kratke kadre (ki jih nato sestaviš v končni izdelek), in si kupiš zunanji mikrofon pa je končni izdelek vrhunski, saj se zapis opravi na CCD-ju ki je kar nekajkrat večji od tistega v videokameri (od tu tudi precej večja velikost datoteke). Kot objektiv naj bi bil najprimernejši fiksni, recimo med 80 in 135 mm. Vsekakor priporočam temeljit preizkus pred nakupom, bodisi pri trgovcu ali pri prijatelju ki tak aparat že ima. Tudi jaz sem iskal zamenjavo za obstoječo videokamero (analogno) pa sem uvidel, da bom pač moral kupiti videokamero za video. Oglej si tudi ćimveč z DSLR-ji posnetih videov (YouTube) pa boš kmalu videl razliko med videom posnetim z videokamero in tistim posnetim z DSLR.

klemenSLO ::

550D omogoča tudi AF med snemanjem vendar kot opisano v testih se ne obnese najbolje.
V temle linku je precej obširno opisan movie mode.

Pujsek se že trese :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

nitro2 ::

sam imam pozitivne izkušnje z 550d...avtofokus dela vendar je počasen...
sicer pa mislim, da ste preveč pikolovski...
pri dslr je video samo kot dodatek...
kdor hoče vrhunski video naj si kupi kamero ker je enostavneje snemat...
lahko pa tudi z dslr narediš vrhunski izdelek samo terja več spretnosti in znanja....
jaz z 550-tko snemam hčerko k skače naokol pa sem vseeno zadovoljen z posnetim materialom....seveda nisem zahteven kar se videa tiče...
vse snemam brez stativa....

M-XXXX ::

kdor hoče vrhunski video naj si kupi kamero ker je enostavneje snemat...

Hmm, kaj pa vem, jaz bi raje rekel, da tisti ki hoče vrhunski video, pa ob tem noče dat 5000€ za kamero bo z DSLR prišel ceneje ter kvalitetnejše čez. Vendar potrebuje ogromno več znanja za nek dober izdelek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotoaparat vs. kamera?

Oddelek: Zvok in slika
276125 (5508) schurda
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023892 (18743) schurda
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612304 (11576) Invictus
»

Sonyjeve fotografske novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7416292 (12594) technolog
»

Canon predstavil nov DSLR-fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
549115 (7145) MrStein

Več podobnih tem