» »

Kam nesti računalnik za čiščenje

Kam nesti računalnik za čiščenje

MasterTade ::

Zanima me zato, ker je prijatelj, ki mi je komp zrihtal šel na dopust, on pa se ukvarja z računalniki....Gre se predvsem zaradi ventilatorja, ker domnevam da je poln prahu, saj mi pri igranju iger začne delovati zelo glasno in vroč zrak nabija vn kot iz pečice...Najraje bi ga odprl sam, pa je moj laptop narejen tako, da ga moraš popolnoma razstavit, se pravi tipkovnico in pol ene majhne kable itd. na kar se pa js ne spoznam...Poznate mogoče kšn servis, kjer bi mi v krajšem času in za normalno ceno spucali laptop? Hvala

Lp

Invictus ::

Kupi si komprimiran zrak v spreju in spihaj hladilne reže.

Za začetek bo dobro ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Frenckie ::

Pa blokiraj ventilator čez režo, da ne dobi prevelike obrate.
Ne pozabi ugasniti prenosnika in mu odstrani baterijo.

...:TOMI:... ::

Ne kupuj zraka v spreju, škoda denarja. Pojdi do kolega ali do najbližjega avto servisa, vulkanizerja ali drugega mojstra in ga prosi, če ti za par minutk posodi kompresorsko pištolo za izpihovanje. Previdno pri uporabi, da ne poškoduješ česa.

To delaj zunaj, da ne bo notri vse prašno.
Tomi

korenje3 ::

pri pihanju s pištolo pihaj od daleč, namreč nikoli ne veš če razvlažilni lonček deluje. pa omrežje ne sme imeti olja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

MasterTade ::

a pa to kar skoz reže, ne da bi kej odpiru?

korenje3 ::

odpret pokrov in spihat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

pviran3 ::

Avtor ima Laptopa

Če maš kompresor, popihaj po režah in če je zapacan, se bo usul oblak prahu...

Če si brez idej, poskusi na bencinski za gume pumpat :D (nisem testiral)

Fukomuko ::

Je že kdo vnovič nanesel termalno pasto na hladilnik v prenosniku? Je bila razlika v temperaturah občutna? Dobil sem namreč enega Acerja, pri katerem izpihovanje s kompresorjem ni kaj dosti pomagalo. Da bi pa celega razstavil se mi pa tudi ne da:).

bluefish ::

pviran3 je izjavil:

Če maš kompresor, popihaj po režah in če je zapacan, se bo usul oblak prahu...

Če si brez idej, poskusi na bencinski za gume pumpat :D (nisem testiral)
V tem primeru se z zobotrebcem ali čem podobnim blokira ventilatorje.

Na pumpi pa raje ne, ker po možnosti pljuva še vodo.

pviran3 ::

bluefish je izjavil:

pviran3 je izjavil:

Če maš kompresor, popihaj po režah in če je zapacan, se bo usul oblak prahu...

Če si brez idej, poskusi na bencinski za gume pumpat :D (nisem testiral)
V tem primeru se z zobotrebcem ali čem podobnim blokira ventilatorje.

Na pumpi pa raje ne, ker po možnosti pljuva še vodo.

v gume? :S

Na prenosniku sem zamenjal pasto z artic silver, prenosnik star 3 leta, in je blo slabih 10 stopinj razlike, ravno toliko, da se mi ni več pregreval...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

Seljak ::

Jaz za izpihovanje uporabljam majhen kompresorček,ki sem ga kupil v šparu za napihovanje čolnov,žog in pnevmatik.Deluje na 12V in ga vklopim v avtomobilsko vtičnico in izpiham komp.Ne pljuva kapljic,olja in še pritisk ni močan.Ne priporočam izpihovanja z močnejšimi kompresorji,kot so že napisali zgoraj.

STU-III ::

Fukomuko je izjavil:

Je že kdo vnovič nanesel termalno pasto na hladilnik v prenosniku? Je bila razlika v temperaturah občutna? Dobil sem namreč enega Acerja, pri katerem izpihovanje s kompresorjem ni kaj dosti pomagalo. Da bi pa celega razstavil se mi pa tudi ne da:).



Sem že večkrat to naredil in prvič, ko sem naredil, je bilo 30°C razlike pri prime95 testu (pred novo pasto je bilo 100°C, potem pa 70°C). Ne morem pa garantirati, da bo toliko razlike tudi pri tebi.
Line secured.

Seljak ::

Fukomuko je izjavil:

Je že kdo vnovič nanesel termalno pasto na hladilnik v prenosniku? Je bila razlika v temperaturah občutna? Dobil sem namreč enega Acerja, pri katerem izpihovanje s kompresorjem ni kaj dosti pomagalo. Da bi pa celega razstavil se mi pa tudi ne da:).


Pa uporabljaš morda podlago za prenosnike z ventilatorjem? Se kar pozna pri temperaturah.

Velki ::

Da ne odpiram nove teme.
 Previsoka temperatura?

Previsoka temperatura?



A bi pri teh temperaturah moral neprestano delovati ventilator kot se to dogaja na mojem prenosniku? Ko se ekran zapre pa se ventilator neha vrtet. V sobi pa imam temperaturo 28°C.
Včeraj sem ga spucal z kompresorjem (uporabljal sem 30PSI čisto od blizu, nisem odpiral pokrova sem pihal skozi zunanje reže) in stvar se še vedno neprestano vrti.
Če mislite da je še vedno problem prah a ga lahko sam odprem in temeljito očistim ali mi bo šla garancija (ni nobene nalepke da bi pisalo ne odpiraj, garancijo pa imam 3 leta mimoskrbi)? Če ga ne smem koliko moram plačati na mimovrste da ga oni očistijo če imajo sploh to v ponudbi?

hojnikb ::

obremen zadevo. Idle temparature so brez pomena.
#brezpodpisa

Velki ::

Zakaj pa to? Mene ne moti če se bo pri velikih obremenitvah veliko vrtel, jz bi rad da mi dela v idle stanju kot mi je do predkratkim (to se je začelo pred enim mesecem, pred tem je deloval normalno se je ventilator vklopil na vsake toliko časa).

c00L3r ::

Po par letih je treba zamenjat termalno pasto. Pri prenosnikih je to še bolj pomembno, saj so reže male, in vse je nabasano skupaj.

Velki ::

Ja ampak ga imam komaj eno leto, tako da bi verjetno morala biti še dobra?

hojnikb ::

je dobra
ko mine garancija pa odpri in menjaj. Idle tempi so ok.
#brezpodpisa

Velki ::

Hmm, ja kaj bi pa potem naredil glede tega ventilatorja? Meni mi bo vse živce pojedel. Sej da bi vsaj toplo pihalo vendar piha mrzlo.
Kaj je potem z garancijo, če ni nalepke lahko odpiram, dokler le na to ne naletim?

Hayabusa ::

Če ti na prenosniku sedaj piha ven hladno imaš heatpipe zanič.
Kateri model ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Velki ::

Dell Inspiron 7520.
P.S. Ja bol škrt je vse skup na temu računalniku, mi je prav žal da sm ga kupil.

cegu ::

Če ga že razstaviš, je vseeno če še pljuneš zraven 25€ za nov hladilnik (ali pa samo ventilator).

Drugače mu pa lahkod daš tudi mouth-to-mouth. Pihni nazaj skozi reže - prah bo poneslo ven. Ne bi svetoval alergikom:) Pa ne ga prižgat ene 10 minut, ker je tvoja sapa najbrž vlažno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518481 (14056) Zheegec
»

Ugašanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
91029 (842) solatko
»

čiščenje računalnika z zrakom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5211295 (9881) Napajalc
»

Pregrevanje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
23850 (493) Predator ^^
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
495009 (4171) bond007

Več podobnih tem