» »

Integriran LAN 1000Mbps na plošči dela na 100 Mbps

Integriran LAN 1000Mbps na plošči dela na 100 Mbps

WinXP ::

Ko sem testiral novo strojno opremo sem ugotovil da integrirana LAN mrežna kartica dela samo na 100 Mbps.To dokazuje tudi oranžna utripajoča lučka ki bi sicer mogla biti ZELENA če bi delalo na 1000 Mbps oz.1Gbps.

Proizvajalci navajajo da je kartica Realtek Gigabit PCI-E LAN 10/100/1000 Full Duplex.
Ko pa vlečem datoteke dol ali z interneta ali z Bittorenta je hitrost zgleda samo na 100 ker je oranžna lučka...

Mi je pa hitrost BREZ ORIGINALNIH driverjev (ob driverjih ki jih namesti sam Windows 7) taka:

slika


Internet imam na optiko,10 Mbps.
  • spremenil: WinXP ()

rejven ::

prikloplen na 100mb ruter/modem...net hitrost zaradi tega nič ne trpi, ker itak verjetno nimaš 100mb+ linije.
Če pa hočeš, da ti bo po lokalni mreži 1gb/s prenašal pa rabis 1gb/s switch/ruter...

WinXP ::

Prek T-2 so mi sprobavali nekaj zase na 10 Gbps zaradi uvajanja v blok in so rekli da lahko en mesec brezplačno uporabljam to storitev...zato sem mislil...od 23.-tega pa imam privzete nastavitve 10 Mbps kot imam sklenjeno z njimi v pogodbi... opravičujem se za nejasnosti.Zdaj pa k problemu.

MREŽNA (integrirana) KARTICA:
Torej ko kaj vlečem dol z interneta gori še vedno oranžna lučka (100 Mbps) ki bi sicer mogla SVETITI V ZELENI BARVI če bi delalo na 1000 Mbps oz.1Gbps.
 iz Auto Negotation sem dal na 1.0 Gbps Full Duplex pa je še vedno isto

iz Auto Negotation sem dal na 1.0 Gbps Full Duplex pa je še vedno isto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

CoolBits ::

Kateri modem/router pa imaš da podpira 10Gb/s? 8-O

V eni drugi temi pišeš o 10MB/s kar ti pokaže 1Mb prenosa, kar je normalno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

logout ::

Imaš internet na optiko, praviš. In to kar 10Gbps. Zakaj se mi zdi, da sam ne veš, kaj imaš? Lepo ti je rejven napisal, da dokler nimaš gigabitnega stikala/routerja ti gigabitna kartica na računalniku nič ne koristi. Niti lokalno, še manj na internet.

L.p., Kloko

LuGi ::

Ma ti si car.

zee ::

Mislim, da ima tip internet na optiki 10 Mbps, kar znese najvec 1,25 MB/s prenosa v smeri proti uporabniku.

Osebno dvomim, da ima 10 Gbps povezavo s Siolom, saj je ta sploh nima v ponudbi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

WinXP ::

Torej ne bo nič dokler se ne kupi gigabit stikalo/router. Ok,hvala za pojasnilo,grem pogooglat potem malo za cene...

P.s.: Ve kdo za kakšen dober link pa bolj ugodno ne rabim vrhunskega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

Engineer_SLO ::

to ti je brez veze za doma,ker nič ne pridobiš....
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

ender ::

Za začetek poglej, kakšen optični konverter so ti dali pri T-2ju - če je običajen Milan MIL-SM801G, potem imaš na bakru samo 10/100Mbps, in boš rabil drug konverter.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tarzan ::

Kot rečeno, med računalniki naj ne bo takih, ki imajo še 100 Mbit mrežno kartico, nadomesti vse switche z GBitnimi, ki so postali že precej poceni. Dostop do interneta bo po vsej verjetnosti ne bo 1Gbit, bodo pa zato vse ostale mašine v networku. Pri latencah se kar precej pozna, prav tako pri prenosu, ko je v igri več računalnikov v mreži in se med seboj precej prenaša podatke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetna povezava pade na 100 mbit/s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535252 (1981) napasi

Hitrost povezave 200 Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525126 (3840) Tilen
»

Omejitev hitrosti na mrežni kartici

Oddelek: Omrežja in internet
262728 (2452) jmorenoeu
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484047 (2464) Spc
»

Mrezne kartice 100/10Mbps delajo pocasi

Oddelek: Strojna oprema
181843 (1489) Racunalnik

Več podobnih tem