» »

Omejitev hitrosti na mrežni kartici

Omejitev hitrosti na mrežni kartici

jmorenoeu ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem naročil novi paket pri T2-ju 100/10Mbps optika asimetrično. Česar pa ta stacionarni računalnik nekako ne dovoli in omeji hitrost vedno na 10Mbps, kljub temu da na drugih računalnikih (tudi, če so priklopljeni na isti kabel kot "ta" stacionarni) dela hitrost "normalno" 40/20Mbps.
Se pravi, da problem ne more biti pri T2 ali pri routerju.

Računalnik je precej nov: RAM: 4gb, Procesor Intel 2 Quad 2,83GHz z nameščenimi Windows 7 Ultimate. Ima tudi dve mrežni kartici: Realtek RTL8168B/8111B Family Gigabit z najnovejšimi driverji.

Malo sem že pobrskal po internetu, kjer svetujejo, da se v nastavitvah opcijo "Duplex/speed" spremeni iz "auto negotiating" na 1GBps. - ni delovalo.
Za kakršenkoli drugi predlog se močno zahvaljujem.
LP

Pyr0Beast ::

Router je še kako problem.

Lahko je kabel.

Rtl ni nič posebnega. Gigabit pa najbrž tudi ne boš izcimil saj Milan ne podpira gigabitne povezave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jmorenoeu ::

Pyr0Beast hvala za hiter odgovor.
Kako bi lahko bil router? Sem uporabil isti kabel in isto IP adreso ko sem preklopil iz stacionarnega na laptop. Speedtest je pokazal večjo hitrost pri laptopu kot je bila pri stacionarnem.
Routerja pa tudi nisem nič spreminjal oziroma omejeval na vrednosti.

Po pravici povedano pa imam sedaj povezavo 100/10Mbps na Milanu in niti ne razmišljam, da bi iz Milana ven stisnil 1gb.

ZGI ::

router je "prešvoh". za 100/10 bo treba poseči po kakšnem D-Link-u ali kaj podobnega
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

jmorenoeu ::

Router je trenutno linksys WRT54GS Version: 4. Kar bi moral podpirati vsaj 100Mbps.
Kako bi lahko router omejeval, če na obstoječe omrežje priklopim samo stacionarni ali samo laptop in je taka očitna razlika? Ne verjamem, da je tukaj router kriv.

rejven ::

jah tistih 100mbpsje bol v teoriji.glede na to da ti stacionarc omeji na 10mbps poglej da nimas mrežno nastimano na 10Mbps full-duplex.

jmorenoeu ::

Speed&Duplex -Value: 1.0 Gbps Full Duplex
Pri "local area connection status" - General Tab pa je speed: 10.0 Mbps.
Bi dal Printscreen pa ne znam.

blackbfm ::

Router je trenutno linksys WRT54GS Version: 4. Kar bi moral podpirati vsaj 100Mbps.


Ne sanjaj. Tam nekje do 30 Mbps je realno s tem routerjom - velja za internet..če boš hotu koristit naročeno hitrost bo treba boljšo opremo kupit. Kar se pa tiče nastavitev pa probaj mrežno na kompu ročno nastavit na 100 Mbps.

Pyr0Beast ::

Tistih 100Mb/s velja le če prek routerja prenašaš podatke _znotraj_ mreže, saj ima integriran switch. Če furaš pa zadevo preko wan porta pa ne gre tako zlahka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jmorenoeu ::

Tistih 100Mb/s velja le če prek routerja prenašaš podatke _znotraj_ mreže, saj ima integriran switch. Če furaš pa zadevo preko wan porta pa ne gre tako zlahka.


Zakaj pa potem laptop hitreje dela?

Mrežno sem poskušal nastaviti Speed&Duplex ročno na 100Mbps pa ne gre. Se da to še kje ročno nastavt?

Mavrik ::

Speed&Duplex -Value: 1.0 Gbps Full Duplex
Pri "local area connection status" - General Tab pa je speed: 10.0 Mbps.
Bi dal Printscreen pa ne znam.


Okej, ignoriranj vso bluženje. Če ti zadeva dejansko kaže samo 10.0 Mbps speed, potem je na povezavi definitivno nekaj narobe. Ponavadi je za to kriv kabel, ki je ali precvikan, potegnjen ob motnjah, ali pa so narobe gor dani konektorji. Tako da prvo menjaj kabel.

Če pa to ni, potem pa je skoraj gotovo pokvarjena mrežna na enem koncu.
The truth is rarely pure and never simple.

jmorenoeu ::

Najprej najlepša hvala Mavrik za konkreten odgovor, ki je res upošteval vse moje navedbe.

Vendar problema še vedno nisem rešil. Sem zamenjal kabel in je na tem stacionarnem računalniku še vedno kazalo 10Mbps. Oba kabla (originalen in kasnejši) sem preizkusil tudi na laptopu, kjer je za oba kazalo da sta povezana z 100Mbps.

Glede na to, da ima stacionarni računalnik dve mrežne sem se povezal na internet še z drugo (z obema kabloma), ki je zopet kazala, da je povezana z 10Mbps.
Malo verjetno se zdi da sta obe kartice pokvarjene, bom pa v primeru, da ne bo novih predlogov računalnik odnesel na servis.
Hvala še enkrat.

ZGI ::

probej še z novejšimi gonilniki za mrežno
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

jmorenoeu ::


Računalnik je precej nov: RAM: 4gb, Procesor Intel 2 Quad 2,83GHz z nameščenimi Windows 7 Ultimate. Ima tudi dve mrežni kartici: Realtek RTL8168B/8111B Family Gigabit z najnovejšimi driverji.


Sem vse na novo inštaliral. Sem downloadal tud nek diagnose tool prav za tole kartico, vendar ni bilo nič presenetljivega notri razen to da je max hitrost prikazana 10Mbps.

Mavrik ::

Hmm... a 100Mbit ti pokaže če drug računalnik priklopiš na isti router? Ker če ja, potem je nekaj hudo čudnega tu. Bi sklepal da je nekaj narobe s ploščo v tvojem računalniku... a lahko preizkusiš še priklopit zadevo na kakšen drug switch in preveriti če ti pokaže 100Mbit? Recimo direktno na milan (kar sklepam da si že probal).
The truth is rarely pure and never simple.

blackbfm ::

Meni se je tut dogajala taka scena. Samo nevem kako je bilo potem..nekaj časa je bilo vse 10mbit čez kakšne pol leta pa je bilo v redu. Mogoče sem pa menjal kakšno opremo vmes nevem.

ender ::

Naredi dva preizkusa: poveži računalnik neposredno s prenosnikom, in pa poveži kartici v računalniku med sabo, in poglej, s kakšno hitrostjo se vzpostavi povezava (morda boš rabil prekrižan kabel, čeprav večina novejših kartic že sama zazna, da je treba pare prekrižat).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ZGI ::

ah tole z mrežnim karticam je hudič. Brat je imel podobne probleme kakšne 2 leti nazaj, nato sem mu vgradil dodatno mrežno, čez pol leta pa probam priklopit s5 na staro mrežno ki je na plati in od takrat dela normalno...
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

jmorenoeu ::

@-> ender : Sem povezal kartici med sabo in eno kartico z laptopom in je bila hitrost obakrat 1.0 Gbps

@-> Mavrik: 100Mbit pokaže, če drug računalnik priklopim na router. Je pa bilo zelo čudno, ko sem ta stacionarni računalnik povezal direktno z Milanom je napisal "No network access" in se ni povezal (je pa bila hitrost 100Mbps). (niti IPv4, niti IPv6 nista bila povezana).

Pyr0Beast ::

No network access - > nimaš prostih IP-jev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jmorenoeu ::

Pyr0Beast, sem vse ostalo odklopu iz Milana in imam nastavljeno, da si sam avtomatsko dodeli IP.
Tudi, če bi bilo problem v tem, da ni prostih IPjev to ne bi rešilo osnovnega problema.

Pyr0Beast ::

IP je zaklenjen na MAC. Če jih nimaš jih nimaš, pa če se na glavo postaviš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

Pyr0Beast: ne pri T-2. Jaz imam statiko, pa mi dodeli dinamičen IP, če zraven še eno stvar gor priključim.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

rejven ::

poglej,da nimaš na ruterju nastimanih portov na 10mbps->če s prenosnikom dostopaš wireless seveda.
drugač je nekaj na relaciji mrežna-kabl. dej za hec mrežno na 100mbpsFD ker glede na to da mas 100mbps ruter je itak dost
če priklopiš comp direkt na switch dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

jmorenoeu ::

Sem pregledal router in porti niso nič omejeni, če dostopaš preko kabla. Vsakič, ko sem testiral z laptopom sem ugasnil WLAN detekcijo.
Sem probal že vse variante od 1.0 Gbps FD, 100Mbps FD, 100 MBps HD, pa nič ni delal.

rejven ::

kabl pa mrežna se ne marata:)Če mas crossover kabl dej navednega ker če maš ruter ga itak ne rabiš.

jmorenoeu ::

še en update. S T2 se direkt preko Milana ni hotel povezat ker sem (kot so mi razložili na T2) že izpolnil limit za statični IP, ki pa je dve MAC adrese na 48ur. Čakam 48, da preizkusim še enkrat direkt na Milana. Ima kdo drug še kakšen predlog?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetna povezava pade na 100 mbit/s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535251 (1980) napasi
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508142 (7063) MrStein
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266122 (5670) imagodei
»

Integriran LAN 1000Mbps na plošči dela na 100 Mbps

Oddelek: Strojna oprema
101371 (1206) Tarzan
»

Mrezne kartice 100/10Mbps delajo pocasi

Oddelek: Strojna oprema
181843 (1489) Racunalnik

Več podobnih tem