» »

Mrezne kartice 100/10Mbps delajo pocasi

Mrezne kartice 100/10Mbps delajo pocasi

Racunalnik ::

V obeh pcjih sta kartici 100/10Mbps ampak se mi zdi da dela prenos bolj na 10Mbps kot pa na 100,razn ce si narobe predstavljam te cifre.4MB file rabi 3 sekunde za kopiranje,a je to vredu?Mislim ali je to najvisja hitrost?

Na obeh karticah je nastavljeno rocno 100Mbps full duplex in isto dela tudi ce je na auto selection.

Tomay ::

Pol pa gigabit nabavi >:D
Voodoo 4Ever

Tomay ::

Kakšne mašine, kartice ... imaš?

Najprej izklopi firewall, potem zamenjaj kabel, potem mrežne, stestiraj network bandwidth z sisoft sandro ...
Voodoo 4Ever

Racunalnik ::

Gigabit je na mojem pcju,na ostalih je mrezna 10/100Mbps in sem zagnal ta software in mi za gigabit na pci-x napise 97Mb/s za pci pa napise 54Mb/s.Zdej jest mam to gigabit mrezo intergererano na plati tako da nevem zakaj pise pci-x in pci.Je pa test z enim izmed teh dveh pcjev z omenjeno mrezno kartico in pise da je n/a,med tem ko da m software na drug pc in probam z mojim in z 3tjim pcjem pise za mojega gigabit mrezna,da ma prenos 1544Kb/s za tistega z 10/100Mbps pa pise 1548Kb/s.
Cudm se mi zdi da ma moj skoraj isto z gigabit mrezno kot pa ostala dva 10/100Mbps.To pomen da se PCji med sabo komunikacirojo z 1.5Mb/s kar se mi zdi malo.
Firewall in ostalo je bilo isto tudi vcasih ko ni bilo sp2 in podobnega softwarea.

Je to vredu,al je lahko se bolje?

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

A nobeden nima podobnega problema?

Tomay ::

Si probal zamenjat kable, izklopit firewall ...

Če uporabljaš switch, router ali kaj podobnega probaj z crossover kablom povezat, torej neposredno dva računalnika.
Voodoo 4Ever

Racunalnik ::

Kot sem ze omenil imam firewall izklopljen(prej tudi ko sp2 se ni bilo)kable imamo ve 4 razlicne tako da vbistvu nimam kej vec menjat.

Za crossover pa ne znam nastimat da bi se pcja vidla.Tudi kaj bi ugotovu ce bi na crossover delal hitr3eje?Na routerju nemorem izklapljat firewalla,tako da drugih moznosti nimam.
Bi mogu v routerju kej vklopit izklopit,v bistvu kje mogoce vpisati kaksen ip?

Tomay ::

Pri crossover nastavi na obeh računalnikih ip-je. Na enem 192.168.0.2 na drugem pa 192.168.0.3.

Ugotovil ša boš če je problem v kateri mašini ali je problem v kablih ...
Voodoo 4Ever

Racunalnik ::

Tist k sm prejsnic napisal o 1.5 Mb/s je bila napacna meritev.Takrat se nisem znal uporabljati ta program.

Zdej sem testiral in pokaze tocno 10Mb/s,tako da dela z hitrostji ki je na kartici navedena,sam nevem kaj pomeni tisti 10/10Mbps.A to pomen da bi lahko imela tudi 100Mb/s prenosa?Ker zdej je ocitno da mi dela z manjso navedeno hitrostjo.

jest10 ::

To pomeni da ima kartica 10Mb/s prenosa, deluje pa tudi na 100Mb/s omrežju. Nima pa 100Mb/s prenosa.

Racunalnik ::

No sej to vem,zanima me samo kako pridt do teh 100Mb/s prenosa?Kartice so vse 10/100Mbps,stem da je v mojem gigabit kartica,ruter je pa tudi 10/100Mbps,tako da bi moglo to delat.
Ma kdo kaksno resitev?

mali tapravi ::

To bi po mojem moralo delovati....
...ko boš imel dve gigabit kartici.:|
Prenos se prilagaja najšibkejšemu (počasnemu) členu v mreži.
Pa lep dan še naprej....

Racunalnik ::

Ze res da se prilagaja najsibkejsemu clenu v mrezi,ampak sta dve kartici 10/100 moja je pa gigabit.Bom probal se med unima dvema 10/100.

Drugace pa v ruterju pise da avtomaticno izbira hitrost,nekako tako kot ima to zastavljeno pc ali pcji.

Racunalnik ::

Cudno je vse skupaj.V mrezi je moj pc(gigabit),drug pc (10/100)in pa notesnik (10/100).
Vsi pcji imajo v device manegerju nastimano 100Mbps full duplex(probal sem tudi AUTO).
Na drugem pcju in na notesniku tudi gorita na mreznih karticah lucke za 100Mbp/s.

Dela pa tako

moj PC z drugim ima 10MB/s prenosa,med notesnikom pa 1600kb/s oz,1.6Mb/s.
drugi PC ima 10Mb/s prenosa z mojim in 1.6Mb/s prenosa z Notesnikom
Notesnik ima 1.6Mb/s prenosa z obema pcjema.

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

?

damjanmi ::

1.6Mbit/s ali 1.6MBit/s? Mogoce ima pa prenosnik samo 10Mbit/s kartico!?

borchi ::

dej Racunalnik, vsaj konsistentno uporabljej MB/s in Mb/s, da bo sploh kdo vedu kake prenose maš!!!

MB/s - mega bajtov na sekundo
Mb/s - mega bitov na sekundo

očitno pa ma prenosnik mrežno, ki zmore samo 10Mb/s.
l'jga

SavoS ::

Ena fora, ki se mi še danes ne zdi logična.....tudi sam imam gigabitno mrežno integrirano na plati, in nekaj časa sem jo tudi uporabljal, pač je delalo.....vendar, ko sem pri sosedu enkrat opazil da mu internet ful hitro dela, (oba imava 2Mb adsl).....nato sem za foro še jaz probal dat v drugo mrežno , ki je tud na plati in sicer 10/100, in glej hudiča, internet laufa ko 50% hitreje, ne moreš verjet, tudi mrežo, ki jo imava laufa 50% hitreje.......zaključek......probaj iz gigabitne preklopit na 10/100 mrežno im poženi par testov......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Racunalnik ::

Bom probal dat tastaro notr ta tedn enkrat k se mi bo dal sraufat po pcju.

Za ostale:
Prenos je pa 1.6MB/s,mal se mi je ze zmesal k sem tolkrat napisal.Pa sej je tudi tolkrat omenjeno da gres malo visje poste pogledat pa vidis,ali pa sklepas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508035 (6956) MrStein
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404774 (4235) amigo_no1
»

Integriran LAN 1000Mbps na plošči dela na 100 Mbps

Oddelek: Strojna oprema
101358 (1193) Tarzan
»

Omejitev hitrosti na mrežni kartici

Oddelek: Omrežja in internet
262708 (2432) jmorenoeu
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484033 (2450) Spc

Več podobnih tem