» »

Možnosti nakupa stanovanja

Možnosti nakupa stanovanja

Temo vidijo: vsi
««
68 / 69
»»

-valvoline- ::

ZaphodBB je izjavil:

Zakaj imam v glavi ceno montažne hiše med 500-800EUR/m2?

Torej tile Srbi vedo nekaj kar celotna njihova konkurenca ne - ali pa te hišo niso tak kvalitetne kot jih ti oglašuješ.

To ti je tko kot z LPG sistemi za avto, pr nas 1200+e v srbiji pa 400e za popolnoma enak sistem. Baje se v Bosni dobi 100m2 odlicna montazna hiska za manj k 10kE.
Ocitno pogumnih uvoznikov rabimo. Evo extra poslovna priloznost.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

http://tinyhousebuild.com/

Za samograditelje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

-valvoline- ::

ZaphodBB ::


To ti je tko kot z LPG sistemi za avto, pr nas 1200+e v srbiji pa 400e za popolnoma enak sistem. Baje se v Bosni dobi 100m2 odlicna montazna hiska za manj k 10kE.
Ocitno pogumnih uvoznikov rabimo. Evo extra poslovna priloznost.

Srbija je dežela prihodnosti!! (pssst, da ne bo kdo unim ukrajincem povedal, ko od Rikota hiše kupujejo - bo Škrabec ob ves posel!)
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB> Ja, če hodi zraven kolesa.

Jaz moram tudi otroke peljat.

-valvoline- ::

ZaphodBB je izjavil:


To ti je tko kot z LPG sistemi za avto, pr nas 1200+e v srbiji pa 400e za popolnoma enak sistem. Baje se v Bosni dobi 100m2 odlicna montazna hiska za manj k 10kE.
Ocitno pogumnih uvoznikov rabimo. Evo extra poslovna priloznost.

Srbija je dežela prihodnosti!! (pssst, da ne bo kdo unim ukrajincem povedal, ko od Rikota hiše kupujejo - bo Škrabec ob ves posel!)

Slovenija ni center sveta a ves. Vec k polovica vozil na LPG v Slo je predelanih v Srbiji za 1/3 cene kot je tu pa se noben ne pritozuje. Kvecjemu tam je predelava celo bolj strokovna in kakovostna kot pr nas.

V AT se baje prodajajo finske montazne hise tudi za 15-20k.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Baje, da na Kubi denar po cesti leži. Kim Jong Un je pa izumil internet in Xbox.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:

Baje, da na Kubi denar po cesti leži. Kim Jong Un je pa izumil internet in Xbox.

Če ti ne poznaš, še ne pomeni da ne obstaja.

Kar naredi lepo družinsko hišo za 200k ...

Sam jo bom bistveno cenej, če se kdaj za to odločim. Je dovolj alternativ.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

-valvoline- ::

Zmanjkalo argumentov? Evo galerija
http://www.montaznekuce-negal.com/galer...

ZaphodBB ::

Sam jo bom bistveno cenej, če se kdaj za to odločim. Je dovolj alternativ.

Famous last words...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

-valvoline- ::

Invictus je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Baje, da na Kubi denar po cesti leži. Kim Jong Un je pa izumil internet in Xbox.

Če ti ne poznaš, še ne pomeni da ne obstaja.

Kar naredi lepo družinsko hišo za 200k ...

Sam jo bom bistveno cenej, če se kdaj za to odločim. Je dovolj alternativ.

Problem je ker pr nas alternativ zaenkrat se ni. Oz zelo slaba ponudba ze precej zasoljenih cen. Kot sem rekel se mi tole zdi odlicna poslovna priloznost.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

-valvoline- je izjavil:


Problem je ker pr nas alternativ zaenkrat se ni. Oz zelo slaba ponudba ze precej zasoljenih cen. Kot sem rekel se mi tole zdi odlicna poslovna priloznost.

Alternative so.

Greš na net, najdeš načrte in postaviš. Sam. Brez naših zblojenih privanikov, ki kasirajo 200% marže ter najemajo poceni Bosance za delo. Uro pa računajo kot da imaš jedrskega fizika iz CERNa.

To lahko tudi sam ...

Zdaj je cel kup arhitektov brez dela. Ni hudič da najdeš enega ki ti bo postavil zadevo tako kot je treba. Papirno mislim ... In če bo dobra ideja, bo rade volje sodeloval. Tudi oni se v trenutni krizi nagibajo k alternativnim rešitvam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

-valvoline- ::

Invictus je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Problem je ker pr nas alternativ zaenkrat se ni. Oz zelo slaba ponudba ze precej zasoljenih cen. Kot sem rekel se mi tole zdi odlicna poslovna priloznost.

Alternative so.

Greš na net, najdeš načrte in postaviš. Sam. Brez naših zblojenih privanikov, ki kasirajo 200% marže ter najemajo poceni Bosance za delo. Uro pa računajo kot da imaš jedrskega fizika iz CERNa.

To lahko tudi sam ...

Ah tisto ja, ampak mislu sem montazne varijante kljuc na roko kot sem jih nalimal.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

-valvoline- je izjavil:


Ah tisto ja, ampak mislu sem montazne varijante kljuc na roko kot sem nalimal.

Tukaj se je treba samo odločit, a v istem času kot bi delal sam, lahko več zaslužiš da najameš izvajalca.

Poznam nekaj ljudi ki so za eno leto pustili službo da so zgradili hišo in nadzorovali gradnjo. Je bilo ceneje kot enega plačevati :D.

Na ključ je vedno riziko, če ni vmesne kontrole. V gradbeništvu na koncu omet in barva pokrijeta marsikatero napako ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Na ključ je vedno riziko, če ni vmesne kontrole. V gradbeništvu na koncu omet in barva pokrijeta marsikatero napako ...

V gradbeništvu fasada, v medicini pa zemlja...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pithlit ()

Utk ::

Kdo pa pravi, da Riko ne dela takih poceni hiš v Ukrajini? Morda niti niso dosti slabše kot slovenske. Ampak to nam ne pomaga dost.

Spajky ::

Morate malce tudi misliti: kaj vse za gradnjo rabiš: parcela, papirologija, načrt-arhitekt, temelji/podkletenje, priključki etc. ... Tiste cene montažnih hiš so brez vsega !!! Nato sledi ekipa + nadzor sestavljanja, ki se plača posebej! Pa finiširanje!

Ko malo računaš potem, prideš kmalu do rezultata, da ni "montažna" kaj dosti cenejša od zidane. Res pa je, da če imaš keš na kupu (dovolj za vse) , lahko zadevo končaš komplet v 6 mesecih od začetka z bagerjem ter se vseliš ... Tudi plačat moraš vse v tem času! ... Zidano bajto pa lahko pacaš (odvisno od keša) naslednjih 5 let ali več in nikoli ni končana zaprav! ...

Jest sem pred slabimi dvemi desetletji hodil naokoli, ogledoval in računal, zato vem približno, kako so mamljive te ponudbe kao poceni bajt, ko pa enkrat malce dobro izračunaš, da se ne "zaletiš" pri odločitvi, pa je cena totalno drugačna ...:( ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Invictus ::

@Spajky

Pa kaj misliš da mi tega ne vemo ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Ja očitno, da ne če trobiš da si sposoben družinsko hišo postavit za 100k, oni kekec pa za 20.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Utk ::

Spajky je izjavil:

Morate malce tudi misliti: kaj vse za gradnjo rabiš: parcela, papirologija, načrt-arhitekt, temelji/podkletenje, priključki etc. ... Tiste cene montažnih hiš so brez vsega !!! Nato sledi ekipa + nadzor sestavljanja, ki se plača posebej! Pa finiširanje!

Ko malo računaš potem, prideš kmalu do rezultata, da ni "montažna" kaj dosti cenejša od zidane. Res pa je, da če imaš keš na kupu (dovolj za vse) , lahko zadevo končaš komplet v 6 mesecih od začetka z bagerjem ter se vseliš ... Tudi plačat moraš vse v tem času! ... Zidano bajto pa lahko pacaš (odvisno od keša) naslednjih 5 let ali več in nikoli ni končana zaprav! ...

Jest sem pred slabimi dvemi desetletji hodil naokoli, ogledoval in računal, zato vem približno, kako so mamljive te ponudbe kao poceni bajt, ko pa enkrat malce dobro izračunaš, da se ne "zaletiš" pri odločitvi, pa je cena totalno drugačna ...:( ...

To je vse res in enako za tisto srbsko hišo za 20 jurjev in za slovensko za 100.

ZaphodBB ::

Facepalm... To je isto, ko folk misli kolk so v ameriki stvari cenejše, ker vse oglašujejo brez davka.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Magic1 ::

Stroški so kar zaj*** stvar pri gradnji. Vse stane, tako da tudi če postaviš kletko bajte za 50k€, imaš še vedno za krat dva ostalih stroškov.
Magic

xxxul ::

Pr teh srbih je hudič v detajlih ki se jih očitno rado spregleda...
18.200 za cca 100m2 neto (tip 101), siva faza, aja brez el. inštalacij, vodovoda, ogrevanja, tlakov... In seveda brez plate in temeljev itd
Potem majo v srbiji ceno na ključ, 290-340€, spet ne vidim nikjer peči, so pa inštalacije in plata itd. Zdej to pripelhat v slo, ne vem kake zahteve, poceni zihr ni. In seveda, ali to sploh lahko postaviš (ustreza tehničnim standardom)? V slo kokr vem je min 15cm izolacije od 2013, pa specificirana prevodnost oken itd (ok, za vecje objekte).
Če tole spravte in postavte v SLO na SLO funkcionalni ključ pod 500€ na metr sm jst bicikl.

ZaphodBB ::

Ti bodo naši strokovnjaki za vse povedali, da nimaš pojma... V bosni dobiš pa še dvakrat cnej!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jype ::

Sam predn začneš gradit daš v gradbeno jamo eno ornk ketno, da lahko pol na kluko od passata zatakneš in odpeleš pod Pohorje.

xxxul ::

Sej iverka + volna + stiropor ni glih težko, če je bl tanka plata ni panike

Pithlit ::

Iverka je svinjsko težka...
Life is as complicated as we make it...

xxxul ::

Sarcasm detector on vacation?

Utk ::

xxxul je izjavil:

Pr teh srbih je hudič v detajlih ki se jih očitno rado spregleda...
18.200 za cca 100m2 neto (tip 101), siva faza, aja brez el. inštalacij, vodovoda, ogrevanja, tlakov... In seveda brez plate in temeljev itd
Potem majo v srbiji ceno na ključ, 290-340€, spet ne vidim nikjer peči, so pa inštalacije in plata itd. Zdej to pripelhat v slo, ne vem kake zahteve, poceni zihr ni. In seveda, ali to sploh lahko postaviš (ustreza tehničnim standardom)? V slo kokr vem je min 15cm izolacije od 2013, pa specificirana prevodnost oken itd (ok, za vecje objekte).
Če tole spravte in postavte v SLO na SLO funkcionalni ključ pod 500€ na metr sm jst bicikl.


http://www.montazne-hise.net/enodruzins...
Tudi 500 na meter je še zmeraj 600 evrov manj od slovenske podobne bajte, ki sicer ima toplotno črpalko, ki pa za tako bajtico tudi ne stane ravno 50,000 evrov. Dodatnih 10 centi stiropora pa ne stane niti jurja.

LeQuack ::

Recimo da se dobi hišo (montažno ali klasično) za neki 100k na ključ (po cenikih na internetu). To je bolj manjhna pritlična hiša tam 70-80 kvadratov. Pa recimo da daš za parcelo zazidljivo v okolici LJ nekje 50k. Koliko je treba temu znesku še dodati, da se na koncu lahko vseliš?
Quack !

Pithlit ::

Pohištvo. Talne obloge mogoče? Privzemamo da imaš vse priključke ki jih rabiš... drugače bo treba še tisto plačat.
Life is as complicated as we make it...

garamond ::

jype je izjavil:

Sam predn začneš gradit daš v gradbeno jamo eno ornk ketno, da lahko pol na kluko od passata zatakneš in odpeleš pod Pohorje.

xxxul je izjavil:

Sej iverka + volna + stiropor ni glih težko, če je bl tanka plata ni panike

Pithlit je izjavil:

Iverka je svinjsko težka...

Did You Know? -- monthly facts on Slo-Tech
Premične bivalne objekte enormnih razsežnosti so poznali že v srednjem veku (prikazano v spodnjem dokumentarnem odlomku)

jype ::

Ja to tisti ta bogati, k so si loh prvoščl gradove iz kamna.

Unih iz iverke niso mogl kr tkole prevažat okol.

LeQuack ::

Pithlit je izjavil:

Pohištvo. Talne obloge mogoče? Privzemamo da imaš vse priključke ki jih rabiš... drugače bo treba še tisto plačat.


Nisem mislim notranje opreme, bolj v smislu koliko je treba poleg teh 150k še doplačati za recimo izkop gradbene jame, plato, priključke če so recimo v bližini parcele ne pa na sami parceli, razna dovoljena itd?
Quack !

jype ::

V zadnjih treh letih so štirje ljudje, ki jih poznam, gradili. Ker so trije malo usekani, so si v preglednice beležili vse stroške in vsi prišli do cene okoli 600 evrov na kvadratni meter plus strošek parcele (ki je bil zelo različen, ker je šlo za zelo različne kraje). Vsi trije so zgradili montažne hiše. Četrta je zgradila pasivno montažno hišo, ki je stala še precej več, ampak po drugi strani bo ogrevanje praktično zastonj.

Spajky ::

Prihodnost reševanja stanovanjskega problema v SLO :
"Trailer Park" v vsaki občini :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

xxxul ::

Zanimivo da nihče ne omenja takih malenkosti kot so projektanti, komunalni prispevek, priključki itd...
Seveda za razliko od avtomobilskih oglasov tud vsi verjamejo da so vsi oglasi resnični in da če v oglasu piše da je gradbeno to dejansko je, in to pravnomočno :'(

Utk ::

Zato se pa kupi stara bajta, da ni komplikacij s tem. Stroški rušenja glih pokrijejo stroške priključkov. Pa še malo prej lahko začneš delat...če tista sušilnica sadja še zmeraj stoji, ti ne bo nihče niti 100 kvadratov velike pasje ute podiral.

xxxul ::

Aja, ker za rušenje pa ne rabiš dovoljenja, a ne?
Pa povej kam te kontaktiram da nardis 10cm izolacijo za 100m2 bajto za jurja, poznam nekaj 100 interesentov, biznis na polno...

Utk ::

Kje sem napisal, da naredim 10 cm izolacije za jurja?

Dovoljenje za rušenje vseeno menda dobiš v par mesecih. Na gradbeno (ki ti ustreza) lahko čakaš tudi par ali pa 5 let, tudi če je parcela zazidljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Jaz počasi iščem izvajalca za izolacijo na hiši(Lj). Lahko kdo koga priporoči? ZS
Magic

Invictus ::

Utk je izjavil:

Kje sem napisal, da naredim 10 cm izolacije za jurja?

Dovoljenje za rušenje vseeno menda dobiš v par mesecih. Na gradbeno (ki ti ustreza) lahko čakaš tudi par ali pa 5 let, tudi če je parcela zazidljiva.

Če porušiš bajto, rabiš za novo vseeno gradbeno dovoljenje.

Dovoljenje za nadomestno gradnjo ne obstaja več. Imaš pa na parceli vse priključke. Če pa delaš večjo bajto od stare, moraš pa doplačati komunalni prispevek ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Seveda ga rabiš, ni ti ga pa treba čakat...

Okapi ::

Invictus je izjavil:

Če porušiš bajto, rabiš za novo vseeno gradbeno dovoljenje.
Najbolje je, da narediš tako kot Jelinčič. Da začneš nič hudega sluteč prenavljati bajto in se ti, ko razbijaš stare ploščice v kopalnici hiša po nesreči podre. Upsss. >:D

O.

Invictus ::

Sem že slišal da je kdo po kosih podiral bajto in sproti zidal nazaj.

Na koncu je imel novo bajto. Zgleda vseeno ceneje kot pa se boriti z birokrati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

To je nekdo blizu mene delal, nisem mogel verjet. Prvo je po delih klet podrl in zazidal na novo, nato pa skoraj celo bajto porušil od kleti navzgor, pustil je le dve steni(še te je v vogalih podrl in naredil nosilce)!!!!8-O WTF!?! Po moje je to ceno nabilo za vsaj faktor 2, če ne 3.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

xxxul ::

Utk je izjavil:

Dodatnih 10 centi stiropora pa ne stane niti jurja.

Dej to zrihti (izolacijskega za bajto se ve).

LeQuack ::

Zato pa je toliko črnih gradenj med politki in ostalimi kriminalci, ker se jim jebe in najprej zgradijo, ker vejo da bodo lahko vsa dovoljenja naknadno zrihtatli, če bo že kak novinar preveč radoveden.
Quack !

ZaphodBB ::

xxxul je izjavil:

Utk je izjavil:

Dodatnih 10 centi stiropora pa ne stane niti jurja.

Dej to zrihti (izolacijskega za bajto se ve).

Jaz bom moral tud mal pojačat fasado... Se priporočam. Moja ocena do sedaj je bila, da bo zadeva koštala ene 20k€...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Utk ::

««
68 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako določit pravo ceno stanovanja, hiše ipd. ?

Oddelek: Loža
445879 (2936) techuser
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621826 (16674) BorutO
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132320 (29362) Ganon
»

Zakaj država ne obdavči nepremičnine, kot Američani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414838 (13324) Furbo
»

Kako živeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9015377 (13680) Matako

Več podobnih tem