» »

Možnosti nakupa stanovanja

Možnosti nakupa stanovanja

Temo vidijo: vsi
««
47 / 69
»»

McGregorSL ::

Super Sonic: hvala za šolski primer... samo vseeno sem jaz mislil dejansko za 1 osebo ali pa da imata skupaj največ 1000€ prihodkov.... za 1900€ prihodkov je jasno zgodba drugačna.

Ker pa vsi nimajo okoli 1000€ plače in pa predvidevam, da vsaj 100000 slovencev nima službe je praktično nemogoče si kaj resnega ustvarit. Pa jaz ne jamram za sebe (čeprav nimam svoje nepremičnine) ampak samo hočem izpostavit da vsi nimajo istih pogojev in možnosti, da se vsi ne morjo preselit na obrobje mesta, še Kekčeva koliba bi bila predraga v Sloveniji (malo pretiravam in karikiram...).... razen če je 100k brezposelnih zanemarljiva številka... potem je pa tako ali tako vse vredu in rožnato :)

Če ne bi bil za nekatere problem priti do stanovanja, hiše (za življenje in ne nadaljno prodajo) potem sploh ne bi mi tukaj diskutirali kako je težko ali lahko priti do tega.

djordjevic ::

Ko smo že pri brezposelnih - številka se, odkar pomnim, gibljejo okoli 100k. Trenutno jih je sicer precej več, v zlatih časih pa jih je bilo okoli 80k. Kljub temu si je marsikdo uspel marsikaj ustvarit. Samo toliko, da se da v perspektivo. Bo za nekatere vedno problem priti do stanovanja, žal.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Super Sonic ::

"Super Sonic: hvala za šolski primer... samo vseeno sem jaz mislil dejansko za 1 osebo ali pa da imata skupaj največ 1000€ prihodkov.... za 1900€ prihodkov je jasno zgodba drugačna."

Ja pa tud ni, ne. Upam, da si ugotovil "keč" zgodbe, ki ni bil stanovanje, ampak osebnosti razvoj in boljše službe -> višji income v družino.

Če si sam, potem greš živet nazaj domov. Starše lahko poprosiš, da ne rabiš plačevat najemnine in večine položnic, za hrano doniraš samo v določenih okvirjih in stavim, da boš lahko našparal dovolj za polog stanovanje v parih letih. Ostalo je potem stvar kredita.

Vendar brez osebnega napredka žal ne bo šlo. Smetar, ki dela 6 ur na dan, žal nima enakih pogojev, kot nekdo, ki v določenem obdobju švasa po +10 ur na dan. Življenje ti da točno toliko, kolikor vanj vložiš. Je res, da zna država včasih poskrbet za kakšno grenko in če te to moti, se pač odseliš. Če te ne, delaš naprej. Jaz sem mnenja, da je, generalno gledano, pri nas še vedno precej luštno živet.

"Če ne bi bil za nekatere problem priti do stanovanja, hiše (za življenje in ne nadaljno prodajo) potem sploh ne bi mi tukaj diskutirali kako je težko ali lahko priti do tega."

V vsakem sistemu in v vsaki državi, določeno število ljudi trpi za pomanjkanjem nečesa. Pri nas je tale fama s stanovanji, ampak danes priti do stanovanja ni več tak bav-bav, kot je bilo to nekoč.

"da vsaj 100000 slovencev nima službe je praktično nemogoče si kaj resnega ustvarit."

No, tisti, ki si to želijo, bodo službo dobili. Od tam naprej je pa vse možno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

McGregorSL ::

Super Sonic je izjavil:


No, tisti, ki si to želijo, bodo službo dobili. Od tam naprej je pa vse možno.


To se čisto strinjam.

Še vedno pa zagovarjam, da bi spremenili celoten sistem in pogled na življenje kot ga poznamo... v primeru stanovanj bi vsak dobil zastonj nepremičnino.

jernejl ::

McGregorSL je izjavil:

Super Sonic je izjavil:


No, tisti, ki si to želijo, bodo službo dobili. Od tam naprej je pa vse možno.


To se čisto strinjam.

Še vedno pa zagovarjam, da bi spremenili celoten sistem in pogled na življenje kot ga poznamo... v primeru stanovanj bi vsak dobil zastonj nepremičnino.

Kdo bi bil pa tisti dobrotnik, ki bi nepremičnino vsakomur podaril?

McGregorSL ::

jernejl je izjavil:


Kdo bi bil pa tisti dobrotnik, ki bi nepremičnino vsakomur podaril?


Vse nepremičnine bi bile v državni lasti. Stanovanja/hiše bi bila vzdrževana s strani države. Vsakemu državljanu bi pripadalo stanovanje. Po neki lestvici. Če si samski, neka Garsonjera, če si s partnerjem pač neka večja nepremičnina. Če imaš otroke pa primerno večja. Pripadalo bi ti samo eno stanovanje (na osebo ali eno stanovanje na "gospodinstvo"). (tako okvirno, seveda pa je (bi bilo) še veliko za razmislit,...).

djordjevic ::

Socializem 2.0. Jej!
No grave is deep enough to keep us in chains.

McGregorSL ::

djordjevic je izjavil:

Socializem 2.0. Jej!

Niti ne... je pa mogoče, da bi kdo videl podobnosti... nekaj kompletno novega je pa tako ali tako nemogoče izvest... razen če bo WW3 in začnemo v kameni dobi... (sploh pa vse ni bilo slabo v socializmu...)

Gregor P ::

Torej bo treba znova v imenu države pokrasti vse nepremičnine in pobiti, pozapreti, ali izgnati vse lastnike kot leta '45, da bomo lahko nekaj desetletij furali ta socializem do ponovnega propada:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Glede na to da sem najemnik... Podpiram! :)

Gregor P ::

So to ljudje močno podpirali tudi leta '45, čeprav se vsi danes začudeno sprenevedajo, kako se je lahko takšna morija na naših tleh sploh zgodila:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> So to ljudje močno podpirali tudi leta '45, čeprav se vsi danes začudeno sprenevedajo, kako se je lahko takšna morija na naših tleh sploh zgodila

Bi se ti na njihovem mestu odločil kaj drugače?

BlazP ::

Odmerjanje dobrin na podlagi "statusa" namesto prispevanja družbi. What could possibly go wrong.

Pyr0Beast ::

Odmerjanje dobrin na podlagi dohodkov. What could possibly go wrong. Oh wait ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gregor P ::

jype je izjavil:

Gregor P> So to ljudje močno podpirali tudi leta '45, čeprav se vsi danes začudeno sprenevedajo, kako se je lahko takšna morija na naših tleh sploh zgodila

Bi se ti na njihovem mestu odločil kaj drugače?

Seveda! Mar se ti ne bi?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Zelo verjetno bi se. Razmere so bile take, izbira pa taka.

Kmalu se je sicer izkazalo, da smo kolektivno zelo slab gospodar, a šlo nam je bolje kot prej (in nam gre še vedno).

Gregor P ::

To bi pomenilo, da se najmanj od Nerona dalje še nismo nič naučili:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Karaya 52 ::

McGregorSL je izjavil:

jernejl je izjavil:


Kdo bi bil pa tisti dobrotnik, ki bi nepremičnino vsakomur podaril?


Vse nepremičnine bi bile v državni lasti. Stanovanja/hiše bi bila vzdrževana s strani države. Vsakemu državljanu bi pripadalo stanovanje. Po neki lestvici. Če si samski, neka Garsonjera, če si s partnerjem pač neka večja nepremičnina. Če imaš otroke pa primerno večja. Pripadalo bi ti samo eno stanovanje (na osebo ali eno stanovanje na "gospodinstvo"). (tako okvirno, seveda pa je (bi bilo) še veliko za razmislit,...).


Js sm za. Vse obstoječe bajte je potrebno podreti, da damo gradbenikom delo. Teren zravnati in spremeniti klimo, tako da imajo vsi isti isti razgled in dihajo isti zrak. Sledi standardizacija stanovanjskih enot, tako da ne bo razlik, tudi garaž, teras in vsega. Čez zemeljsko oblo potegnemo šahovski grid, bela polja so pozidana, črna ozelenjena. Vsako črno polje ima vse kar sodobni človek potrebuje, odprto zelenico, vodo, gozdiček v katerem so igrala za otroke. Sosednje belo polje ima sredstva za proizvodnjo, tretje sredstva za trgovino, četrto sredstva za sprostitev. Noro.

Vaš Hilberseimer

jype ::

Karaya 52> Čez zemeljsko oblo potegnemo šahovski grid

Mater te bodo tisti nad tečajniki klel :)

djordjevic ::

@Karaya 52: E, saj sem vedel, da nisi tako slab dečko. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

McGregorSL ::

Jaz sem mislil bolj nekaj v tej smeri... ampak ok :D



Sicer pa razumem, da globalno ne mormo spremenit mišljenja ljudi, še posebej če imajo čez oči poveznjene "plašnike" (nevem kako se reče pravilno... kar imajo konji, da vidijo samo na ravnost )

jype ::

McGregorSL> Jaz sem mislil bolj nekaj v tej smeri...

Še pri Karayini fotki so razlike (nadstropje, vidiš vzhod ali zahod, južna stena), pri tebi pa sploh ne moreš govoriti o enakosti.

V resnici bi morali zabetonirat par kilometrov južno in severno od ekvatorja, postavit nizke enonadstropne betonske kocke, trgovina za vsako kocko mora bit enako oddaljena od vseh, tako da je edina fair rešitev severni pol, tovarna, kjer delaš, pa mora bit na južnem. Heaven!

McGregorSL ::

jype je izjavil:

McGregorSL> Jaz sem mislil bolj nekaj v tej smeri...

Še pri Karayini fotki so razlike (nadstropje, vidiš vzhod ali zahod, južna stena), pri tebi pa sploh ne moreš govoriti o enakosti.

V resnici bi morali zabetonirat par kilometrov južno in severno od ekvatorja, postavit nizke enonadstropne betonske kocke, trgovina za vsako kocko mora bit enako oddaljena od vseh, tako da je edina fair rešitev severni pol, tovarna, kjer delaš, pa mora bit na južnem. Heaven!


O kakšni enakosti ali neenakosti sem pa jaz govoril?? Jaz sem omenil samo, da bi bila stanovanja v državni lasti in da bi ga vsak državljan dobil zastonj...... v kakšnih zgradbah bi bila stanovanja in pa če bi bila vsa kockaste oblike pa jaz nisem govoril... V bistvu sploh nisem omenjal socializma. Ok ima neke vzporednice samo nekateri zgleda, da so/ste čisto zafrustrirani zaradi tega. Noben se noče v taki meri vračati v star sistem...tako da ni treba pretiravat. Je pa možno da se vzame kakšne dobre lastnosti ... (če smo že pri socializmu, v kar nekaj pogledih ni bil slab... in veliko ljudi, ki sem jih vprašal pravi, da se je takrat bolje živelo kot danes...)

Če še komu ni jasno sem govoril o neki novi ureditvi, ... seveda poleg stanovanj bi se moglo še marsikaj drugega spremenit (v moji "utopiji")... :)

~McG

BlueRunner ::

Hm. Singapur je (vsaj v preteklosti, sedaj ne vem kako je) spodbujal čim večji delež lastništva nepremičnin. Razlogi za to strategijo so bili tudi "povezanost z mestom", "občutek pripadnosti" in "večji občutek varnosti".

Je pa res, da je Singapur mestna državica in v njemu t.i. "problem mobilnosti" ne more obstajati. OTOH so dimenzije naše države tudi takšne, da ta problem ne bi smel obstajati.

Gregor P ::

McGregorSL je izjavil:

Če še komu ni jasno sem govoril o neki novi ureditvi

To tvojo t.i. "novo ureditev" smo imeli priložnost že večkrat videti v praksi z zares klavrnimi posledicami; ponekod se jo gredo še dandanes:(

... ali povedano drugače, kako pa misliš, da lahko vzpostaviš takšno ureditev v današnjem času, če se že iz zgodovine nisi ničesar naučil?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> To tvojo t.i. "novo ureditev" smo imeli priložnost že večkrat videti v praksi z zares klavrnimi posledicami; ponekod se jo gredo še dandanes:(

S tem se pa ne strinjam: mnoge skupnosti živijo na podlagi precej rigoroznih pravil, pa jim ne gre slabo.

Gregor P> ... ali povedano drugače, kako pa misliš, da lahko vzpostaviš takšno ureditev v današnjem času, če se že iz zgodovine nisi ničesar naučil?:|

Praktično vsa urbana središča se trudijo ugotoviti, kakšno razmerje med družbeno odgovornostjo, prisilo in sebičnostjo lahko zagotovi hitrejši razvoj. Zaenkrat vse kaže, da vsaj na tem področju laissez faire ostaja daleč zadaj.

Gregor P ::

Če hočeš imeti nekaj "zastonj" (torej v neki sodobno razviti državi, kjer so praktično vse lastniške strukture podane, pravica do lastnine pa je temeljna človekova pravica in svoboščina), moraš nekomu to "vzeti" (običajno na silo, kar pomeni kršiti osnovne človekove pravice).:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Če hočeš imeti nekaj "zastonj" (torej v neki sodobno razviti državi, kjer so praktično vse lastniške strukture podane, pravica do lastnine pa je temeljna človekova pravica in svoboščina), moraš nekomu to "vzeti" (običajno na silo, kar pomeni kršiti osnovne človekove pravice).:'(

Kako hitro pridemo do paradigme, da gre za zero-sum game - pa temu ni tako.

Gregor P ::

Kako da ne; ravno tam okoli leta '45 so pri nas tudi želeli vzpostaviti pravičen, enak sistem za vse; vsakemu zastonj stanovanje, delo itd. ... in kako so dosegli oz. hoteli to doseči (ker kot vemo je režim na koncu propadel ravno zaradi tega ker je bil zgrajen na napačnih temeljih torej na množičnem kršenju osnovnih človekovih pravic in svoboščin)? Preprosto so vzeli (beri ukradli) premoženje državljanom, in kar naenkrat je vsak lahko imel stanovanje zastonj ... nadalje so vzeli tovarne in vsak delavec je imel delo itd.

... tako pač to ne gre:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Kako da ne; ravno tam okoli leta '45 so pri nas tudi želeli vzpostaviti pravičen, enak sistem za vse; vsakemu zastonj stanovanje, delo itd.

Če to enačiš s tem, da moraš plačat visoko ceno, da se lahko voziš z avtomobilom po centru Londona, si seveda teslo.

Gregor P ::

Zakaj bi se sploh hotel voziti z osebnim vozilom po centru Londona? Sploh če je čas denar?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Zakaj bi se sploh hotel voziti z osebnim vozilom po centru Londona? Sploh če je čas denar?8-O

Ampak dejstvo je, da je reč omejena z dekretom oblasti, da se večina strinja z ukrepom, ter da se ob tem nekateri derejo kako je to socializem.

Ni.

Gregor P ::

Če za neko zadevo plačuješ (in ti ta storitev npr. omogoči, da prideš še do več denarja preko racionalizacije časa ipd.), potem pač ne moremo govoriti o socializmu mar ne;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jype ::

Gregor P> Če za neko zadevo plačuješ (in ti ta storitev npr. omogoči, da prideš še do več denarja preko racionalizacije časa ipd.), potem pač ne moremo govoriti o socializmu mar ne;)

Če plačuješ zato, ker so oblasti tako odločile, pol se loh prtožuješ, da ti prej ni blo treba in da je to socjalistična varka. In na nek način je - skoraj vsaka globalna optimizacija nekoga depriviligira.

Gregor P ::

Mislim, da preprosto mešaš zadeve; upam, da ne namerno:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Jaz nisem tisti, ki meša - ko je Jankovič razširil zaporo centra Ljubljane in podražil parkiranje, se je mnogo ljudi tukaj pritoževalo, da gre za socializem.

Gregor P ::

Kdo se je sedaj pritoževal? Meščani, ki živijo v centru, ali kar neki ljudje, ki živijo povsem nekje drugje? Upravičeno domnevam, da so si volivci v centru Ljubljane želeli takšnih sprememb, ko so demokratično izvolili lokalno oblast; takšna ureditev jim verjetno olajša lokalno delovno oz. poslovno, pa tudi zasebno življenje, poleg tega pa še malo ekološko pripomore k mestnemu ozračju.

V tem še ne vidim kršenja temeljnih človekovih pravic in svoboščin.

Če se pa tudi oni ne smejo več voziti z lastnim osebnim vozilom po mestu in morajo kar naenkrat iz danes na jutri odstraniti svoja vozila iz mesta (brez kakršnekoli odškodnine, nadomestne garaže, možnosti obvoza ipd.) je pa to potem resnično že zametek "komunizma" na poti v "socializem".:'(

Toda na koncu je še varovalka, da lahko meščani na volitvah izvolijo nekoga drugega oz. da se lahko zapora vedno umakne.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jype ::

Gregor P> ali kar neki ljudje, ki živijo povsem nekje drugje?

You guessed it!

Gregor P> V tem še ne vidim kršenja temeljnih človekovih pravic in svoboščin.

Saj ga ni - ampak WarpedOne, recimo, se kljub temu ves čas poslužuje izrazov, ki so na tak način pomensko povsem neustrezni.

Gregor P ::

Torej ti preko mene v bistvu odgovarjaš WarpedOne-u?!?8-O Kaj pa, če bi ga rajši "osebno" nagovoril (v forumskem smislu, torej citiral njegove komentarje ter odgovarjal na njih, ne na moje; ker se mi je res zdelo čudno, kam pelje sploh ta debata, vendar sedaj razumem, če niti nisi odgovarjal meni;(()?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Spajky ::

Karaya 52 je izjavil:

Čez zemeljsko oblo potegnemo šahovski grid
Hrvatje bi navijali: belo-rdeče; "Nek se vidi već iz svemira zemlja Rvatska" :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jype ::

Gregor P> Torej ti preko mene v bistvu odgovarjaš WarpedOne-u?!

On je samo eden od klape "fantov kolaborantov", ki kot socializem zavračajo vse, kar jih sili v karkoli, česar nočejo.

Mr.B ::

Socializem 2.0 v13 dokXXI, že imamo, zakaj pa mislite da se dokapitalizira, nekdo pa mora reševati nasedle naložbe. Vsi za ene, ene samo zame.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jergo ::

jype ::

Dokler ne izpraznejo trenutnega žaklja denarja, ki so ga dobili od države.

Sc0ut ::

Prvič da je zraven še dobra razlaga - "na trgu so ostali samo premožni kupci, ki kupujejo dražja stanovanja".
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

thramos ::

Ta podatke o prodaji rabljenih in deloma tudi novih stanovanj zbira na podlagi evidence Geodetske uprave, podatke o novih nepremičninah pa zbira na podlagi vprašalnikov med investitorji.

neki4 ::

Sc0ut je izjavil:

Prvič da je zraven še dobra razlaga - "na trgu so ostali samo premožni kupci, ki kupujejo dražja stanovanja".


Svetska razlaga, ja.

jype ::

Karaya 52 ::

Kot kaže nameravajo prazna stanovanja obdavčiti po višnji stopnji. Reč o kateri smo pisali že pred dvema letoma, pa nam "nepremičninarji" niso verjeli. Ob dovolj visoki stopnji, bi mrtvo premoženje spravili na trg, kar bi pomenilo še dodaten padec cen.

djordjevic ::

Step in the right direction.
No grave is deep enough to keep us in chains.
««
47 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako določit pravo ceno stanovanja, hiše ipd. ?

Oddelek: Loža
445842 (2899) techuser
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621724 (16572) BorutO
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132143 (29185) Ganon
»

Zakaj država ne obdavči nepremičnine, kot Američani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414700 (13186) Furbo
»

Kako živeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9015282 (13585) Matako

Več podobnih tem