» »

Še eno mnenje o televiziji :)

Še eno mnenje o televiziji :)

Phoebus ::

Televizorjev je nebroj, naredil sem si že izbor kandidatov glede na tehnične podatke (slike še nisem videl!).
Gre se za nezahtevnega uporabnika (TV + sat, ko bodo priklopili, T-2). Nič konzol, nič računalnika torej. Omaro ima široko 90cm, tako da noter pašejo TV do 32" (pa tudi iz 60cm na 81 bo že tako dovolj razlike).

Torej v osnovi MPEG4 DVB-T, kak scart in kak HDMI za T-2 hd dekoder (ko pride).
Čeprav pri taki dimenziji razlika med hd-ready in full-hd ni tako vidna, model pogosto sedi 1m od TV (računalnik ima tako blizu) in bi pri T2 HD videl razliko pri kakem športu...
...tako sta moja končna kadidata:

LG 32LH3000 (460e) in Philips 32PFL5604H (480e).

Kak drug predlog? Naj za omenjene potrebe raje vzamem 32LH2000 (hd-ready, ostalo BAJE isto) za 380e?

Kakšne zaslone imajo? Imajo lepe barve? Kaj pa vidni kot? In najpomembneje, ali dobro raztegnejo (upscaling, ne vem kako se reče po SLO) SD sliko da ne bo gledal kock in bil razočaran?
Mimogrede, tudi jaz bi: menjal omaro, dal gor 60" plazmo ali bravio...ampak gre se za poceni TV (do 500e) za nezahtevnega uporabnika.

vrossi46 ::

Moj oče je nabavil ta TV, Sharp 32SH7EBK, akcija v Mercator-ju za 380€ Link: http://www.mercator.si/_files/47904/hip...
In moram ti povedat,da za gledanje TV programov je čisto dovol. Če seveda ne boš gledal kakih 1080p filmov ti je O.K..

Lp vrossi46

Timmah ::

Moj glas gre Philpsu. S to televizijo sem tako zadovoljen da ti povedat ne morem =)
Kar se SD tiče, samo naštimas size na auto in deluje kot je treba. Barve so krasne. Pri prvem vklopu greš skozi čarovnika, ki poskrbi, da je slika taka, kakršno želiš v grobem. Fine nastavitve lahko nastavljaš kasneje, kar pri meni ni bilo potrebno.
donde esta francesca

sgdjkdlsugi4 ::

Ce zelis se predvajanje iz USB diska, vzemi LG.

Phoebus ::

USB mislim da imata oba, vsaj tako piše...to potem špila DivX iz ključkov? Pa kaže fotke iz mass-storage (ne npr. canon) fotoaparatov?

sgdjkdlsugi4 ::

USB mata v osnovi oba za service only, z malo igranja pa spila potem vse -> http://lgusb.wikispaces.com/

Phoebus ::

Aha, kul...še to- vsi ki imajo označeno "mpeg4" podporo podpirajo kodiranja ki so pri nas, ane?
Ker na enih virih pišejo "ni dovolj mpeg-4 ampak mora podpirati tudi pravo kodiranje [AAC/AVC3]"...bučke, right?

sgdjkdlsugi4 ::

To za AAC je res, samo omenjena TVja podpirata to, tak da dela bp. Na nekaterih nemskih kanalih pa je tak DD ;]

kmetek ::

Moj oče je nabavil ta TV, Sharp 32SH7EBK, akcija v Mercator-ju za 380€ Link: http://www.mercator.si/_files/47904/hip...
In moram ti povedat,da za gledanje TV programov je čisto dovol. Če seveda ne boš gledal kakih 1080p filmov ti je O.K..

Lp vrossi46


sam da je jeftino.

Alexius Heristalski ::

pa tudi iz 60cm na 81 bo že tako dovolj razlike

Ne bo take hude razlike zaradi drugačnega razmerja stranic slike.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Redneck ::

LG LH3000 je najboljsi nakup. Odklenes USB (na Philipsu se vseh takih funkcij ne da) in predvaja mkvje, xvide, divxe, MP4... (tudi v full hd-1080p)...
LGja vzami.

sgdjkdlsugi4 ::

Tako, ceprav za 32" se skor ne splaca Full HD, se da malo prisparat al pa za razliko kupis se bluray predvajalnik ;]

t-slav ::

Pri philipsu je USB že multimedijski, tak da ne rabiš nč šarit po firware. Sam podnapisi pr dvix ne delajo. Pr upgradu fimwara pa (vsaj koker sm se pozanimu) garancija ne velja več. Lahk da je zdj kej drugače, sam nism ziher.

Tak da js svetujem philipsa.

TOP ::

Če bi primerjal sliko Philipsa pa LG,potle jaz osebno vzamem Philipsa,ker ma za moje oči bistveno bolše barve in kot drugo tašča mi prodaja TV v eni trgovini in ni večje pokvarljivosti od LG.To je moje mnenje.

Yoxi ::

Jst sm kupil prek mimovrste lg 32LH3000 pa sm fenomenalno zadovolen. Mi po novem sprejema prek kabelske HD programe in morem rečt da je slika supercaaaa....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

kmetek ::

Če bi primerjal sliko Philipsa pa LG,potle jaz osebno vzamem Philipsa,ker ma za moje oči bistveno bolše barve in kot drugo tašča mi prodaja TV v eni trgovini in ni večje pokvarljivosti od LG.To je moje mnenje.


kera laž.

Darja ::

mogoče kdo ve, kaj pomeni če se na televiziji (zaslonu) pojavi znak/napis cF?

Leks ::

@Darja
Na drugem forumu bi naj bila rešitev:
"hold ,,-,,volume and ,,-,,program on your tv for 3 seconds "

Nimaš kaj izgubii, poizkusi...

Sideeffect ::

kmetek je izjavil:

Če bi primerjal sliko Philipsa pa LG,potle jaz osebno vzamem Philipsa,ker ma za moje oči bistveno bolše barve in kot drugo tašča mi prodaja TV v eni trgovini in ni večje pokvarljivosti od LG.To je moje mnenje.


kera laž.


NIKAKOR!!! Sicer vsake oči vidijo po svoje, ampak najboljše barve po moje ima Bravia, sledi ji Samsung, potem je LG, Philips pa je res obupen, vendar Gorenje je pa poden!

Za plazme pa seveda zmaga Pioneer, sledi mu Hitachi, potem Sony.. LG plazma je presenetljivo OK...

Darja ::

Leks je izjavil:

@Darja
Na drugem forumu bi naj bila rešitev:
"hold ,,-,,volume and ,,-,,program on your tv for 3 seconds "

Nimaš kaj izgubii, poizkusi...


je ratalo :)

Hvala ti!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera znamka LCD

Oddelek: Kaj kupiti
204299 (3034) billgates
»

LCD LG ali Philips

Oddelek: Zvok in slika
394682 (4162) Dromar
»

Crknil LCDtv po 5 dneh ?!?

Oddelek: Zvok in slika
201719 (1102) ttommy
»

Klasični TV?

Oddelek: Kaj kupiti
162013 (1535) Spajky
»

Kateri TV 16:9, 100 Hz? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
569562 (8099) Valentin

Več podobnih tem