» »

Program za pisanje knjige.

Program za pisanje knjige.

System ::

Dobil sem naročilo, da prevedem angleško knjigo v slovenščino, ker sem dobil knjigo skenirano kot .pdf in seveda nemorem texta direktno zamenjevat z angleškim, me zanima, če je na trgu kakšen dober program za pisanje knjige...Da lahko delaš tabele,...
Da bi lahko delal take tabele kot so tukaj,..in še kaj druga tudi, da jih lahko malo barvno opremim,..
[img]http://img64.imageshack.us/i/33389050.p...

Lep pozdrav.
  • spremenil: System ()

steev ::

MS Word, OO Writer, Corel WordPerfect ...
:|

sajko ::

Zdej nevem kako je z barvno opremljavo tabel, vem pa da so vse knjige na našem faxu (FE, FRI) napisane s pomočjo orodja LateX.
Če si navajen worda in ostalih urejevalnikov je stvar zelo grda in rabiš nekej časa, da se priučiš. Imaš pa urejenost struktur in vsebin.

*Drugače pa klikni na vrhu teme pod "Priporočamo" na prvi link, kjer je par primerov urejevalnikov
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

blackbfm ::

Word in podobni programi hitro počepnejo, če imaš veliko strani. Nekaj od tega rabiš če se greš stvar profesionalno:
List of desktop publishing software @ Wikipedia

Indesign je nekako najbolj uveljavljen, ampak je plačljiv. Lahko pa pogledaš zastonjski Scribus recimo.

jamiroq ::

knjige pa ze ne gres pisati v dtp programju, no.

blackbfm ::

kje pa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

kuglvinkl ::

Jesus kristus, delat direkt prelom :)

Razbij na manjše kose, potem pa s kakšnim editorjem obdelaj.
Your focus determines your reallity

jamiroq ::

blackclw> kje pa? v notepadu?

lahko tudi, konec koncev. v dtp programu knjigo (oz. kakrsnokoli publikacijo) zgolj sestavis skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

Icematxyz ::

No saj to je dobro vprašanje. Če imaš recimo 1000 listno knjigo z kakšno bolj tehnično vsebino za "izdelati". Na kateri bo delal tim nekaj 10 ljudi. In kjer bo se postavitev strani pogosto spreminjala. Kar pa ne sme vplivati na ostale strani in nasploh povzročati težav. In pa seveda če se spremeni format ali izgled vsake nove izdaje to ne sme povzročati težav programu in uporabniku tega programa.

Ta knjiga bo imela več izdaj. In bo se sčasoma spreminjala. (Torej neke vrste zgodovina in spremljanje sprememb je tudi zaželeno).

Kadarkoli in komurkoli pa more biti omogočeno enostavno spreminjanje in seveda povrnitev prejšnjega stanja.

Znanstvena fantastika. Ali dejansko obstaja takšna programska rešitev? Samo ne z beležko lepo prosim in sestavljanjem potem tisoče beležk v Oo skupaj v neko celoto. Raje pol naj se reče da takšne rešitve ni. Pa se znajdi sam in trpi zraven.

Zgodovina sprememb…

Klenobo ::

Če ne gre za kakšno posebno obliko lahko pišeš v Word-u in Oo in imaš razdeljene datoeke po poglavjih. Potem lahk v DTPju uvozijo tvoje datoteke in jih obdelajo do končne oblike.

Če imaš vse strani poskenirane v sliko si lahko pomagaš z kakšnim program za pretvorbo v tekst. Adobe Acrobat Pro ima že nekaj podobnega vgrajenega.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

blackbfm ::

Sem že pripravljal neke knjige, sicer za tisk ampak vseeno..verjemi da ni fajn ko dobiš Wordovo skrapucalo potem jo moraš pa spravit v Indesign in naresti primerno obliko. Nevem zakaj bi se sploh zajebaval z nekimi vmesnimi programi. Sploh pa očitno še noben tukaj ni delal z ogromno teksta, tabelami, slikami v Wordu. Ker se enostavno ne da, ni narejen za to, šteka in se sesuje..in to kar hitro. Zato pravim da pisarniški programi za domačo uporabo zdaleč niso primerni za pisanje oz. izdelovanje knjig. Ajd za kakšne enostavne zadeve s par 10 stranmi, zna word še prebavit, kaj več pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

napsy ::

Večje stvari se pišejo v LaTeX jeziku. Če pa si hočeš žiljenje malce ulajšat pa si dob program lyx.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Klenobo ::

No jaz sem že dobil wordove datoteke po 200 strani več notri in ni bilo večjih težav. Z Indesignom tudi nisem imel nikoli nisem imel problem. Ponavdi mi je stranka vedno dostavila word in sem lepo potem uredil v Indesignom.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

mojca ::

Če si pripravljen na (sicer ne prehudo) časovno investicijo v učenje programa, če ti vsaj malo pomeni konsistenca (ne da je vsak naslov poglavja z drugačnim fontom) in če nameravaš knjige pisati tudi daljnoročno, se ti splača pogledati si LaTeX ali še bolje ConTeXt. Če potrebuješ nasvet, lahko pišeš na ZS.

Ales ::

laTeX, ConTeXt, lyx

Če še nisi nikoli pogledal, vrži uč na lyx in pojdi čez tutorial.

Han ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Word & co versus diplomska naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111685 (8808) marflor
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5812953 (9839) GnuceLee
»

Programi za pisanje knjig

Oddelek: Programska oprema
345825 (5048) Matev
»

Fakulteta & prenosniki & varnost & izdelava zapiski

Oddelek: Pomoč in nasveti
497698 (6750) mojca
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725406 (24613) Matev

Več podobnih tem