» »

Koliko navijanja zdrži i5 stock cooler?

Koliko navijanja zdrži i5 stock cooler?

«
1
2

hudychk ::

Torej zanima me, koliko se da naviti i5 750, da je hladilnik, ki pride zraven še vredu, in da je temperatura procesorja še OK?

Hvala za odgovore.
The Devil himself!

Mitja358 ::

Poskusi in boš videl.

hudychk ::

Ga še nimam, zato me zanima kakšne izkušnje imate, namreč ko ga bom kupil februarja, bi ga rad rahlo navil za vsaj pol leta, dokler ne bom kupil novega coolerja.
The Devil himself!

jan01 ::

Zakaj bi ga navijal? A misliš, da je prepočasen? Se že sam navija zaradi turbota...

svenica ::

Zakaj bi ga navijal? A misliš, da je prepočasen? Se že sam navija zaradi turbota...


Mislim wat? Bedno vprašanje. DA BOLJ HITRO RENDERIRA, npr.

st0jko ::

Ga še nimam, zato me zanima kakšne izkušnje imate, namreč ko ga bom kupil februarja, bi ga rad rahlo navil za vsaj pol leta, dokler ne bom kupil novega coolerja.



Februarja že mogoče nebo več tako aktualen i5.
keks?

hudychk ::

Stojko, februarja bo i5 še vedno price performance, pravzaprav še bolj, če pridejo na trg še nižji razredi i5, i3 in i9. Hočem ostati na socketu 1156, ker je cenovno najbolj ugoden in ravno ustreza mojim potrebam (občasno igranje novih iger, gledanje filmov, kompresiranje filmov v mp4 za ipoda ipd.). Ravno ta vikend sem bil pri kolegu, ki ima tudi i5 750 in nvidia 9800GT, pa mu vse nove igre delajo na FullHD resoluciji z vsemi detajli na max, tako da predvidevam, da bo z hd 5850 delalo dobro vse še vsaj 2-3 leta.
The Devil himself!

Mitja358 ::

A Crysis mu tudi dela tako tekoče in Far Cry 2 ... da ne bom več našteval.

hudychk ::

Igrali smo Dirt 2, NFS Shift in tanov GTA. Skratka js mislm, da bom zadovoljen z i5 750 in HD 5850 glede na to, da imam zdaj P4 3,0 in HD 2600 XT :)
The Devil himself!

TOP ::

Tukaj ni debate,če boš zadovoljen,to je odlična kombinacja.

hudychk ::

Morda še to... Ali bo 4GB DDR3 1600MHz rama dovolj za brezhibno delovanje iger, sistema, Photoshopa itd.? Seveda bo deloval v Dual Channel načinu.
The Devil himself!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudychk ()

Mitja358 ::

Seveda bo. Ampak skoraj za isto ceno lahko dobiš 6GB.

hudychk ::

92EUR? A bi 6gb v single channel načinu delalo bolje oziroma hitreje kot 4gb v dual channel načinu? Teoretično že ne ali pač?
The Devil himself!

Isotropic ::

odvisno. ce program kuri veliko rama, ga je bolje imeti vec, kot pa da swapa po disku.

Mitja358 ::

2 palčki ti delata v dualu ter ena v single.

DubleG ::

MItja358, to pa ne vem če drži. In kolikor sem sam prebral ko sem kupoval i5 ter ud2 plato, se ne razume najbolje z 1600. Zato sem sam kupil 1333 2x 2GB.

Softversko ga lahko že v winsih dvigneš na 3.2 z dvemi kliki... kakšna je pa dejanska efektiva takšenga navijanja pa ne vem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DubleG ()

hudychk ::

MItja358, to pa ne vem če drži. In kolikor sem sam prebral ko sem kupoval i5 ter ud2 plato, se ne razume najbolje z 1600. Zato sem sam kupil 1333 2x 2GB.

Softversko ga lahko že v winsih dvigneš na 3.2 z dvemi kliki... kakšna je pa dejanska efektiva takšenga navijanja pa ne vem...


Namen imam kupiti plato Gigabyte GA-P55A-UD3. A mi lahko poveš kaj več o tem z nekompatibilnostjo 1600 rama? Sej plata naj bi podpirala do 2200+ ali ne? Al je blo to mišljeno samo za 2x2 v dual channel in 1x2 v single?
The Devil himself!

DubleG ::

i5 ne podpira tripple channel. Zato ali imaš dual channel vklopljen in zapolniš vse reže, ali pa samo dve. Ko sem jaz testiral, z tremi palčkami ni šlo(dve dual in ena brez).

Sicer ti pa plata podpira 1600 MHz, tako da ne bi smelo bit problemov.

Popravek:
Čeprav... http://ark.intel.com/Product.aspx?id=42...
Memory Specifications
Max Memory Size (dependent on memory type) 16 GB
Memory Types DDR3-1066/1333
# of Memory Channels 2


Sam imam i5,4GB rama 1333, in sistem na SSD disku. Delam v Photoshopu, Visual Studio, VIrualne mašine in po 6 letih zdaj zaigram kakšno igro. Vse deluje brezhibno. Pa nimam glih ne vem kako dobre grafične. Radeon HD 4850 "Vapor-X" 1024MB
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DubleG ()

hudychk ::

i5 ne podpira tripple channel. Zato ali imaš dual channel vklopljen in zapolniš vse reže, ali pa samo dve. Ko sem jaz testiral, z tremi palčkami ni šlo(dve dual in ena brez).

Sicer ti pa plata podpira 1600 MHz, tako da ne bi smelo bit problemov.

Popravek:
Čeprav... http://ark.intel.com/Product.aspx?id=42...
Memory Specifications
Max Memory Size (dependent on memory type) 16 GB
Memory Types DDR3-1066/1333
# of Memory Channels 2

Že nekaj časa vem, da i5 podpira največ 1333MHz RAM, a se mi potem sploh splača kupit 1600MHz RAM če bo delal max na 1333? Skratka 3x2gb se itak ne splača dat notr, bolje 2x2GB Dual Channel.
Sam imam i5,4GB rama 1333, in sistem na SSD disku. Delam v Photoshopu, Visual Studio, VIrualne mašine in po 6 letih zdaj zaigram kakšno igro. Vse deluje brezhibno. Pa nimam glih ne vem kako dobre grafične. Radeon HD 4850 "Vapor-X" 1024MB


Že nekaj časa vem, da i5 podpira največ 1333MHz RAM, a se mi potem sploh splača kupit 1600MHz RAM če bo delal max na 1333? Skratka 3x2gb se itak ne splača dat notr, bolje 2x2GB Dual Channel.
The Devil himself!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudychk ()

DubleG ::

Ne splača se ti.

Zaenkrat imaš 4GB rama čisto dovolj. Kasneje lahko še vedno investiraš v 4GB pa boš spet na top performance. Teh par MHZ se ti ne pozna. Količina šteje.
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

hudychk ::

A potem je vseeno kaj kupim, sej cena 1333 ali pa 1600 je itak približno ista. Kater RAM pa mi svetujete, da bi bil boljši od ostalih, a za sprejemljivo ceno seveda (največ 110EUR za 2x2GB 1333 ali 1600MHz RAMa). Na AGTju sem gledal tega: (klik) Tukaj se mi zdi cena precej ugodna, ram pa naj bi bil precej dober, vendar je CL9, gledal pa sem, da naj bi CL7 ali CL8 delal vseeno hitreje. Kakšne imate nasvete?
The Devil himself!

Mitja358 ::

MItja358, to pa ne vem če drži. In kolikor sem sam prebral ko sem kupoval i5 ter ud2 plato, se ne razume najbolje z 1600. Zato sem sam kupil 1333 2x 2GB.

Softversko ga lahko že v winsih dvigneš na 3.2 z dvemi kliki... kakšna je pa dejanska efektiva takšenga navijanja pa ne vem...

Za Intel nevem če to drži, za AMD pa ja. Jaz mam 3x2GB in zgleda, da so celo vse tri palčke v dualu:


Hudychk, jaz mam iste rame samo, da jaz imam 3x2GB in ne 2x2GB in ti povem, da latence sploh ne glej. Ni vredno. Samo v sintetiki boš opazil par % boljše rezultate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

hudychk ::

Hvala za nasvet Mitja. Očitno bom na tvoj račun prihranil kakih 20EUR :)
The Devil himself!

Mitja358 ::

No lepo.

Garibaldi ::

stock cooler je smet za vse razen zelo blagega navijanja. Sam furam akasa freedom tower. Dovolj poceni in tih pa še privijači se (ne uni push pin sistem). i5-750 na 3,38 GHz + 3,8x s turbo. max temp je 60 najvročejšega jedra.

hudychk ::

Zanimivo. Kje pa si kupil?
The Devil himself!

DubleG ::

Mitja358, tri palčke ti ne morejo delat v dual channel. Ker je dual, ne tripple. Enostavno. To kar tebi piše, nekaj ne štima.
Kaze ti, da je AM3 podnozje, kar pa ni res.
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

hudychk ::

Baje da lahko delata dve palčki od treh v dual channel mode in ena v single channel mode.
The Devil himself!

The_hammer ::

Malo si teste poglej ko so navijali i5, tudi do 4ghz so prilezli z stock.. Kar se tiče ramov moje mnenje je da kupiš 2x2gb, čist lepo deluje na windows 7 ultimate. Če ti bo pa prmalo hodlo, pa dokupiš-to je to. Sam furam trenutno q8400, 4gb rama, pa 4670 v compu..milina..deluje cod6 kot za šalo.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Mitja358 ::

Mitja358, tri palčke ti ne morejo delat v dual channel. Ker je dual, ne tripple. Enostavno. To kar tebi piše, nekaj ne štima.
Kaze ti, da je AM3 podnozje, kar pa ni res.

2 palčki 100% delujeta v dualu. Kaj pa je potem ASUS Crosshair III Formula? AM2 podnožje ali kaj? Seveda je AM3.

DubleG ::

V glavnem, hotel sem ti povedat... Mislim sem, da ker sodeluješ v temi o i5, da ga tudi sam imaš. Verjetno je pa kaj drugače pri teh podnožjih...

Po mojih testih, z tremi palčkami ni šlo. Naredi pa kakor hočeš. Vendar zadeva zelo dobro deluje tudi s štirimi.
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

Mitja358 ::

Pri meni pa gre :D

Garibaldi ::

Zanimivo. Kje pa si kupil?

Fizično v nakupi.net štacuni.

Malo si teste poglej ko so navijali i5, tudi do 4ghz so prilezli z stock.. Kar se tiče ramov moje mnenje je da kupiš 2x2gb, čist lepo deluje na windows 7 ultimate. Če ti bo pa prmalo hodlo, pa dokupiš-to je to. Sam furam trenutno q8400, 4gb rama, pa 4670 v compu..milina..deluje cod6 kot za šalo.


Dolgoročno pa verjetno ne bo stock ok.

Zgodovina sprememb…

hudychk ::

No sej kšno leto bo že zdržu stock cooler gor, ko si pa mal finančno opomorem po nakupu, pa pride na vrsto še menjava napajalnika pa CPU coolerja.
The Devil himself!

axee ::

Nazadnje sem kupil Scythe Katana 3 (za smešnih 22EUR pri cool-pc). Šel je v moj home server (v njemu 130W TDP Pentium D 830). Je v ohišju Antec 300 (hladilnik je usmerjen proti zadnjemu 12 cm ventilatorju, ker tako pride najboližje 14cm ventilatorju, s katerim se skoraj dotika). Dobivam nevrjetnih 57°C v full load (prime95), vent se v full-load-u vrti tam okoli 1300RPM, v idle cca 500RPM:D Vem da imam samo srečo glede kombinacije hladilnika in dobrega ohišja (14cm ventilator je lepo pravokotno na rebra), lahko pa priporočam vsem ki si ne morajo privoščiti nekega dragega in velikega hladilnika. Za 22EUR dobiš veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Garibaldi ::

Čene je cooler master tx3 za cca 16EUR tudi užiten. Osebno raje kot katano 3. Katana 3 mi je pri srcu bolj le zaradi montaže.

MrX ::

ker sem zasledil da nameravaš vzeti gigabytko si poglej tale filemček...


sam nimam pojma o navijanju, sem samo sledil filmčku in imam proc na 3.8ghz (20x190)
tole avtomatsko prilagajanje voltaž je zmaga.. sicer da malo več kot potrebuje, ampak nima veze :)

mislim da bi z stock coolerjem komot mel na 3.6ghz (20x180)

hudychk ::

@Garibaldi, tale Cooler Master TX3 zgleda res odlično za ta denar, moram samo najti kake teste, da vidim kako se v resnici obnese.

@MrX, hvala za tale link, bo sigurno prišel prav, ko bom zadevo imel doma, le temperature navitega procesorja so bile v tem filmu precej visoke, idle cca 80C in load skoraj 100C? Ne vem, če bi se spuščal v to s stock coolerjem. Morda v kombinaciji s Cooler Masterjem TX3, ki ga je predlagal Garibaldi zgoraj.
The Devil himself!

Garibaldi ::

Cooler je nadpovprečen. Katana 3 je slabša, šraufaš pa nosilce (kljub temu da je push pin sistem) ko mona! No saj ni nič takega je pa zamudno povsem brez potrebe. Za socket 775 je čisto spodoben cooler.

DubleG ::

Sem pravkar navil i5 na 3.7 pa si temperature v idlu ble nekje 60 do 65... med testom pa je bilo "prevroče" in sem ga spustil nazaj na stock. Nekje na 3.2 ali 3.3 bi še šlo.
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

hudychk ::

Sej js bi rabu cooler za socket 1156 za i5ko. Ne vem, če gre TX3 gor... Je pa po testih nadpovprečno glasen pri polni obremenitvi, pa tudi ohladi le povprečno. Sem malo posurfal in našel še kar nekaj coolerjev, ki so veliko tišji in hladijo bolje, je pa seveda cena tudi cca 30% višja. Vsekakor pa je TX3 boljši od stock coolerja.

Sem pravkar navil i5 na 3.7 pa si temperature v idlu ble nekje 60 do 65... med testom pa je bilo "prevroče" in sem ga spustil nazaj na stock. Nekje na 3.2 ali 3.3 bi še šlo.


To si navijal s stock coolerjem? Na tistem linku je imel s stock coolerjem pri 3,7GHz skoraj 100°C.
The Devil himself!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudychk ()

DubleG ::

Ja. Stock cooler. No saj pravim, idle je bil pri meni od 60 do 65 stopinj. Testov pa ni zdržal.
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

hudychk ::

Potem je stock res samo za stock hitrost :) Sej je tud stock dovolj hiter ;)
The Devil himself!

axee ::

Cooler je nadpovprečen. Katana 3 je slabša, šraufaš pa nosilce (kljub temu da je push pin sistem) ko mona! No saj ni nič takega je pa zamudno povsem brez potrebe. Za socket 775 je čisto spodoben cooler.


Nosilci se pripnejo brez enega šravfa in popolnoma enostavno, od odprtja škatle do končanja namestitve sem potreboval manj kot 5 minut brez kakršnega orodja. Idiot proof.

Edit: če je to letelo na CM imaš prav, zamudno...


Čene je cooler master tx3 za cca 16EUR tudi užiten. Osebno raje kot katano 3. Katana 3 mi je pri srcu bolj le zaradi montaže.


Ja, dejansko je TX 3 boljši z manjši denar, je pa katana dosti tišja tako v nizkih kot v visokih obratih, zato sem jo tudi vzel, ker je server postavljen v skupinskem prostoru in zvečer jamrajo :D TX 3 je glasen kot hudič...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

hudychk ::

Na koncu bom pa res uzeu Mugen II... Sam tist pa je krava od coolerja :D
The Devil himself!

TOP ::

Če bi kdaj držal v roki Thermalright IFX14 potle bi šele vidu kaj je krava od kulerja.Mugen ni nič posebnega,ker je zelo lahek je pa dober coler to se pa strinjam,sem ga mel.

amigo_no1 ::

TOP ::

Slika ti nič ne pove edino če verjameš tem testom.Sam sem mel Mugen2 pa Extrema 120 in v vseh pogledih je bil extreme bolši še posebej v Loadu je za 5 stopnji bolši,sedaj to zaenega pomeni dosti za drugega ne,ker je spet toliko dražji.Sedaj mam Megahalemsa in z 2 venti in je veliko tišji,ker ma drugače zasukane ploščice ALU in veliko hladnejši.Razlika je 8 stopinj bolši v Loudu proti extreme 120.Še vedno trdim da za svoj denar je najbolši Mugen2 sam ni pa preveč dober za I7,ker se tile proci ko navijaš grejejo kot satan in Mugen2 se zelo hitro segreje in slabo tisti vent original odvaja toploto je pa tih to je res.Za I7 je najbolši Megahalems pa Extreme120 če se spuščaš v max..navijanje.

123_meni ::

Imam i5-750 in bi ga navil do nekje 3.6-3.8 Ghz trenutno imam hladilnik,

http://www.scythe-eu.com/no_cache/en/pr...

Temperatura okoli 40 stopin neobremenjen, max.obremnjen pa tam da 65-70.

Če pa navijem kaj več tam do 3.4 GHZ-3.5 GHz pa je temperatura prevelika... nad 75 in to ni zdravo...
Kakšen bi bil najbolj primeren in najbolj ugoden zračen hladilnik da ga poženem na 3.6-3.8 GHz in na je temperatura pod 65 stopinjam...

Nekaj nasvetov sem že dobil ampak za hladilnik "Noctua D14" se nebi odločil ker je prevelik

Ima kdo od vas navit točno tak procesor in kako ga hladi... LP

Reycis ::

Ce upgrejdas zaradi igranja iger ti odsvetujem nakup novega procesorja ampak raje nabavi novo graficno in/ali SSD.

Sicer pa stock ventilator lahko overclockas samo ce nimas nic prahu gor. Ko se nabere nekaj prahu pa se stock frekvenco komaj shladi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772163441 (13707) Sssaga
»

navijanje i7 860 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
674110 (2280) klinker
»

Nakup PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
161148 (978) Nwanko
»

Moj PC in upgrade

Oddelek: Kaj kupiti
292235 (1525) klinker
»

Gamerski in designerski računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504870 (3378) SynTax64

Več podobnih tem