» »

Gamerski in designerski računalnik

Gamerski in designerski računalnik

«
1
2

Kurzweil ::

Kupujem nov računalnik, konfiguracijo bom prilimal spodaj, namen uporabe, pa je prvotno za delo (Photoshop, CorelDraw, Indesign, 3DS max, Blender,...). Paše pa seveda vsake toliko časa tudi kakšna igra in bi se malce tudi na to prilagodil. Zato sprašujem za vaše mnenje, izbral sem naslednje:

TRGOVINA MOJCOMP:
Tehnične podrobnosti:
osnovna plošča: ASUS P7P55D
Proizvajalec: Acord-92 d.o.o.
procesor: Intel Core i5 750, 2.66 GHz
pomnilnik: 4 GB Kingston DDR3 1333 MHz
trdi disk: 1024GB WD 7200 rpm, 32MB predpomnilnika
optična enota: DVD/RW SONY AD-7243S-OB SATA
grafična kartica: Geforce GTX260 Sonic 896MB DDR3 HDMI, DVI
zvočna kartica: integrirana 7.1
CENA: 729,00€
http://www.mojcomp.net/index.php?Itemid...

ali

TRGOVINA SESTAVI.si
Osnovna Plošča:
Mainboard S - 1156 ASUS P7P55D, ATX - info
Procesor:
Procesor INTEL Core i5 - 750, 2,66GHz, LGA1156, Quad - Core, Boxed - info
Grafična Kartica:
VGA HD 4890 VAPOR - X 1GB DDR5 PCIE HDMI/DP/DVI LITE - info
Pomnilnik:
Mushkin 996585 - 4GB (2x2GB) DDR3 PC3-10666 9-9-9-24 Silverline - info
Trdi disk:
WD 1TB SATA2, 32/7200 - Green - ( WD10EADS ) - info
Ohišje:
Ohišje Midi ANTEC Three Hundred, črna, brez napajalnika - info
Napajalnik:
PWS COOLER MASTER REAL P. M620W RS620 - ASAAA1 - info
CENA: 849€
http://www.sestavi.si/index.php/configu...

----------------------------------------------
Poleg vsega me zanima razlika med rami Kingston in Mushkin 996585 (prva in druga konfiguracija) in kaj priporočate med izbiro grafičnih kartic Geforce GTX260 Sonic 896MB DDR3 HDMI in Geforce GTX260 Sonic 896MB DDR3 HDMI ?

Kot vsakega pa zanima mene tudi, kje bi dobil to najceneje in kako bi to dosegel, da ne zbijam performanca? Nekaj sem slišal, da se splača kupovati v Avstriji, ima kdo izkušnje s tem?

Hvala za nasvete, vsa prijaznost in dobrota se enkrat vrne! :)

g. Oden ::

Prvi več ponudi glede na ceno.

Mitja358 ::

Si mogoče poskusil custom buld?

Prvi več ponudi glede na ceno.

Grafična, ohišje ter napajalnik so pri drugem veliko boljše. Tako, da upraviči svojo ceno.

Če pa si sam sestaviš pa dobiš še veliko več za tak denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

bluefish ::

Se strinjam, raje sam sestavi konfiguracijo, bo veliko bolj optimalna in prilagojena tvojim zahtevam. Konec koncev ti ga lahko še vedno sestavijo tam, kjer boš zadevo naročil - priporočam AGT ali Funtech.

Kurzweil ::

Kaksen predlog, glede optimalne konfiguracije, lahko bi googlal, vednar mislim, da lahko tu dobim info iz prve roke, trgovin je miljon, ceneje.si pa tudi najde mnda samo polovico trgovin. Hvala...

Mitja358 ::

Tukaj si poglej. Kot nalašč zate:


Ohišje pač po izbiri. Ni slabo Antec 300. In še nekaj prišparaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

klinker ::

Intel Core i7 860 Boxed 229.00€ (gcomputers.net)
Gigabyte GA-P55M-UD2 91.00€ (gcomputers.net)
Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096 MB 110,31€ (agt.si)
ZOTAC GeForce GTX 260 Synergy Edition 149.00€ (gcomputers.net)
Samsung SpinPoint F3 1000GB 71.99€ (gcomputers.net)
DVD/RW Samsung SH-S223 22,87€ (agt.si)
Corsair TX650W 85.00€ (gcomputers.net)
Cooler Master Centurion 590 66,99€ (agt.si)

Skupaj: 826,16€

MrX ::

tudi sam sem za podobno delo (indesign,photoshop,illustrator), vcasih kaksna igra in film kupil podoben sistem...
sem zelo zadovoljen! mislim da tistih nekaj %, ki bi jih profitiral z i7 860 ali 920 nebi odtehtalo dodatnega vloženega denarja..

i5 750
gigabyte p55-ud3
2x2gb patriot sector5 1600mhz
hd4870 (dobil rabljeno)
wd 640gb 32mb black
LC napajalc 650w
mugen2

6634759543 ::

Tudi jaz kupejm tako konfiguracijo pa me zanima kuk bi se dalo to navit?

LC Power LC6600GP2 "Silent Giant" v2.3
Gigabyte GA-P55A-UD3 (Rev.1.0)
Intel(R) Core™ i5 750
Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096MB 1600 MHz DDR III
Sapphire Radeon HD 5850 "Game Edition" 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
Western Digital WD6401AALS "Caviar(R) Black™" 640GB 7200RPM 32MB Serial ATA II

+ Mungen 2

Zgodovina sprememb…

solatko ::

V Leclercu si oglej ponudbo tega tedna - Računalnik core i7 920 R17 PCX - 899EUR znižano na 692EUR z dobropisom 207EUR

Mitja358 ::

Caa. 3.8 GHz. Moraš sam probati. Lahko imaš odličen primerek, lahko pa da je slab.

Kurzweil ::

solatko, prebrskal sem slovensko Leclerc stran in nisem našel ničesar...

Mitja358 o čem ti to, edino, kar bi lahko predvideval je navit oz novi i9 procesor, lahko malo bolj razumno...

solatko ::

http://www.e-leclerc.si/P/PDF/katalog.p...

Prelistaj ta katalog, ne tistega, ki je star.

Han_Sol ::

http://www.tehnox.si malo ; http://www.gaming-shop.si poglej na tej spletni strani mogoče ti kaj v oči pade, majo dobro izbiro PC-jev, lahko pa tudi po komponentah ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han_Sol ()

357M ::

Morda kdo ve celotno konfiguracijo tega "Leclerc" PCja in kdo ga za njih sestavlja?

Mitja358 ::

solatko, prebrskal sem slovensko Leclerc stran in nisem našel ničesar...

Mitja358 o čem ti to, edino, kar bi lahko predvideval je navit oz novi i9 procesor, lahko malo bolj razumno...

En je vprašal koliko potegne i5 pri OC-ju na tisti plati. Vendar je že spremenil post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

solatko ::

I7 920, GB DU3, 3X2 DDR3 Kinston 1333, GB nVidia 260, 1TB Hdd, Plextor DVD-RW DL, čitalec kartic, ohišje Gigabyte, napajalnik? (ni neki chip, ker je solidno težak), sestavlja pa PCX, na garancijskih pogojih piše, da se nalepka lahko odstrani, za dopolnjevanje komponent. Skratka super cena za nekoga, ki ima željo po hudem sistemu. Včerar sem enega inštaliral - super zadeva.

x45 ::

ste sploh pomislili na amd sistem? boljši p/P !

bluefish ::

Ja, generalno res mogoče, vendar ima Intel HT, ki se precej pozna pri rendiranju etc.

49106 ::

Jaz mislim da se splača počakat i9, ki bi utegnil nekoliko znižati cene i7

bluefish ::

Cena celotne i7 platforme se takoj po izidu i9 tako ali tako ne bo občutno znižala in je nesmiselno čakati pol+ leta, če zadevo potrebuje sedaj.

kmetek ::

V Leclercu si oglej ponudbo tega tedna - Računalnik core i7 920 R17 PCX - 899EUR znižano na 692EUR z dobropisom 207EUR


plačaš še vedno 899 in dobiš na kartico 208€, vsaj tako je videti.

357M ::

Res je, ampak dvomim, da ena povprecna familija v Mercatorju/Leclercu/Sparu porabi mesecno kaj manj na hrani, tako da teh 208EUR enostavno odtejes od budzeta za hrano.

Hvala Solatko, za DVD še nisem bil siguren. Mimogrede, napajalniki naj bi bili od LC Power.

Jaz trenutno kolebam med Leclercovima i5 in i7 konfiguracijama...

357M ::

Mimo grede... Mogoče kdo ve, če ti računalniki pridejo z operacijskim sistemom? In če, katerim?

solatko ::

Te računalniki so brez OS. Tiste EUR maš pa cajt zapravit do naslednjega novega leta. Ker sem ga imel v rokah, zagotavljam, da je to odličen in ne samo dober nakup.
Kmetek, da boste vi kaj takega dal v prodajo, bo trajal še nekaj let, zato ne išči pri vsaki debati luknjic v siru. PCX je izgleda dobil dosti veliko naročilo, da se jim to z minimalnim dobičkom splača.
357M - priporočam ti, da ga v primeru, da nameravaš menjat računalnik, kupiš. Čas imaš do torka, glede na to, da se akcije menjajo v sredo. Tudi 900EUR za ta računalnik, ni slab nakup.

49106 ::

Cena celotne i7 platforme se takoj po izidu i9 tako ali tako ne bo občutno znižala in je nesmiselno čakati pol+ leta, če zadevo potrebuje sedaj.


Do pol leta, ne pol+ leta ;) Glede na to da ES mrgoli lahko kaj kmalu pričakujemo i9

bluefish ::

Samo cene i7 se ne bodo spustile kar čez noč, sploh ne ob pričakovanih za i9, ki niti ne bo hodil v zeljnik i7. Platforma pa je itak druga zgodba.

357M ::

Sem si kar mislil, da so brez OS, ceprav bi bilo se toliko lepse, da ga vkljucujejo :) Zgleda, da bo to kar to, ceprav sem bil od tretje osebe (ki dela pri drugi firmi, kjer prav tako sestavljajo PCje) opozorjen, da bi naj i7 procesorji imeli probleme z drugimi platami, sploh za PRO delo (karkoli je ze s tem mislil), in da se najbolje odnesejo prav Intelove (Gigabytu pa naj se izognem). Kaj menite?

klinker ::

Menim da tip ne ve kaj govori,al se pa samo dela :)

solatko ::

Chipset za I7 je že sam po sebi tako drag, da se proizvajalcem ne splača dajat zraven kakšne chip robe, tako da so vse plošče za I7 v višjem razredu in skoraj ne moreš zgrešiti nakupa. Razlika je samo v dodanih bonbončkih in tu je tudi razlika v ceni. Pri tem procesorju pač tistih plat po 50EUR -, enostavno ne bo.

opeter ::

Chipset za I7 je že sam po sebi tako drag, da se proizvajalcem ne splača dajat zraven kakšne chip robe, tako da so vse plošče za I7 v višjem razredu in skoraj ne moreš zgrešiti nakupa. Razlika je samo v dodanih bonbončkih in tu je tudi razlika v ceni. Pri tem procesorju pač tistih plat po 50EUR -, enostavno ne bo.


Zakaj ne? Kaj pa pri i3 oz. i5?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

solatko ::

Zato, ker je ta chipset mnogo cenejši - enako je bilo pri chipsetu 875P, pri katerem je bilo zelo malo slabih plošč, če sploh katera, pri oskubljeni verziji 865 pa kolikor hočeš.

357M ::

i7 it is :) Kako pa je s tripple channel RAMom? PC pride s 3x2GB, kaj pa se zgodi če dodam še 2GB in tako dobim 4x2GB? Saj bi dal 3x4GB ampak si trenutno ne morem privoščiti, pa tudi ne vem kaj bi potem z že obstoječimi 3x2GB...

klinker ::

Sej mas se 3 proste reze...6gb pa ti bo za lep cas dovolj ;)

solatko ::

Če daš še 2GB (kar sploh ne rabiš), bo delalo v dual načinu - poglej navodila plate.

357M ::

Sem si kar mislil ja, da bo potem delalo v dual načinu...

Danes sem vzel i7 konfiguracijo o kateri smo se pogovarjali v drugi temi. Na GA-EX58-UD3R je nažalost prosta samo še ena reža, saj se je nek inženirski pametnjakovič spomnil narediti tripple channel plato s 4 režami (WTF?!), in tako bom moral, v primeru želje po nadgraditvi količine rama, kupiti povsem nove 3x4GB rame, obstoječe 3x2 pa si bom lahko zgolj vtaknil nekam. To me vsekakor moti, a kaj čem zdaj...

Več o tem in omenjeni i7 konfiguraciji sem napisal tukaj: http://slo-tech.com/forum/t396207/p2609...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 357M ()

Kurzweil ::

@357M, naročil sem si isti računalnik, kot ti (Leclerc) - R17 PCX (i7)

In me zanima kakšne so tvoje prve izušnje z njim? Kateri operaciski sistem si dal gor (7?)

Kar pa se strojne opreme tiće pa si že omenil, kateri disk in rami so, me pa zanima kakšna je grafična, ker sem namreč se ves čas nagibal h Radeonu, a zaradi te akcije ni bilo izbire...

Glede na to, da je tako poceni (niti blizu jim ne pride nihče) pa mi je malo sumljivo, si opazil kaj takega (692€ za takšno konfiguracijo) ?

In pa v katalogu sem odkril, da dostavljajo robo pri nakupu nad 300 €, so tudi tebi pripeljali ?

Poleg težav s kanali si še našel kaj slabega ali dobrega na tej plati (GA-EX58-UD3R)? ... in če veš kakšna je razlika, ker imaš na koncu UD3R, UD4R in UD5R...

Pa še kakšno splošno mnenje... HVALA!

357M ::

Kište še nisem odprl, tako da ti lahko povem samo kaj piše na delovnem nalogu, ki sem ga s kišto prejel (recimo da jim verjamem :))

CPU INTEL CORE i7 920 d0 step
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM DDR3 6GB PC1333 Kingston - KVR1333D3N9K3
Sony/Optiarc AD-5240S-0 - 30658510
1TB Seagate, Sata 2, 32MB - ST31000528AS
Gigabyte Nvidia 260GTX, 896MB
Vgrajen čitalec kartic
Napajalnik ATX 550W LC-POWER


Sistema danes še nisem naložil, saj grem jutri v AUT po monitor, prej pa moram vstaviti še dodaten disk. Inštaliral bom seveda Win7 64bit, saj najbolje izkorišča to konfiguracijo.

Razlik med verzijami plate še nisem dobro raziskal, me pa tudi zanima. Ravnokar sem malo pogledal in kar najbolj štrli ven je, da UD4R podpira dve graficni v SLI nacinu in ima 6 rež za ram... UD3R seveda ne :/

Ne vem kako dobro poznaš Leclerc in njihov bonitetni sistem, a vedi, da boš moral plačati vseh 900EUR, tistih 200EURpa dobiš v obliki bona na kartico, in potem zabiješ pri njih za hrano ali pa kaj drugega. Kar hočem reči je, da iz njihovega stališča gledano, oni še vedno dobijo svojih 900EUR :) Če nimaš Leclerc kartice, pa si jo le omisli, saj je brez nje popust manjši (20% namesto 23%). Stanujem v Ljubljani, tako da sem šel iskati sam. Manj kot se kišta prevaža z raznimi kurirji, bolj sem siguren, da ni komu padla na tla itd ;)

Več pa bom vedel v naslednjih dneh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 357M ()

solatko ::

Kurzweil - Prve izkušnje s to mašino so več kot odlične. Na sistem smo naložili w7 ultimate 64, office 2007, FF, Advanced system care, MS AV ter še nekaj programja, mašina je zelo odzivna že z original nastavitvami, je pa najlepše pri tej mašini to, da je nalepka gor verjetno samo zaradi trgovcev, saj je dovoljeno pretrganje, brez izgube garancije, za razširitev.
Oznake UD3, UD4 in UD5 pomenijo dodatke na plošči, je pač UD3 najcenejša in ima najmanj vseh dodatkov. Od plošč za podnožje 1333, slabih ni, je samo razlika v dodatkih, sama kvaliteta vgrajenih materjalov pa ni vprašljiva, tako kot pri ploščah za cenejše chipset-e.

357M ::

Solatko, lahko prosim poveš od kje ti ta informacija? Meni so pred nakupom po telefonu (Leclerc) rekli podobno, oziroma, da načeloma ne bi smelo biti problemov, včeraj pa me je drugi prodajalec opozoril, da vkolikor ne želim izgubiti garancije, naj sam ne posegam v računalnik in ne odstranjujem plombe/nalepke. Ko sem ga vprašal kako za vraga ga naj potem vsake toliko vsaj posesam, če že ne kaj drugega, pa mi je odgovoril naj ga nesem na PCX servis, kjer bodo z veseljem to naredili za mene in kakšnih 30EUR seveda :) Zraven se je malo kislo nasmejal in mi dal vedeti, da naj bi bila to ena od negativnih strani takšnih vnaprej sestavljenih PCjev... Komu zdaj torej verjeti? In predvsem, se da o tem kje prebrati?

Pa kaj želiš reči s tem, da je nalepka gor verjetno samo zaradi trgovcev?

bluefish ::

Če odtrgaš nalepko sicer garancija na celotno kišto poteče, vendar še vedno velja na posamezne komponente - če ima torej računalnik 2 leti garancije, potem le ta velja tudi za grafično, ki jo ima eno leto.

357M ::

Hvala za info! Torej z odprtjem kište izgubim 2 letno garancijo na vse komponente, namesto tega pa se upošteva garancija posamične komponente, ki je v nekaterih primerih krajša od dveh let? Če prav razumem, v tem primeru nisem nič na slabšem kot bi bil, če bi kišto po komponentah sestavil sam, le da nisem tudi nič na boljšem?

opeter ::

Ehmmm ... ja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

357M ::

Zdaj sem odprl kišto, da bi vstavil dodaten HDD in opazil, da sta notri samo dva SATAII kabla - oba priključena (HDD, DVD). Preveril sem manual in matična po pričakovanjih pride s 4 kabli (Four SATA cables, two with 90 degree connectors). Ker preostalih dveh ni ne v kišti, ne v vrečki z driverji in manuali me resnično zanima kaj se je z njima zgodilo :/ Jutri me čaka ogromno dela, jaz pa brez scratch diska...

Solatko, je "tvoja" kišta tudi prišla s samo dvema SATAII kabloma?

Matek ::

Zdaj sem odprl kišto, da bi vstavil dodaten HDD in opazil, da sta notri samo dva SATAII kabla - oba priključena (HDD, DVD). Preveril sem manual in matična po pričakovanjih pride s 4 kabli (Four SATA cables, two with 90 degree connectors). Ker preostalih dveh ni ne v kišti, ne v vrečki z driverji in manuali me resnično zanima kaj se je z njima zgodilo :/ Jutri me čaka ogromno dela, jaz pa brez scratch diska...

Solatko, je "tvoja" kišta tudi prišla s samo dvema SATAII kabloma?
Hja, to ni nič prav posebej nenavadnega. Če kupiš sestavljen računalnik, ponavadi ne dobiš vseh malenkosti, ki pridejo s posameznimi komponentami. Nekateri prodajalci sicer priložijo škatle in ostale malenkosti, če si sam navedel, katere komponente hočeš, in so ti jih oni samo sestavili skupaj, medtem ko pri teh vnaprej narejenih sistemih redkeje pride do tega.

SATA kabel je načeloma grozna malenkost, ki se v kakih računalniških servisih valja povsod naokrog. Skoči do najbližjega in vprašaj, če lahko dobiš kakega. Najbrž ti ga bojo tako šenkali, ker je vreden manj kot čas, ki ga rabijo, da ti izstavijo račun zanj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

357M ::

No ja, razumem kaj želiš reči, ampak kabel, naj bo še tako poceni, v tem primeru ni "dodatna oprema", pride namreč s plato in razen če se teh kišt ne kupuje samo za igranje pasjanse, potem bi lahko vedeli, da bo stranka slej ko prej želela vgraditi tudi kakšen dodaten disk, pekač itd. Jutri je nedelja, dvomim da kak servis dela, pa tudi s časom sem bolj na tesnem. Malo površno no...

Zdaj bom odprl še škatlo z monitorjem in upam, da ni tudi HDMI kabel, ki bi sicer moral priti z monitorjem, ostal v kakem Avstrijskem skladišču kot dodatna oprema, ki je stranka tako ali tako ne potrebuje, oz. ga lahko dobi kje drugje ;)

solatko ::

Preberi si papirje, ki si jih dobil zraven - garancijski pogoji, proti koncu.
Po navadi, sestavljalci kupujejo retail plošče (več plošč, brez embalaže in samo nujne komponente zraven), tako da vseh zadev ne dobijo zraven - to pač zniža nabavno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

SynTax64 ::

Zakaj takšna razlika v ceni gcomputers in odnesi.si

Steinkauz ::

Ker gledaš različna procesorja

klinker ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za grafično delo?

Oddelek: Kaj kupiti
202244 (1639) Opkow
»

---sestava novega PC-ja--- (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
694595 (3323) bluefish
»

I7 sistem za 1100 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575473 (4307) klinker
»

Računalnik v vrednosti do 1100 €

Oddelek: Kaj kupiti
121579 (1247) JeZo
»

Nov Gaming PC / i7 860 / HD 5850

Oddelek: Kaj kupiti
161657 (1265) tomi2303

Več podobnih tem