» »

Nakup PC-ja

Nakup PC-ja

uncounguest ::

Imam namen kupiti nov računalnik.
Izbrane komponente:
* Mainboard S - 1366 ASUS P6T SE, ATX
* Procesor INTEL CORE I7 920 2,66GHz BOX
* DDR3-RAM KIT 4 GB, 1600 MHz, CL8, CORSAIR Dominator
* VGA HD 5870 1G DDR5 PCIE 2DVI/HDMI/DP FULL
* Trdi disk WD 1TB 7200 64MB SATA2 GREEN WD10EARS
* Napajalnik Silentpower LC6650GP3-650W V2.3

Bo 650W napajalnik dovolj ?
Kaj vi menite glede izbranih komponent ?
Ker bom verjetno naročil pri spletni trgovini sestavi.si, me zanima ali ima kdo kakšne slabe izkušnje z to trgovino ?

TOP ::

Napajalnik bo dovolj močan,kar se tiče trgovine je okej.Zakaj ne vzameš I7 930,ker je novejši.Kar se tiče diska,bi rajši vzel Samsunga F3.Lahko bi vzel tud I7 860,ker je plata cenejša,poraba manjša v performansah pa ni neke razlike.

uncounguest ::

Aha, hvala za odgovor.
Zanima me še več mnenj, da vidim kaj meni večina :).

jablana ::

Rajše vzami kakšen kvaliteten napajalnik in disk kakšen WD black edition. Se ti ne splača šparat na napajalniku ob takšnih komponentah, pa ram 3x2gb (3-channel ram).

uncounguest ::

Bi se mogoče za 1170 EUR dalo dobiti boljše komponente (v to ceno je všteto tudi ohišje za 60 EUR)?

TOP mi je že odgovoril za napajalnik in on meni da bo 650W napajalnik dovolj močan, tudi sam se nagibam k temu odgovoru ampak še vedno nisem prepričan ali je bolje vzeti 800W (ampak me potem že cena srbi :)), kaj pa mislite še ostali ?

opeter ::

Ne pozabi, koliko te komponente požrejo (električno energijo, namreč)! Ker se bo cena elektrike močno dvignila! Ni zanemaljiv strošek!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

uncounguest ::

Tudi tega se zavedam da so te komponente požrešne:)
ampak v današnji dobi računalništva tega pač ne moreš upoštevati ker je pri vseh gamer računalnikih tako...
:)
vseeno hvala vsem za odg., pričakujem pa še kakšno mnenje

BALAST ::

Za igranje iger je najboljša kombinacija i5 750 (4 jedrnik brez HT) z P55 matično ploščo. Zakaj bi rabil enormno požrešnejši i7, z 2x dražjo matično?
triple DDR3 chanel proti double DDR3 chanel ti v igrah ne koristi, toliko kot v zahtevnih programih. Sigurno kakšen fps več, a kaj ko se i5 750 navija bolje kot i7 920.

Ne si mislit, da če boš kupil 1366 matično da kaj dlje trajala, ker Intel je napovedal čez pol leta naslednjo generacijo matičnih za i3, i5, i7, i9 z novim podnožjem.

TOP ::

Se strinjam z BALAST in,kaj nekateri sanjate o tej jakosti napajalnika,pa kaj vsi rabiste 1kw moči.Sam sem gonil I7 920 z 4870CF na 600w LcPowerjwm in je delalo BP.Če pogledamo drugače večina napajalcev ma 2 leti garancije tako kot LcPower in kaj je tukaj narobe.Narobe je to da je LcPower veliko cenejši od Enermax in podobnih napajalcev.Vem da ti dražji napajalci majo bolj stabilne linje in podobno sam cena je pa še enkrat večja.Za normalno uporabo in večina uporabnikov je LcPower dovolj.

ModriN96 ::

in kje tut piše da LC nima stabilnih linij??? je šov mogoče kdo dejansko merit napetost in ve da pr LC-ju ful bol nihajo kot pri drugih??? dejte že nehat neki nabijat pa pluvat čez LC ker je čist zakon...

TOP ::

Je pa treba še omenit da za podnožje 1366 prihajajo novi šestjedrniki ki bodo nekoliko cenejši.

uncounguest ::

A bi potem bile te komponente boljše:

- MBD ASROCK P55M PRO S1156/S/GL/ES
- Procesor INTEL Core i5 750 2,66GHZ BOX
- DDR3 - RAM KIT 6144 MB, PC3 - 1600 MHz, CL8, CORSAIR Dominator
- VGA HD 5870 1G DDR5 PCIE 2DVI/HDMI/DP FULL
- HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ)
- PWS COOLER MASTER REAL P. M620W RS620 - ASAAA1

Nwanko ::

i3,i5,i7(8xx) imajo DUAL CHANNEL MEMORY!
i7 (9XX) imajo TRIPPLE CHANNEL MEMORY!

Tako da v to konfiguracijo daš 2x2GB rame!

uncounguest ::

Nwanko je izjavil:

i3,i5,i7(8xx) imajo DUAL CHANNEL MEMORY!
i7 (9XX) imajo TRIPPLE CHANNEL MEMORY!

Tako da v to konfiguracijo daš 2x2GB rame!


Ja kaj pa to pomeni...
potem če je dual channel memory (poln izkoristek pri dveh ramih)
a se potem ne splača dati 3×2GB rame oz. kaj bi bilo s tem narobe ?

uncounguest ::

Prosim za odgovor, če ve kdo kaj je Nwanko mislil z svojim odgovorom.

TOP ::

Če boš vzel I5 750 potle vzem 2x2gb je čist dovolj in vzem cenejši ram,če ne boš navijal pazi pa da je 1,65V oziroma manj.Drugo pa je dobro razen plato bi jaz osebno vzel,kaj od Gigabyta,ki so super plate na tem podnožju.Če pa ti tista odgovarja pa dober.

Nwanko ::

Pri P55 chipsetih se uporablja dual channel ram tako da je 2x2Gb cisto dovolj.
Predlagam ti te. http://www.dinokomp.si/product_info.php...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595858 (4785) IvoJan
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
291818 (1184) ivanuscha
»

I7 sistem za 1100 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575483 (4317) klinker
»

Gaming mašina za 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
181696 (1291) dzinks63
»

Nov i7 sistem - najboljše za najmanj denarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911756 (8296) paps

Več podobnih tem