» »

Navijanje hd4890

Navijanje hd4890

timotejs ::

Zanima me na kolko bi lahko navil svojo grafično kartico v ati catalyst control centru. Na kolko naj nastavim gpu clock in memory clock sedaj jih imam na tovarniških nastavitvah.

Xserces ::

prvo se pozanimaj za Vmod:) sam bi mogu reflashat biose.

__Devil__ ::

prvo se pozanimaj za Vmod:) sam bi mogu reflashat biose.

Mene pa zanima kaj je Vmod, na googlu ne najdem nič, ker sploh ne vem kaj je to. tnx

timotejs ::

Ja jaz tudi nič nisem našel na googlu in me tudi zanima kaj je :)

Valvoline ::

Voltmod je povečanje napetosti Vgpu grafičnemu procesorju. Lahk se naredi soft vmod z predelavo biosa,ali hard vmod k morš potenciometre lotat in ročno nastavljat napetost. Če nimaš izkušnje z tem raje ne. Pač naviješ kok grafa dopušča z tovarniškim biosom. Stabilnost testiraš z programom furmark. Če se lotiš voltmoda je obvezen aftermarket hladilnik ker tovarniški ne zadoščajo.
Primer,hard mod hd4870
http://sandwichamwin.blogspot.com/2008/...
soft bios vmod z RBE

Zgodovina sprememb…

timotejs ::

V catalyst centru sem navil GPU clock na 890mhz, memory clock pa na 985 Mhz stabilnost sem testiral z FurMarkom in sem dobil najivšjo temperaturo 83 stopinje. Zanima me če lahko navijem še malo več ali je temperatur 83 stopinj že prevelika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: timotejs ()

Mitja358 ::

Tole mora it veliko višje. Pomojem tam 950 Mhz core clock in dobrih 1GHZ na memoriju. Obrate grafične pa daj na manual in jih malo povišaj.

timotejs ::

Dobro bom poskusil zanima me samo še do kolko stopinj se lahko grafična segreje da se nebo pregrela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: timotejs ()

ModriN96 ::

grafe se loh segrejejo tut do 100 stopinj... To je že dlje znano, tko da nč skrbet ;)

timotejs ::

grafo sem navil na 945 Mhz core clocka in 995mhz na memoriju. Najvišja temp. grafe je bila 81 stopinj pri 70% delovanju ventilatorja. Mislim da bo to ok.

timotejs ::

Zanima me še s katerimi programi poleg furmarka lahko grafo testiram. Najvišjo temp. sem dobil pri 99% obremenitvi v FurMarku.

01001 ::

Navij pa eno uro GRID nažigaj. Če ne zmrzne je kul. :)
http://hardwarefacts.wordpress.com/

timotejs ::

grida nimam glih na kopu mam pa dirt 2 ki mislim da je požrešnejši od grida.:D

timotejs ::

ja po slabe pol ure mi je zmrznil:(;((;(, a sem ugotovil zakaj ju3 bom probal še enkrat igrat dirta ker se mi trenutno ne da. Vam ju3 sporočim rezultate :D

Riff ::

hmm ce bi jaz imel tako graficno ziher nebi imel potrebe po navijanju, kaj ti pa ne deluje tekoce da moras navijat ? :D

timotejs ::

Vse deluje tekoče ampak se takoj opazi razliko pri istih nastavitvah v igrici med navito in nenavito:D

01001 ::

'In kakšna je sedaj situacija?
http://hardwarefacts.wordpress.com/

pingo76 ::

Moja gre na 960/1150 bp, max temp je 79c vse na auto, je pa vapor-x verzija. Gre dlje ampak se tudi greje bolj je pa to nek sweet spot.

timotejs ::

Ja ti maš vaporko jaz pa imam navadno hd4890 grafo. Sedaj se še ni nič spremenilo ker se nisem ponovno testiral, ker me cel dan ni bilo doma. Rezlutate boste izvedeli ju3 do 22 ure. Ker prej nebom imel možnosti, ker se grem smučat, zaj zvečer pa se mi ne da zezat s tem.

__Devil__ ::

ah mate srečo. Jaz v RivaTuner dan na 950 pa že freezne po par minutah v crysis :/, pa mam tut vapor-x.

timotejs ::

Malo povišaj obrate ventilatorja pa bi moglo bit.:)

timotejs ::

Sprobal in deluje brez problema.:D Grafa navita na GPU 945mhz in memory na 995 mhz in deluje stabilno.

pingo76 ::

A je res vapor-x tolko boljša?!?! Sem mislil da je le cooler bolj fancy...

Destroyers ::

A je res vapor-x tolko boljša?!?! Sem mislil da je le cooler bolj fancy...

Ne, ni, za navijanje je precej slabša od reference kartic...
...They wanna build the prison!...

pingo76 ::

Zakaj že?

__Devil__ ::

Hladi bolje kot navadna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje GTX275 - temperature

Oddelek: Navijanje
6841 (736) tade911
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716719 (14826) Meizu
»

Navijanje grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
143364 (3115) zupanman
»

navijanje ati hd 4670

Oddelek: Navijanje
191411 (1136) il
»

kako naviti ati radeon 9600pro 256mb

Oddelek: Navijanje
201815 (1455) jackorsen88

Več podobnih tem