» »

Navijanje grafične kartice

Navijanje grafične kartice

Mare3 ::

Zanima me kaj je fora navijanja grafične kartice? Kaj se spremeni in kako veš koliko lahko največ naviješ svojo grafično kartico? Morda je že bilo pisano o tem ampak bi prosil za ćim bolj enostavno razlago. LP

__Devil__ ::

Zanima me kaj je fora navijanja grafične kartice?

Hitrejše delovanje v igrah. Torej doseganje več FPS (sličic na sekundo).
Kaj se spremeni in kako veš koliko lahko največ naviješ svojo grafično kartico?

Grafična se bolj segreva, naviješ jo lahko do tiste meje do kot je stabilna. Testiraš jo z raznimi programi (furmark itd..)

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

furmark je najslabi saj se ti pregreje tudi na stock frekvenci... je v redu tudi ksn 3d mark 06 ali vantage... furmark je prehuda za stock cooler...

aja navijat je zdaj najbolje z rivatunerjem in to tako da postopoma visas frekvenco core clock in pa ram clock... po korakih in vmes testiras z 3dmarkom ce so kaksni artifakti... crte cez ekran lomljenje slike in podobno... IN PA SEVEDA PAZI NA TEMPERATURO!!!!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Mare3 ::

Za zdaj ne mislim nič navijat ker je grafična nova in se bojim da bi kaj uničil, zato iščem samo informacije kako pa kaj v primeru če bom kdaj probal. Hvala vama bom še malo brskal po netu.

xsannyx ::

hmm.. ker sem opazil da je že ta tema odprta ne bom odpiral nove. imam problem pri navijanju z mojo 5770. kot kaže jo v riva tunerju ne morem navijati kot sem lahko prejšno kartico zname nvidia, zarati dega overdriva ki je že v driverjih. je pa ta overdrive malo čuden :S takt jedra lahko zvišam na največ 960Mhz (stock je 850 Mhz). To je res zelo malo, saj ima ta grafična kartica kar dober navijalski potencial... Bi se kako dalo še na več?

Xserces ::

unclockane biose mors dobit... drgac ne gre
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

xsannyx ::

Xserces je izjavil:

unclockane biose mors dobit... drgac ne gre

potem je to tisto ko sm kupil računalnik in morem njim pisat da mi biose unlockajo zaradi garancije ali kako?

Xserces ::

to pa nevem kako je ... za garancijo... ne bojo ti sli oni dajat biose za OC:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

xsannyx ::

Xserces je izjavil:

to pa nevem kako je ... za garancijo... ne bojo ti sli oni dajat biose za OC:D

ne kr sm kupu komp in nej bi neki blo zakodiran zarat garancije..ampak sm lahka normalno use v biusou delu. pomojem je to to... da lahka sam do neke meje OCjam

__Devil__ ::

ne kr sm kupu komp in nej bi neki blo zakodiran zarat garancije

Owned :D. Nič ni zakodirano. Kvečjemu je kaka nalepka na stranici.
Napačno razmišljanje imaš o tem. Kolko pač zdrži grafa jo lahko naviješ :D. Za kaj več rabiš OC biose in potem ne smeš pozabit na aftermarket hlajenje.

:))

xsannyx ::

__Devil__ je izjavil:

ne kr sm kupu komp in nej bi neki blo zakodiran zarat garancije

Owned :D. Nič ni zakodirano. Kvečjemu je kaka nalepka na stranici.
Napačno razmišljanje imaš o tem. Kolko pač zdrži grafa jo lahko naviješ :D. Za kaj več rabiš OC biose in potem ne smeš pozabit na aftermarket hlajenje.

:))


ni čisto nobene nalepke...je pa ker se vidi je dosti funkcij omejenih... zraven pa dobiš neko kodo ki jim jo moraš poslati da ti odlenejo BIOS oz. pač povejo kodo za odklenitev, kar pa prekine garancijo. Z temi biosi bi se moralo čisto lepo navijati

__Devil__ ::

Močno dvomim da je tako kot ti misliš. Še kdo razmišlja podobno kot jaz?

zupanman ::

Ok a mi lahko en pove če je pr moji grafični kej narobe al pa kej...
Kajti ko sem gledav po internetu povečini pravijo da njihova HD 5750 (ki jo imam tudi sam) je pri mirovanju tam okoli 40°, in v FurMarku doseže tam do 60-70°. Meni gre f FurMarku gladko čez 85°, nato prekinem da se nebi kaj pokvarilo. Rad pa bi tudi navil GPU samo me skrbi da bi bile potem temperature nevarno previsoke...
Ter pa tudi če povečam hitrost ventilatorja se rast temperature čisto malo spremeni ampak še vseeno raste tam proti 90+...
Ali je to kaj narobe, ali je varno OC?

__Devil__ ::

Grafa ti komot zdrži ~100°C, seveda v obremenitvi. V idle je fajn, če maš do ene 50°C.

zupanman ::

Aha. Torej kahko potem tudi OC in če pride v FurMarku v stability testu tam do 100° je to vredu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s HD7970 - Black screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
323738 (3385) hojnikb
»

Restart računalnika ob predvajanju videa

Oddelek: Strojna oprema
291302 (1051) mat3
»

Radeon HD 6990 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5017484 (15900) Senitel
»

Navijanje GTX275 - temperature

Oddelek: Navijanje
6838 (733) tade911
»

Navijanje hd4890

Oddelek: Navijanje
251377 (924) __Devil__

Več podobnih tem