» »

dvig množilnika v biosih ne obvelja

dvig množilnika v biosih ne obvelja

milen ::

Kot kaže slika lahko v biosih spreminjam frekvecno procesorja in/ali rama. Serijsko je 100/100 možno pa je 133/100, 133/133, 166/133, 166/166, vendar je že 133/100 pri množilniku 17 preveč saj sistem ne deluje. Množilnik lahko večam ali nižam za 1, vendar sprememba v biosih dejansko ne spremeni množilnika saj ta ostane 17, ne glede na to kaj nastavim.
 slika

slika

  • spremenil: milen ()

Shark-357 ::

Procesorju ne moreš dvigniti množilnika, ker je fiksen lahko pa mu dvigneš FSB.

Zgodovina sprememb…

milen ::

kot sem napisal fsb lahko nastavim na 133 ampak to je pri mnozilniku 17 prevec in sistem ne deluje.

Shark-357 ::

Dvig FSB-ja kompenziraj z višjo voltažo. (glede na izbiro 100/133/166 plošča ni OC friendly)

milen ::

samo 133*17=2261 a ni to malo prehud prehod iz 1700?
Pa zakaj se množilnika ne da vsaj znizati, da bi imel recimo 15*133=1995.
Pri voltaži pa imam tudi samo tri opcije, bom probal če bo kaj delovalo.

Pšenični ::

Prijateljski nasvet, ti dam. Glede na to da imaš p4 procesor. Pusti vse pri miru in bodi vesel če se ti zadeva ne pregreva. Tele procesorji - štirke so oprosti izrazu jajca od procesorjev. Lahko zadevo navijaš do nezavesti, pa ne boš skoraj nič pridobil. Tko da boljš da vse pustiš pr mah, da ne boš čez par dni jamral da si ostal brez mosfetov na plati.

Sej za net pa word je tole čisto solidna stvar, to je pa res. Zelo solidna.

5er--> ::

P4 so bili v zelo različnih okusih, tako da ni za posploševat.
(Ampak glede na to, da matična ni nekam bogata z nastavitvami (kot je že opoziril Shark-357) in da nimaš Extreme Edition varjante (da bi spreminjal množilnik) se strinjam s telbanc-om, da zelo verjetno ne boš dosti pridobil.)

solatko ::

Za 25 - 30EUR imaš na bolhi cel kup p4 3.0 do 3.2 procesorjev, to se ti bo dejansko poznalo.

Pšenični ::

"Za 25 - 30EUR imaš na bolhi cel kup p4 3.0 do 3.2 procesorjev, to se ti bo dejansko poznalo."

Poznalo se mu bo pri računu za elekrtiko. Najbolj.

....Ki se najverjetneje pregrevajo na privzeti frekvenci, če imajo stock kuler. Seveda če bo vzel tak procesor mora dodat še ta dober hladilnik. Kolega mi je prinesel računalnik z ravno takim procesorjem. Ker se mu je pregreval. Teli procesorji, so z privzetim kulerjem prava božja kazen. Predvsem poleti.

5er--> ::

Kot sem napisal, je bil P4 v zelo različnih okusih. Prescott bi se grel, Northwood pa ne.
Misel dneva? Ne posplošuj.

All ::

Jest mam s prescottom eno hecno izkušnji

D520 lga 775 na plošči z 915 čipovjem se je grel k usi ostali (k kohar :-))

Ke rje plata crknla...sem naštuderu da te procesorje podperajo nekatere precej nove plate...n tko pršu do ene z p43 plate...kjer pa je isti procesor neverjetno hladen.

solatko ::

Bilo bi dobro, če bi podal osnovne informacije o plošči. Prescot se greje do nekje 70 stopinj pri original hladilniku, že Zalman ga spravi na normalnih 60-65 stopinj C. Ima verjetno podnožje 478, saj za 775 ne vem če so 1800Mhz sploh obstojal, ne da pa se mi preverjat. Northwod laufa na 35-45 stopinjah pri full obremenitvi, vendar ga je malo težje dobit, ker jih ni bilo veliko, ker so bili dragi (cca 100kSIT).

Pšenični ::

"Kot sem napisal, je bil P4 v zelo različnih okusih. Prescott bi se grel, Northwood pa ne.
Misel dneva? Ne posplošuj."

Dejstvo je, da je bila ta generacija intelovih procesorjev podn. Zdej je seveda čisto druga pesem. Tud če se Northvod ni grel, ni bl vreden svojeg denarja. Spomnim se tud da je bil hec, ko so bile zadnje trojke hitrejše od prvih štirk. Markeing pri intelu, je bil v tistem času, tak da so omenjeno generacijo propagirali v neki brezvezni asociaciji z nternetom. Pa jim je ratal. P4 se je kljub temu, da je bil slabši od atlonov in bartonov dobro prodajal.

Mislim tud, da so se pri AMD ju tud nekaj naučili iz te tazadnje serije procesorjev, ki je popolnoma zgrešena. Tako, da mislim, da so sedaj oni na vrsti da dajo na trg ornk zadevo.

Kar se tiče kolega gor, ki bi navijal, naj poskusi nabavit kakšen še starejši računalnik in se naj brez škode iživlja.

solatko ::

telbanc - koliko pa si imel prescotov in northwoodov, da si tak stručko. Imam dva sistema, ki delata en na ai7 plošči - Northwood 3.0 in drugi na GB 875P - Prescot 3.0 pri 2GB DDR mi pri Visti niti pri W7 nista še nikoli počepnila. Res pa je, da so pri Intelu kar dolgo čarali, da so dali ven chipset 865 in 875, ki pa sta za podnožje 478 postala zakon - tako kot za 775 - p45, vse prej pa je dejansko bil poden.

Pšenični ::

"telbanc - koliko pa si imel prescotov in northwoodov,"

Imam enega p4, 1.6 ghz, na matsonic plati itd, Za internet je zakon, teli prvi se tud ne grejejo. Drgač pa pišem tole na računalniku, pentim 3 copermine 1.o ghz, 1,1 gb sdrama..., tko da kr nekej sistemov sem predihov. Tud AMD jev.

solatko ::

Prescot 3.0 so se greli precej manj kot AMD - podnožje 754, kar se pa tiče 1,6 se pa nima kej gret, sem imel 1,8, pa je bil tako švoh (res pa je bila tudi plata nek SYS chipset), šele ko sem to dvoje zamenjal za AI7 z 865 in Northwood 3.0/800/1MB/HT, sem videl, česa so Intel-i sposobni in čemu taka cena. Drug sistem sem si sestavil iz ugodnih Bolha komponent (Gigabyte 875P podnožjem in gor Prescot 3.0/800/1MB/HT). Oba sistema služita svojemu namenu še danes z dokaj visoko oceno za Visto in W7. Cel sistem, po kosih kupljen na Bolhi, me je prišel manj kot 200EUR, že kar nekaj časa nazaj. P3 je pa v redu, če ti je všeč Win 95, vse ostalo je pa muka.

Pšenični ::

"P3 je pa v redu, če ti je všeč Win 95, vse ostalo je pa muka."

Za inetrnet je zadost 1.ghz in 1.1 giga sdrama., TPD ima copermine EB okol 30w...

Delam pa z w2000, ki je dost hiter za moje potrebe. Pisanje seminarsih nalog.

Torej imam računalnik, ki ustreza mojim potrebam. Morda če bom dobil na bolhi kakšnega tulatina za pra evrov, bom nadgradil. Pač enkrat ne bom šel na kafe....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

W7 mini mini Requirements

Oddelek: Operacijski sistemi
231559 (965) blackbfm
»

Nadgradil sem procesor - računalnik se ne prižge?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
352326 (1664) JohanP
»

Socket 478

Oddelek: Kaj kupiti
251635 (1412) radiator
»

Za katerega P4 naj se odločim???

Oddelek: Kaj kupiti
251360 (956) Bobek
»

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
261508 (1026) Zheegec

Več podobnih tem