» »

Problem z matično / grafično ?

Problem z matično / grafično ?

Nemod ::

Stvar je takale:
Pred nekaj tedni mi je odpovedal računalnik (za tiste ki se vam ljubi brati - več o tem tukaj. Ker sam nisem ugotovil kaj je sploh narobe sem ga dal znancu, ki je ugotovil da je problem v grafični (8800GT). V svoj komp sem zato dal bratov GeForce 7600GT in ker se je zagnal normalno, moj 8800GT pa ni več v garanciji sem nabavil rabljenega radeona HD4830. Stvar sem danes priklopil, a se je ob zagonu ponovila čisto ista napaka kot pri stari grafični (namesto kratkega piska na začetku vse skupaj zapiska 4x - 1 dolg in trije kratki piski). Zdelo se mi je malo čudno da bi dve različni kartici imeli isto napako, zato sem staro grafično preizkisil na bratovem računalniku (to bi storil že prej, pa nisem, ker ima nek novejši napajalnik s samo enim PCI-e napajalnim kablom, za dodatno napajanje obeh mojih grafičnih pa sta potrebna 2), pač tako da sem namesto dveh PCI-e kablov v adapter na 6-pinski napajalni kabel priključil le enega in glej ga glej, vse se je popolnoma normalno zagnalo...
Problem torej ni v moji grafični kartici (ker deluje normalno v bratovem kompu), tudi matična (Asus A8N-E) je pomojem vredu, ker se računallnik zažene z bratovo grafično, tako da sem spet na začetku - nimam pojma kaj bi lahko bilo narobe :|

Če ima kdo kako idejo lepo prosim za pomoč :)

333333 ::

Probi se bratov napajalnik v tvojem kompu.
Spiritual

TOP ::

Če nimaš pojma daj nekomu ki ima.Napaka je ali napajalnik ali plata.

JJM ::

No če ti je zadeva delala z 7600GT, ki porabi 15W/35W (mirovanje, load) in ne s 4830, ki porabi 35W/~70W je dokaj možno, da je kriv napajalnik.

Poskusi si kje sposodit nov napajalnik in potem še enkrat testiraj.

Nemod ::

hvala za odgovor, bom ob prvi priliki probal z drugim napajalnikom.
Ni pa mi jasno kaj bi se lahko kar naenkrat zgodilo z računanikom da stvar ne deluje več - mašina je dalala čisto normalno dokler ga nisem nekega dne restartal in se ni več zagnal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemod ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354987 (3115) Riff
»

Grafična in matična

Oddelek: Strojna oprema
231695 (1352) mr1two
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292610 (2156) black soul
»

Intel 946GZ in Radeon 5770

Oddelek: Strojna oprema
141392 (1141) janezek67
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87560429 (24667) Galaxy

Več podobnih tem