» »

Firefox 3.5 najbolj razširjen brskalnik

1
2
3

mtosev ::

cestitke mozilli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Kje pa FF ni hiter?
Jaz sem IE zamenjal ze pred leti zato, ker mi je strani nalagal 5x dlje, kot mozilla. To je pa zame edina pomembna hitrost. Ce se pa nalaga 1.5sek namesto 1.2 sek, mi pa rahlo do pretezno dol visi.
Sploh odkar imam SSD je to popolnoma nepomembno.

Poizkusi Chrome pa boš videl, kje je FF počasen ;)

Winamp, uTorrent in podobno sem pač izpostavil, ker sta primera programov, ki sta WIN only (in ju poznam), nedvomno je pa še obilica drugih. Google verjetno res bo povečeval delež Linuxu, a ne na desktop (kište + monitorji) računalnikih, razen če izda 'Google distro'. To si pa pač ne predstavljam, da bi naredili, to sem misli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

techfreak :) ::

Lepo to. Očitno se le vidi, kaj je uporabno.

FF mi deluje brez problema, IE7 se mi pa sesuje večkrat na uro ... in poleg tega celo pozabi, katere zavihtke sem imel odprte.

r0ker ::

Kje pa FF ni hiter?
Jaz sem IE zamenjal ze pred leti zato, ker mi je strani nalagal 5x dlje, kot mozilla. To je pa zame edina pomembna hitrost. Ce se pa nalaga 1.5sek namesto 1.2 sek, mi pa rahlo do pretezno dol visi.
Sploh odkar imam SSD je to popolnoma nepomembno.

probaj IE8. se boš vrnil, kot sem se jaz. ampak zanimivo recimo na delovnem računalniku je IE8 totalno sjeban, na enem ASUS prenosniku pa FF ni hotel delat at all

KaRkY ::

Uporabljam Chrome iz razloga ker mi je na živce da se FF odpira 10+ sekund chrome pa praktično takoj. IE nikoli nisem uporabljal Opere pa ne uporabljam ker mi Wave ne dela na njej. Safari pa mi všeč po izgledu.

Offtopic:
Moje mnenje glede linuxa pa tržišča pa bo se le to zvišalo ko boš lahko inštaliral keri koli prog tako ali podobno ko pri windowsih. Sem mel kratki čas Ubunto kot virtualni os in mi je šlo najbolj na živce da mi je java instal od suna nonstop sesuval iz repozitorija pa je večina meni poznanih programov prestarih ni gor najnovejših verzij. Če bi to pri linuxih spremenili takoj menjam do takrat pa sem na winsih žal. Aja pa večino OpenSource aplikacij je meni na oko pregrdih pač mam rad lepe aplikacije bolj z veseljem delam.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Dr_M ::

Poizkusi Chrome pa boš videl, kje je FF počasen ;)


Sori, jaz ne opazim razlike v hitrosti.


probaj IE8. se boš vrnil, kot sem se jaz.


Se nisem pozabil, kaj se je zgodilo nazadnje, ko je fotr uporablju se IE, pa je bil slucajno antivirus zaprt. Se 2 dni sem pucal nesnago za njim. Ne hvala.
Ce je pa ze res kaj nujnega, imam pa Coral IE tab plugin v FF.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Icematxyz ::

Google verjetno res bo povečeval delež Linuxu, a ne na desktop (kište + monitorji) računalnikih, razen če izda 'Google distro'. To si pa pač ne predstavljam, da bi naredili, to sem misli.


Ampak kaj pa je Google Chrome OS drugega kot:

The software architecture is simple -- Google Chrome running within a new windowing system on top of a Linux kernel.


Pač WM ne bo KDE ali Gnome ali kaj drugega ampak pač nek njihov lasten. Osnova (jedro) bo pa Linux.

Tako da Google Chrome OS je pač še eden Linux distro in nič drugega.

Google Chrome OS is being created for people who spend most of their time on the web, and is being designed to power computers ranging from small netbooks to full-size desktop systems.


Later this year we will open-source its code


Res je pa da bo ta disto usmerjen bolj na splet. Ampak kakorkoli obrneš procente boš pisal Linux-u. Ker kjer bo tekel Google Chrome OS bo lahko tekel tudi kakšen drug Linux ali Windows ali kaj drugega. Sam pričakujem da bo ta Google Chrome OS tekel marsikje. Na precej več kot le 1% desktopa. Ker za 1% se Google prav gotovo ne bo trudil. Je pa to dekstop OS. Kakorkoli obrneš. Pa tudi če po večini orientiran na splet. Ampak vsaj Microsoft (online) Office bo že kar na začetku deloval z njega. To pa je že tudi uspeh? Rasli bodo procenti in rasla bo podpora. Predvsem bomo pa dobili mnogo več Linux uporabnikov ki bodo ugotovili da Linux ni le konzola. Je še kaj več. In ko bo množica zadovoljna z Linux platformo potem boš morda lažje dopovedal ta isti množici kakšne neumnosti včasih klamfa.

Kar čez noč bo marsikdo zamenjal ploščo? V roku nekaj let pa bomo gledali takšne grafe kot sedaj za FF?

Zgodovina sprememb…

MPM ::

Sam uporabljam Chrome zaradi hitrosti, preprostosti.. nasplošno mi je kul. Pred tem sem bil pa tudi sam pristaš FF.
Ampak te paranoje nekaterih glede Googla res ne štekam. Zakaj točno naj bi Google zanimal nek osebek v neki Sloveniji? Ok, da bolje tržijo reklame. To je pa vse.
Reklame me ne motijo, od tega živijo, jaz jih spregledam. V zameno dobim njihove storitve in programe večinoma zastonj.

Dr_M ::

Predvsem bomo pa dobili mnogo več Linux uporabnikov ki bodo ugotovili da Linux ni le konzola.


Ko konzole ne bo vec in ko bo ves software, ki dela na Win tudi za linux (tudi igre in podobna sara). In predvsem morajo resit cim vec kompatibilnostnih problemov.
Pravzaprav je edina logicna resitev za linux, da bo ves software kar v istem paketu za linux in Win. Potem se bodo mogoce tvoje napovedi uresnicile.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_XWing__ ::

Kar se tice linux debate je meni stvar jasna. Ne govorim o serverjih, ampak o desktop mašinah. Če bi se združili linuxaši širom sveta od RH do ubuntuja in spravl skup en fond iz katerega bi financiral developerje, da vgradijo funkcionalnost wine v kernel in da jo razširijo in optimizirajo, da bi tudi kakšen visual studio preživel zagon + bistveno: pripeljal mono do produkcijske kvalitete in bili pri vzdrževanja mona in moonlighta v koraku z MS, potem bi linux vzletel v višave. Potem bi se jaz recimo vrnil na linux. Če tega ne storijo, se to nikoli ne bo zgodilo. V to sem 100%.

EDIT: ubistvu to kar je povedal Dr_M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _XWing__ ()

Icematxyz ::

Ampak te paranoje nekaterih glede Googla res ne štekam. Zakaj točno naj bi Google zanimal nek osebek v neki Sloveniji?


Zakaj je gestapo zanimal nek osebek? Kdo bi vedel.

Počakaj pa da v iskalnem nizu piše tvoje ime pa priimek pa strani ki jih obiskuješ (na skrivaj). Pa da prebereš svoje pogovore preko kakšnega chata. Ali pa da dobiš domov poziv da se oglasiš ne psihiatriji ker je nova Google storitev "profil posameznika" pokazala da si potencialni...

Potem bo pa panika. Prej pa nisi razumel paranoje.

Ko konzole ne bo vec in ko bo ves software, ki dela na Win tudi za linux (tudi igre in podobna sara). In predvsem morajo resit cim vec kompatibilnostnih problemov.
Pravzaprav je edina logicna resitev za linux, da bo ves software kar v istem paketu za linux in Win. Potem se bodo mogoce tvoje napovedi uresnicile.


Aha torej moti te konzola. Ja zakaj pa jo potem uporabljaš? 1 click install ti ne zadostuje?

Saj pravim. Google bo množicam pokazal eno Linux distribucijo nad katero bodo množice (najverjetneje) navdušene. In potem bo mnogo lažje razpravljati o Linux in množični uporabi na dekstopu.

V to sem 100%.


Torej ne boš uporabljal Google Chrome OS?

Če bi se združili linuxaši širom sveta od RH do ubuntuja in spravl skup en fond iz katerega bi financiral developerje, da vgradijo funkcionalnost wine v kernel in da jo razširijo in optimizirajo, da bi tudi kakšen visual studio preživel zagon + bistveno: pripeljal mono do produkcijske kvalitete in bili pri vzdrževanja mona in moonlighta v koraku z MS, potem bi linux vzletel v višave.


To bi bilo preveč potratno. Počakaj še malo da Linux procent na desktopu naraste. Pa bo večina če ne vse zadeve ki jih uporabljaš delovale tudi na Linux desktop OS.

Zgodovina sprememb…

_XWing__ ::

To bi bilo preveč potratno. Počakaj še malo da Linux procent na desktopu naraste. Pa bo večina če ne vse zadeve ki jih uporabljaš delovale tudi na Linux.


verjetno da je bilo to mišljeno ironično, ampak vseeno za tiste ki ne programirajo in ne vedo za kakšne stroške gre, naj poudarim, to zgoraj je lahko mišljeno SAMO ironično.

Icematxyz ::

Ja. Da še sklenem jaz razpravo z moje strani. Linux na desktopu potrebuje le še procente. Nekih drugih ovir ni.

Dr_M ::

Evo, poraba rama FF vs Chrome. V obeh odprte enake strani. v vsakmu sem browsal nekaj casa.

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ales ::

Winamp, uTorrent in podobno sem pač izpostavil, ker sta primera programov, ki sta WIN only (in ju poznam), nedvomno je pa še obilica drugih. Google verjetno res bo povečeval delež Linuxu, a ne na desktop (kište + monitorji) računalnikih, razen če izda 'Google distro'. To si pa pač ne predstavljam, da bi naredili, to sem misli.
Sej ga že dela, Google Chrome OS.

uTorrent je v bistvu čisto preprost program in brezhibno dela na linuxu, pod Wine. Winamp mislim da dela pod Wine, a ima par težav. Obstaja pa par klonov, XMMS in Audacious npr. Meni sta sicer bolj pri srcu Amarok in Rhythmbox...

Za take osnovne aplikacije, kot so media playerji in različni torrent/edonkey klienti, je na linuxu malo morje izbire. Bolj se zaplete npr. pri Adobovih izdelkih. Tukaj Wine podpora ponavadi zaostaja za generacijo ali dve.

darkolord ::

Nekih drugih ovir ni.
Ovir za kaj?

sinsinjega ::

Wine podpora bi morala biti TOP #1 prioriteta linux-a, najpomembnejši modul za desktop distribucije. Ubistvu še več: linux desktop distribucije bi morale dejansko biti linux kernel + wine + mono, slednja 100% zanesljiva, potem bi se pa MS zatresle gate. Sicer je vse skupaj slaba šala. Če ne moreš poganjati photoshopa, visual studioa, MS offica in špilov, je vse skupaj zapravljanje časa. Alternative gor ali dol .... welcome to the real world

MPM ::

Icematxyz.. res tko mislš? da nas slučajno že zdaj ne opazujejo preko satelitov, prisluškujejo telefoni, mogoče celo s posebno tehnologijo berejo misli? lol, taki ljudje dobijo posebne tablete in imajo terapije.

vsi ostali pa bomo še naprej uporabljali google.

Icematxyz ::

Nekih drugih ovir ni.
Ovir za kaj?


Ovir v smislu da ne bi mogel kupiti "Microsoft Office for Linux" če bi si to zaželel. Ali karkoli pač ti sedaj manjka in se ti za to zdi edina in najboljša izbira Microsoft Windows. In meniš da popolnoma ista zadeva ne bi mogla delovati na Linux desktop OS. V tem smislu.

sinsinjega ::

kar se paranoje pred googlom tiče: dober iskalnik je tak ki ima veliko informacij, deal with it. Iskalnik, ki veliko najde, mora imet bogati index. Icematxyz, bi raje imel slab iskalnik ali takega ki vse najde, vendar ima poindeksiran tudi tvoj emšo in tvoj zakonski status? Jaz imam raje dober iskalnik, novi časi, nova percepcija zasebnosti pač ....

Ovir v smislu da ne bi mogel kupiti "Microsoft Office for Linux" če bi si to zaželel. Ali karkoli pač ti sedaj manjka in se ti za to zdi edina in najboljša izbira Microsoft Windows. In meniš da popolnoma ista zadeva ne bi mogla delovati na Linux desktop OS. V tem smislu.


lahko bi delovala na linuxu, ampak to bojo zagotovili linuxaši sami, ali pa se to ne bo zgodilo. Sam navijam zato ža odkar sm nogiral prvo distro linuxa s svojega kompa >:D

Zgodovina sprememb…

MPM ::

kar se paranoje pred googlom tiče: dober iskalnik je tak ki ima veliko informacij, deal with it. Iskalnik, ki veliko najde, mora imet bogati index. Icematxyz, bi raje imel slab iskalnik ali takega ki vse najde, vendar ima poindeksiran tudi tvoj emšo in tvoj zakonski status? Jaz imam raje dober iskalnik, novi časi, nova percepcija zasebnosti pač ....


točno tako.. v takem svetu pač živimo. komur to ni všeč.. jah na Zemlji se še najdejo kraji brez teh tehnologij.

Icematxyz ::

Icematxyz.. res tko mislš? da nas slučajno že zdaj ne opazujejo preko satelitov, prisluškujejo telefoni, mogoče celo s posebno tehnologijo berejo misli? lol, taki ljudje dobijo posebne tablete in imajo terapije.

vsi ostali pa bomo še naprej uporabljali google.


Seveda vse to že nekdo počne. Že sam če en iskalni niz spustiš čez ta forum sem prebral že kar dosti tvojih misli.

Sploh en rabim elektrod, tablet in podoben šare. Je tako dosti bolj elegantno. Ti pa kar uporabljaj Google in njegove izdelke. Bo procent Linux rasel. In to je dobro.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Cez google inskalnik ne bom nic rekel (je dovolj dober), gmail je tudi ok za nekriticne zadeve, ostalo pa ne hvala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Icematxyz ::

lahko bi delovala na linuxu, ampak to bojo zagotovili linuxaši sami, ali pa se to ne bo zgodilo.


Seveda se bo zgodilo. Saj se je že. Na Linux desktop OS lahko uporabljam brez težav Microsoft (online) Office.

Delež IE v tej temi in kaj se z njim dogaja pa lepo kaže kam vse skupaj vodi. Ali se bo zgodilo in bo za to poskrbel Microsoft. Ali pa Microsoft pač ne bo več nosil krone. Bo glaven in največji pač kdo drug.

Zgodovina sprememb…

MPM ::

dokler živimo v državi, kjer lahko za nekaj (relativno malega) denarja izvemo mnogo uporabnih informacij o nekom, me google in njegove stortive ne skrbijo.

Icematxyz ::

No saj zasebnost in kaj kdo počne z njo je njegova lastna pravica in odločitev. Nenazadnje so ljudje ki svetu pokažejo le oči in so ljudje ki gredo se kazati v šov imenovan kmetija.

Nekdo noče svoje fotografije na spletu razkazovati drugim. Drugi pa jih dnevno naložijo tisoče. Le da se jih vidi.

Nekoga moti če ga opazujejo z satelita in če berejo njegove MSN pogovore. Drugi pa so taki ki jim je morda to celo všeč.

Različni smo si ja. Se strinjam. Problem je morda le v tem da se ne gre le za to če nek iskalnik ima indeksiran EMŠO ali ne. Gre se bolj za to da ta naivna brezskrbnost in pametovanje potem ko pride do zlorabe pa zahteva kar naenkrat neko odgovornost. Kaj pa potem ko se znajdeš med pametnjakoviči ki te ne razumejo. In ti priporočajo tablete? Jok pa na drevo?

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Pod wine deluje kar precej iger, deluje tudi Adobe CS3 Suite, Photoshop CS4 Portable, Office 2007 npr. Pa še kup drugih stvari. So bugi in ne deluje vse popolno, ampak to je že zelo blizu.

Je pa potrebno nekaj truda, da wine skonfiguriraš za te bolj kompleksne aplikacije. Za malo manj vešče je tukaj Cedega, CrossOver ali PlayOnLinux.

Meni se bolj zdi, da je Wine neka vmesna tvorba, ki upam da v nekem doglednem času ne bo več potrebna. Ne bi se strinjal, da je prioriteta kernel+wine+mono, kar uporabljajte Windows še naprej. V idelanem svetu bi aplikacije morale nativno delovati na linuxu, vse ostalo vodi v težave.

Drugače pa se tudi meni zdi, da Google postaja prevelik in premočan, glede na to, kako neodgovorno se na trenutke obnaša. Jaz se mu izogibam. Se mi zdi da se resnično veliko ljudi ne zaveda, kako pomemben je dostop do informacij in kako se le te upo/zlo/rabljajo. Tako da... Chrome uporabim pri testih strani, to je pa to. Ideološka odločitev v tem primeru... Čeprav se tudi s tehničnega vidika trenutno ne bi drugače odločil.

Dr_M ::

Men je hecno to, da cez MS usi pluvajo, kako nadzirajo svoje uporabnike, googlu pa malo da ne svoje podatke folk posilja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

techfreak :) ::

Men je hecno to, da cez MS usi pluvajo, kako nadzirajo svoje uporabnike, googlu pa malo da ne svoje podatke folk posilja.

Preko MS pluvajo zaradi domnevnih lukenj v OSu, ki so jih tja namenoma dali za namene NSA.

In kdo se sploh strinja z Googlovo politiko? Saj povsod se pritožujejo, da ne bi smel zbirati toliko podatkov.

subby ::

s ponosom namestim FF in ga nastavim za privzet browser na vsak nov računalnik, kjer nameščam windows... in teh je veliko

Spc ::

IE6 še vedno vodi.
8-)
 

MPM ::

No saj zasebnost in kaj kdo počne z njo je njegova lastna pravica in odločitev. Nenazadnje so ljudje ki svetu pokažejo le oči in so ljudje ki gredo se kazati v šov imenovan kmetija.

Nekdo noče svoje fotografije na spletu razkazovati drugim. Drugi pa jih dnevno naložijo tisoče. Le da se jih vidi.

Nekoga moti če ga opazujejo z satelita in če berejo njegove MSN pogovore. Drugi pa so taki ki jim je morda to celo všeč.

Različni smo si ja. Se strinjam. Problem je morda le v tem da se ne gre le za to če nek iskalnik ima indeksiran EMŠO ali ne. Gre se bolj za to da ta naivna brezskrbnost in pametovanje potem ko pride do zlorabe pa zahteva kar naenkrat neko odgovornost. Kaj pa potem ko se znajdeš med pametnjakoviči ki te ne razumejo. In ti priporočajo tablete? Jok pa na drevo?


ok v veliki večini se strinjam s tem, da vsak dela kar hoče. ne štekam pa tistega kar si napisal na koncu?

sicer pa naj se ljudje bolj bojijo raznih facebookov kot googla. vrjetno čez 15 let facebooka ne bo več, ampak slike in sporočila ter prijateljstva bodo pa shranjena nekje. tiste info znajo biti čez toliko let, ko se bo ta facebook generacija znašla v "pomembnih" vlogah, veliko vredne.
ok.. midva sva v tej temi že čist off topic.

Dr_M ::

In kdo se sploh strinja z Googlovo politiko? Saj povsod se pritožujejo, da ne bi smel zbirati toliko podatkov.


In tej isti uporabljajo cisto vse googlove storitve in programe. Se androida...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

techfreak :) ::

In kdo se sploh strinja z Googlovo politiko? Saj povsod se pritožujejo, da ne bi smel zbirati toliko podatkov.


In tej isti uporabljajo cisto vse googlove storitve in programe. Se androida...

Jaz od Googla uporabljam samo google.com za iskanje in gmail za forwardiranje brezveznih sporočil (za resne stvari imam drug predal).

vander ::

Ker mi je FF sesuval windows explorer, sem ga odstranil in ga ne uporablam več - vsaj zaenkrat.

BigWhale ::

Meni FF ne dela pocasi. Odprtih imam po 15 v vsakem oknu. Okna sta pa vsaj dva ali trije. Nevem kaj delate z browserji. Chrome sem uporabljal kaka dva meseca, na zalost se ni zrel za uporabo. Ne deluje flash tako kot treba in ne podpira client side certifikatov tako kot treba.

Mora se zrasti. Je pa po obcutku hitrejsi ampak nic drasticnega.

Looooooka ::

men tud ie8 dela brez problema.
s tem da se v FF in v IE najdejo strani, ki se for some reason(nedogovorjeni standardi...in dejstvo, da vsak browser podpira neke svoje bedarije) pravilno prikazejo samo v enem ali drugem browserju.Za ram se mi zdi da ga browserji kr mal prevec porablajo z vsako verzijo(se posebi FF).Sj zrejo ze vec kot kksn spil oz program za grafiko.
Ce bi bil delez browserjev razdeljen na 20% med opero, mozillo ,internet explorerjem in webkitom(ostalo lahko poberejo noname browserji) bi bil internet zelo lep...
O lej k sanjam...se vid da je pozno =)

Ales ::

Konec 2010 bo najbrž kar porazdeljen tržni delež med FF, IE in Chrome... Slednji dela kar velike korake naprej. Opera kot kaže ni uspela s prebojem, Safari pa ima omejeno ciljno publiko. Ne vem, mogoče se pa Apple odloči kaj več vložiti v hype glede njega. Jaz bi bil za.

Samo da IE 6 zgine že enkrat, ampak to najbrž še ne bo tako hitro.

PrimozR ::

IE6 še vedno vodi.
8-)

A ma 100% delež?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dunker ::

Tudi jaz se prištevam med ljubitelje Firefoxa, ampak sem si ravno včeraj vzel čas in prenesel bookmarke na Chrome ter mu dodal še Gmail Notifier. Kar pomeni, da zdaj za vse non-work-related brskanje uporabljam samo še Chrome.

Razlog je pa izključno v hitrosti - že pri prvem loadu brskalnikov pride do vsaj desetkratne (10x!) razlike v času, pa tudi kasneje je Firefox 3.5 v mojem primeru neprimerljivo počasnejši. Verjetno je razlog v tem, da imam kot relativno hardcore web developer inštaliranih 11 požrešnih dodatkov (FireBug, HttpFox, NoDoFollow, Greasemonkey, Web Developer toolbar, YSlow, Colorzilla, Gmail Notifier, ...), ampak posledično se pri cirka 10 zavihkih s kakšnimi naprednejšimi stranmi zabava v Firefoxu konča, pri tipkanju se mi prikazujejo posamezne črke, pri menjavi tabov je brskalnik 2-3 sekunde neodziven, enkrat dnevno pa se vse skupaj obesi ...

Seveda pa Firefox ostaja prva izbira za dejansko delo, ker mu pri razvijalskih orodjih noben drug brskalnik ne pride blizu.

iceman3 ::

Uporabljal sem FF zadnja 4 leta in sem bil zelo zadovoljen z njim, zdaj pa sem prešaltal na Chrome in moram priznati da je trenutno moja prva izbira, IE pa tako ali tako nisem nikoli uporabljal.
The knowledge is the only true power!

Matheeew ::


https://chrome.google.com/extensions/se...

Aja, Google in Linux, saj ga že uporablja (Chrome OS in Android), a kot Google distribucija ga pa res ne vidim ;)

Mogoče pa, who knows.


Hja, če hočem dol potegnit mouse gestures, moram najprej naložiti chrome beto.
+ to, da link za downlad bete ne dela.

Bom raje še malo počakal.

Bakunin ::

FasterFox Lite

Preset nastavis na "Optimized" ter kliknes "OK".
Potem pa lahko gres v "Custom" in nastavis po svoje.
Jaz sem si izklopil "Link Prefetching", "FastBack" in fiksiral porabo ram cache na 76Mb.

Gandalfar ::

a ga imas 256Mb da rabis to pocet?

BigWhale ::

Ja tega 'porab ful rama' jest danes ne razumem vec. Kaj hudirja ti nuca ram, ki ga masina steje med 'Free'?!

Ponucat treba vsak bajt!

techfreak :) ::

Ja tega 'porab ful rama' jest danes ne razumem vec. Kaj hudirja ti nuca ram, ki ga masina steje med 'Free'?!

Ponucat treba vsak bajt!

Dobro je, da ga nekaj ostane še za druge aplikacije. Kaj mi koristi, če mi FF porabi 1GB rama, ostale aplikacije si pa delijo preostalih 500Mb?

Bakunin ::

a ga imas 256Mb da rabis to pocet?


ce to leti na fastefox, potem je to malo mimo.
z njim tweakas predvsem ostale stvari [stevilo povezav, rendering, dns cache,...]

Gandalfar ::

Na to je letelo:

Jaz sem si izklopil "Link Prefetching", "FastBack" in fiksiral porabo ram cache na 76Mb.

Bakunin ::

gand

http://kb.mozillazine.org/Browser.cache...

privzeta vrednost je manjsa kot 76Mb.

Gandalfar ::

aaaa. Hvala za razlago :) Sedaj ima to smisel, ja :)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbirno okno v Windows 7 nima večjega vpliva

Oddelek: Novice / Brskalniki
287638 (6655) System
»

Chrome pridobival, Firefox in IE izgubljala (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6728219 (26266) Bor H
»

Januar najuspešnejši za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
317734 (6937) Bor H
»

Windows 7 za petami Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6210038 (7000) Utk
»

Firefox 3 je najbolj razširjen brskalnik v Evropi

Oddelek: Novice / Brskalniki
436804 (4203) Spletko1

Več podobnih tem