» »

Teleskop

Teleskop

Alessio983 ::

Hay

Prosim če se kdo malo spozna na teleskope , kateri bi bil primeren tam do 200 € .

Tukaj imam nekaj predlogov , vendar me mučijo te povečave , nekateri imajo od 10 do 100 x , nekateri od 70 x do 700 krat pa nevem kako to ...

http://www.neckermann.si/artikel/350113...
http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/os...

AtaStrudl ::

Odvisno zakaj ga rabis - predpostavljam, da za astronomijo:

v tem primeru naj te povecava ne muci, je manj vazen podatek.

Pomembna sta premer objektiva in stabilnost stojala.

Torej, neckermanov definitivno zmaga, pri 150mm ogledalu je kljub centralni obstrukciji boljsi od 90mm refraktorja, tudi za gledanje planetov.

Plus bolj komot za gledat, ker je okular zgoaj.

Blagovna znamka "celestron" naj te ne zavede, jaz imam en njihov cenejsi okular, in je precej slabsi od raznih ruskih in kitajskih, ki jih tudi imam...

Aja pa se to... pri kupovanju po katalogu vedno kupujes malo macka v zaklju... jaz tistega konkretnega modela teleskopa se nikoli nisem videl, zato moje mnenje sloni samo na podatkih v tvojih linkih...

Zgodovina sprememb…

swamigi ::

Tukaj je dobra trgovina za teleskope.
http://www.mojteleskop.si/teleskopi-dal...

Sem si lani kupil teleskop v tej trgovini za 200EUR
Sky watcherja
D-90cm
Š-61 mm

In s tem teleskom odlično vidim jupiter in in njegove lune....



lp

Alessio983 ::

ja , samo tisti v neckermanu je v akciji ... drugot po trgovinah enaa ali kje drugje pride 300 EUR +

swamigi ::

Tega teleskopa,ki je v neckemarnu ne poznam tko da ti ne morem svetovat.
Poglej na ta forum,tuki so sami exsperti in boš videl če je ta teleskop vredu

http://forum.vesolje.net/viewforum.php?...

Alessio983 ::

ok hvala , vseeno

Okapi ::

Za 160 evrov je po mojem tisti iz Neckermanna kar v redu, ga bo pa morda potrebno na začetku malo "uglasiti" (nastavit ogledalo in te reči). Je pa seveda res, da za ta denar ne smeš ne vem kaj pričakovati.

O.

krneki ::

Refraktorski (zrcalni) teleskop...haha, tale me zmeri nasmeji!

huek111 ::

Refraktorski (zrcalni) teleskop...haha, tale me zmeri nasmeji!

Tebe ki se na to spoznaš mogoče mene niti malo (sploh ne vem v čem je finta) :8)

Senitel ::

Nekako tako kot če bi za avto napisal: diesel (bencinar). Neckerman-ov je refraktor, bigbangov pa reflektor (zrcalni).

AtaStrudl ::

Ravno obratno, Neckermanov je zrcalni (je reflektor, tipa Newton) big bangov pa ima leco (je refraktor, za to ceno zagotovo navaden lepljen akromat).

kitewing ::

Razmišljam o teleskopu http://www.mojteleskop.si/_item/1768/12... . Predvsem bi ga uporabljal za oprazovanje in fotograiranje planetov. Kakšno kvaliteto lahko pričakujem in kaj bi lahko vse opzoval z njim?

huek111 ::

Ali ima kdo kakšno sliko, da bi mi lahko pokazal kaj sploh vidiš skozi takšen amaterski teleskop?
Bi vas prosil če jih prilepite!

krneki ::

Zelo težko je prikazati kako se bo kaj videlo skozi določen teleskop. Najboljše je da si sam to v živo ogledaš. Priložnost imaš že danes, če si kje v okolici Ljubljane, ker UAD (Ustvarjalno astronomsko društvo) pripravlja opazovanje. Več informacij na http://www.uad.si/

krneki ::

kitewing:

Skywatcherjevi maki so kar v redu nakup. Predvsem so namenjeni za opazovanje in snemanje Lune in planetov. Za foto rabiš še vsaj motor za RA os. Za deep sky opazovanje je kar malo premajhna odprtina, za deepsky foto so pa maki prepočasni. Pri planetarni fotografiji je tko: Večji kot je premer optike, manj je treba nažigat gain na kameri, da dobiš svetlo sliko pri danem gorišču. Resolucijo ti več ali manj omeji atmosfera.

mladec ::

Zdravo.
Željo imam kupiti teleskop s katerim bom opazoval vesolje in objekte. S tem hobijem sem čisti amater in kar se tiče teleskopov nimam pojma.
Zato bi vas prosil, če mi nekoliko svetujete kaj kupiti, za koliko, kaj je potrebno paziti itd.
Lp

lexios ::

...velja enako kot l. 2009: "v tem primeru naj te povecava ne muci, je manj vazen podatek.

Pomembna sta premer objektiva in stabilnost stojala."

Kakšne "objekte" bi pa rad opazoval? Luno? Planete? Meglice? Galaksije?

mladec ::

Aha. Kakšna priporočila za amaterja? oziroma če koliko in kakšen teleskop, bi mi pristajal? Opazoval bi pa predvsem luno, če se da z istim planete(?), za nadaljevanje bomo pa še videli.

Machete ::

Mene tudi rajca kupit teleskop. Je pri rabljenih treba biti na kaj pozoren?
Kako in kje najdem potem objekte na nebu, katerega datuma in ure so kje glede na mojo lokacijo itd.. vem da se komu, ki se s tem ukvarja sliši smešno, pa vseeno.
V katerem cenovnem rangu približno lahko vidiš kaj takega?

Kako detajlno potem z tem, kot je uporabljen na posnetku, vidiš površje meseca?

_commandos_ ::

Machete je izjavil:


Kako in kje najdem potem objekte na nebu, katerega datuma in ure so kje glede na mojo lokacijo itd.. vem da se komu, ki se s tem ukvarja sliši smešno, pa vseeno.

za vse zvezde in planete si downlovdaj stellaris
za 59 navigacijskih zvezd v pomorstvu z pomožnimi zvezdami ter 4 planete: mars, jupiter ,venera in saturn pa imaš digitalni almanah skymatepro

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Kul. Nisem videl prej.

Drugače pa če kdo tudi išče in kupuje.. je tole kot pravijo nekateri bestbuy za začetno amatersko rabo.
170€ so približno na ebay.de.

mladec ::

Zdravo
Vprašanje. So že malo bolj mrzli časi, vsaj v posočju in ko sem se lotil gledat luno, zvezde mi po pol ure teleskop ni kazal ničesar več. Sumim, da se je leča zarosila, saj je bila bolj vlažna. Obstaja za to kaka rešitev ali je treba čez zimo potrpeti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mladec ()

krneki ::

Zvežeš uporčke v obroč in ga natakneš tam kjer je optika. Na netu so nekje približne moči ki jih potrebuješ glede na premer objektiva in pa kako vse narediš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prvega teleskopa

Oddelek: Loža
465687 (3309) zmaugy
»

Venera, Mars & Jupiter

Oddelek: Znanost in tehnologija
243355 (2657) vostok_1
»

Kateri teleskop kupiti za opazovanje planetov?

Oddelek: Kaj kupiti
246796 (5942) zupicaa
»

Teleskop ?

Oddelek: Kaj kupiti
194274 (3890) quartz
»

teleskop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
759383 (8461) Barakuda1

Več podobnih tem