» »

OS X reinstall problem

OS X reinstall problem

Tammih ::

zdravo.

Sem popolnoma nov uporabnik macbooka in tako osx-a. Nekako mi je uspelo sesuti sistem do te mere, da je potreben reinstall (os x se ne zažene več do konca.. verjetno sem nekaj zamočil s pravicami).
S CMD+R sem prišel do Disk Utility in tam naredil naslednjo bedarijo. Pobrisal sem si disk in tako je ostala le startup particija, katero ne morem deliti na več particij, nanjo pa tudi ne morem namestiti novega osx-a.

Ali ima kdo kak predlog, kako to rešim?
  • spremenil: Tammih ()

techfreak :) ::

Disk Utility -> izberes disk -> Partition tab -> pod Partition Layout izberes 1 partition ter das Apply.

Tammih ::

V patition tab imam vse zaklenjeno...

Tammih ::

Zdaj poskušam z namestitvijo ubuntu (USB) preko MAC OS X Utilities, in sicer po teh navodilih. Ne uspepa mi navesti ustrezen path, saj vedno dobim "convert failed - no such file or directory".

Imam pa file direktno na usb tammih file pa je ubuntu.iso.

Vpišem pa ukaz "hdiutil convert -format UDRW -o ~/tammih/ubuntu.img ~/tammih/ubuntu.iso".

V tem času, ko delam z MAC-om bi namestil že cca 50 windowsov:(

Mavrik ::

Zakaj točno probaš inštalirati Ubuntu namesto da bi pognal recovery in pustil da se ti inštalira OS X z interneta?
The truth is rarely pure and never simple.

Tammih ::

Nikakor mi ne uspe installirati. Kot sem že zapisal, sem pobrisal drugo particijo in tako je ostala le startup particija, katero ne morem deliti na več particij, nanjo pa tudi ne morem namestiti novega osx-a. Ko mi instaler ponudi kam naj namešča je tam le zaklenjen "Mac OS X Base System" ki je označen kot "This disk is locked"

Urejeno.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tammih ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS X Instalacija problem+ še dodani problem

Oddelek: Operacijski sistemi
221867 (1375) Ales
»

Mac OS Snow Leopard na PC

Oddelek: Operacijski sistemi
484564 (3112) Gray_Warden_
»

TRIPLE BOOT Mac OsX Xp in VISTA

Oddelek: Pomoč in nasveti
222139 (1638) maxsis
»

Spreminjanje particije v MAC OS X

Oddelek: Operacijski sistemi
121436 (1312) vojko20
»

Instalacija OSX

Oddelek: Operacijski sistemi
131345 (1071) CoolBits

Več podobnih tem