» »

Win2000 log on!!

Win2000 log on!!

motorc ::

Na prazen disk inštaliram win 2000 pro. Ko se inštalacija konča, resetiram računalnik. Računalik se ustavi pri log on oknu. Problem je v tem da nevem ne imena ne gesla. Potem sem se pozanimal in zvedel da naj bi si geslo izbral med inštalacijo. Pr men tega ni blo. Formatiram disk in probam še enkrat - spet isto. A kdo mogoče ve kakšno je "običajno" uporabiško ime al pa geslo. Probal se že prijavit kot Administrator, admin, ... nč ne dela. A kdo ve kaj je narobe?

ABX ::

Username in geslo sam določiš med inštalacijo.

User: Administrator je vedno prisotno (lahko ga le pozneje preimenuješ).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

motorc ::

Jst si tega ne morem določit. Med inštalacijo sploh nimam te opcije. Kdaj približno se pa izbira to? Pred al po kopiranju datotek?

krucymucy ::

tam kjer si pisal svoje ime imaš spdaj še administrator password!!! kaj si napisal bi mogu pa ti vedet!
btw: klinki administrator in enter brez gesla! :D

motorc ::

Če sploh nisem nikjer imena pisal. Niti kode nisem nikamo vpisal. Nič!
Opis inštalacije:
zaženem, izberem clean install, formatiram disk v ntfs, takoj za tem se začne kopiranje datotek. Ko je skopiral vse se resetira, pol se še neki kopira potem mi pa log on okno pokaže! Nikamor nisem nč pisal, ne imena ne gesla ne kode oz. ključa od winsow!

bastadu ::

Po tisti konfiguraciji po zagonu, se more računalo še enkrat zagnat in potem se naj bi pojavilo LogOn okno. Sicer pa te še tudi pred tem vpraša, če se želiš vedno prijaviti pod tem usernameom ali bo pa na sisteu več uporabnikov...

footprint ::

Windows 2000 za svojo prijavo vedno uporabljajo uporabniška imena, ki so za razliko Win9x precej bolj zaščitena in je v sistem brez gesla kar težko priti. Poskusiš se lahko logirati ko "Guest" v kolikor imaš srečo in je uporabniški profil enablean. Drugače pa je Administrator tisto uporabniško ime ki te spusti zraven k nastavitvami. Edina rešitev je da boš z repairom popravil datoteke s tem pa tudi datoteko, kjer je zapisan pasword. To pa sicer pomeni skorajda ponovna instalacija sistema edino kar boš rešil so podatki. Meni se je to zgodilo na NT jih ko sem zapisal geslo dalše do 64 znakov. Geslo je bilo spremenjeno le NT ne zanjo logirati se z daljšimi znaki kot (če se ne motim) 32 znakov.

Torej z gesli se ni za igrat.

Veliko sreče ti želim.

krucymucy ::

to je mal čudno da ni nič nastavil jezika, področja, kode od winsev even .... :D

Loki ::

1. probaj se logirat tako, da samo vpises Administrator (pazi na velike in male crke) ter pusti geslo prazno.

2. guest account ni nikoli po defaultu na enable (vsaj po mojih izkusnjah ne)

3. ce vse drugo odpove, lahko preizkusus tudi tole

ABX ::

Username v M$ ni case sensitive .
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bmandelj ::

kje si dobil win2k mogoce je kaksna cudna istalacija kaksna od kaksnega servisa al pa kako drugace predelana
ce se nisi zrihtal povej pa (lahko ti posljem po mail en prog, ga das na disketo zbootas z diskete in pol vneses geslo za username).
>:D

andrej ::

cisto mozno da je dobil kaksno cudno warez verzijo od kaksnega podjeta, ki ma zadeve malo skriptane ;) poglej malo v i386 direktorij. notri bos nasel eno datoteko, ki bo imel password od administratorja.

a si ze probal recimo password ali administrator za geslo?

Ziga Dolhar ::

Če na pamet govorim, ima fante verjetno 'batch' inštalacijo, torej manufacturer foro, kjer proizvajalec sam nastavi nastavitve, potem pa samo hitro poinštalira po računalih...

ABX ::

andrej: kaj zdaj vsaka custom w2k inštalacija je warez :)

Sej warez je ena grda žival za M$ ampak spet ni kriva za vse grehe :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Gandalfar ::

ABX: v njegovem primeru ima andrej cisto utemljen sum saj bi fant v nasprotnem primeru obvladal zadeve ce bi windowse namescal iz batch instalacije, ki jo je sam pripravil. V primeru da ima v rokah orig. win2k na cdju, ki je namenjen za koncne kupce bi pa instalacija potekala tako kakor so mu ze ostali prej poskusali dopovedat.

andrej ::

ABX: nikogar nisem obtozil. Saj zato sem napisal "cisto mozno". ce ma skriptano instalacijo in za to ne vem, potem gre po vsej verjetnosti za warez. Seveda pa lahko gre tudi za kaj drugega:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z uporabniškim računom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111644 (1331) Tajsk
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913616 (10451) fosil
»

PC v domeno

Oddelek: Omrežja in internet
112684 (2535) Cveto
»

dostop do računalnikov v mreži - vedno do njih z geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
181485 (1153) ToniT
»

win2k uporabniki

Oddelek: Programska oprema
11906 (789) CWIZO

Več podobnih tem