» »

64GB je enkrat ali dvakrat več od 32 GB

64GB je enkrat ali dvakrat več od 32 GB

OmegaBlue ::

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Hardstyle ::

Vseeno bo 32 GB pomnilnika v kratkem očitno passé, da boste in pa boste potrebovali dvakrat več, 64 GB prostora.


To je enkrat več in ne 2x.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

2x32=? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

Kinjorts ::

Vseeno bo 32 GB pomnilnika v kratkem očitno passé, da boste in pa boste potrebovali dvakrat več, 64 GB prostora.


To je enkrat več in ne 2x.


1x32=32
2x32=64
3x32=96
...

Cvek matematika Hardstyle!

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Pravzaprav je v tem kontekstu enkrat vec in dvakrat vec enako.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

Wad@ ::

Edino če je mislu _še_ enkrat več: 1x32+1x32 :)

Zgodovina sprememb…

Hardstyle ::

Kolko x moraš prištet 32 k 32 da dobiš 64? Enkrat ali dvakrat?

Go Wad@ =)

Zgodovina sprememb…

dbevfat ::

"enkrat več" < "dvakrat več"
"še enkrat več" = "dvakrat več"

:)
nvr2fat

Zgodovina sprememb…

SodVina ::

enkrat VEC = a + 1a
dvakrat VEC = a + 2a

enkrat TOLIKO = a
dvakrat TOLIKO = 2a

sicer pa: meni ni problem zafilati 16gb na telefonu... Problem je zafilati 16gb z legalnimi vsebinami :)

Zgodovina sprememb…

alessio2 ::

Kak OT, da boli glava :S

Zgodovina sprememb…

yimi ::

enkrat VEC = a + 1a
dvakrat VEC = a + 2a

enkrat TOLIKO = a
dvakrat TOLIKO = 2a


Končno nekdo ki razmišlja enako kot jaz!
Čeprav se verjetno tisti ki pišejo po medijih nebi strinjali z nama.

Če 2x več pomnilnika pomeni 64 namesto 32, kaj potem pomeni 1x več pomnilnika? Pomnilnik bomo za 1x povečali iz 32 na 32!?! wtf?

Ne kritiziram avtorja novice, ker se v drugih medijih piše na enak način. A vendar se vedno nova čudim tej nelogičnosti in je vedno potrebno pogledat v številke, da je razvidno kaj je avtor hotel povedati.

Zgodovina sprememb…

Hardstyle ::

No torej le ni moja matematika za cvek! =)

Smo pa le razčistli :D

Zgodovina sprememb…

G-man ::

Heh, ko trčita vesolji slovenščine in matematike... :)

Zgodovina sprememb…

darksamurai ::

Heh, ko trčita vesolji slovenščine in matematike... :)


Slavisti oz. ne samo slavisti, tudi ostali jezikoslovci so vedno glasni, da je v ozadju jezika neka "jezikovna logika". Če bi bila jezikovna logika vsaj pri enem primeru enaka navadni logiki, bi bilo čisto preveč lepo.

Zgodovina sprememb…

Gjera ::

Se strinjam z vsemi, ki zagovarjajo da je "enkrat več" pravzaprav "dvakrat toliko". Tudi sam se moram dostikrat bosti z zagovorniki sloganov "enkrat ni nobenkrat" in podobnih bedarij.
Hiter konec te debate ponavadi narediš, če vprašaš koliko je potem "pol več"...
Who is General Failure and what is he doing on my computer?

Zgodovina sprememb…

Shuli ::

enkrat VEC = a + 1a
dvakrat VEC = a + 2a

enkrat TOLIKO = a
dvakrat TOLIKO = 2a


Končno nekdo ki razmišlja enako kot jaz!
Čeprav se verjetno tisti ki pišejo po medijih nebi strinjali z nama.

Če 2x več pomnilnika pomeni 64 namesto 32, kaj potem pomeni 1x več pomnilnika? Pomnilnik bomo za 1x povečali iz 32 na 32!?! wtf?

Ne kritiziram avtorja novice, ker se v drugih medijih piše na enak način. A vendar se vedno nova čudim tej nelogičnosti in je vedno potrebno pogledat v številke, da je razvidno kaj je avtor hotel povedati.

Se podpišem pod tole!

Do koliko je pa konkurenca prilezla? Enako ali..? :x

Zgodovina sprememb…

Matek ::

Se strinjam z vsemi, ki zagovarjajo da je "enkrat več" pravzaprav "dvakrat toliko". Tudi sam se moram dostikrat bosti z zagovorniki sloganov "enkrat ni nobenkrat" in podobnih bedarij.
Hiter konec te debate ponavadi narediš, če vprašaš koliko je potem "pol več"...

1. Enkrat ni nobenkrat nima nikakršne zveze z obstoječo debato, pregovor pomeni zgolj, da je treba kako stvar večkrat narediti, preden si opravljeno lahko šteješ v dobro (ok, zelo groba razlaga).

Kar pa se tiče debate o enkrat/dvakrat več/toliko, pa je res, da ne zveni popolnoma logično, kot ste nekateri s primeri dokazali, a vendarle ima določen pomen. Enkrat več, dvakrat toliko in dvakrat več - vse to pomeni 2 * osnovna količina.

Stvar se je pač uveljavila v jeziku, ki ga pač ni dobro na silo popravljati. Podobno bi lahko dvojno zanikanje v slovenščini povsem matematično-logično analizirali in ugotovili, da smo navajeni napačnega pomena.

Razlaga s strani bolj učenih.

Prosim, da se zdaj vrnemo na pomnilnik, ker je slovnična debata resnično offtopic. Na forumu sicer že obstaja tema o tem in v njej smo prišli do podobnih zaključkov. Nadaljujte tam.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Vseeno bo 32 GB pomnilnika v kratkem očitno passé, da boste in pa boste potrebovali dvakrat več, 64 GB prostora.


To je enkrat več in ne 2x.

64/32 je koliko? Simple as that.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Torej imam štruco kruha in mi nekdo da še eno zraven. Koliko mi je dal 1x več ali 2x več?

Če bi mi dal 2x več, potem bi moral imeti 3 štruce, ker eno že imam, tip mi je dal pa 2x toliko, kar pomeni 2 štruce.

Če mi da pa enkrat več, pa pomeni eno štruco, torej bi imel sedaj jaz 2 štruce.

Meni je takole bolj logično.

Steinkauz ::

enkrat VEC = a + 1a
dvakrat VEC = a + 2a

enkrat TOLIKO = a
dvakrat TOLIKO = 2a


+1

Matek ::

Še enkrat - logično gledano je seveda tako, kot je napisano v zadnjih dveh postih. Ker pa se v vsakdanji rabi vse skupaj uporablja nekonsistentno, je z jezikoslovnega stališča "enkrat več" == "dvakrat toliko" == "dvakrat več".

Tole lahko linkam vsakih 5 minut.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gjera ::


1. Enkrat ni nobenkrat nima nikakršne zveze z obstoječo debato, pregovor pomeni zgolj, da je treba kako stvar večkrat narediti, preden si opravljeno lahko šteješ v dobro (ok, zelo groba razlaga).

Saj zraven sem napisal, da to spada med bedarije (težko bi to trdil če bi pregovor bil uporabljen v pravilnem kontekstu).



Kar pa se tiče debate o enkrat/dvakrat več/toliko, pa je res, da ne zveni popolnoma logično, kot ste nekateri s primeri dokazali, a vendarle ima določen pomen. Enkrat več, dvakrat toliko in dvakrat več - vse to pomeni 2 * osnovna količina.

Stvar se je pač uveljavila v jeziku, ki ga pač ni dobro na silo popravljati. Podobno bi lahko dvojno zanikanje v slovenščini povsem matematično-logično analizirali in ugotovili, da smo navajeni napačnega pomena.

Razlaga s strani bolj učenih.

Prosim, da se zdaj vrnemo na pomnilnik, ker je slovnična debata resnično offtopic. Na forumu sicer že obstaja tema o tem in v njej smo prišli do podobnih zaključkov. Nadaljujte tam.


"Razlaga s strani učenih" nam v tem primeru bolj malo koristi, ker kot je tam razvidno, tudi avtor razlaga stvar z bolj osebnega kot dejstvenega stališča.
Če vzamemo jezik zgolj kot orodje da neka posameznikova misel doseže prejemnika, ne vidim nobenega problema v napačni uporabi tega množilnika, če se zraven izrecno napiše koliko je količina po novem (v zgornjem primeru 32/64, je za to poskrbljeno).
Drugače se pa nikakor ne morem strinjati z enakostjo "dvakrat več" in "dvakrat toliko". Druge nelogičnosti v jeziku pa tudi ne dajejo nobene legitimacije, da sprejmemo nesmiselno rabo samo zato, ker je neka druga že splošno sprejeta (dvojno zanikanje).
Who is General Failure and what is he doing on my computer?

PrimozR ::

Torej imam štruco kruha in mi nekdo da še eno zraven. Koliko mi je dal 1x več ali 2x več?

Če bi mi dal 2x več, potem bi moral imeti 3 štruce, ker eno že imam, tip mi je dal pa 2x toliko, kar pomeni 2 štruce.

Če mi da pa enkrat več, pa pomeni eno štruco, torej bi imel sedaj jaz 2 štruce.

Meni je takole bolj logično.

Štruca kruha ali pa velikost pomnilniškega čipa je nekaj drugega. A boš 64 GB čip nalotal zraven 32 GB? Ne. Potrebuješ popolnoma novo napravo, kjer 32 GB 'daš nazaj'.

krneki0001 ::

PIPI ne štruca kruha je lahko 32gb, 2 štruci sta pa 64gb. In če mi nekdo da 2x več rama, pomeni, da imam svojih 32gb + 32gb + 32gb, kar je 96Gb in ne samo 64gb. Če mi pa da enkrat več rama pa pomeni, da imam 32gb + 32gb, kar je 64gb (2 štruce).

Zgodovina sprememb…

Bojevnik ::

Je enkrat več in dvakrat toliko

PrimozR ::

PIPI ne štruca kruha je lahko 32gb, 2 štruci sta pa 64gb. In če mi nekdo da 2x več rama, pomeni, da imam svojih 32gb + 32gb + 32gb, kar je 96Gb in ne samo 64gb. Če mi pa da enkrat več rama pa pomeni, da imam 32gb + 32gb, kar je 64gb (2 štruce).

Aja, saj res, ti si kar sam nalotaš nov čip v mobitel...

Aja, da ne boste dlačicepili, dvakrat je (slovnično9 pravilno kjerkoli, kadarkoli. Enkrat več je po pravilih napačno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Avenger ::

Uh, stvar je samo jezikoslovna in je dvakrat več in dvakrat toliko popolnoma enako kot enkrat več in enkrat toliko. Matematične logike tukajle ni ravno veliko, drži pa to, da če rečeš enkrat več, pomeni a+a, če pa rečeš dvakrat toliko/več pa pomeni 2a in to je vsa umetnost.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Sc0ut ::

Zaradi tega sem enkrat slabše naredil izpit...

Sem čist zjebal 2x pa 1x...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Matek ::

"Razlaga s strani učenih" nam v tem primeru bolj malo koristi, ker kot je tam razvidno, tudi avtor razlaga stvar z bolj osebnega kot dejstvenega stališča.
Nikakor ne. Stran, ki sem jo polinkal, oblikujejo izobraženi jezikoslovci z namenom razčiščevanja slovničnih in pravopisnih dilem. Če zdravnika vprašaš, kako pogosto bi se bilo dobro rekreirati, ti tudi ne bo podal absolutne in nezmotljive številke, temveč z znanstvenimi argumenti podprto strokovno mnenje - enako je storil ta jezikoslovec.

Če vzamemo jezik zgolj kot orodje da neka posameznikova misel doseže prejemnika, ne vidim nobenega problema v napačni uporabi tega množilnika, če se zraven izrecno napiše koliko je količina po novem (v zgornjem primeru 32/64, je za to poskrbljeno).
To, da je zraven razlaga, nikakor ni potrebno. Uveljavljena raba, četudi napačna, ima nek uveljavljen pomen, ki prejemnika doseže.

Drugače se pa nikakor ne morem strinjati z enakostjo "dvakrat več" in "dvakrat toliko". Druge nelogičnosti v jeziku pa tudi ne dajejo nobene legitimacije, da sprejmemo nesmiselno rabo samo zato, ker je neka druga že splošno sprejeta (dvojno zanikanje).
Nesmiselna oblika je žal že sprejeta, enako kot dvojno zanikanje. Če bi šlo za nekaj novega, se bi absolutno strinjal s tabo, tu gre pa bolj za to, da že obstoječa raba zmoti posameznike.


Zaradi tega sem enkrat slabše naredil izpit...

Sem čist zjebal 2x pa 1x...
Predmet debate je tudi snov srednješolskih učbenikov za slovenski jezik, tako da si si, brez zamere, žal sam kriv.


Pa če smem dodati še en kontraargument povsem egzaktni rabi, ki jo nekateri tu zagovarjate.
Če imamo 100 kg jabolk, je:
- enkrat toliko == 100 kg
- še enkrat toliko == 200 kg
- enkrat več == 200 kg

Glede na razlage nekaterih, je zgoraj napisano povsem jasno, prinese pa zanimivo posledico, da "še enkrat več" pomeni 300 kg, kajne? Zdaj pa iskreno povejte - če bi vam nekdo rekel, da je zaslužil še enkrat več kot lani, bi si mislili, da je zaslužil trikraten lanski znesek?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

The_hammer ::

Nope, lani zaslužil 5000 EUR, letos enkrat več, torej 10000 EUR. Če pa bi zaslužli dvakrat več, pa bi bil trikratni lanski znesek. Ampak če bi mi kolega, rekel iz prve, zaslužil sem dvakrat več kot lani, bi pa avtomatsko računal 5000x2..Čeprav bi moral 3x..

Po moji logiki če mamo 100 kg jabolk je enkrat toliko 200 kg, še enkrat toliko 300 kg, enkrat več, bi pa mogli ugotovit na kaj se nanaša na 100, 200 ali 300 kg torej 200 ali 400 ali 600 kg jabolk.

Torej če že imamo (karkoli) 32gb, potrebujemo samo še enkrat toliko, da pridemo do željenih 64gb. Če pa bi potrebovali 2x toliko, pa pomeni da bi na koncu imeli 96gb, ker 32gb že imamo v lasti. Odvisno kk se vzame, 100% je pa nekaj, da me zelo zebeee :) Zimaa je tu. ;)
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

bluefish ::

A ni bolj simple razlaga:

Imaš 100, dvakrat toliko je 200. Če pa rečeš še enkrat toliko, pa je 300 - nameren poudarek na še.

The_hammer ::

Je ja, samo dobiš pa pozornost :D, ja sej pravim, da na kaj se stvar navezuje, če bi mel 100 pa še enkrat tolko dodal je 200. Če pa bi iz skupnega "200" še enkrat toliko = 400 ne 300, čist odvisno, torej na zgorej navedo je prav samo še enkrat več da prideš do 64 in ne 2x..
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

LordTado ::

Ja moraš gleda glede na kaj,glede na rač ki nima 0Mb rama ima 2x32 ...

Moraš vedno gledat iz ničle,tako je 32Mb enrat in 64Mb dvakrat...

Če je v kozarcu polovica vode,ali je napol prazen ali napol poln?
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Karen ::

Mislim da je slovnično pravilno in pomeni isto:
- dvakrat več
- za enkrat več
64GB je torej za enkrat več ali tudi dvakrat več.

The_hammer ::

 Še enkrat več :)

Še enkrat več :)

Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primeri nelogične uporabe slovenščine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9211345 (9751) GupeM
»

Kaj je pravilno - enkrat več ali dvakrat več (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6114039 (12241) koyotee
»

kaj pomeni dvakrat več??

Oddelek: Loža
395155 (4054) Matek
»

kako si razloziti enkrat vecji?

Oddelek: Loža
192384 (1952) steev
»

Enkrat ali dvakrat več?

Oddelek: Loža
131791 (1543) Ziga Dolhar

Več podobnih tem