» »

PayPal nagrajuje nove ideje

PayPal nagrajuje nove ideje

Slashdot - Pred dobrim mesecem je PayPal najavil novo generacijo API-knjižic, ki omogočajo razvijalcem vgradnjo PayPala na njihove strani na način, ki kupcev ne bo več preusmeril na PayPalovo stran, marveč bo transakcijo moč izvesti kar s prvotne strani. Da bi razvijalce vzpodbudili h karseda veliki uporabi te novosti, razpisujejo dve nagradi v skupni vrednosti 150.000 dolarjev. Izziv, ki ga ponujajo, je napraviti najinovativnejšo aplikacijo za plačevanje z novimi PayPal X API-ji na področjih storitev, medijev, iger, mobilnih naprav, zabavne elektronike itn. Rok za prijavo ideje se izteče jutri.

O tej temi so se pogovarjali tudi z Naveedom Anwarjem, ki vodi PayPalov razvojni oddelek. Anwar je med drugim poudaril, da se PayPal za razliko od ostalih strani pojavlja v mnogo različnih okoljih, zaradi česar mora biti še posebej prilagodljiv. Zato če bodo le lahko, bodo tudi poizkušali zmanjšati prepreke za kupovanje prek spleta - in odprava preusmeritve na njihovo stran je en tak način.

17 komentarjev

|SNap| ::

In kaj brani stranem, da tvoje PayPal login podatke shranijo tudi pri sebi? Ali pa da samovoljno izvedejo kako plačilo, brez tvoje privolitve?

Pač žrtvujejo malo varnosti za praktičnost in se bodo zanašali bolj na kurativo, kot na preventivo, ali sem kaj spregledal?

techfreak :) ::

In kaj brani stranem, da si podatke tvoje kreditne kartice shranijo pri sebi?

OmegaM ::

No, ampak jaz se imam vedno tezave z proof of adrees, nimam vec pojma kaj jim naj se posljem za dokaz ... ima kdo podobne tezave oziroma jih je imel?

LP, M
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Tear_DR0P ::

zaupanja vredne strani že ne bodo hranile podatkov. verjetno je API celo tako narejen, da podatki nikoli ne pridejo v stik s stranjo na kateri kupuješ. jaz vidim večji problem kako ločiti zares dobro integracijo paypala in fejk harvester? al bo ta API feature sedaj uporaben le za amazon in ebay, ki jima zaupamo da ne harvestata paypal accountov, vsak mirko ki bo odprl svojo trgovino pa bo raje še naprej redirectal na paypal, dokler ne bo postal zaupanja vreden?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

skittle ::

OmegaM: svojega naslova na PayPal ne boš še nekaj časa upal potrdit. V večini primerov trgovci tega ne zahtevajo, če jim razložiš da za Slovenijo to (še) ni možno. Meni še nobeden ni zavrnil nakupa zaradi tega. Imam pa tudi sam pomisleke glede te "skrajšane poti" plačila in bom še naprej raje uporabljal direktno PayPal stran. Drugače pa PayPal je edini "zdrav" način plačila, ker imaš vsaj nekaj zaščite, ki sem jo tudi že nekajkrat uporabil :-)

borchi ::

> eni še nobeden ni zavrnil nakupa zaradi tega.

določeni prodajalci npr. na ebay-u zahtevajo paypal verified address. pri takih npr. ne moreš uporabit kolega v usa (da bi prodajalec, ki sicer ne pošilja intl., poslal kolegu iz usa, ta pa potem tebi. ti bi pa vseeno plačal iz svojega paypal accounta).
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

shal ::

Ok, na čigavo stran lahko razvijalci po novem vgradijo Paypal? Če je odgovor na stran razvijalcev, potem bi moralo pisati:
"...ki omogočajo razvijalcem vgradnjo PayPala na SVOJE strani na način...". Če ne bi razbral iz konteksta bi mislil, da omogočajo vgradnjo PayPala na PayPalove strani, kar se mi ne zdi smiselno. Kaj je pravilno?

Gregor P ::

Tisto v reklami s skeniranjem prstnega odtisa pri nakupovanju vstopnice za kino kar preko plakata je res čista ZF, torej v praksi neuporabno (zaradi zlorab ipd.).

Saj vem, da je zgolj reklama neke vizije prihodnosti, ampak vseeno, ko sem to videl, sem mi je zavrtel kar filmček pred očmi, kdo vse je na vse mogoče načine uporabil moj prstni odtis za nakup nečesa brez moje vednosti in kako potem jaz neuspešno poskušam razlagati pay palu, da to nisem bil jaz in me na koncu zaprejo zaradi neplačanih dolgov (ravno pred kratkim sem gledal Flash Forward):D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

sem imel "priloznost" zdaj 3 tedne integrirat slovensko placilno varianto (telemachov megaPOS)... se je moja zivljenska doba ziher skrajsala za 5 let... tolko sivih las pa ze dolgo ne...

pol sem pa za potrebe monopolymarket-a (jebo jih hasbro v glavo)...poskusal integirat placevanje prek paypala (prek njihove strani, a se vedno polavtomatsko)... v 35min sem imel zadevo psotavljeno!! res einfoch

lih zdaj se bom lotil novega projekta, kjer bom moral integrirat placevanje s kreditnimi karticami in bo paypalov novi API zelo prav prisel, sem ze kar excited :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gandalfar ::

skoda edino da ga ne mores resno ponudit .si trgu

Matek ::

Ok, na čigavo stran lahko razvijalci po novem vgradijo Paypal? Če je odgovor na stran razvijalcev, potem bi moralo pisati:
"...ki omogočajo razvijalcem vgradnjo PayPala na SVOJE strani na način...". Če ne bi razbral iz konteksta bi mislil, da omogočajo vgradnjo PayPala na PayPalove strani, kar se mi ne zdi smiselno. Kaj je pravilno?
Ne tupi, povratni svojilni zaimek se uporabi, ko se svojina nanaša na osebek, to je v stavku, ki si ga citiral, nova generacija API-knjižic. Ker pa svojina seveda mora nanašati na razvijalce, je avtor novice uporabil edino pravilno obliko - njihove strani.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

techfreak :) ::

zaupanja vredne strani že ne bodo hranile podatkov. verjetno je API celo tako narejen, da podatki nikoli ne pridejo v stik s stranjo na kateri kupuješ. jaz vidim večji problem kako ločiti zares dobro integracijo paypala in fejk harvester? al bo ta API feature sedaj uporaben le za amazon in ebay, ki jima zaupamo da ne harvestata paypal accountov, vsak mirko ki bo odprl svojo trgovino pa bo raje še naprej redirectal na paypal, dokler ne bo postal zaupanja vreden?

Jaz razumem, kot da bo uporabnik komuniciral samo s stranjo, ta pa bo naprej z PayPalom. Torej bo stran v nekem trenutku imela na razpolago geslo.

Trenutni sistem te pa samo preusmeri in ne posreduje gesla ponudniku.

Lion29 ::

skoda edino da ga ne mores resno ponudit .si trgu


zakaj ne?

poleg ponujenih kartic se za slovenijo integrira se moneta
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

nejcpirc ::

Jaz razumem, kot da bo uporabnik komuniciral samo s stranjo, ta pa bo naprej z PayPalom. Torej bo stran v nekem trenutku imela na razpolago geslo.

Trenutni sistem te pa samo preusmeri in ne posreduje gesla ponudniku.


Potem bi bili spet na istem (oz. slabšem), se ti ne zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

techfreak :) ::

Ne vidim kako bi jim drugače uspelo, da lahko uporabnik plača na spletni strani brez preusmeritve na PP.

OmegaM ::

skittle, torej, kljub temu lahko račun uporabljam?

Hvala.

Lp, M
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

shal ::

Ok, na čigavo stran lahko razvijalci po novem vgradijo Paypal? Če je odgovor na stran razvijalcev, potem bi moralo pisati:
"...ki omogočajo razvijalcem vgradnjo PayPala na SVOJE strani na način...". Če ne bi razbral iz konteksta bi mislil, da omogočajo vgradnjo PayPala na PayPalove strani, kar se mi ne zdi smiselno. Kaj je pravilno?


Moja napaka, površno branje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal brez kreditne kartice

Oddelek: Loža
3110397 (7958) SaXsIm
»

Paypal - provizija

Oddelek: Pomoč in nasveti
124292 (3136) slodreamer
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012078 (8820) T-h-o-r
»

PayPal nagrajuje nove ideje

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
173495 (2911) shal
»

Kako varno uporabljati mastercard na internetu?

Oddelek: Loža
286923 (5635) Mavrik

Več podobnih tem