» »

Kako čimtišje ohladit pentium 2

Kako čimtišje ohladit pentium 2

KontraCepec ::

Originalni pentiumi 2 so pakirani skupaj s hladilnikom in ventilatorjem. Ventilator je velik toliko kot od 486 - majhen. Zato je glasen.
Kako naj dam gor kak večji in s tem tišji ventilator? Ali pa bi moral le kupit drug ventilator? Ampak po moje so vsi majhni glasni. Kako večjega gor dat?

msmiha ::

Namaži ga z oljem in mu znižaj obrate. Kolikor se jaz spomnim ti ventilatorji niso bili glasni.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

MadMax ::

Res: ocisti prah z venta in reber ter podmazi z oljem za menjalnike ("hipoidol" - SAE 90 - le kapljico). Ceprav slednje sploh ni potrebno - razen ce imajo lezajne puse ze dost lufta (ce je od novega delal 24/7/365), v kar pa mocno dvomim....
Original BOX kulerji delajo se danes na P1 brez vzdrzevanja... Eni najbolj trajno zanesljivih (zame edini res zanesljivi). Ustavi jih le ogromno prahu (da ga fizicno ustavi).

Pa tezko bos dobil tisjega.

Kako dat gor vecjega? Z eno besedo: improviziraj.



Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jackal ::

Pri meni je stvar taka:
Hladilnik je en evercoolov, ki je bil naret za hlajenje Athlonov na slot A. Rebro je aluminijasto, a zelo fino narebreno. Gor sta bla 2 ventilatorja 40X40@7000min^-1,
Kar je blo meni preglasno.
Vzel sem en ventilator 92x92 in rebro raztegno v pahljačo - podobno kot dans zgledajo Zalmani. To zato, da je ventilator hladil čim večjo površino, drugače je šlo več kot pol lufta mimo. Ventilator sem dal na 7V in ga zašravfo na rebro.
Aja pa še to ... Rebro ni pritrjeno s tistim plehom na procesor, ker po moje ni blo v redu stika med thermal plate in hladilnikom. Zato sem rebro zašravfo na procesor z 8 šravfi. Ni šans, da je zadaj kak zračni žep vmes. Je pa treba za tak proces odstranit tisti thermal plate iz procesorja, da ga ne poškoduješ.

Zdaj mi dela P II 266(4x66) @ 333 (2,5x133) in mam temperaturo pri idle okrog 32°C, Pri full load (SiSoft Sandra BurnIn Test 50 ponovitev CPU benchmarka) pa naraste na 38°C. Temperatura ohišja je bla pri tem 25°C.
Najboljš pri tem je pa, da je stvar skor totalno neslišna. Zdaj končno čujem delovanje mojga diska 8-)
Walking the way is something completely different than imagining the way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10030352 (28397) kuglvinkl
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418556 (15679) Wofk
»

Kaj vse lahko vidiš, ko odpreš računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506485 (4808) krneki0001
»

Northbridge vent ropota, kaj zdaj?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382234 (1600) XS!D3
»

se znajo diski potapljat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5531520 (30773) krucymucy

Več podobnih tem