» »

se znajo diski potapljat?

se znajo diski potapljat?

1
2
»

Shadowman-x ::

Pred približno enim letom sem zasledil članek na to temo na internetu (za link me ne spraševati, ker ne vem več) in je tip potopil plato, proc, grafiko,... v olje, katerega je nato hladil. Kakšnih posebnih uspehov ni dosegel, bil pa je prvi, ki se je kaj takšnega spomnil.
Kolikor pa se spomnim pa trdega diska ni učil potapljanja.

jezus_kristus ::

slikce bojo se prisle. nekaj lepotnih napakic bi rad se odpravil in hlajenje zrihtal. pol pa pofotkat pa na net.8-)
----- ... in vstal je od mrtvih.

Spajky ::

Kristus, kaj pa si razmisljal tudi o cevkah s piezo zvocnikov z MoBo in modema; zdej ko je vse v olju se NE cujejo niti post Beeps! Jaz ne vem zakaj nisi pustil ventov in jih dal na 5V da ti mesajo olje, bi blo bolje; pa se neko pregrado v akvariju, da ti vent od napajalca lepo siba olje v krogu po akvariju /oljekvariju :-)!/
Jaz sem danes dvignil elektroniko mojega rezervnega diska Samsung in je pod njo res ena mala luknjica in motor od plosc, in sem razmisljal o polepitvi teh stvari s tistim tankim rjavim sirokim selotejpom /najlonskim/ za zapirat pakete; lepilni trak zdej testiram ce bo odpustil v olju na kovini; zgleda da ne in bi bil dober za zadihtat disk!
PS: moj vent se vedno lepo vrti v olju... :-) in moj CPU na "oljnem" jastuku kot vidis se vedno dela...:P

jezus_kristus ::

Hja, piskov se res ne slisi, pa to ne zato, ker bi bili piezoti potoplejeni, ampak zato ker ni na MB piezota:). Imam kabel, ki se mora povezat na externi PC speaker, samo se tega nisem naredil. Modem mam pa itak externi. Bi se vent vrtel v olju pri 5 V? Mislim, men se je testni ventilator ze pri 12V pocasi vrtel. Na zraku je ponucal 90 mA, ko pa sem ga dal v olje pa 115 mA, tako, da obremenitev napajalnika ne bi bila prehuda, ce bi uporabil venta kr pri 12 V.

Neki bo treba ustimat, da se olje ne bo tako grelo - tukaj bom pa zacel razmisljat o cirkulaciji:D.

Z diskom sem pa res razmisljal, da bi ga v vrecko zaprl pa fajn zatesnil, da olje not ne bi prislo. Mislim, da je bil Teskanov komentar da luknjic ni pametno zadelat... men se zdi njegov komentar cist logicn, ceprav mi ni jasno zakaj so sploh tiste luknje tam (jaz imam 4).

Razmisljam o toplotnem izmenjevalcu in sem ze postavil eno vprasanje v forumu Hlajenje in modifikacije - kaj je boljs baker al aluminij. Pravijo da je baker boljs, pa ce bo cena "pleha" obeh primerjiva bom 2 stranici pleksija nadomestil z bakrom (drugac pa z aluminijem) in mogoc se bo olje pol boljs hladilo. Pol bom pa se malo kiparil in bom probal spacat neki skuliranega skupaj. Zdaj sem se zelo nezadovoljen z izgledom mojega kompjuterja. Skor mi je zal, da sem ga utopil. Pa sej bo boljs.
----- ... in vstal je od mrtvih.

sketch ::

JK: Tudi jaz sem razmisljal o tem (nekje imam celo shranjene osnovne nacrte za imerzijsko ohisje :D - plan je bil da se naredi tako ohisje da se plata pritrdi na tracnice ki se nato z vrha spustijo v ohisje, diski in vse ostalo je zunaj... bah, o tem drugic).

Si razmisljal o nadomescanju olja s npr. alkoholom? Prednosti: ko potegnes ven stvar izhlapi, ob ohlajanju ni zgoscevanja...
Preden zacnes uporabljati karkoli so tu se kemicne implikacije - lahko da ti bo zaradi drugačnega medija začel stik med dvema prej nevtralnima kovinama korodirat itd...?

Žal se mi mudi, ampak temeljito se pozanimaj o vplivu medija na kovine preden začneš projekt...

lp
s.
Adapt and overcome.

krucymucy ::

Mislim, da alkohol ne bi bil prevec dobra zamisel, ker prevaja strom!!!

Bi pa blo fajn kaksno snov ,ki ne umaze plate in ostalega!!!

P.S. Sem pozabu kwa ze bi bil problem ce bi uporabil destilirano vodo!!! Dejte se pozanimat!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oljno hlajen računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
428274 (5826) Vanadium
»

Oil comp

Oddelek: Pomoč in nasveti
12752 (547) mihec87
»

Popolnoma tiha zver

Oddelek: Novice / Modifikacije
454494 (3109) BluPhenix
»

Hlajenje v/z oljem???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271763 (1480) Spajky
»

ekstremno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331876 (1317) element

Več podobnih tem