» »

Ventilatorji tečejo NON-STOP

Ventilatorji tečejo NON-STOP

ttajic ::

Živjo!

imam naslednji problem...

tudi ko sistem zaustavim oba CPU ventilatorja tečeta. Šele ko izklopim stikalo za izklop napajlnika se ugasneta (seveda :))

Kaj bi lahko bilo?

p.s.: poleg tega da tečeta ventilatorja gori tudi lučka za HDD aktivnost (permanentno), šele po zagonu računalnika (power gumb) ta začne delati glede na dejansko aktivnost diskovja. Opazil sem, da v kolikor izklopim oba CD pogona, ki sta na istem vodilu, da lučka za HDD aktivnost ne gori ko je sistem ustavljen...

Moj sistem:
Plata Matsonic MS-8137C, Athlon XP 1800+, 1 HDD, 2 x CD - ROM

Pyr0Beast ::

pazil sem, da v kolikor izklopim oba CD pogona, ki sta na istem vodilu, da lučka za HDD aktivnost ne gori ko je sistem ustavljen..

Se venti še vedno vrtijo ??

Imaš ventilatorje vezane na matično ploščo ali kam drugam. So kakšni kondenzatorji napihnjeni, kako star napajalnik imaš?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fras ::

Nekatere kompoente imajo 'kao' zaščitni sistem, zaradi katerega se ventilatorji vrtijo še par minut po tem, ko si ugasnil računalnik.

stromar ::

lučka za vklop ti sveti, ali samo tista za disk?

ttajic ::

1 ventilator je vezan direktno na matično ploščo drug pa "in-direktno" na power kabel preko vmesnega člena, ki pride posebej za ta namen ob ventu...

poskusil sem prekolpiti tistega na matični plošči na drug vtič na plati pa je ista pesem...(na plati sta namreč dva power supply vtiča za venta)

sistem je sedaj star cca. 3 leta

ta plata močno dvomim, da ima kakšen zaščitni sistem te vrste, saj bi se verjetno ventilatorji nehali vrteti po določenem času (ala v avtih), tako pa se vrtijo non-stop dokler pač s stikalom na zadnji strani dejansko ne izklopim napajalnika....ali pač spulim kabel kar je manj elegantno :)

lučka za vklop ti sveti, ali samo tista za disk?

ko je sistem OFF mi sveti le lučka za disk ter lučka na enem od CDjev, ko sistem prižgem sveti POWER LED, HDD LED pa začne normalno funkcionirati (torej deluje le ob aktivnosti diska)

Kondenzatorji se mi zdijo ok (torej noben se mi ne zdi extra napihnjen)...a sumim, da gre za kakšno tako napako...

Scorpia ::

Kaj pa je napajalnik tudi aktiven? Da se na njemu ventilator vrti. Drgač pa zgleda da se matična plošča ne izklapja pravilno, bi na tvojem mestu vse pometal ven(sam da pustiš procesor, rame, ter grafično) in počasi priklapljal ostale komponente in iskal krivca.

AngelOfDeath ::

plata ali pa napajalnik poskusi zamenjati če imaš možnost
edit: Slovnica

Jan987 ::

a se vent od napajalnika vrti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slika se ugasnila, PC se ne prižge več...

Oddelek: Pomoč in nasveti
281647 (1330) bosmla
»

Racunalnik se ne zazene

Oddelek: Strojna oprema
151764 (1558) B0rg
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
131349 (1201) reef00
»

Črn zaslon

Oddelek: Strojna oprema
121079 (1005) solatko
»

prosim pomagajte, sem uničil procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131108 (773) City

Več podobnih tem