» »

Kako močen napajalnik?

Kako močen napajalnik?

hudychk ::

Zanima me, če bo moj napajalnik LC Power 6550 v2.0 550W dovolj zmogljiv za naslednjo konfiguracijo računalnika:

Matična: Gigabyte GA-P55-UD3
Procesor: Intel Core i5 750 ali i7 860
RAM: 2x2GB DDR3 1333MHz
Grafična: 1x Gigabyte Radeon HD 5850 1GB
Disk: 1x Seagate 320GB SATA2
1x WD 80GB ATA133
Zvočna: Creative X-fi Xtreme Audio
CD-ROM


Mogoče bo notr še TV Tuner. Napajalnik ima dve liniji 12V z zmogljivostjo 18A in 16A. Vem, da bi bil nakup močnejšega napajalnika bolj priznane znamke zelo priporočljiv, vendar sem omejen z denarjem, zato bo moral obstoječi napajalnik držati vsaj 2-3 mesece.

Hvala vsem za odgovore.
The Devil himself!
  • spremenil: hudychk ()

dzinks63 ::

Če je rabljen napajalnik brezhiben, bi to moral poganjat. Vseeno pa dobro prepihaj notranjost napajalnika, da mu izpihaš nabrani prah, ker bo precej obremenjen. PC Imej na stock nastavitvah, z navijanjem se poveča poraba. Imej pa tudi dobro prevetreno ohišje, da bo šel topli zrak čimprej ven iz njega. Da pa ti bo napajalnik držal 3 mesece, ti pa ne more garantirati nihče.

hudychk ::

Na stranici mam en 14cm vent, ki piha direkt na procesor na napajalniku je 12cm, ki piha ven, pa še en 10cm je zadej, ki prav tako piha ven. Napajalnik bom pa moru res spihat, pa upam, da bom lahko usaj ventilator prej dol sneu predn se bom tega lotu. Pc bo tud na stock nastavitvah in se ne bo nikol naviju. Še vedno pa sem v dilemi ali kupiti i5 ali i7. Razlika je približno 70-80EUR, oba pa se razlikujeta samo po taktu, vendar je i7 mikaven še zato, ker je HT (8 jeder namesto 4 oziroma 8 hkratnih procesov namesto 4). Računalnik se bo uporabljal večinoma za občasno igranje iger, obdelavo v Photoshopu in občasno prekodiranje filmov za ipod.

Glede napajanja sem pa bral da naj bi sistem z i7 na socketu 1366, ki je bolj požrešen skupaj z hd 5850 porabil pri polni obremenitvi okoli 330W, torej sklepam, da bo tudi moj računalnik porabil nekje v tem rangu glede na to, da bosta notri dva diska in zvočna kartica posebej. Napajalnik pa je teoretično zmožen dati ven (18A+16A)*12V = 408W

Hvala za mnenje dzinks63.
The Devil himself!

jan01 ::

google pravi, da ima tvoj napajalnik le le EN 12V s max 24A!
Poceni dobiš lc6600gp2 v2.3 oz še boljše LC6560GP3 V2.3

hudychk ::

jan01, google se moti. Na mojem napajalniku piše v razpredelnici 12V1: 18A in 12V2: 16A, tko da naj bi blo tko k sm napisu. Kje si pa gledu pa kater model napajalnika točno? Skratka bomo vidl če se bo bootal ko bom use to notr prklopu, če ne bom pa moru še napajalnik uzet.
The Devil himself!

jan01 ::

Potem bi pa napisal pravilno ime svojega napajalnika: LC6550GP2 V2.2

hudychk ::

ime sem prepisal z računa. Je pa definitivno v2.0 in tega napajalnika na LC-jevi strani ni več gor, sm že naredu domačo nalogo na internetu, pa nikjer nism pršu do natančnega opisa napajalnika, predvidevam, da gre za eno varjanto LC napajalnika, ki je bil delan za balkan.

še kšna ideja mogoče? Kšn nasvet?
The Devil himself!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudychk ()

hudychk ::

dzinksu63 v zahvalo sem uspel približno izračunati porabo bodočega računalnika in sicer tukaj http://www.extreme.outervision.com/PSUE...

Kolikor sem računal porabo mojega računalnika, ki ima isti napajalnik, ki ga bom uporabil v novem, bi moralo biti še 120W razlike, sepravi da naj bi zgoraj naštete komponente porabile približno 430W. Moram pa reči, da ta spletni kalkulator izračuna na približno 3% natančno, preverjeno s števcem trenutne porabe direktno na električni vtičnici.
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik za Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
818322 (7571) Pesimist
»

Nadgradnja PCja... Kaj in kje kupit ?

Oddelek: Kaj kupiti
132220 (2052) norfeks
»

Napajalnik Silent Power LC600H-600W/12 V2.31

Oddelek: Strojna oprema
232718 (2471) jest10
»

Kakšna se vam zdi kombinacija teh komponent?

Oddelek: Strojna oprema
341274 (763) R O N I N
»

Opozorilo o napajanju ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
795184 (4093) Duhec

Več podobnih tem