» »

Kakšna se vam zdi kombinacija teh komponent?

Kakšna se vam zdi kombinacija teh komponent?

hudychk ::

Februarja bom kupil računalnik s sledečimi specifikacijami:

Matična: Gigabyte GA-P55A-UD3
Proc: Intel Core i5 750
Grafa: Gigabyte Radeon HD5850
RAM: 2x2gb Mushkin kit DDR3 1600MHz CL9
Disk (že od prej): Seagate 320GB SATA2 16MB NCQ
Napajalnik: LC Power 550W v2.0 (12V1-18A, 12V2-16A)
Zvočna (že od prej): Creative X-Fi Xtreme Audio

Glede rama še nisem siguren. Kaj predlagate? V AGTju majo tega Mushkina za cca 93 EUR, tko da za ram računam ne bi dau več kot 110€.

Hvala za odgovore in lep pozdrav vsem.
The Devil himself!
  • spremenil: hudychk ()

Mentalist ::

V redu, mogoče če boš imel še kaj denarja vzemi I7.
Lool.

hudychk ::

Sem že razmišljal o tem, pa sm ugotovil, da je razlika med i7 860 in i5 750 tako majhna, da ni vredno dodatnih 70-80 EUR. HT podpora ne odtehta, višja hitrost pa tudi ne, saj se i5 veliko bolje navija kot omenjeni i7.
The Devil himself!

Mentalist ::

No, ti že veš, verjetno ga boš imel za igre kajne? Predvidevam po grafični...
Lool.

hudychk ::

Rd bi ga imel za občasno igranje iger še za naslednja 3 leta ter za obdelavo v Photoshopu. Mislim, da bo dovolj.
The Devil himself!

Mentalist ::

Po mojem tudi.
Lool.

hudychk ::

Mogoče še kakšno mnenje glede rama? Gledal sem teste tega mushkina, pa zgleda kar vredu. Kakšne mate ostali kaj izkušnje?
The Devil himself!

Mitja358 ::

Jaz sem pred parimi dnevi kupil 3x2 GB DDR3 1600MHz CL9 MUSHKIN-e, sicer za AMD ampak to nima veze. Zadovoljen sem zelo.

hudychk ::

Jaz sem pred parimi dnevi kupil 3x2 GB DDR3 1600MHz CL9 MUSHKIN-e, sicer za AMD ampak to nima veze. Zadovoljen sem zelo.


Hvala za mnenje! Ponujali so mi tudi 2x2gb ddr3 1333MHz od patriota (ne kit, 2 posamezna rama) za 110€, tko da mislm, da je mushkin kr dobra izbira, sicer pa ne vem kok se kej kvarjo, kok kej ne delajo itd. Do zdej sm meu vedno Patriota in Kingstona, pa sm biu zelo zadovoljen, sicer pa proizvajalcev rama ni velik, tko da so samo druga imena gor natiskana.
The Devil himself!

Mitja358 ::

MUSHKIn je eno najbolj znanih imen pri RAM-ih.

hudychk ::

No ja no, dolge zgodovine lih nimajo, ampak cenovno so zelo konkurenčni, kar je zame kot potrošnika že zelo velik plus, pa vseeno moram pretehtat še kšne druge možnosti na trgu, pa tudi če so morda nekoliko dražje.
The Devil himself!

AngelOfDeath ::

Napajalnik je malo švoh... Po izračunih porabiš okoli 320W in je torej tvoj 250-300W napajalnik na meji.
edit: Slovnica

mtosev ::

nisi napisal koliko to stane. onfig v prvem postu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hudychk ::

AngelOfDeath, napajalnik je dovolj močan, ker trenuten sistem, ki na njemu laufa porablja pri polni obremenjenosti okoli 360W (testirano z merilnikom na vtičnici), tko da js mislm, da bo tud tole zdržal. Poleg tega ima kolega novejši LC napajalnik, ki da od sebe manj toka (amperov po linijah) kot moj, pa mu laufa gor Core2Quad in HD 4870 ter X-fi Xtreme Music. Skratka njegov sistem je še malo bolj požrešen kot moj bodoči in mu dela OK. Bomo vidl, če ne bo ql, bom pa moru še napajalnik zamenjat. Hvala za opozorilo.

mtosev, bom popravil prvi post, drugače pa je plata 120EUR, proc 169EUR, ram 93EUR in grafa cca 260EUR. Vse te cene so iz AGTja, ki so očitno najcenejši v Ljubljani.
The Devil himself!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudychk ()

Xserces ::

razlika med p55 pa x58 je sam to da se bo vse razvijal naprej po x58

hudychk ::

razlika med p55 pa x58 je sam to da se bo vse razvijal naprej po x58


Problem je v tem, da so x58 plate dražje za približno 30-50%, kar pa zame ni sprejemljivo.
The Devil himself!

Xserces ::

to je pr vecini problem:D:D:D

xyxyxyxy ::

razlika med p55 pa x58 je sam to da se bo vse razvijal naprej po x58


Kaj si hotel s tem povedati, da bo p55 hitro zastarel? Kupujem nov računalnik, zato sprašujem.

solatko ::

X58 naj bi se razvijal v pro smer - posledično precej dražje, p55 pa nekako tako, kot danes cenejše 775 izvedbe - za domačo uporabo in manjša podjetja.

xyxyxyxy ::

Ok, hvala za pojasnilo. :)

hudychk ::

Sepravi bo P55 čist kul za občasno igranje novih iger in Photoshopanje :)
The Devil himself!

solatko ::

Čisto v redu, razen če ti proračun dovoljuje nakup dražjih in seveda zmogljivejših komponent.

hudychk ::

Moram že tko met eno rezervo pripravljeno za menjavo napajalnika, če bo potrebno, drugače pa bom s to konfiguracijo čisto zadovoljen. :)
The Devil himself!

boogie_xlr ::

Če je 2x HD5850 CF, tu pri nas stane okol 1200EUR, čez mejo je okol 1000EUR, iz Nemčije je pa že za 900EUR.

Jaz bi vzel raje GA-P55-UD4, ker UD3 majo deljenje PCI-e na 16x/4x in ne 8x/8x.

Zgodovina sprememb…

hudychk ::

Jaz bi vzel raje GA-P55-UD4, ker UD3 majo deljenje PCI-e na 16x/4x in ne 8x/8x.


Ne vem kaj si točno mislil s tem deljenjem. Kolikor sem uspel prebrati na njihovi spletni strani, ima GA-P55A-UD3 deljeno 8x/8x, če daš nanjo 2 grafi. Ne vem, če dodatna cena UD4 prinese kaj dodatnih dobrot zame :) Mislim, da bom že več kot dovolj zadovoljen z UD3.
The Devil himself!

R O N I N ::

UD3 ni za navijanje. Pa Mushkin rami so najslabša izbira.. Kokr vem, je firma že propadla, oziroma naj bi se preimenovala, zaradi slabega imena. Možno da je kakšna serija ramov ok, ampak drugače menda od mushkina rami največ krepavajo.
Za i5 pazi da rami delujejo na 1.65V max!

hudychk ::

No končno nekaj uporabnih informacij :) Glede podjetja Mushkin pa se bom še pozanimal kok kaj crkavajo. Če ne bom pa Kingstona al pa Patriota kupu.
The Devil himself!

hudychk ::

Pozanimal sem se malo glede samega podjetja Mushkin... Skratka to je ameriško podjetje in največ njihovega RAMa se proda v kanadi (baje)... SKratka nisem nikjer zasledil, da bi ti RAMi kar tako crkavali. Nikjer se ni posebej omenjalo, da je njihov RAM slab, je pa pisalo, da je pravzaprav nekje povprečen in da pri njih dobiš zelo veliko za ceno. Ti RAMi, ki sem jih hotel kupiti od Mushkina delujejo na 1,5V oziroma na 1,6V, torej bodo delovali OK. Morda pa si do februarja še premislim.
The Devil himself!

Steinkauz ::

Am RONIN where da fuck si pa ti dubu te informacije. Mushkin rami se hvalijo na polno...

R O N I N ::

Lahko da so bile delno dezinformacije :). Sem pa mel slabo izkušnjo z napajalnikom, pa še nekaj drugih, med drugim tudi prodajalci v nekaterih znanih računalniških trgovinah, je pravilo da mushkin rami radi crkavajo in o slabih serijah, ki naj bi se celo v 90% vrnile prodajalcu. Samo verjetno se je te rame navijalo pa so zato krepavali. Glede imena pa ne vem od kod mi, da naj bi se preimenovalo.

hudychk ::

Prav ta RAM, ki ga prodajajo v AGTju naj bi imel neko garancijo za navijanje oziroma naj bi bil narejen za navijanje. Morda so ti pa prodajalci rekli, da je Mushkin shit, zato da so ti lahko prodali dražji RAM :D
The Devil himself!

R O N I N ::

Ma ne, ne verjamem. Ne nasedam na take fore, pa tudi prodajalec mi ni nič prodajal, tako da je po mojem govoril resnico. Ameriško podjetje že, ampak po mojem niti en sam čip ni bil izdelan v Ameriki, temveč na daljnem daljnem vzhodu. ;)

galu ::

saj se i5 veliko bolje navija kot omenjeni i7.


Če bi si malo pogledal po netu bi videl da se motiš. Navijata se popolnoma enako, mogoče 860-ka celo za par MHz bolje.
Tako to gre.

hudychk ::

RONIN, sej so vse znamke RAMov delane na daljnem daljnem vzhodu, na svetu pa ne vem če obstajajo 3 različna podjetja, ki proizvajajo RAM, tako da je konec koncev vseeno kaj kupiš, dobiš isto.
The Devil himself!

R O N I N ::

Se strinjam, ja. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

---sestava novega PC-ja--- (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
694613 (3341) bluefish
»

Kateri spomin je boljši?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91254 (1015) hudychk
»

I7 sistem za 1100 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575482 (4316) klinker
»

Gaming mašina za 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
181696 (1291) dzinks63
»

Nov i7 sistem - najboljše za najmanj denarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911755 (8295) paps

Več podobnih tem