» »

Kako formatirati Win 7?

Kako formatirati Win 7?

Guzzy ::

Okej, pred kratkim sem si insštaliral windows 7 a po čarovniji so vsi podatki na kompu ostali gor kar mi ni všeč ker je 3/4 sranja ki ne dela na win7.
karm i zaseda okoli 350 gb placa..
mam pa windows 7 porffesional hvala za odgovor

Rotaidal ::

Torej bi rad formatilral disk na katerem je w7 in podatke zraven? Še enkrat greš postopek namestitve windows 7. Ko te vpraša na kateri disk bi rad namestil w7, ga izberi in formatiraj. Spodaj desno je možnost za to.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Rotaidal ()

shark_nm ::

Ni bilo nobene čarovnije pač pa površnost. Sej je vse lepo pisalo. Pač nemoreš tako kot moja sestrca samo next...next....next.....yes....next....next....ok

Guzzy ::

shark nm, sploh nisem stiskal samo next next in next ampak sem tudi pogledal ampak nisem vedel kaj morm stisnit da formatiram ok?
rotaidal hvala za pomoč =)

Guzzy ::

ok pojavi se še en problem, ko mam eno particijo type system in ga ne gre formatirat? to je edina particija

Sale_One0 ::

Definitivno bi se jo moglo dat formatirat, razen če ti zaganjaš namestitveni DVD od Win7 kar iz Windowsev. Bootaj PC iz DVDja in vse bi moglo delovat pravilno, če pa slučajno ne bo imaš alternativo da particijo izbrišeš(Delete) in rekreiraš. Vendar boš izgubil vse podatke, dokumente, muziko, karkoli imaš na disku..
Si vis pacem, para bellum.

Rotaidal ::

Kot je rekel Sale One0.

Guzzy poglej ta video. In seveda še veliko ostalih ki so zraven, pa ti bo vse jasno.

Guzzy ::

sej mam vse moje stvari na zunanjem disku samo problem pa je da mi napiše da morm zagnat windows iz namestitvenega dvdja
to pomeni damorm bootat? če morm, kako?
čeprav nimam namestitvenega dvdja

shark_nm ::

guzzy...Naredi si namestitveni dvd, v biosu poišču boot up komande in naštimaj d ti najprej boota iz dvd enote, nato ponovno zaženeš in inštal se prične.

Lonsarg ::

Pa navad se narest eno System particijo velko kake 80GB, že manj bi blo zadost, potem pa še eno particijo, za vse inštalacije, dokumente, filme itd. Tako pri ponovnem nalaganju samo uno particijo z operacijskih zbrišeš.

Guzzy ::

ja hm..kako pa sploh nardit te particije? bios je to ko zaženeš komp pa takoj pol stisneš f12?

čaki najprej morm nardit particiji dve (čeprav nevem kako) pol zapečem pa resetiram stisnem f12 pa boot from cd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guzzy ()

Guzzy ::

mam eno sistemsko particijo veliko 435gb pa nevem kako jo razdelit

Rotaidal ::

V start vpiši diskmgmt.msc, ko ti odpre, klikni na disk izberi "skrči nosilec" izberi velikost ki jo želiš imet, dodeli črko in je to to.

Več tu. http://blog.eches.net/tips/how-to-creat...

Guzzy ::

rotadial pol lahko skrčim to particijo na 50 gb pa mam drug del diska za moje stvari?

kaj pa če formatiram z partition magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guzzy ()

Rotaidal ::

ja.. vendar prej defragmentiraj disk. Ja pol boš mel eno particijo veliko 50gb za windows. Ostalo pa za druge stvari.

Guzzy ::

defragmentiraj? mi lahko to bolj razložiš

imagodei ::

Povabi k sebi domov kakega soseda, ki ima izkušnje s tem. Ob enem ti bo odgovoril na vsa tvoja vprašanja. Za delo in razlago mu plačaj 40 EUR, drugič boš znal sam.

Stvari so ti mnogo premalo jasne, da bi lahko kvalitetno inštaliral takole po navodilih iz foruma.
- Hoc est qui sumus -

Guzzy ::

se bom pa sam znajdo če mi ne misliš maaalo razložit vsaj kako se boota..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guzzy ()

Guzzy ::

glej edin problem ki ga mam je formatiranje in kako formatirat sploh me ne zanima o tistih particijah samo formatiral bi samo mi ne gre ker ko hočem inštalirat windows 7 pa mi sploh ne piše format ampak samo osveži..pa type je system in ne primary.. to je pol sledilo do bootanja kar mi seveda ne gre ko zapečem z power isojem, pol pa spet do particij kar bi naj ustvaril primarno in ne sistemsko? (sistemska 50gb), primarna vse ostalo? bi mi pol uspelo končno formatirat?

Guzzy ::

okej nima veze sem slišal da enmu je crknil komp ko je mel win7 pa bom raje ostal kar na xpju hvala vseeno za pomoč

Rotaidal ::

Zaradi windowsa pa verjetno res crknil jaja8-O

glej edin problem ki ga mam je formatiranje in kako formatirat sploh me ne zanima o tistih particijah samo formatiral bi


No torej glej zgoraj video ko sem ti ga pokazal. Naredi boot dvd, resetiraj komp, bootaj dvd, formatiraj disk, instaliraj windows in je to to.

Evo, še slikice http://www.techtalkz.com/windows-7/5144...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Guzzy ::

em.. pojavi se še en problem z bootanjem.. vglavnem jaz zapečem win7, dam not u komp, resetiram (mam nastavleno da najprej botoa cd/dvd) samo pol se mi ne pokaže tisto windows is loading files/press anykey (and so on) ampak kr preskoči na windows..

Lonsarg ::

Obstajajo laiki in pa ostajajo ludje, ki znajo Google uproablat, in si tam vse najt.
Če ti preskoči na lovdanje windowsa, pomen, da imaš v BIOSU naštimano, da ti najprej z diska lovda, moraš na prvo mesto dati iz DVDja, ter na drugem mestu imeti iz trdega diska.

Pa saj ti je Rotaidal dal link do navodila, upoštevaj ga do črke, piše tudi to,d a moraš v bioso prav nastavit kar očitno še nisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Guzzy ::

sej mam.. ko se ti przge das del al pa f2 pa nastavs boot 1 boot 2 boot 3 samo ne boota iz cda (nevem zakaj) pol pa da boot 2 pa boota iz trdega diska

Lonsarg ::

Hm, ja druga možnost je samo še ta, da nisi prav zapekel DVDja. Da pač ni bootable. Al pa da nniso dobro prebral, pa si tukaj samo naštimal boot 1,2,3 vse opcije, za vrstni red imaš pa kje drugje v BIOSu za štimat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Guzzy ::

zapekel sem na dvd+r, zapeko sem pa tak da nisem not dal iso fajel ampak vse fajle ki so v isotu

Lonsarg ::

Ja no tukaj si ga polomil... namreč na DVDju je posebi en skrit sektor, ki naredi DVD bootable, najbrž bi kje lahko to opcijo označil, nisem nikol tega delal, ker vedno pečem celo ISO sliko, ki vklučuje tudi to, da je stvar bootable. Tudi to je še posebaj opozorjeno v navobilu, ki je na tistem linku, ker je pogosta napaka.

Torej iz slike boš moral zapeči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

barocco ::

zapeči ISO sliko(format) na DVD.
imaš več programov meni najljubši POWER ISO, IMAGE BURN..
pol pa naredi tako,kot si prej mislil,
oz po zgornjem navodilu.

Guzzy ::

azgard in rotaidal, hvala najbl sta mi pomagala zdaj vse dela normalno in super =) thx

imagodei ::

Guzzy> "glej edin problem ki ga mam je formatiranje in kako formatirat sploh me ne zanima o tistih particijah samo formatiral bi samo mi ne gre ker ko hočem inštalirat windows 7 pa mi sploh ne piše format ampak samo osveži.."

Heh ;) Particije so nekako neločljivo povezane s formatiranjem. Sploh pa z inštalacijo računalnika.


Guzzy> "okej nima veze sem slišal da enmu je crknil komp ko je mel win7 pa bom raje ostal kar na xpju hvala vseeno za pomoč "

Mhm. Jaz sem pa slišal, da je enmu crknu avto. Pa dva moja kolega sta se zaletela z njim. Tako da bom ostal kar na konjski vpregi.
- Hoc est qui sumus -

Guzzy ::

imagodei sorry za netančno razlago o tem crknenem kompu.. baje se mu je sesul zarad tega genuine šita al kaj.. samo slišal sem tak da si nisem tega zmislil jaz.. sicer pa mam windows 7 že up and running =)

bluefish ::

imagodei sorry za netančno razlago o tem crknenem kompu.. baje se mu je sesul zarad tega genuine šita al kaj.. samo slišal sem tak da si nisem tega zmislil jaz.. sicer pa mam windows 7 že up and running =)
Hja, če ga ni aktiviral pravočasno oz. je imel piratsko kopijo, potem se je vse skupaj pač zatemnilo. To pa seveda ne pomeni, da je računalnik crknil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

instal win noče formatirat niti particijenarest!

Oddelek: Pomoč in nasveti
405116 (4590) Frenckie
»

Nameščanje win 7

Oddelek: Operacijski sistemi
61206 (1050) spirit
»

ubuntu 10.10 formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161708 (1414) jamabama007
»

Formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
264385 (3481) bluefish
»

windows XP in windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
272455 (2153) Jebac18

Več podobnih tem