» »

Formatiranje

Formatiranje

Quantum ::

Mi lahko nekdo opiše postopek za formatiranje računalnika. In kaj pomeni izraz da cd "boota" hvala.

Ciklamen ::

Da se zažene iz CDja :)
- End of the Post ->

KoMar- ::

Hmmmm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

gzibret ::

WINDOWS: my computer, desni klik na disk, format

cd boot - daš cd v cd, nastaviš v biosu, da boota iz cd-ja in to je to... to pomeni, da naloži operacijski sistem iz cdja in ne iz diska.
Vse je za neki dobr!

Quantum ::

hvala vsem za pomoč!!!!!:)

Uros!no ::

Brez zagonske diskete bolj težko 8-)

gzibret ::

Zagonske diskete ne rabiš več že kakih 10 let.
Vse je za neki dobr!

AndrejS ::

Kaj naj pa jaz storim , ki nimam disketnika ???

__Devil__ ::

Kupiš nov komp z zlatim disketnikom.

bluefish ::

Je res tako težko vstaviti CD/DVD od nekega operacijskega sistema in formatirati tam?

mjk ::

moj predlog, da če imaš težave z bootanjem s CDja / DVDja:
NE IT SAM FORMATIRAT RAČUNALNIKA.

drugače pa ja:
v biosu moraš nastavir boot priority (vrstni red na katerih gleda bios za sisteme) (DVD player pred diskom)
v DVD vstaviš zagoski CD/DVD s sistemom
pritisneš tipko, takrat, ko te vpraša boot from CD/DVD :)

definitivno delaš format diska kar takrat, ko ti bo uspelo stvar zahnat s CDja, ker prej ti tako ali tako ne bo pustil sistemsko particijo sformatirat.

fino je tudi če si prej arhiviraš oz. nekam spraviš vse driverje, če pa prehajaš iz 32 na 64 bitni sistem pa še preveri, če imaš dejansko podporo 64bitnega sistem svoje HW opreme.

... vsekakor pa če delaš to prvič je fajn, če imaš kazga zraven, ki je to že počel in še vedno je dobr met kak računalnik ki ima dostop do neta zraven ... da lahko na slo-tech kako vprašanje postaviš :D

Lp,
Miha

LJchick ::

Imam nekaj vprašanj glede formatiranja in antivirusnega programa.
Kupila sem prenosnik, ki je že imel naloženo Visto. Sedaj bi ga rada formatirala, vendar se ne spoznam na to.
- Se pravi, da za formatirat računalnik samo kliknem formatiraj... ali to pomeni, da se zbriše celotni disk ali vse, razen kar je že bilo naloženo na disku ob nakupu???
- Ali je formatiranje prenosnika mogoče v garanciji? Ker če je, potem se ne bom ubadala sama s tem in ga nesla na servis.
- Ali se mi bolj splača kupiti antivirusni program(problem je v tem, ker večina jih je za 3 računalnike hkrati in je tudi cena temu primerna) in ga sama naložim ali naj raje kakšnemu programerju rečem, da mi ga naloži, vendar tu potem še delo računa???

Hvala za pomoč!

mavec ::

Tule je en vodič za formatiranje Oken XP.

LJchick ::

Ob nakupu nisem dobila nobenega CDja, windowsi so že bili naloženi.

mavec ::

To velja za XPje. Za Visto je na isti strani tudi vodič za Windows Visto. Bo treba pa pol kupit ga. ;>

T-h-o-r ::

kaj vam ni jasno


daj v komp cd z windowsi in znova zaženi računalnik potem pa sledi navodilom

verjetno pa moraš še prej v biosu nastaviti cdrom za first boot device
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

gzibret ::

> - Se pravi, da za formatirat računalnik samo kliknem formatiraj... ali to pomeni, da se zbriše celotni disk ali vse, razen kar je že bilo naloženo na disku ob nakupu???

Da. Ob formatiranju gre vsebina diska v digitalna nebesa.

> - Ali je formatiranje prenosnika mogoče v garanciji? Ker če je, potem se ne bom ubadala sama s tem in ga nesla na servis.

Mislim, da ti za takšne zadeve ne bodo priznali garancije.

> - Ali se mi bolj splača kupiti antivirusni program(problem je v tem, ker večina jih je za 3 računalnike hkrati in je tudi cena temu primerna) in ga sama naložim ali naj raje kakšnemu programerju rečem, da mi ga naloži, vendar tu potem še delo računa???

Ne vem, kje si videla, da lahko antivirus kupiš za minimalno 3 računalnike ( http://www.mimovrste.com/katalog/74/pro... )... Kupi antivirus, naloži si ga pa sama. Sledi navodilom na ekranu in klikaj next, select all in yes, dokler se ne pokaže finish ;)

> Ob nakupu nisem dobila nobenega CDja, windowsi so že bili naloženi.

Za cd povprašaj sosedovega mulca. Za aktivacijsko kodo pa pokliči v trgovino, kjer si kupila prenosnik.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

fosil ::

- Se pravi, da za formatirat računalnik samo kliknem formatiraj... ali to pomeni, da se zbriše celotni disk ali vse, razen kar je že bilo naloženo na disku ob nakupu???

Imam občutek da ne razumeš dobro kaj pomeni formatiranje.

Pri formatiranju računalnika se izbriše vse, tudi tisto kar je bilo naloženo na disku ob nakupu. Tudi windowsi.

Kar pomeni da moraš nato ponovno naložiti windowse.

Kar pa se antivirusa tiče, pa obstajajo tudi antivirusni programi, ki so za domačo uporabo brezplačni.

Osebno priporočam Aviro
Tako je!

eva ::

kaj pa je narobe, ko formatiranje normalno poteče do imenovanja računalnika, ko bi pa moglo pokazat nastavitve monitora, se pa resetira?
ko ga potem jaz sama resetiram, se zažene do tistega windows xp(ko od spodaj grejo črtice), potem pa spet črn ekran.
pri prejšnjih formatiranjih je vse delalo ok -.-''

najlepša hvala,

lp

st0jko ::

formatiraj še enkrat.. lahko da je problem z grafično oz. gonilniki...
keks?

eva ::

sem že 4krat pa je vedno isto :|

st0jko ::

Probaj z kakimi drugimi windowsi. Odklopi iz računalnika vse kar ni nujno za njegovo delovanje.. (modemi, printer, skener, tv kartica, ipd..)
keks?

eva ::

omfg, dela,
tv je bil še vedno priklopljen na rač -.-''

hvala :D

st0jko ::

torej zdaj ne rabiš več novega? :)
keks?

eva ::

:D
rabim rabim, samo ni več tak nujno... :D
kaki mesec še bo že zdržal, pol pa pride novi na vrsto :))

Berserker ::

Ker bom formatiral računalnik me zanima kako bi si lahko shranil e zaznamke določenih spletnih strani in gesla brez da bi jih moral ponovno vpisat, nekaterih se tudi žal ne spomnim.

bluefish ::

Narediš backup profila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujno formatiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
226256 (5872) Machete
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443006 (25046) BorutK-73
»

Na koliko casa formatirate?

Oddelek: Loža
492500 (1357) floyd1
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
321994 (1470) Pyr0Beast
»

več problemov z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
143682 (3192) Dead_Eye

Več podobnih tem